Treści będą dostępne po wyrażeniu zgody na stronie KLAUZULA INFORMACYJNA COOKIES

KARTY DO KONTA

Karty MasterCard wydawane do naszych Eurokont to sposób na bezpieczne płatności bezgotówkowe
w punktach handlowo - usługowych na całym świecie bez prowizji oraz udział w Programie Rabatowym Galeria Rabatów!

Wszystkie karty do Eurokont zostały wyposażone w technologię zbliżeniową, która pozwala na dokonywanie płatności zbliżeniowych bez konieczności podawania kodu PIN do kwoty 50 zł. [Kwoty Transakcji Zbliżeniowych]

Funkcjonalność Cash-Back pozwala na jednorazową wypłatę gotówki w wysokości do 500 zł w punktach handlowo - usługowych posiadających logo "Cash-Back".

Główne zalety karty:
 • Transakcje zbliżeniowe  -  już nie musisz podawać karty sprzedawcy, wystarczy zbliżyć do czytnika i już. Płać szybko i bezpiecznie!
 • Płatności Internetowe - od teraz będziesz mógł kupować w Twoich ulubionych sklepach internetowych i płacić kartą wydaną do konta
 • 0 zł za dokonywanie transakcji w sklepach i punktach handlowo-usługowych
 • 0 zł za wypłaty gotówki z szerokiej sieci bankomatów Banku Pekao S.A. w całej Polsce.
 • Udział w Programie Galeria Rabatów -  setki zniżek nawet do 30%!


Poznaj nasze karty:

 • Karta Wielowalutowa

  Karta Wielowalutowa - płać bez przewalutowania za granicą

  • Płacisz i wypłacasz bez przewalutowania w USD, EUR, GBP i CHF zagranicą, w kraju i w Internecie
  • Posiadasz tylko jedną kartę do rachunku złotowego i walutowego
     

 Technologia zbliżeniowa 

 • technologie zbliżeniowe firm MasterCard i VISA umożliwiają dokonywanie prostych i szybkich płatności kartą za zakupy lub usługi poprzez zbliżenie jej do specjalnego czytnika.

Jak płacić w sposób zbliżeniowy?

 • Sprzedawca wprowadza kwotę do zapłaty, która po chwili pojawi się na wyświetlaczu czytnika.
 • Zbliżasz kartę do czytnika bez podawania jej sprzedawcy. Płatności zbliżeniowe do kwoty 50 zł nie wymagają podawania numeru PIN ani składania podpisu jeśli są dokonywane na terytorium Polski. Informację o maksymalnych kwotach transakcji zbliżeniowych niewymagających PINu bądź podpisu w innych państwach znajdziesz tutaj. 

Czy transakcje zbliżeniowe są bezpieczne ?

 • Od strony technologicznej płatności kartami z funkcjonalnością zbliżeniową są tak samo bezpieczne jak płatności kartami wyposażonymi w mikroprocesor, ale nie posiadającymi funkcjonalności zbliżeniowej. Posługując się kartami płatniczymi, w tym kartami zbliżeniowymi, kluczowe jest przestrzeganie zasad opisanych niżej, aby uniknąć lub ograniczyć ryzyko nieuprawnionego użycia karty przez inne osoby. Ponieważ podczas dokonywania płatności nie podajmy karty sprzedawcy, a sami dokonujemy jej zbliżenia do czynnika, unikamy zagrożenia związanego ze skopiowaniem danych karty tzw. skimmingu

Możliwość wyłączenia technologii zbliżeniowej

Bank Pekao oferuje możliwość wyłączenia funkcji zbliżeniowej dla kart do rachunków (tzw. kart debetowych) - Maestro i MasterCard Debit. W tym celu należy skontaktować się z Infolinią Banku pod numerem telefonu 0 801 324 324

Zasady bezpieczeństwa związane z kartami płatniczymi

 • Nie przechowuj swojego kodu PIN razem z kartą. Chroń kod PIN przed nieupoważnionymi osobami. Najlepiej nauczyć się go na pamięć lub zapisać w sposób nie sugerujący jego przeznaczenia w sytuacji, gdy nie jesteś w stanie zapamiętać go. Nie przechowuj również swojego numeru PIN zapisanego w telefonie komórkowym lub w portfelu.
 • Nie udostępniaj swoich kart płatniczych osobom nieuprawnionym np. członkom rodziny lub znajomym, ponieważ jest to niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Nie spuszczaj swojej karty z pola widzenia, np. jeśli płacisz w restauracji poprosić kelnera o podejście z terminalem lub udaj się z nim na zaplecze, pod żadnym pozorem nie przekazują mu karty.
 • W przypadku stwierdzenia utraty karty, jej użycia przez inną osobę lub uzyskania nieuprawnionego dostępu do karty przez inną osobę, najważniejsze jest zastrzeżenie karty, które spowoduje jej zablokowanie na zawsze. Jeśli doszło do takiej sytuacji - nie zwlekaj - skontaktuj się z Bankiem natychmiast.
 • Nie ujawniaj osobom nieuprawnionym poufnych danych karty takich, jak: numer karty,  data ważności,  trzycyfrowy kod CVV2/ CVC2. W szczególności nie pozwalaj na wykonywanie kserokopii Twojej karty przez kogokolwiek, np. w hotelach czy wypożyczalniach samochodu.
 • Niezwłocznie po otrzymaniu karty podpisz ją na pasku podpisu, znajdującym  się na rewersie, zgodnie ze wzorem podpisu złożonym w Banku
 • Sprawdzaj zestawienia transakcji kartowych otrzymywanych z banku w formie wyciągu lub poprzez Pekao24 czy bankowość mobilną. W ten sposób możesz wykryć, że złodziej skopiował Twoją kartę i używa jej do oszustw. Dodatkowo w Pekao24 możesz ustawić powiadomienia które poinformują Cię np. o zmianie salda na rachunku w sytuacji gdy Twoja karta będzie używana przez osobę postronną. 

 Zabezpieczenie transakcji kartą w internecie

3-D Secure to dodatkowe zabezpieczenie, wykorzystywane przy transakcjach kartami płatniczymi w internecie. Polega ono na dodatkowym potwierdzeniu realizowanej transakcji w systemie Banku.

Zabezpieczenie transakcji jest obsługiwane przez sklepy i serwisy internetowe posiadające certyfikat MasterCard Secure Code i Verified by VISA.

Jeśli jesteś użytkownikiem bankowości elektronicznej Pekao24, płacąc kartą w sklepie internetowym, który obsługuje zabezpieczenie 3-D Secure:

 • podajesz wymagane do płatności dane (między innymi numer karty), a następnie jesteś automatyczne przekierowany na stronę logowania do Pekao24,
 • logujesz się do Pekao24 przy użyciu numeru klienta i hasła,
 • potwierdzasz realizację płatności, zgodnie z wykorzystywaną w Pekao24 metodą autoryzacji (kodem SMS, kodem wygenerowanym przez PekaoToken / token sprzętowy lub kodem z karty kodów jednorazowych),

Jeśli nie jesteś użytkownikiem bankowości elektronicznej Pekao24, dokonywanie płatności w internecie jest możliwe  po uruchomieniu  tej usługi w Oddziale Banku lub  zarejestrowaniu w systemie Banku numeru telefonu komórkowego, na który będziesz otrzymywał   jednorazowe kody operacji, wymagane do potwierdzenia płatności (kod SMS).

W tym przypadku płacąc kartą w sklepie internetowym, który obsługuje zabezpieczenie 3-D Secure:

 • podajesz wymagane do płatności dane karty, a następnie jesteś automatyczne przekierowany na  stronę Banku zatytułowaną "Potwierdzenie transakcji kartą",
 • potwierdzasz realizację płatności kodem SMS, który Bank przesyła na podany wcześniej numer telefonu komórkowego.

Dlaczego warto korzystać z zabezpieczenia 3-D Secure?

3-D Secure to:

 • dodatkowe bezpieczeństwo - jesteś identyfikowany nie tylko na podstawie numeru karty, daty jej ważności i CVV2/CVC2, ale także w oparciu mechanizmy autoryzacyjne Pekao24 lub kody SMS,
 • standard zabezpieczenia płatności kartami w internecie, bez którego transakcja może zostać odrzucona,
 • możliwość płacenia w sklepach internetowych kartą Maestro.

Dodatkowe informacje dostępne są pod numerem infolinii 801 324 324 (opłata wg cennika operatora).

Wypłacaj gotówkę podczas zakupów!

Płacąc za zakupy kartami debetowymi MasterCard w punktach oznaczonych naklejką "Płać kartą i wypłacaj", masz możliwość wypłaty gotówki ze swojego konta bankowego przy kasie - nawet do 500 złotych.

Promocja - do 31 grudnia 2018 r. nie zapłacisz prowizji za wypłaty gotówki w ramach tej usługi.

 Dlaczego warto?
 • Szeroka sieć punktów oferujących te usługę - ponad 100 000 punktów handlowo-usługowych!
 • Wypłaty można dokonać podczas zwykłych zakupów, bez konieczności udawania się do bankomatu,
 • Brak opłat za wypłatę gotówki do końca 2018 r.

 

Zobacz, jakie to proste:


KROK 1
Podczas płacenia kartą za zakupy, poinformuj  sprzedawcę, że chcesz wypłacić gotówkę.


KROK 2
Zaakceptuj transakcję kodem PIN.


KROK 3
Kwota wypłaty zostanie dodana do wartości zakupów, a pieniądze otrzymasz od ręki.

Ponad 100 000 punktów sprzedaży: Dino, Bliska, Carrefour, Carrefour Market, Freshmarket, Krakowski Kredens, Media Markt, Małpka Express, Orlen, kioski i saloniki RUCH, Saturn, Twój Market, Żabka.
Toolbox
  Placówki i bankomaty
  Kontakt z doradcą
  Do pobrania
  Kursy walut
  REGULACJE UE
   Zapamiętane skróty
kontakt