Treści będą dostępne po wyrażeniu zgody na stronie KLAUZULA INFORMACYJNA COOKIES

RACHUNEK PODSTAWOWY

Jeśli nie posiadasz żadnego rachunku płatniczego, otwórz Rachunek Podstawowy w Banku Pekao S.A.

Rachunek Podstawowy jest przeznaczony dla osób, które nie mają w Polsce innego rachunku płatniczego. Rachunek Podstawowy umożliwia wykonywanie transakcji:

  • wpłaty gotówki na rachunek,
  • wypłaty gotówki z rachunku w oddziałach Banku Pekao S.A., z bankomatów własnych i obcych w kraju oraz na terytorium któregokolwiek państwa EOG w bankomatach banku lub przy użyciu terminala płatniczego,
  • realizacji w Polsce lub na terenie innych krajów EOG (członków Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii i Liechtensteinu) poleceń przelewów (w tym zleceń stałych), poleceń przelewu wewnętrznego, poleceń przelewu SEPA, poleceń przelewu w walucie obcej, poleceń zapłaty, płatności dokonywanych za pomocą karty debetowej (w tym transakcji bez fizycznego przedstawienia karty, rozliczenia przez bank transakcji powodujących przekroczenie środków zgromadzonych na rachunku) lub za pośrednictwem elektronicznego dostepu do rachunku.


Otwórz Rachunek Podstawowy i zyskaj:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku płatniczego,
 • 0 zł za obsługę karty debetowej wydanej do tego rachunku,

 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów Banku Pekao S.A. kartą do rachunku lub aplikacją PeoPay,

 • 5 pierwszych bezpłatnych wypłat gotówki w miesiącu z pozostałych bankomatów krajowych,

 • 5 pierwszych w miesiącu, bezpłatnych poleceń przelewów, na które składaja się: polecenia przelewu wewnętrznego, krajowe polecenia przelewu w walucie obcej, krajowe polecenia przelewu w złotych, krajowe polecenia przelewu SEPA, krajowe zlecenia stałe, w tym przelewy cykliczne.    

Transakcje w ramach rachunku oraz kartą do rachunku,  mogą być dokonywane na terytorium kraju należącego do EOG.

Szczegółowe informacje dotyczące prowizji i opłat do Rachunku Podstawowego znajdują sie w Taryfie Prowizji i Opłat.

Jak założyć Rachunek Podstawowy?

Wypełnij wniosek o otwarcie rachunku i złóż go w jednym z oddziałów Banku Pekao S.A.

 

 

 • Karta MasterCard Basic i bankomaty

  Jako Posiadacz Rachunku podstawowego masz możliwość nabycia do niego karty Mastercard Basic, która umożliwia wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce oraz na terytorium państw należących do EOG. Kartą zapłacisz także za zakupy w milionach sklepów i punktów usługowo-handlowych. Płacąc za zakupy kartą debetową MasterCard w punktach oznaczonych naklejką "Płać kartą i wypłacaj"  masz możliwość wypłaty gotówki ze swojego konta bankowego przy kasie - nawet do 500 złotych.

 • Pekao24

  Pekao24 to serwisy bankowości elektronicznej i telefonicznej umożliwiające wygodny dostęp do produktów i usług Banku przez komputer, telefon lub tablet. Masz do dyspozycji m.in.:

  - serwis internetowy www.pekao24.pl,

  - serwis mobilny m.pekao24.pl

  - aplikację PeoPay, dzięki której możesz płacić telefonem i wypłacać gotówkę z bankomatu bez użycia karty (teraz także z kodami BLIK). Więcej o PeoPay >

 • Oddziały

  Do Twojej dyspozycji oddajemy szeroką sieć oddziałów i placówek partnerskich, w których możesz dokonywać wypłat gotówkowych i bezgotówkowych z Twojego rachunku, zakładać zlecenia stałe, uzyskać wszystkie informacje dotyczące Twojego konta oraz interesujących Cię innych produktów Banku.

   

Toolbox
   Zapamiętane skróty
kontakt