Treści będą dostępne po wyrażeniu zgody na stronie KLAUZULA INFORMACYJNA COOKIES

RACHUNEK EUROKONTO WALUTOWE

Jeśli otrzymujesz wynagrodzenie w obcej walucie lub często podróżujesz, załóż rachunek Eurokonto Walutowe i prowadź swoje finanse w wygodnej dla siebie walucie.

 

 • 0 zł za całodobowy dostęp do informacji o Twoim koncie przez Pekao24
 • Wypłaty gotówki bez prowizji z sieci bankomatów Banku Pekao S.A. w całej Polsce.

dodatkowo:

 • możliwość dokonywania przelewów zagranicznych bez wychodzenia z domu
 • możliwość korzystania z karty płatniczej Visa rozliczanej w EUR lub USD
 • szeroka sieć oddziałów i placówek partnerskich w Polsce, w których możesz dokonać wpłat, wypłat, przelewów oraz wydawać dyspozycje do rachunku
 • niska opłata za prowadzanie rachunku bądź bez opłat dla posiadaczy wybranych Eurokont
 • atrakcyjne rabaty do 30% na zakupy u Partnerów Programu Galeria Rabatów 

 

Jak założyć rachunek Eurokonto Walutowe?

Zapraszamy do jednego z oddziałów. Możesz również wypełnić formularz kontaktowy - oddzwonimy do Ciebie!


Informujemy o możliwości złożenia Dyspozycji wkładem na wypadek śmierci, która pozwoli Państwu zadysponować środkami zgromadzonymi na rachunkach bankowych na rzecz wskazanych przez Państwa osób bliskich. Taką dyspozycję może złożyć Posiadacz rachunków z wykluczeniem rachunków wspólnych i rachunków osób małoletnich oraz ubezwłasnowolnionych. Dyspozycja wkładem na wypadek śmierci może być złożona na rzecz następujących osób: współmałżonka, wstępnych (przodków w linii prostej, czyli: rodziców, dziadków, pradziadków itd.), zstępnych (potomków w linii prostej, czyli: dzieci, wnuków, prawnuków itd.) lub rodzeństwa. 
Kwota wypłacona z tytułu realizacji dyspozycji wkładem na wypadek śmierci nie wchodzi do spadku po Posiadaczu rachunku i może wynieść maksymalnie równowartość dwudziestokrotnego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za ostatni miesiąc przed śmiercią posiadacza rachunku.
Więcej informacji dotyczących Dyspozycji wkładem na wypadek śmierci znajdą Państwo w Regulaminie rachunków bankowych dla osób fizycznych Banku Pekao S.A. 

 • Karta Visa i bankomaty

  Jako Posiadacz Eurokonta Walutowego masz możliwość nabycia do niego karty Visa - międzynarodowej karty płatniczej, która umożliwia wypłaty za granicą w wybranej walucie- Euro i Dolarach, w tym darmowe wypłaty w Europie z bankomatów Grupy UniCredit. Kartą zapłacisz także za zakupy w milionach sklepów i punktów usługowo- handlowych na całym świecie.

 • Jeżeli jesteś Posiadaczem również złotowego rachunku Eurokonto lub Konta Przekorzystnego możesz skorzystać z uniwersalnej karty wielowalutowej, pozwalającej na płatności w kraju i zagranicą.

 • Usługa Pekao24

  Jako Posiadacz Eurokonta Walutowego możesz mieć do dyspozycji nowoczesną usługę Pekao24, która pozwoli Ci uzyskać dostęp do posiadanych rachunków oraz innych produktów bankowych poprzez trzy elektroniczne serwisy dostępu: PekaoInternet, TelePekao oraz PekaoSMS. Dzięki usłudze Pekao24 nie tylko dokonasz przelewów krajowych oraz zagranicznych, sprawdzisz historię operacji na rachunku, ale także doładujesz telefon komórkowy z kartą pre-paid oraz założysz lokatę >> więcej

 • Oddziały

  Do Twojej dyspozycji oddajemy szeroką sieć oddziałów i placówek partnerskich, w których możesz dokonywać wypłat gotówkowych i bezgotówkowych z Twojego rachunku, zakładać zlecenia stałe, uzyskać wszystkie informacje dotyczące Twojego konta oraz interesujących Cię innych produktów Banku.

 

Toolbox
  Placówki i bankomaty
  Kontakt z doradcą
  Do pobrania
  Kursy walut
  REGULACJE UE
   Zapamiętane skróty
kontakt