Treści będą dostępne po wyrażeniu zgody na stronie KLAUZULA INFORMACYJNA COOKIES

PRZEKAZY WESTERN UNION

WESTERN UNION  to uznana firma, ze 160-letnią tradycją, oferująca błyskawiczne przekazy pieniężne w ponad 530 tysiącach placówek w ponad 200 krajach świata. Tej firmie zaufały miliony ludzi na całym świecie codziennie wysyłając i odbierając pieniądze. W Polsce Bank Pekao SA i współpracujące z Bankiem firmy są największą siecią przedstawicieli Western Union.

Podmiotem świadczącym usługę przekazów pieniężnych Western Union  na terytorium Unii Europejskiej jest Western Union Payment Services Ireland Limited (WUPSIL).

western union
Teraz możesz samodzielnie wysyłać i odbierać przekazy pieniężne Western Union przez Internet. Nasz Bank udostępnił usługi przekazów Western Union w serwisie bankowości internetowej Pekao24. Realizację przekazów umożliwia posiadanie rachunku bankowego w Pekao SA. Jeśli jeszcze go nie posiadasz, to możesz go teraz założyć na promocyjnych warunkach i swobodnie korzystać z przekazów Western Union!

MIĘDZYNARODOWE PRZEKAZY PIENIĘŻNE WESTERN UNION

Potrzebujesz szybko, łatwo i bezpiecznie wysłać pieniądze w dowolne miejsce na świecie? Skorzystaj z usługi międzynarodowego przekazu pieniężnego Western Union, która umożliwi Ci przesłanie pieniędzy w ciągu 15 minut. Międzynarodowe Przekazy Pieniężne Western Union są  przeznaczone tylko dla osób fizycznych. W większości krajów przekazy są realizowane w walucie danego kraju. Niektórzy agenci dodatkowo umożliwiają realizację przekazu w innej walucie. W Banku Pekao udostępniamy wypłatę przekazu w PLN, EUR, USD,  a nadanie przekazu w PLN i USD. Opłaty za przekazy pobierane są w całości od nadawców i wyłącznie w walucie PLN. Kwota jednorazowego przekazu wysłanego z Polski wynosi maksymalnie 7499 USD lub równowartość w PLN. Przekazy odbierane w Polsce (nadane za granicą) nie mają ograniczeń kwotowych.

  KRAJOWE PRZEKAZY PIENIĘŻNE WESTERN UNION

Usługa Western Union obejmuje również przekazy krajowe, które realizowane są w oparciu o standardy określone dla Międzynarodowych Przekazów Pieniężnych Western Union, przy czym walutą obowiązującą przy wpłatach i wypłatach realizowanych w Polsce jest wyłącznie PLN.

 • Krótki czas realizacji

Przekaz udostępniony jest do wypłaty w ciągu 15 minut od momentu jego nadania. Przy odbiorze przekazu należy uwzględnić ewentualne różnice w strefach czasowych i godzinach otwarcia placówek Western Union oraz ograniczenia wynikające z lokalnych przepisów. 

 • Łatwy sposób korzystania

Aby skorzystać z usługi nie musisz posiadać konta bankowego lub karty kredytowej. W celu nadania przekazu wystarczy zgłosić się do jednego z oddziałów Banku Pekao SA lub placówki współpracującej, złożyć dyspozycje wpłaty i wpłacić pieniądze. Przy odbiorze przekazu wystarczy przedstawić ważny dokument tożsamości i złożyć dyspozycję wypłaty. W oddziałach Banku Pekao SA, przekazy Western Union realizowane są szybko, łatwo i wygodnie - bez wypełniania formularzy.

 • Pewność i bezpieczeństwo transakcji

Przekazy Western Union trafiają zawsze bezbłędnie do adresata. Wystarczy, że nadawca przestrzega warunków regulaminu usługi.

 • Wygoda

Rozległa sieć placówek realizujących przekazy pieniężne sprawia, ze są one dla Klienta dogodnie zlokalizowane i łatwe do odnalezienia. Przekaz można nadać i odebrać w dowolnej i najbliższej placówce Western Union.

 • Przesłanie wiadomości wraz z przekazem

Nadawca może dołączyć do przekazu krótką wiadomość tekstową (bezpłatną w przypadku przekazu krajowego).

 • Udogodnienia przy przeliczaniu wartości przekazów

Nadawca przekazu może dokonać wpłaty, określając dokładną wartość kwoty do wypłaty w walucie dostępnej w kraju przeznaczenia.

 • Pomoc w sytuacjach niestandardowych

W przypadku wystąpienia nieprzewidzianych okoliczności, które uniemożliwiają odbiór pieniędzy w kraju przeznaczenia, nadawca może błyskawicznie uzyskać wsparcie ze strony pracowników oddziałów Banku Pekao SA, którzy mogą na jego wniosek wprowadzać dodatkowe dyspozycje, korekty lub inne indywidualne środki zaradcze umożliwiające dokonanie wypłaty.

 • Możliwość odstąpienia od umowy

Jeśli przekaz nie został wypłacony przez odbiorcę, nadawca na własny wniosek może wycofać środki w dowolnie wybranym momencie, składając taką dyspozycję w oddziale, w którym przekaz został nadany. 

Zapraszamy do uczestnictwa w programie Karty Gold skierowanym do nadawców przekazów pieniężnych Western Union.

Western Union Gold

Wyślij przekaz w jednym z oddziałów Banku Pekao SA i odbierz bezpłatną Kartę Gold!
Dzięki Karcie Gold możesz korzystać z wyjątkowych ofert, usług i zniżek na przekazy.

Twoje korzyści Gold:

 •  Przekazy Western Union wysyłasz jeszcze szybciej i wygodniej, ponieważ Twoje dane są zarejestrowane w systemie Western Union i nie ma konieczności ich wpisywania, 
 •  Za każdym razem, gdy wysyłasz pieniądze przy użyciu Karty Gold w oddziałach Banku Pekao SA, zdobywasz punkty premiowe, które możesz następnie wymienić na zniżki prowizji,
 •  Podając numer telefonu komórkowego otrzymujesz darmowe powiadomienie SMS o odebraniu wysłanego przekazu.

  Więcej informacji uzyskasz na www.westernuniongold.com lub kontaktując się z polskojęzyczną , bezpłatna infolinią Programu Gold 00 800 3940 3940

Szczegółowe informacje na temat usługi oraz jej dostępności w poszczególnych placówkach Banku uzyskasz telefonując do konsultantów naszej infolinii 801 120 224 (tel. dla sieci komórkowej
+48 22 591 22 24)

Toolbox
   Zapamiętane skróty
kontakt