Rodzinny kredyt mieszkaniowy

Zadzwoń pod nr 22 591 22 32 lub wypełnij formularz – oddzwonimy. RRSO 9,61%

Kto może otrzymać kredyt

 • Zobacz szczegóły

  Rodzinny kredyt mieszkaniowy mogą otrzymać:

  • osoby indywidualne, małżeństwa lub pary wychowujące co najmniej jedno wspólne dziecko – jeśli same oraz osoby, z którymi tworzą gospodarstwo domowe nie są właścicielami żadnej innej nieruchomości;
  • mają co najmniej dwójkę dzieci i są właścicielami mieszkania lub domu o metrażu określonym w ustawie z dnia 1 października 2021 r. o rodzinnym kredycie mieszkaniowym.

  Cena 1m2 mieszkania (nie dotyczy domu) nie może być wyższa niż określone w ustawie limity cen. Limity zostały ustalone odrębnie dla poszczególnych miast i gmin. 
  Więcej informacji o programie „Mieszkanie bez wkładu własnego” - tutaj

Co wyróżnia rodzinny kredyt mieszkaniowy

 • Zobacz szczegóły
  • Dzięki gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego nie musisz mieć wkładu własnego, żeby dostać kredyt. Gwarancja wynosi do 20% wydatków, maksymalnie 100 000 zł.
  • Kredyt w PLN bez wymaganego wkładu własnego z okresem kredytowania od 15 do 30  lat Spłata rodzinna – jeśli w trakcie spłaty kredytu Twoja rodzina powiększy się o kolejne dziecko, część kredytu zostanie spłacona. Kredyt może być udzielony do dnia 31 grudnia 2030 r.

Na co możesz przeznaczyć kredyt

 • Zobacz szczegóły
  • Na zakup mieszkania lub domu i pokrycie kosztów jego wykończenia lub remontu
  • Na budowę domu i jego wykończenie.
  • Na kupno domu w trakcie jego budowy i jej dokończenie.

Dlaczego warto wziąć rodzinny kredyt mieszkaniowy w naszym Banku

 • Zobacz szczegóły
  • Dzięki gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego nie musisz mieć wkładu własnego, żeby dostać kredyt. Gwarancja wynosi do 20% wydatków, maksymalnie 100 000 zł.
  • Sfinansujesz do 100% wartości nieruchomości.
  • Otrzymasz atrakcyjne warunki cenowe. Marża 2,5%
  • Opłata za zawarcie i przygotowanie umowy 0%.
  • Możesz wybrać stałe lub zmienne oprocentowanie kredytu.
  • Spłata rodzinna – jeśli w trakcie spłaty kredytu Twoja rodzina powiększy się o kolejne dziecko, część kredytu zostanie spłacona.

Spłata rodzinna

 • Zobacz szczegóły

  Jeśli w trakcie spłaty kredytu Twoja rodzina powiększy się o kolejne dziecko, otrzymasz 20 000 zł (drugie dziecko) lub 60 000 zł (kolejne dziecko) na spłatę kredytu.
  Wniosek o spłatę rodzinną należy złożyć za pośrednictwem Banku, nie później niż rok, licząc od dnia powiększenia gospodarstwa domowego.
   

RRSO 9,61%

Kalkulator kredytowy online

sprawdź wysokość rat kredytu hipotecznego.

Co oznacza stała lub zmienna stopa procentowa

 • Zobacz szczegóły

  Oprocentowanie zmienne kredytu oznacza, że Twoja rata może rosnąć lub maleć. 
  Na zmianę stopy procentowej – wykorzystywanej do obliczania odsetek od kredytu – wpływają zmiany wysokości obowiązujących wskaźników referencyjnych takich jak np. WIBOR.
  W trakcie okresu kredytowania możesz zmienić formułę oprocentowania Twojego kredytu mieszkaniowego ze zmiennego na stałe na okres 5 lat (60 rat kredytu).
  O zmianę sposobu oprocentowania możesz zawnioskować u swojego doradcy lub w innej dowolnej placówce.
  Oprocentowanie stałe kredytu oznacza, że w okresie obowiązywania stałej stopy procentowej, oprocentowanie Twojego kredytu nie zmieni się, co eliminuje ryzyko wzrostu oprocentowania kredytu w tym okresie.
  Stała stopa procentowa będzie obowiązywała przez okres pierwszych 5 lat (60 rat kredytu) z możliwością przedłużenia na kolejne 5-letnie okresy – zgodnie z obowiązującą ofertą naszego banku.
  Co to oznacza dla Ciebie

  • Będziesz mieć pewność, że w okresie obowiązywania stałej stopy procentowej nie zmieni się wysokość oprocentowania i raty twojego kredytu.
  • Dużo łatwiej będzie Ci przewidywać wydatki.
  • Jeśli w okresie obowiązywania stałej stopy procentowej zmienią się wartości wskaźników referencyjnych, nie wpłynie to na wysokość oprocentowania Twojego kredytu.
  • Będziesz znać – ustaloną z góry – wysokość marży dla oprocentowania zmiennego po okresie obowiązywania stałej stopy procentowej (o ile nie będzie przedłużona na kolejny okres).

Porównaj oferty naszego banku

zobacz tabelę i wybierz najlepszy kredyt mieszkaniowy dla siebie

Zostaw numer - oddzwonimy!

Zamów kontakt

Kalkulator kredytu hipotecznego


Oblicz miesięczną ratę kredytu hipotecznego nie wychodząc z domu. Wystarczy, że podasz cenę zakupu, kwotę kredytu o którą zamierzasz wnioskować i okres kredytowania.

Sprawdź, jak możesz płacić mniej za kredyt mieszkaniowy

Otwórz Konto Przekorzystne najlepsze z najlepszych kont osobistych w rankingu „Złoty Bankier 2023” przygotowanym przez Bankier.pl i Puls Biznesu

Obniżysz marżę kredytu mieszkaniowego o 1,5 punktu procentowego jeśli Twoje wpływy na konto będą dwukrotnie wyższe niż rata kredytu hipotecznego.

Możesz nie płać za prowadzenie rachunku płatniczego – kliknij i dowiedz się więcej.

Sprawdź
Weź Kartę Kredytową z Żubrem i obniż marżę
kredytu mieszkaniowego o 0,1 pp.

- 3 pakiety korzyści na zakupy i w podróży
- 0 zł za kartę w pakiecie Standard
- Zakupy rozłożysz na 10 rat 0%
- RRSO 18,81%

Maksymalna kwota, którą możesz rozłożyć na 10 rat 0%, to 1000 zł w pakiecie Standard, 2000 zł w pakiecie Złotym i 3000 zł w pakiecie Platynowym.

Sprawdź

Jak wziąć kredyt na mieszkanie – 4 proste kroki

1. Zadzwoń na naszą infolinię 22 591 22 32 lub przyjdź do oddziału

Specjalista hipoteczny banku oszacuje Twoją zdolność kredytową oraz pomoże Ci wybrać najlepszą ofertę i wypełnić dokumenty. Będzie też Twoim wsparciem na każdym etapie ubiegania się o kredyt.

Wzory potrzebnych dokumentów znajdziesz poniżej w plikach do pobrania.

2. Złóż wniosek – możesz to zrobić zdalnie i poczekaj na decyzję kredytową

Wniosek i komplet potrzebnych dokumentów przynieś do specjalisty hipotecznego lub prześlij mailem. Dokumenty trafią do naszej weryfikacji. O decyzji przyznania kredytu poinformujemy Cię w ciągu 21 dni.

3. Podpisz umowę

Na podpisanie umowy zaprosimy Cię do oddziału naszego banku.

4. Wypłacimy kredyt

Po spełnieniu warunków do wypłaty określonych w umowie, kredyt wypłacimy na Twoje konto, konto dewelopera lub konto sprzedającego.

Dla oprocentowania zmiennego
RRSO 9,61%

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) rodzinnego kredytu hipotecznego/ budowlano- wypłaconego jednorazowo wynosi 9,61% i wyliczona została przy założeniach: całkowita kwota kredytu 335 094 złotych (zł) (nieobejmująca kredytowanych kosztów), kredyt zaciągnięty na 27 lat, 324 miesięcznych rat do spłaty, wniesiony wkład własny klienta: 0% całkowitego kosztu kredytowanej inwestycji (m.in. koszt dokumentacji, wartość działki gruntu oraz wszystkie nakłady dotyczące robót budowlano-inwestycyjnych), zmienne oprocentowanie kredytu 9,05% w stosunku rocznym, równa rata kapitałowo-odsetkowa w wysokości 2 769,97 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi 907 399,95 zł, całkowity koszt kredytu 572 305,95 zł przy uwzględnieniu następujących kosztów: odsetki 562 380,83 zł oraz koszty z tytułu: opłaty prowizyjnej należnej BGK z tytułu udzielenie Gwarancji 670,19 zł (dotyczy kredytów zabezpieczonych Gwarancją), opłaty za przygotowanie i zawarcie umowy 0 zł, ubezpieczenia nieruchomości (innego przedmiotu) od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 miesięcy według oferty proponowanej przez Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna  w imieniu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A. 335,09 zł, opłaty miesięcznej za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku 4 zł, opłaty za kontrolę nieruchomości (innego prawa)  184,50 zł, podatku od czynności cywilnoprawnych od ustanowienia hipoteki 19 zł. Kalkulacja dokonana na dzień 6 września 2023 roku, na reprezentatywnym przykładzie.
Obowiązkowym zabezpieczeniem mieszkaniowego kredytu hipotecznego  jest hipoteka na nieruchomości (lub innym przedmiocie) oraz przelew praw z umowy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych nieruchomości obciążanej hipoteką (lub innego przedmiotu hipoteki), stanowiącej zabezpieczenie kredytu, w całym okresie kredytowania. Spłata kredytu oprocentowanego zmienną stopą procentową wiąże się z ryzykiem zmiany stopy procentowej, co w przypadku wzrostu stopy procentowej spowoduje wzrost wysokości raty i całkowitej kwoty do zapłaty. Oprocentowanie zmienne obliczane jest na podstawie wskaźnika referencyjnego (WIBOR 6M opracowywanego i publikowanego  przez GPW Benchmark S.A.)  i stałej marży. Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna podejmuje decyzję o udzieleniu wyżej wymienionych kredytów po dokonaniu analizy kredytowej i oceny zdolności kredytowej. Informacje zawarte w niniejszym materiale nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Kredytodawcą jest Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna.
 

Dla oprocentowania stałego
RRSO 8,67%

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) rodzinnego kredytu hipotecznego wypłaconego jednorazowo wynosi 8,67% i wyliczona została przy założeniach: całkowita kwota kredytu 259 588  złotych (zł) (nieobejmująca kredytowanych kosztów kredytu), kredyt zaciągnięty na 26 lat i 6 miesięcy, 318 miesięcznych rat do spłaty, wniesiony wkład własny klienta: 0% całkowitego kosztu kredytowanej inwestycji (m.in. koszt dokumentacji, wartość działki gruntu oraz wszystkie nakłady dotyczące robót budowlano-inwestycyjnych), stałe oprocentowanie kredytu 7,14% w stosunku rocznym, równa rata kapitałowo-odsetkowa w wysokości 1 820,55 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi 661 906,27 zł, całkowity koszt kredytu 402 318,27 zł przy uwzględnieniu następujących kosztów: odsetki 394 582,66 zł oraz koszty z tytułu: opłaty prowizyjnej należnej BGK z tytułu udzielenie Gwarancji  519,18 zł (dotyczy kredytów zabezpieczonych Gwarancją), opłaty za przygotowanie i zawarcie umowy 0 zł, ubezpieczenia nieruchomości (innego przedmiotu) obciążonej hipoteką od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 m-cy według oferty proponowanej przez Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna  w imieniu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A   259,59 zł, opłaty miesięcznej za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku 4 zł, opłaty za kontrolę nieruchomości (innego prawa)  184,50 zł, podatku od czynności cywilnoprawnych od ustanowienia hipoteki 19 zł. Kalkulacja dokonana na dzień 6 września 2023 roku, na reprezentatywnym przykładzie.
Obowiązkowym zabezpieczeniem mieszkaniowego kredytu hipotecznego jest hipoteka na nieruchomości (lub innym przedmiocie) oraz przelew praw z umowy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych nieruchomości obciążonej hipoteką (lub innego przedmiotu hipoteki), stanowiącej zabezpieczenie kredytu, w całym okresie kredytowania. Spłata kredytu oprocentowanego stałą stopą procentową niesie ze sobą ryzyko, iż wysokość raty w okresie obowiązywania stałej stopy może być okresowo wyższa, niż gdyby obowiązywało oprocentowanie zmienne obliczane na podstawie wskaźnika referencyjnego (WIBOR 6M opracowywanego i publikowanego przez GPW Benchmark S.A.)  i stałej marży. Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna podejmuje decyzję o udzieleniu kredytu po dokonaniu analizy kredytowej i oceny zdolności kredytowej. Informacje zawarte w niniejszym materiale nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Kredytodawcą jest Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna.

Wybierz dogodną formę kontaktu

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Strona korzysta z reCAPTCHA i obowiązują polityka prywatności oraz warunki korzystania z usług Google.

Uprzejmie informujemy, że w ramach naszej witryny używamy plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie oraz w sposób dostosowany do Twoich indywidualnych preferencji. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza, że akceptujesz otrzymywanie plików cookies. Zmiany ustawień dla plików cookies możesz dokonać w każdym momencie użytkowania serwisu.
Zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych, w tym poprzez profilowanie, oraz w celach analitycznych, moich danych osobowych pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, przez Bank Pekao S.A. w celu marketingu produktów i usług podmiotów trzecich oraz i przez podmioty współpracujące z Bankiem w tym podmioty z grupy kapitałowej Banku oraz Zaufanych partnerów. 

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że mogę  w dowolnym momencie wycofać tę zgodę np. poprzez jej odznaczenie pod klauzulą informacyjną cookies, znajdującą się na stronie. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

Podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych
Administrator danych
Bank Polska Kasa Opieki S.A.
Podmioty z Grupy Kapitałowej Banku - pełna lista dostępna jest tutaj
Zaufani Partnerzy - pełna lista dostępna jest tutaj

Cele przetwarzania danych
1. Marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne
2. Świadczenie usług Banku
3. Dopasowanie treści witryn internetowych Banku do Twoich zainteresowań
4. Wykrywanie botów i nadużyć w usługach Banku
5. Pomiary statystyczne i udoskonalenie usług Banku

Podstawy prawne przetwarzania danych
1. Marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne, dotyczący produktów lub usług Banku - prawnie uzasadniony interes Banku
2. Marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne, dotyczący produktów lub usług podmiotów trzecich (podmioty z grupy kapitałowej Banku oraz Zaufani Partnerzy) - Twoja dobrowolna zgoda
3. Usługi Banku - niezbędność przetwarzania danych osobowych do wykonania umowy
4. Pozostałe cele - Uzasadniony interes Banku

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora, w tym agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa Podmioty z grupy kapitałowej Banku oraz Zaufani Partnerzy.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; sprzeciwu wobec przetwarzania, inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych.

Więcej szczegółów
Klauzula Informacyjna Cookies
Polityka prywatności

Polityka prywatności Akceptuję