Rodzinny kredyt mieszkaniowy

Zadzwoń pod nr 22 591 22 32 lub wypełnij formularz – oddzwonimy. RRSO 9,03%

Kto może otrzymać kredyt

 • Zobacz szczegóły

  Rodzinny kredyt mieszkaniowy mogą otrzymać:

  • osoby indywidualne, małżeństwa lub pary wychowujące co najmniej jedno wspólne dziecko – jeśli same oraz osoby, z którymi tworzą gospodarstwo domowe nie są właścicielami żadnej innej nieruchomości;
  • mają co najmniej dwójkę dzieci i są właścicielami mieszkania lub domu o metrażu określonym w ustawie z dnia 1 października 2021 r. o rodzinnym kredycie mieszkaniowym.

  Cena 1m2 mieszkania (nie dotyczy domu) nie może być wyższa niż określone w ustawie limity cen. Limity zostały ustalone odrębnie dla poszczególnych miast i gmin. 
  Więcej informacji o programie „Mieszkanie bez wkładu własnego” - tutaj

Co wyróżnia rodzinny kredyt mieszkaniowy

 • Zobacz szczegóły
  • Dzięki gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego nie musisz mieć wkładu własnego, żeby dostać kredyt. Gwarancja wynosi do 20% wydatków, maksymalnie 100 000 zł.
  • Kredyt w PLN bez wymaganego wkładu własnego z okresem kredytowania od 15 do 30  lat Spłata rodzinna – jeśli w trakcie spłaty kredytu Twoja rodzina powiększy się o kolejne dziecko, część kredytu zostanie spłacona. Kredyt może być udzielony do dnia 31 grudnia 2030 r.

Na co możesz przeznaczyć kredyt

 • Zobacz szczegóły
  • Na zakup mieszkania lub domu i pokrycie kosztów jego wykończenia lub remontu
  • Na budowę domu i jego wykończenie.
  • Na kupno domu w trakcie jego budowy i jej dokończenie.

Dlaczego warto wziąć rodzinny kredyt mieszkaniowy w naszym Banku

 • Zobacz szczegóły
  • Dzięki gwarancji Banku Gospodarstwa Krajowego nie musisz mieć wkładu własnego, żeby dostać kredyt. Gwarancja wynosi do 20% wydatków, maksymalnie 100 000 zł.
  • Sfinansujesz do 100% wartości nieruchomości.
  • Otrzymasz atrakcyjne warunki cenowe. Marża 2,5%
  • Opłata za zawarcie i przygotowanie umowy 0%.
  • Możesz wybrać stałe lub zmienne oprocentowanie kredytu.
  • Spłata rodzinna – jeśli w trakcie spłaty kredytu Twoja rodzina powiększy się o kolejne dziecko, część kredytu zostanie spłacona.

Spłata rodzinna

 • Zobacz szczegóły

  Jeśli w trakcie spłaty kredytu Twoja rodzina powiększy się o kolejne dziecko, otrzymasz 20 000 zł (drugie dziecko) lub 60 000 zł (kolejne dziecko) na spłatę kredytu.
  Wniosek o spłatę rodzinną należy złożyć za pośrednictwem Banku, nie później niż rok, licząc od dnia powiększenia gospodarstwa domowego.
   

RRSO 9,03%

Kalkulator kredytowy online

sprawdź wysokość rat kredytu hipotecznego.

Co oznacza stała lub zmienna stopa procentowa

 • Zobacz szczegóły

  Oprocentowanie zmienne kredytu oznacza, że Twoja rata może rosnąć lub maleć. 
  Na zmianę stopy procentowej – wykorzystywanej do obliczania odsetek od kredytu – wpływają zmiany wysokości obowiązujących wskaźników referencyjnych takich jak np. WIBOR.
  W trakcie okresu kredytowania możesz zmienić formułę oprocentowania Twojego kredytu mieszkaniowego ze zmiennego na stałe na okres 5 lat (60 rat kredytu).
  O zmianę sposobu oprocentowania możesz zawnioskować u swojego doradcy lub w innej dowolnej placówce.
  Oprocentowanie stałe kredytu oznacza, że w okresie obowiązywania stałej stopy procentowej, oprocentowanie Twojego kredytu nie zmieni się, co eliminuje ryzyko wzrostu oprocentowania kredytu w tym okresie.
  Stała stopa procentowa będzie obowiązywała przez okres pierwszych 5 lat (60 rat kredytu) z możliwością przedłużenia na kolejne 5-letnie okresy – zgodnie z obowiązującą ofertą naszego banku.
  Co to oznacza dla Ciebie

  • Będziesz mieć pewność, że w okresie obowiązywania stałej stopy procentowej nie zmieni się wysokość oprocentowania i raty twojego kredytu.
  • Dużo łatwiej będzie Ci przewidywać wydatki.
  • Jeśli w okresie obowiązywania stałej stopy procentowej zmienią się wartości wskaźników referencyjnych, nie wpłynie to na wysokość oprocentowania Twojego kredytu.
  • Będziesz znać – ustaloną z góry – wysokość marży dla oprocentowania zmiennego po okresie obowiązywania stałej stopy procentowej (o ile nie będzie przedłużona na kolejny okres).

Porównaj oferty naszego banku

zobacz tabelę i wybierz najlepszy kredyt mieszkaniowy dla siebie

Zostaw numer - oddzwonimy!

Zamów kontakt

Kalkulator kredytu hipotecznego


Oblicz miesięczną ratę kredytu hipotecznego nie wychodząc z domu. Wystarczy, że podasz cenę zakupu, kwotę kredytu o którą zamierzasz wnioskować i okres kredytowania.

Sprawdź, jak możesz płacić mniej za kredyt mieszkaniowy

Otwórz Konto Przekorzystne najlepsze z najlepszych kont osobistych w rankingu „Złoty Bankier 2023” przygotowanym przez Bankier.pl i Puls Biznesu

Obniżysz marżę kredytu mieszkaniowego o 1,5 punktu procentowego jeśli Twoje wpływy na konto będą dwukrotnie wyższe niż rata kredytu hipotecznego.

Możesz nie płać za prowadzenie rachunku płatniczego – kliknij i dowiedz się więcej.

Sprawdź
Weź Kartę Kredytową z Żubrem i obniż marżę
kredytu mieszkaniowego o 0,1 pp.

- 3 pakiety korzyści na zakupy i w podróży
- 0 zł za kartę w pakiecie Standard
- Zakupy rozłożysz na 10 rat 0%
- RRSO 18,81%

Maksymalna kwota, którą możesz rozłożyć na 10 rat 0%, to 1000 zł w pakiecie Standard, 2000 zł w pakiecie Złotym i 3000 zł w pakiecie Platynowym.

Sprawdź

Jak wziąć kredyt na mieszkanie – 4 proste kroki

1. Zadzwoń na naszą infolinię 22 591 22 32 lub przyjdź do oddziału

Specjalista hipoteczny banku oszacuje Twoją zdolność kredytową oraz pomoże Ci wybrać najlepszą ofertę i wypełnić dokumenty. Będzie też Twoim wsparciem na każdym etapie ubiegania się o kredyt.

Wzory potrzebnych dokumentów znajdziesz poniżej w plikach do pobrania.

2. Złóż wniosek – możesz to zrobić zdalnie i poczekaj na decyzję kredytową

Wniosek i komplet potrzebnych dokumentów przynieś do specjalisty hipotecznego lub prześlij mailem. Dokumenty trafią do naszej weryfikacji. O decyzji przyznania kredytu poinformujemy Cię w ciągu 21 dni.

3. Podpisz umowę

Na podpisanie umowy zaprosimy Cię do oddziału naszego banku.

4. Wypłacimy kredyt

Po spełnieniu warunków do wypłaty określonych w umowie, kredyt wypłacimy na Twoje konto, konto dewelopera lub konto sprzedającego.


Dla oprocentowania zmiennego:
RRSO 9,03%

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) rodzinnego kredytu mieszkaniowego wypłaconego jednorazowo wynosi 9,03% i wyliczona została przy założeniach: całkowita kwota kredytu 315 996 złotych (zł) (nieobejmująca kredytowanych kosztów tj. nieobejmująca środków kredytu przeznaczonych na koszty kredytu), kredyt zaciągnięty na 27 lat, 324 miesięcznych rat do spłaty, wniesiony wkład własny klienta: 5,53% całkowitego kosztu kredytowanej inwestycji (m.in. koszt dokumentacji, wartość działki gruntu oraz wszystkie nakłady dotyczące robót budowlano-inwestycyjnych), zmienne oprocentowanie kredytu 8,34% w stosunku rocznym, równa rata kapitałowo-odsetkowa w wysokości 2 456,66 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi 810 933,06 zł, całkowity koszt kredytu 494 937,06 zł przy uwzględnieniu następujących kosztów: odsetki 479 958,62 zł oraz koszty z tytułu: opłaty prowizyjnej należnej BGK z tytułu udzielenie Gwarancji 483,96 zł (dotyczy kredytów zabezpieczonych Gwarancją), opłaty za przygotowanie i zawarcie umowy 0 zł, ubezpieczenia nieruchomości (innego przedmiotu np. spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu) od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 miesięcy według oferty proponowanej przez Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna w imieniu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A. 316,00 zł, ubezpieczenia na życie – 5 460,48 – za pierwszy 4-letni okres ubezpieczenia wg oferty dostępnej w Banku w imieniu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A., opłaty miesięcznej za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku bankowego 4 zł, opłaty za kontrolę nieruchomości (innego przedmiotu hipoteki) 184,50 zł, podatku od czynności cywilnoprawnych od ustanowienia hipoteki 19 zł. 

Kalkulacja dokonana na dzień 14 maja 2024 roku, na reprezentatywnym przykładzie.

Obowiązkowym zabezpieczeniem mieszkaniowego kredytu hipotecznego jest hipoteka na nieruchomości (lub innym przedmiocie np. spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu) oraz przelew praw z umowy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych nieruchomości obciążanej hipoteką (lub innego przedmiotu hipoteki), w całym okresie kredytowania. Spłata kredytu oprocentowanego zmienną stopą procentową wiąże się z ryzykiem zmiany stopy procentowej, co w przypadku wzrostu stopy procentowej spowoduje wzrost wysokości raty i całkowitej kwoty do zapłaty. 

Oprocentowanie zmienne obliczane w stosunku rocznym jest jako suma zmiennej wartości wskaźnika referencyjnego WIBOR wyznaczonego dla terminu fixingowego 1 miesiąc („WIBOR 1M”) oraz marży Banku w wysokości 2,45. Wartość WIBOR 1M jest przyjmowana do obliczania oprocentowania z ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego poprzedzającego okres obrachunkowy, dla którego jest ustalane oprocentowanie kredytu 
 Wskaźnik referencyjny WIBOR 1M jest opracowywany i publikowany przez administratora: GPW Benchmark S.A. Wartości tego wskaźnika oraz dotycząca go dokumentacja są dostępne na stronach internetowych administratora: www.gpwbenchmark.pl

Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna podejmuje decyzję o udzieleniu wyżej wymienionych kredytów po dokonaniu analizy kredytowej i oceny zdolności kredytowej. Przedstawione informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Kredytodawcą jest Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna.

Dla okresowo stałego oprocentowania 
RRSO 8,63%

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) rodzinnego kredytu mieszkaniowego wypłaconego jednorazowo wynosi 8,63% i wyliczona została przy założeniach: całkowita kwota kredytu 346 210 złotych (zł) (nieobejmująca kredytowanych kosztów kredytu tj. nieobejmująca środków kredytu przeznaczonych na koszty kredytu), kredyt zaciągnięty na 26 lat i 5 miesięcy, 317 miesięcznych rat do spłaty, wniesiony wkład własny klienta: 5,55% całkowitego kosztu kredytowanej inwestycji (m.in. koszt dokumentacji, wartość działki gruntu oraz wszystkie nakłady dotyczące robót budowlano-inwestycyjnych), okresowo stałe oprocentowanie kredytu przez 5 lat wynosi 7,54% w stosunku rocznym, po którym może być ustalona przez strony umowy na kolejny okres 5 lat w nowej wysokości, lub w przypadku braku tego ustalenia zostanie zastąpiona zmienną stopą oprocentowania ustaloną w stosunku rocznym jako suma: zmiennej wartości wskaźnika referencyjnego WIBOR wyznaczonego dla terminu fixingowego 1 miesiąc („WIBOR 1M”) oraz marży Banku w wysokości 2,45. Wartość WIBOR 1M jest przyjmowana do obliczania oprocentowania z ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego poprzedzającego okres obrachunkowy, dla którego jest ustalane oprocentowanie kredytu (zmienna stopa oprocentowania na dzień 14 maja 2024 r. wynosi 8,34% w stosunku rocznym, ale na potrzeby wyliczenia RRSO przyjęto nie niższe niż okresowo stałe oprocentowanie tj. 7,54% w stosunku rocznym), równa rata kapitałowo-odsetkowa w wysokości 2 521,56 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi 857 473,98 zł, całkowity koszt kredytu 511 263,98 zł przy uwzględnieniu następujących kosztów: odsetki 494 902,29 zł oraz koszty z tytułu: opłaty prowizyjnej należnej BGK z tytułu udzielenie Gwarancji 529,30 zł (dotyczy kredytów zabezpieczonych Gwarancją), opłaty za przygotowanie i zawarcie umowy 0 zł, ubezpieczenia nieruchomości (innego przedmiotu np. spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu) od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 m-cy według oferty proponowanej przez Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna w imieniu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A 346,21 zł, , ubezpieczenia na życie – 5 982,72 – za pierwszy 4-letni okres ubezpieczenia wg oferty dostępnej w Banku w imieniu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A, opłaty miesięcznej za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku bankowego 4 zł, opłaty za kontrolę nieruchomości obciążonej hipoteką (innego przedmiotu hipoteki) 184,50 zł, podatku od czynności cywilnoprawnych od ustanowienia hipoteki 19 zł.

Kalkulacja dokonana na dzień 14 maja 2024 roku, na reprezentatywnym przykładzie.

Obowiązkowym zabezpieczeniem mieszkaniowego kredytu hipotecznego jest hipoteka na nieruchomości (lub innym przedmiocie np. spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu)) oraz przelew praw z umowy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych nieruchomości obciążonej hipoteką (lub innego przedmiotu hipoteki), stanowiącej zabezpieczenie kredytu, w całym okresie kredytowania. Spłata kredytu oprocentowanego stałą stopą procentową niesie ze sobą ryzyko, iż wysokość raty w okresie obowiązywania stałej stopy może być okresowo wyższa, niż gdyby obowiązywało oprocentowanie zmienne obliczane Oprocentowanie zmienne obliczane jest w stosunku rocznym jako suma zmiennej wartości wskaźnika referencyjnego WIBOR wyznaczonego dla terminu fixingowego 1 miesiąc („WIBOR 1M”) oraz marży Banku w wysokości 2,45. Wartość WIBOR 1M jest przyjmowana do obliczania oprocentowania z ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego poprzedzającego okres obrachunkowy, dla którego jest ustalane oprocentowanie kredytu.
Wskaźnik referencyjny WIBOR 1M jest opracowywany i publikowany przez administratora: GPW Benchmark S.A. Wartości tego wskaźnika oraz dotycząca go dokumentacja są dostępne na stronach internetowych administratora: www.gpwbenchmark.pl

Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna podejmuje decyzję o udzieleniu kredytu po dokonaniu analizy kredytowej i oceny zdolności kredytowej. Informacje zawarte w niniejszym materiale nie stanowią oferty zawarcia umowy w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Kredytodawcą jest Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna.
 

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Strona korzysta z reCAPTCHA i obowiązują polityka prywatności oraz warunki korzystania z usług Google.