Masz już kredyt hipoteczny?

Znajdziesz tu pomocne informacje na temat obsługi Twojego kredytu.

Korzystaj z bankowości elektronicznej w serwisie Pekao24 i aplikacji PeoPay

Szybko i wygodnie sprawdzisz np. wysokość najbliższej raty do zapłaty.
 • Zobacz szczegóły
  W Pekao24 i PeoPay sprawdzisz:
  •    wysokość najbliższej raty
  •    aktualne oprocentowanie kredytu
  •    historię spłat w podziale na kapitał i odsetki

  Sprawdź, co jeszcze oferuje serwis internetowy Pekao24 tutaj

Stałe i zmienne oprocentowanie

Co oznacza i jak wpływa na wysokość rat.
 • Zobacz szczegóły
  Oprocentowanie zmienne kredytu oznacza, że Twoja rata może rosnąć lub maleć. 
  Na zmianę stopy procentowej - wykorzystywanej do obliczania odsetek od kredytu - wpływają zmiany wysokości obowiązujących wskaźników referencyjnych, takich jak np. WIBOR, EURIBOR, NIBOR, STIBOR. Wskaźnik referencyjny zależy od waluty, w której udzielono kredytu.
  Oprocentowanie stałe kredytu  oznacza, że w okresie obowiązywania stałej stopy procentowej oprocentowanie Twojego kredytu nie zmieni się. Dzięki temu nie ma ryzyka wzrostu oprocentowania kredytu w tym okresie. Stała stopa procentowa obowiązuje przez okres pierwszych 5 lat (60 rat kredytu). Można ja przedłużać na kolejne 5-letnie okresy - zgodnie z obowiązującą ofertą naszego banku.
   

Zmiana rodzaju oprocentowania.

Możesz zmienić rodzaj oprocentowania swojego kredytu ze zmiennego na stałe
 • Zobacz szczegóły
  •    Oprocentowanie stałe będzie obowiązywało 5 lat (60 miesięcznych rat kredytu), ale możesz je przedłużać na kolejne okresy
  •    Zmiana dostępna jest dla kredytów w złotych oraz indeksowanych do walut obcych w dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich, koronach norweskich, koronach szwedzkich lub euro.
  •    Po okresie stałej stopy kredyt przejdzie automatycznie na oprocentowanie zmienne. W czasie obowiązywania oprocentowania zmiennego wysokość marży jest niezmienna i wynika z umowy kredytowej
  •    Nie pobieramy rekompensaty za wcześniejszą - częściową lub całkowitą - spłatę kredytu w okresie obowiązywania stałej stopy
  •    Wysokość okresowo stałej stopy procentowej dla wniosków złożonych w bieżącym miesiącu znajdziesz w szczegółach warunków cenowych w Porównaj oferty naszego banku - tutaj

  Pamiętaj: w okresie obowiązywania 5 letniej stałej stopy procentowej nie zmienisz oprocentowania na zmienne.
  O zmianę sposobu oprocentowania możesz zawnioskować u swojego doradcy lub w innej dowolnej placówce. Podpiszemy z Tobą i pozostałymi kredytobiorcami aneks do umowy kredytu. Znajdź placówkę i umów spotkanie.
   

Dyspozycje i zaświadczenia

W Pekao24, aplikacji PeoPay oraz u konsultanta infolinii szybko i wygodnie: zlecisz wybrane dyspozycje, złożysz wnioski, pobierzesz wybrane zaświadczenia.

Program Ugód dla kredytów hipotecznych w CHF

Bank Pekao SA zaproponuje ugody posiadaczom kredytów mieszkaniowych we frankach szwajcarskich (CHF).
 • Zobacz szczegóły
  Bank Pekao SA rozpoczął proces oferowania propozycji ugodowych kredytobiorcom, nadal spłacającym kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich (CHF). 
  W nadchodzących miesiącach Bank będzie stopniowo kontaktował się z klientami, proponując indywidualną ofertę ugody. 

  Kontakt do klientów objętych programem ugód będzie następował za pośrednictwem pełnomocników Banku.

Skontaktuj się z doradcą

Zamów kontakt

Jak dostarczyć online polisę nieruchomości i na życie?

Krok 1

Serwis Pekao24 i aplikacja PeoPay umożliwiają dołączenie do kredytu mieszkaniowego dokumentów potwierdzających:
- ubezpieczenie nieruchomości,
- ubezpieczenie na życie,
- potwierdzenie opłacenia kontynuacji polisy.

Ubezpieczenie nieruchomości jest obowiązkowe i dokumenty dostarczasz raz w roku*. Polisa ubezpieczenia na życie jest wymagana, jeśli stanowi zabezpieczenie kredytu. Informację o tym znajdziesz w swojej umowie kredytowej.

*Jeśli masz ubezpieczenie nieruchomości kupione u doradcy w oddziale banku i automatycznie opłacasz składkę – nie musisz dostarczać do nas żadnych dokumentów.


Krok 2

Zaloguj się do Pekao24 lub aplikacji PeoPay i załącz wymagane dokumenty. Wypełnij wszystkie pola korzystając z podpowiedzi.
Zobacz film jak to zrobić krok po kroku.

Kliknij i zobacz film
Krok 3

Informację o zaakceptowaniu przekazanych dokumentów sprawdzisz w serwisie Pekao24.
Jeśli dokumenty będą błędne lub niekompletne, otrzymasz SMS z informacją o ich odrzuceniu. Powód odrzucenia sprawdzisz w Pekao24 lub PeoPay.
Pamiętaj, żeby złożyć je ponownie.

Tu sprawdzisz status dostarczonych dokumentów:
Pekao24: Oferty i wnioski -> Lista ->Wybierz rodzaj listy: Dyspozycje
PeoPay: Dla Ciebie -> Lista -> Wybierz rodzaj listy: Dyspozycje

Zmiana warunków umowy i wsparcie

Krok 1

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 2022 r. o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom, od 29 lipca 2022 r. możesz złożyć wniosek o zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego lub pożyczki hipotecznej (dalej „kredyt”), jeśli umowę zawarłeś w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych.

Więcej informacji
Krok 2

Jeśli Twoja sytuacja finansowa zmieniła się i chcesz zmienić warunki spłaty kredytu, możesz:

• zawiesić spłatę rat na kapitałowo-odsetkowych na maksymalnie 6 miesięcy;
• zawiesić spłatę kapitału kredytu i określić nową liczbę i wysokość rat. Maksymalny okres spłaty nie może przekroczyć maksymalnego okresu, na jaki dany kredyt może być udzielony. W okresie zawieszenia spłaty kapitału odsetki płacisz miesięcznie;
• restrukturyzować zadłużenie– jeśli masz zaległości w spłacie i podjęliśmy już czynności windykacyjne, możesz złożyć wniosek o restrukturyzację kredytu. Najczęściej polega to na rozłożeniu zadłużenia na raty lub zmniejszeniu kwoty raty. W zależności od okoliczności zmiany mogą mieć charakter stały lub czasowy

Dodatkowe informacje uzyskasz w oddziale banku.


Krok 3

Możesz skorzystać z Funduszu Wsparcia Kredytobiorców. Fundusz jest pomocą jest dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej i muszą spłatać raty kredytu mieszkaniowego.

Wsparcie przyznaje się w oparciu o umowę zawieraną między bankiem a kredytobiorcą. Jest wypłacane nie dłużej niż 36 miesięcy. Kwota wsparcia ustalana jest indywidualnie w zależności od wysokości miesięcznej raty kredytu, ale nie może być wyższa niż 2000 zł miesięcznie.

Wsparcie zwracasz po upływie dwóch lat, spłacisz je w równych, nieoprocentowanych miesięcznych ratach z możliwością częściowego ich umorzenia. Fundusz działa na podstawie ustawy z dnia 9 października 2015 roku o wsparciu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyt mieszkaniowy i znajdują się w trudnej sytuacji finansowej.

Dodatkowe informacje

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Strona korzysta z reCAPTCHA i obowiązują polityka prywatności oraz warunki korzystania z usług Google.