KWESTIONARIUSZ FATCA

Ustawa Foreign Account Tax Compliance Act (FATCA) została uchwalona przez Kongres USA w celu wykrywania, zwalczania i zniechęcania do ukrywania przed amerykańskim fiskusem środków podlegających opodatkowaniu w USA przez obywateli USA lub amerykańskich rezydentów podatkowych, którzy w sposób bezpośredni lub pośredni inwestują poza USA za pośrednictwem zagranicznych (innych niż amerykańskie) instytucji finansowych.

Podstawę do wykonywania obowiązków wynikających z FATCA przez Polskie Instytucje Finansowe stanowi ratyfikowana przez Polskę umowa międzynarodowa ze Stanami Zjednoczonymi oraz ustawa dotycząca wykonania tej umowy, której zapisy wchodzą w Polsce w życie z dniem 1 grudnia 2015 r. (szczegóły oraz treść przepisów, znajdują się w zakładce "Regulacje Prawne").

W celu wypełnienia Kwestionariusza FATCA prosimy o kliknięcie na wybraną wersję dokumentu. Po uruchomieniu Kwestionariusza w pierwszym kroku, prosimy zaznaczyć pole przy Oświadczeniu znajdującym się w górnej części dokumentu, a następnie postępować zgodnie z pojawiającymi się pytaniami.


W przypadku problemów z uruchomieniem Kwestionariusza FATCA prosimy o:
  • zapisanie wybranej wersji dokumentu na dysku Państwa komputera, a następnie
  • uruchomienie zapisanego dokumentu (bezpośrednio z dysku) przy użyciu programu Adobe Acrobat Reader DC lub innej przeglądarki dokumentów w formacie PDF.
Toolbox
  Kontakt z doradcą
  Placówki i bankomaty
  Do pobrania
  Kursy walut
  REGULACJE UE
  Infolinia
   Zapamiętane skróty