BANK PEKAO S.A.

Aktualności

 • Uprzejmie informujemy, że w związku z planowanymi pracami informatycznymi w nocy 13 marca 2017 r. w godzinach od 01:00 do 03:30 nie będzie możliwe posługiwanie się kartami debetowymi i kartami prepaid Banku Pekao S.A. oraz korzystanie z aplikacji PeoPay.
 • Uprzejmie informujemy, że w związku z planowanymi pracami informatycznymi w nocy 6 marca 2017 r. w godzinach od 00:30 do 03:00 nie będzie możliwe posługiwanie się kartami debetowymi i kartami prepaid Banku Pekao S.A. oraz korzystanie z aplikacji PeoPay.
 • Do końca marca br. będzie trwać II edycja konkursu „PeoPay z Masterpass”. Mogą w nim brać udział wszyscy użytkownicy PeoPay. Do wygrania vouchery na kwotę 50 złotych do jednego ze sklepów internetowych: Media Markt, Decathlon, Costa Coffe, inbook.pl, czy Gino Rossi.
 • Rozpoczęła się wystawa Mateusza Kuli Wykopaliska w ramach Pekao Project Room w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. To drugi artysta biorący udział w nowej, konkursowej odsłonie projektu. W tym roku, po raz pierwszy, młodzi artyści mają szansę zdobyć jedną z nagród: nagrodę główną o wartości 20 000 zł oraz nagrodę o wartości 10 000 zł. Wystawa potrwa do 19 marca. Wstęp na wszystkie wystawy w ramach projektu jest bezpłatny.
 • Już po raz siódmy Bank Pekao SA opublikował "Raport o sytuacji mikro i małych firm" - efekt prawie 7 tysięcy wywiadów z przedsiębiorcami z całego kraju. Tematem specjalnym tegorocznej edycji Raportu są inwestycje. 49% firm inwestowało w 2016 r - to najwyższy wynik w 7-letniej historii badania. Dynamicznie rośnie eksport wśród mikro i małych ? 18% z nich prowadziło w ostatnim roku działalność eksportową. To dwa razy więcej niż w pierwszym badaniu. Ogólny wskaźnik koniunktury osiągnął poziom 96,7 pkt i był to drugi najlepszy wynik w okresie ostatnich 7 lat (+3 pkt powyżej średniej z lat 2010-2015). Wyzwaniem dla firm jest zwiększenie innowacyjności.
 • Zrealizowaliśmy nasze cele

  09.02.2017 - 
  Skonsolidowany zysk netto za 2016 rok wyniósł 2 279 mln złotych, pozostając na poziomie z roku poprzedniego, pomimo odprowadzenia 450 milionów złotych podatku bankowego. Zysk netto liczony dla warunków porównywalnych wzrósł o +8,5%. Bank osiągnął zwrot na kapitale ROE 9,8%, przy jednoczesnym utrzymaniu bardzo wysokiego poziomu współczynnika wypłacalności Core Tier 1 wynoszącego 17,6%. Wypracowano dwucyfrowy wzrost zarówno kluczowych kredytów detalicznych o +10,0% r/r, jak i depozytów detalicznych o +10,7% r/r. W 2016 roku wartość nowych kredytów detalicznych osiągnęła rekordowy poziom ponad 14 miliardów złotych.
 • Do 12 lutego br. potrwa pierwsza w tym roku wystawa w ramach Pekao Project Room w Centrum Sztuki Współczesnej - "30 dni" Małgorzaty Michałowskiej. Po pięciu latach cykl wystaw zmienia formułę na konkursową: spośród wszystkich tegorocznych prezentacji w Pekao Project Room, międzynarodowe jury wybierze laureatów Nagrody Głównej oraz II Nagrody. Przyznana zostanie również Nagroda Publiczności.
Toolbox
  Kontakt
  Placówki i bankomaty
  Dokumenty do pobrania
  Kursy walut
   Zapamiętane skróty