Treści będą dostępne po wyrażeniu zgody na stronie KLAUZULA INFORMACYJNA COOKIES

BANK PEKAO S.A.

Aktualności

  • Informujemy, że w związku z ustanowieniem 12 listopada 2018 r. dniem wolnym od pracy, wszystkie placówki Banku Pekao S.A., w tym Dom Maklerski Pekao będą nieczynne. Natomiast działać będą systemy rozliczeniowe w Banku (przelewy, spłaty rat). Dostęp do rachunku za pośrednictwem bankowości internetowej i mobilnej (Pekao24, PB24 i PeoPay) oraz do konsultantów infolinii będzie taki sam jak w każdy inny dzień.
  • To najwyższy zysk netto trzeciego kwartału od trzech lat, osiągnięty dzięki podtrzymaniu solidnej dynamiki dochodów i dobrej kontroli kosztowej. Bank Pekao znacząco podnosi rentowność i powierdza silną pozycję kapitałową.
  • Bank Pekao S.A. udostępnił klientom unikalne narzędzie finansowania handlu – Otwartą Platformę Finansowania (OPF). Z platformy mogą korzystać zarówno firmy będące klientami banku, jak i przedsiębiorstwa nieposiadające rachunku w Pekao. OPF zapewnia kompleksową, w pełni elektroniczną obsługę procesu finansowania faktur dla wszystkich produktów opartych o wykup wierzytelności (SCF, eFinancing, faktoring, finasowanie dostawców).
  • Bank Pekao S.A. uruchomił nowe preferencyjne kredyty dla małych i średnich przedsiębiorców ze Śląska i prowadzących działalność na terenie województwa. Dlaczego preferencyjne? Ponieważ kredyty w ramach tego programu są w połowie nieoprocentowane. Kredyty udzielane są w ramach linii ESIF Silesia.
  • Zmiany zachodzące w Banku Pekao S.A. od kilkunastu miesięcy zaczynają przynosić rezultaty. Bank Pekao S.A. znalazł się w czołówce rankingów „Forbesa” i „Newsweeka” na najlepszy bank 2018 roku. Bank z żubrem został zwycięzcą rankingu „Newsweeka” w kategorii bankowość hipoteczna. Pekao jest także wiceliderem w zestawieniu „Forbesa” na najbardziej przyjazny bank dla firm. Wysokimi notami doceniono partnerskie traktowanie klientów i kompetencje pracowników.
  • Ekspansja zagraniczna Banku Pekao S.A. staje się faktem. Pekao S.A. otwiera w Londynie swoje pierwsze zagraniczne przedstawicielstwo. Biuro w Wielkiej Brytanii ma stanowić wsparcie dla planujących ekspansję zagraniczną polskich firm, ułatwić relacje z zainteresowanymi Polską funduszami private equity, zwiększyć możliwości w zakresie oferty private banking.
  • Skonsolidowany zysk netto Banku Pekao S.A. wyniósł w pierwszym półroczu 2018 r. 932,1 mln zł, co przełożyło się na wzrost o +7,3%[1] r/r i poprawę rentowności ‘RoE’ o 24bps r/r do poziomu 8,2% Dochody z działalności banku komercyjnego2 wzrosły o 9% r/r Wzrost wyniku odsetkowego do 2 441 mln zł, o +8,4% r/r przy ekspansji marży odsetkowej o +5bps r/r do 2,82% Wzrost wolumenów...
Toolbox
  Kontakt
  Placówki i bankomaty
  Dokumenty do pobrania
  Kursy walut
   Zapamiętane skróty
kontakt