Treści będą dostępne po wyrażeniu zgody na stronie KLAUZULA INFORMACYJNA COOKIES

SPORT - PEKAO SZCZECIN OPEN

Pekao Szczecin Open to Międzynarodowy Turniej Tenisa Ziemnego Mężczyzn o najwyższej randze w cyklu ATP Challenger Series.  To największy i najważniejszy męski turniej tenisowy w Polsce, o puli nagród sięgającej sumy 175 tysięcy dolarów. Bank Pekao S.A. wspólnie z miastem Szczecin od 1993 są partnerami Turnieju.

O klasie Turnieju świadczą nazwiska czołowych tenisistów świata, którzy w poprzednich edycjach występowali na szczecińskich kortach - m.in. triumfatorzy imprez Wielkiego Szlema - Stan Wawrinka (Szwajcaria) i Juan Carlos Ferrero (Hiszpania), podwójny mistrz olimpijski - Nicolas Massu (Chile), a także David Ferrero (Hiszpania), Sergi Bruguera (Hiszpania), Alex Corretja (Hiszpania), Richard Gasquet i Gael Monfils (Francja), Guillermo Coria i David Nalbandiana (Argentyna).


Pekao Szczecin Open od lat jest również kuźnią talentów polskiego tenisa. To okazja dla młodych zawodników do zdobycia pierwszych poważnych punktów do rankingu ATP World Tour, dzięki "dzikim kartom" przyznawanym przez organizatorów. Z "dzikich kart" skorzystali m.in. Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Michał Przysiężny czy debliści Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, trzykrotni zwycięzcy turnieju.

W 2015 roku, Bank wspólnie z miastem Szczecin rozpoczął program nauki tenisa dla najmłodszych - Droga do Pekao Szczecin Open. To specjalny program szkoleniowy kierowany do dzieci z najstarszych grup przedszkolnych oraz "zerówek" i uczniów pierwszych klas szkół podstawowych. Program obejmuje szczecińskie szkoły i przedszkola, a udział w nim jest bezpłatny. Głównym celem programu zaszczepienie wśród dzieci pasji do tenisa oraz zachęcenie do aktywnego spędzania czasu.

Szczeciński Turniej to, oprócz tenisa, również wiele imprez towarzyszących - Tennis Music Festival, Tenisowy Turniej Artystów czy Kids Day - piknik tenisowy dla dzieci i młodzieży oraz dla uczestników programu Droga do Pekao Szczecin Open.

Ja co roku we wrześniu, zawodnicy i goście spotkają się na terenie szczecińskich kortów wspólnie tworząc wyjątkową atmosferę tego Turnieju.

Zapraszamy na stronę Turnieju Pekao Szczecin Open oraz FanPage na FB.

Toolbox
  Kontakt
  Placówki i bankomaty
  Dokumenty do pobrania
  Kursy walut
   Zapamiętane skróty
kontakt