WSPIERANIE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI SPOŁECZNEJ


"Społeczny StartUpSpołeczny StartUp" to projekt mający na celu wsparcie rozwoju przedsiębiorstw społecznych, szczególnie tych innowacyjnych..


23 czerwca rusza II edycja programu Społeczny StartUp, realizowanego przez Fundację Ashoka i UniCredit Foundation, we współpracy z Bankiem Pekao S.A. W jej wyniku pula innowacyjnych przedsiębiorstw społecznych otrzymujących wsparcie rozwojowe zostanie powiększona do 15. Wszystkie one wejdą w skład budowanego dzięki programowi inkubatora rozwoju przedsiębiorczości społecznej. Tegoroczni uczestnicy - 5 przedsiębiorców społecznych - podobnie jak 10 przedsiębiorców biorących udział w zakończonej właśnie I edycji, wraz z doradcami będą pracować nad profesjonalnymi biznesplanami. II edycja programu będzie ściśle związana z pierwszą zarówno pod względem struktury i przebiegu programu, jak i składu uczestników.

Przedsiębiorcy mogą  ubiegać się o zakwalifikowanie do projektu w ramach konkursu, w którym wyłonione zostaną najlepsze pomysły na stworzenie lub wzmocnienie przedsiębiorstwa społecznego.

Konkurs będzie prowadzony w dwóch kategoriach:
  • Innowacyjne przedsiębiorstwo społeczne - akcelerator: dla istniejących przedsiębiorstw we wczesnej fazie ich rozwoju;
  • Pomysł na innowacyjne przedsiębiorstwo społeczne.

Laureaci wyłonieni w konkursie otrzymają całoroczne profesjonalne wsparcie w zakresie doradztwa biznesowego w rozwój przedsiębiorstwa, a także, jeżeli zajdzie taka potrzeba, granty rozwojowe. Uczestnicy projektu zdobędą wiedzę m.in. z prowadzenia przedsiębiorstwa społecznego, z zakresu raportowania, planowania biznesowego, budowania modeli biznesowych, zarządzania relacjami z klientami, czy zarządzania zespołem.

Projekt trwa od 23 czerwca 2016 r. przez kolejne 12 miesięcy. Organizatorzy poszukują przedsiębiorców, którzy chcą rozwiązywać problemy społeczne wykorzystując narzędzia biznesowe, a założone przez nich przedsiębiorstwa mają potencjał, by stać się finansowo niezależne i rentowne.

Dlaczego przedsiębiorcy społeczni?

Każdy przełomowy, nowatorski pomysł w biznesie może liczyć na wsparcie w rozwój, dając zwrot z inwestycji pomysłodawcom i inwestorom. W przypadku przedsiębiorstw społecznych nie chodzi tylko o generowanie zysków, ale przede wszystkim o rozwiązywanie problemów społecznych i wprowadzanie zmian, które będą odczuwalne dla określonej grupy społecznej. Wsparcie rozwoju takich przedsięwzięć wymaga wyjścia poza schemat czystej biznesowej działalności, zrozumienia i współpracy po stronie biznesu.

Wierzymy, że przedsiębiorstwa społeczne mają potencjał, by pozytywnie i w zrównoważony sposób zmieniać życie ludzi w potrzebie i służyć społeczeństwu poprzez wyrównywanie szans społecznych. Zmieniają i wzbogacają świat, zaczynając od lokalnych społeczności.

Więcej informacji o projekcie i zasadach udziału w konkursie: www.spolecznystartup.pl

Dowiedz się więcej - pobierz materiały prasowe

  pobierz

Raport - Społeczny StartUp pobierz

Informacja_Prasowa_Spoleczny_StartUp pobierz

O_Innowacjach_Spolecznych_Rozmowa_z_Kuba_Wygnanskim pobierz

O_Przedsiebiorczosci_Spolecznej pobierz

 
Podstawowe_Informacje_o_Konkursie_SpolecznyStartUP pobierz

Informacja_Prasowa - Wyłoniono laureatów konkursu Społeczny StartUp pobierz

Toolbox
  Kontakt
  Placówki i bankomaty
  Dokumenty do pobrania
  Kursy walut
   Zapamiętane skróty