Platforma inwestycyjna eTrader Pekao

Platforma inwestycyjna eTrader Pekao

notowania giełdowe notowania instrumentów z GPW, indeksów zagranicznych, par walutowych, towarów i surowców
szybkie składanie zleceń giełdowych na rynkach polskich i zagranicznych okno zlecenie możesz wywołać w wielu miejscach gdzie znajdują się notowania instrumentu lub oferty kupna/sprzedaży
aktualne informacje rynkowe, komunikaty spółek, kalendaria komunikaty z Polskiej Agencji Prasowej, spółek ESPI/EBI oraz agencji informacyjnej ISBnews
kompleksowe zarządzanie portfelem inwestycyjnym informacja o posiadanych aktywach i możliwość analizy struktury zgromadzonych aktywów czy instrumentów finansowych
analiza techniczna zestaw narzędzi niezbędnych do samodzielnej analizy wykresów
analizy i komentarze materiały analityczne przygotowane przez Biuro Analiz Inwestycyjnych Biura Maklerskiego Pekao

Zbadaliśmy oczekiwania inwestorów, uzupełniliśmy je o wieloletnie doświadczenie maklerskie i wzbogaciliśmy o najlepsze praktyki projektowania systemów transakcyjnych – tak powstał eTrader Pekao – nowoczesna platforma, dedykowana wszystkim, którzy chcą aktywnie inwestować na giełdzie.

W jednym miejscu otrzymujesz dostęp do wszystkich najważniejszych informacji i narzędzi niezbędnych do inwestowania na rynku kapitałowym – od notowań giełdowych i informacji z rynku, poprzez analizy i dane o spółkach, po rozbudowane możliwości zarządzania swoim portfelem, w tym realizowania zleceń na rynkach polskich i zagranicznych.

Co zyskujesz z platformą inwestycyjną eTrader Pekao?

Skonsultuj się z doradcą

Zamów kontakt

Notowania, bieżące informacje z rynku i łatwe składanie zleceń to elementy podstawowe każdej platformy inwestycyjnej. Jednak do sprawnego zarządzania inwestycjami, warto mieć do dyspozycji bardziej zaawansowane narzędzia służące m.in. do wyszukiwania instrumentów, porównywania danych i analizy. Dla każdego inwestora kluczowa jest również kontrola nad całym portfelem aktywów. Nowoczesne narzędzie inwestycyjne powinno spełnić wszystkie te warunki – tak został zaprojektowany eTrader Pekao.

 

  Poznaj rozwiązanie

 

Portfel inwestycyjny to funkcjonalność eTrader Pekao, która prezentuje aktywa Klienta, posiadane w BM Pekao. Ujęte są tutaj zarówno środki pieniężne zgromadzone na rachunku inwestycyjnym jak i pozostałe instrumenty finansowe takie jak: akcje, obligacje czy kontrakty terminowe. Istotnym atutem platformy eTrader Pekao jest to, że wycena aktywów giełdowych opiera się na kursach bieżących. W razie potrzeby znajdziesz tutaj również wykres historycznej wyceny swojego portfela.

Inwestowanie to przede wszystkim sztuka podejmowania decyzji – wymaga rozsądnych, niejednokrotnie szybkich reakcji. Dlatego idealnym rozwiązaniem jest, gdy niezbędne informacje znajdują się w jednym miejscu, a dostęp do nich jest w zasięgu jednego kliknięcia. Wymagający inwestor zawsze doceni wszelkiego rodzaju alerty, które zwrócą uwagę na wydarzenia istotne pod kątem obserwowanej spółki lub innego instrumentu.

 

  Sprawdź

 

Korzystając z platformy eTrader Pekao, otrzymasz stały dostęp do najświeższych informacji rynkowych pochodzących z agencji informacyjnych takich jak PAP czy ISBnews oraz aktualnych komunikatów spółek (ESPI/EBI). Do dyspozycji masz również takie narzędzia, jak sygnały rynkowe, alerty czy skaner, który umożliwia szybkie wyszukanie, według wybranych kryteriów, spółek i obligacji notowanych na GPW.

Dokładna analiza inwestycji to jedno ze źródeł sukcesu. Dlatego w platformie eTrader Pekao (obok notowań wszystkich instrumentów z Giełdy Papierów Wartościowych oraz danych o notowaniach najważniejszych indeksów zagranicznych, par walutowych, towarów oraz surowców) znajdziesz zaawansowane narzędzia analityczne, takie jak: profile spółek oraz indeksów, wykresy z analizą techniczną skaner instrumentów lub sygnały rynkowe.

 

  Przetestuj możliwości

 

Rozbudowane funkcjonalności eTrader Pekao pozwolą Ci na dokładne przeanalizowanie zarówno historycznych jak i aktualnych danych dotyczących interesujących Cię spółek. Dodatkowo w ramach „Profilu spółki” możesz sprawdzić sprawozdania finansowe, kalendarium wydarzeń oraz wskaźniki analizy portfelowej.

eTrader Pekao został wyposażony w szereg użytecznych funkcji pozwalających na planowanie, analizę i kontrolę inwestycji. Równie ważny jest jednak intuicyjny interfejs i szerokie możliwości personalizacji. To wszystko, wraz z łatwym dostępem do wielu źródeł informacji, składa się na wysoki komfort inwestowania – zarówno dla osób korzystających z platformy codziennie, jak też dla początkujących czy okazjonalnych użytkowników.

 

  Praktyczny przykład

 

Składanie zleceń można rozpocząć z wielu miejsc platformy – nie tylko z menu głównego, wywołując okno „Zlecenie” lub oferty kupna/sprzedaży, ale także za pomocą menu podręcznego wywoływanego w dowolnym momencie prawym przyciskiem myszki. Użytkownik eTrader Pekao może ustawiać także domyślnie parametry zleceń. To jedna z wielu możliwości personalizacji obok ustawień ulubionych okien, skrótów, czy nawet wyglądu ekranu i kolorów czcionek.

 • Funkcje i możliwości platformy eTrader Pekao

  Zlecenia

  Kliknij ikonę „Zlecenie” na pasku nawigacji i wybierz instrument za pomocą wyszukiwarki lub katalogu instrumentów. W oknie zlecenia wskaż rachunek na którym chcesz je zrealizować, wprowadź niezbędne parametry zlecenia i ewentualnie warunki dodatkowe. W zależności od strony zlecenia wybierz przycisk „Kup” lub „Sprzedaj” - wyświetlona zostanie strona z potwierdzeniem parametrów zlecenia. Aby wysłać zlecenie kliknij przycisk "Wyślij".

   

  Szybkie zlecenia

  Składanie zleceń możesz rozpocząć z wielu miejsc platformy, wywołując okno „Zlecenie” w miejscach gdzie znajdują się notowania instrumentu lub oferty kupna/sprzedaży, a także za pomocą menu podręcznego wywoływanego w dowolnym momencie prawym przyciskiem myszki. 

  Możesz również korzystać z bardzo przydatnej funkcji powiązania okien, która umożliwia automatyczną zmianę instrumentu w oknie zlecenia.

   

  Portfel inwestycyjny

  Znajdziesz tu podsumowanie swoich aktywów posiadanych w BM. Ujęte są tutaj zarówno środki pieniężne zgromadzone na rachunku inwestycyjnym jak i pozostałe instrumenty finansowe takie jak: akcje, obligacje. Wycena Twoich aktywów opiera się na kursach bieżących.

  W tym miejscu możesz analizować strukturę zgromadzonych aktywów czy instrumentów finansowych, a przez to sprawniej realizować strategię dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. 

  Informacje ogólne

  W widoku „Podsumowanie portfela” znajduje się zbiorcza informacja o składzie portfela inwestycyjnego w podziale na klasy aktywów wraz z procentowym udziałem każdego ze składników w chwili obecnej. Na wykresie można też prześledzić zmiany swojego portfela w czasie.

  Informacje szczegółowe

  W widoku „Szczegóły rachunku” prezentowane są dane o aktywach w rozbiciu na pojedyncze instrumenty. W tym widoku widzimy nie tylko wartość, ale i procentowy udział poszczególnych instrumentów, a także aktualną stopę zwrotu.

   

  Notowania

  W platformie eTrader Pekao znajdziesz notowania wszystkich instrumentów z Giełdy Papierów Wartościowych (akcje, kontrakty i opcje, obligacje, indeksy). Dodatkowo znajdują się tu dane o notowaniach najważniejszych indeksów zagranicznych, par walutowych, towarów oraz surowców. Tabele notowań, dzięki opcjom personalizacji, pozwalają wygodnie obserwować wybrane instrumenty.

  W tabeli można dowolnie wybierać instrumenty ze wszystkich tych, dla których eTrader Pekao prezentuje notowania: akcje, obligacje, kontrakty oraz indeksy (zarówno polskie jak i zagraniczne), waluty czy surowce.

  Wygląd tabeli można łatwo dostosować do własnych potrzeb poprzez ułożenie danych wg własnego uznania (m.in. prezentowane kolumny ich kolejność, kolor, czy wyświetlanie siatki).

  Zakres danych i czas ich aktualizacji uzależnione są od posiadanego pakietu notowań.

  Pakiet notowań możesz w dowolnym momencie zmienić w platformy eTrader Pekao, w zakładce „Ustawienia”, wystarczy że posiadasz podpisaną umowę abonamentową.

  Obserwowanie instrumentów

  Okno umożliwia oznaczenie wybranych instrumentów jako obserwowane (poprzez oznaczenie instrumentu „gwiazdką” prezentowaną po lewej stronie listy). Dzięki temu możemy szybko wyświetlić ich notowania oraz związane z nimi treści w innych oknach (wystarczy kliknąć na odpowiedni przycisk - „gwiazdkę”). Listę instrumentów obserwowanych możesz modyfikować w dowolnym momencie.

  Personalizacja

  Szeroki zakres personalizacji w platformie eTrader Pekao obejmuje możliwość ustawień w zakresie m.in.:

  • pakietu notowań giełdowych
  • domyślnych parametrów zleceń
  • sposobu prezentacji notowań w tabelach
  • sposobu zapisania ustawień (na bieżąco lub po wylogowaniu – od kolejnej sesji)
  • profilu użytkownika np. pseudonim, domyślny rachunek w platformie, czy adres e-mail
  • czcionki
  • wyglądu tabel w zakresie np. widoczności siatki pionowej/poziomej, koloru wierszy parzystych/nieparzystych
  • motywu kolorystycznego (w tym możliwości tworzenia własnych motywów)

   

  Wykresy

  Przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw narzędzi niezbędnych do samodzielnej analizy wykresów. Znajdziesz tutaj:

  • ponad 20 wskaźników gotowych do użycia, m.in.: MACD, ATR, CCI, wstęgi Bollingera, oscylator stochastyczny i wiele innych. Każdy ze wskaźników możesz dodatkowo konfigurować w zależności od potrzeb,
  • zestaw narzędzi do samodzielnego rysowania, w tym linię trendu, kanał, elipsy, formację ABCD czy poziomy Fibonacciego.

  Swoje ustawienia możesz zapisać w postaci szablonu tak, by wykorzystać go w przyszłości. Dzięki temu szybko i wygodnie przeprowadzisz analizę kolejnego instrumentu.

  Narzędzie pozwala także na porównywanie wykresów różnych instrumentów, nakładanie na wykres  informacji o wydarzeniach dot. spółek, podgląd oferty kupna/sprzedaży, składanie zleceń i wiele innych użytecznych opcji.

   

  Informacje rynkowe

  Prezentowane są tu trzy kategorie informacji:

  • pochodzące z Polskiej Agencji Prasowej,
  • pochodzące z agencji informacyjnej ISBnews,
  • komunikaty spółek ESPI oraz EBI.

  Domyślnie okno pokazuje treści z dwóch ostatnich dni, przy czym możesz zmienić ten zakres na dłuższy. W zależności od potrzeb możesz wyświetlić tylko wybrane treści wybierając odpowiednie kategorie. Nowe informacje oznaczane są domyślnie kolorem żółtym. Komunikaty od emitentów w tytule zawierają nazwę spółki.

   

  Kalendaria

  W tym miejscu zamieszczane są istotne informacje dotyczące bieżących i przyszłych wydarzeń rynkowych, w szczególności publikacji danych gospodarczych. Dzięki temu szybko i wygodnie dowiesz się, kiedy i jakie dane oraz wskaźniki makroekonomiczne będą publikowane. Wybierając odpowiedni zakres daty możesz też wrócić do danych historycznych.

  Kalendarium spółek

  Prezentuje zdarzenia istotne dla spółek notowanych na rynku głównym GPW oraz NewConnect (np. wypłata dywidendy, data walnego zgromadzenia akcjonariuszy, czy data publikacji raportu finansowego).

  Kalendarium makroekonomiczne

  Pozwala na szybki przegląd publikacji dotyczących wydarzeń makroekonomicznych w Polsce i na świecie. W jednym miejscu znajdziesz najważniejsze wskaźniki z odniesieniem do informacji historycznych oraz prognoz.

  Zestawienie danych i kalendarium dni wolnych

  Najważniejsze wskaźniki makroekonomiczne zostały dodatkowo zaprezentowane w module „Zestawienie danych”, dzięki czemu można sprawnie porównać ich odczyty dla najważniejszych gospodarek świata. W sąsiadujących modułach znajdziesz także informację o dniach wolnych dla wybranych krajów.

   

  Analizy

  Znajdziesz tutaj materiały analityczne przygotowane przez Biuro Analiz Inwestycyjnych Biura Maklerskiego Pekao. Domyślnie okno prezentuje treści z trzech miesięcy, ale można zmienić ten zakres na dłuższy.

  Materiały pogrupowane są w kategorie, takie jak „Rynek na żywo”, „Raport rynek akcji”, „Biuletyn Analizy Technicznej”. Można użyć filtrów i wyświetlić treści dla wybranego instrumentu, przygotowane przez wybranego analityka lub oznaczone określonym tagiem. Nowe informacje oznaczane są domyślnie kolorem żółtym. Dodatkowo, przy materiale opublikowanym w przeciągu ostatniej godziny pojawi się niebieska kropka, która będzie widoczna także na liście kategorii.

   

  Profile

  W tym miejscu znajdziesz kompleksowe informacje o wybranej spółce lub indeksie giełdowym. Dane dotyczą spółek i indeksów Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

  Profil spółki

  Dane dostępne są dla spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych (rynek główny GPW i NewConnect). W profilach spółek znajdziemy szeroki zestaw informacji dotyczących wybranej spółki, zawierający takie elementy jak:

  • notowania (uzależnione od posiadanego pakietu notowań)
  • wykres krótko- i długoterminowy
  • kalendarium
  • operacje na instrumentach
  • wskaźniki analizy portfelowej i analizy fundamentalnej
  • rekomendacje wraz z wykresem mediany cen docelowych
  • listę innych spółek z sektora (z najważniejszymi wskaźnikami umożliwiającymi porównania)
  • podstawowe informacje o spółce, takie jak: opis działalności, akcjonariat, przynależność do indeksów, a także składy zarządów oraz rad nadzorczych
  • komunikaty oraz inne wiadomości agencyjne
  • dane finansowe w podziale na okresy (kwartał, rok) oraz typ raportu (skonsolidowany, jednostkowy)
  • i inne

  Profil indeksu

  Znajdziemy tu informacje o indeksach GPW – głównych, narodowych i sektorowych. Dostępne informacje obejmują:

  • notowania oraz wykresy krótko- i długoterminowe
  • kalendarium indeksu i dla spółek z indeksu
  • listę oraz rekomendacje spółek w indeksie
  • rekomendacje dla spółek z indeksu
  • podstawowe dane o indeksie wraz z wybranymi wskaźnikami finansowymi indeksu

   

  Skaner

  Narzędzie umożliwi Ci szybkie wyszukanie spółek i obligacji notowanych na GPW według wybranych kryteriów. Lista kryteriów wyszukiwania obejmuje następujące dziedziny:

  • Notowania
  • Analizy (techniczna, fundamentalna, portfelowa)
  • Rekomendacje

  Do wyboru jest łącznie 40 kryteriów wyszukiwania. Dodatkowo, możesz zapisać swój ulubiony zestaw kryteriów tak by wykorzystać go w przyszłości.

   

  Sygnały rynkowe

  Sygnały rynkowe to narzędzie, które analizuje notowania polskich spółek w czasie rzeczywistym, a następnie informuje o 8 różnych zdarzeniach.

  Zdarzenia, o których może informować Skaner to:

  •  Nowe maksimum
  • Nowe minimum
  • Duża zmienność
  • Nadzwyczajny obrót
  • Wykupienie
  • Wyprzedanie
  • Rekomendacja pozytywna
  • Rekomendacja negatywna

  Narzędzie dostępne jest w oknie „Statystyki giełdowe i sygnały” w zakładce „Sygnały”. Prezentuje dane dla spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

   

  Alerty

  Narzędzie generuje powiadomienia o zdarzeniach w oparciu o kryteria, które możesz samodzielnie zdefiniować. Lista zdarzeń możliwych do zdefiniowania obejmuje 19 pozycji (w tym kursy – np. średni, bieżący, otwarcie, maksima czy minima notowań w wybranym okresie, wolumeny obrotu itp.)

  Jak działają alerty?

  Przykładowo, jeśli czekamy aż spółka przekroczy określony poziom kursu, to eTrader Pekao nas o tym powiadomi. Możemy dodatkowo określić szereg parametrów dla swoich alertów, takich jak liczba powtórzeń, częstotliwość generowania, termin ważności czy dźwięk. Alerty można ze sobą powiązać, dzięki czemu eTrader Pekao powiadamia o zdarzeniu dopiero wtedy, gdy spełnionych zostanie równocześnie wiele kryteriów.

  Dodatkową funkcją jest możliwość automatycznego otwarcia okna zlecenia po zajściu określonego zdarzenia – tak by szybciej przejść do realizacji transakcji.

  W dowolnym momencie można zmienić parametry swoich alertów, dodać nowe lub usunąć istniejące.

   

  Arkusz zleceń

  Narzędzie umożliwi Ci wgląd w pełny arkusz zleceń dla wybranego instrumentu z polskiego rynku. W jednym miejscu widoczne są wszystkie dostępne oferty kupna i sprzedaży, a także informacje o zawartych transakcjach.

  W zależności od Twoich preferencji możesz przełączać się na widok skumulowany (oferty zsumowane na poziomie cen) albo widok jednostkowych ofert.

  W oknie widoczne są także Twoje zlecenia na tle ofert dostępnych na rynku. Arkusz zleceń dostępny jest wyłącznie dla posiadaczy pakietu VIP.

   

  Strumieniowanie excel

  Strumieniowanie Excel to narzędzie pozwalające na bieżące przesyłanie notowań wybranych instrumentów do arkusza kalkulacyjnego MS Excel. eTrader Pekao może przesyłać jedną lub wiele różnych list instrumentów, których skład samodzielnie ustalasz. Decydujesz też o zakresie danych, które będą strumieniowane.

   

  Personalizacja

  W zależności od Twoich preferencji możesz skorzystać z możliwości ustawień własnego obszaru roboczego i widoku poszczególnych okien. Możesz ustawić także wiele parametrów wyglądu i funkcji platformy.

  eTrader Pekao to platforma, która posiada rozbudowane możliwości dostosowania do potrzeb użytkownika. Poza organizacją własnego obszaru roboczego i widoku poszczególnych okien, można ustawić także wiele parametrów wyglądu i funkcji platformy, takich jak:

  • pakiet notowań giełdowych (w zależności od pakietu może występować opłata)
  • domyślne parametry zleceń
  • sposób prezentacji notowań w tabeli
  • sposób zapisu ustawień (na bieżąco lub po wylogowaniu – od kolejnej sesji)
  • ustawienia profilu takie jak np. pseudonim, domyślny rachunek czy adres e-mail,
  • ustawienia czcionki
  • ustawienia tabel takie jak np. widoczność siatki pionowej/poziomej, kolor wierszy parzystych/nieparzystych
  • preferowany motyw kolorystyczny (w tym możliwość tworzenia własnych motywów)

Formularz kontaktowy

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Strona korzysta z reCAPTCHA i obowiązują polityka prywatności oraz warunki korzystania z usług Google.