Obligacje Skarbowe
Obligacje skarbowe są papierami wartościowymi emitowanymi przez Ministra Finansów reprezentującego Skarb Państwa. Emitent pożycza od nabywcy obligacji określoną sumę pieniędzy i zobowiązuje się ją zwrócić wraz z należnymi odsetkami (wykupić obligacje) w określonym czasie. Ze względu na czas do wykupu, obligacje skarbowe umożliwiają inwestowanie w krótkim, średnim i długim terminie.
Produkty strukturyzowane
Certyfikaty Strukturyzowane
Produkty inwestycyjne oparte o różnego rodzaju instrumenty bazowe, zapewniając dostęp do unikatowych rynków. Dają możliwość wyboru różnych formuł wypłaty oraz profili ryzyka, stając się przydatnym instrumentem finansowym uzupełniającym portfel inwestycyjny.
-
Zobacz szczegóły
Rozliczenie inwestycji w certyfikatach podlega określonym regułom, a jego forma jest zależna od ceny referencyjnej instrumentu bazowego, na którym opiera się certyfikat według stanu w określonych z góry dniach oraz rentowności części obligacyjnej
-
Zobacz szczegóły
Elastyczność w doborze inwestycji oraz zróżnicowany wachlarz profili naliczania zysku. Możliwość ulokowania środków w certyfikaty o różnym poziomie gwarancji kapitału: z pełną, częściową, warunkową gwarancją kapitału lub bez ochrony kapitału.
-
Zobacz szczegóły
Produkty strukturyzowane umożliwiają również wzbogacenie portfela o aktywa o niskiej korelacji z instrumentami giełdowymi.
-
Zobacz szczegóły
Umożliwia to zbycie lub nabycie w dowolnym momencie trwania produktu. Płynność zapewiana jest przez animatora instrumentu, który na bieżąco wystawia oferty kupna i sprzedaży.
Strukturyzowane Certyfikaty Depozytowe
Możliwość osiągania większych zysków niż na tradycyjnej lokacie, przy 100% ochronie zainwestowanego kapitału
-
Zobacz szczegóły
Inwestowanie za pośrednictwem certyfikatów w różnorodne aktywa i regiony geograficzne (w zależności od parametrów produktu) sprawia, że potencjalny zysk ma szansę przewyższyć to, co jest możliwe do uzyskania na tradycyjnych lokatach. Inwestor powinien akceptować ryzyko inwestycyjne, tj. możliwość nieosiągnięcia zysku.
-
Zobacz szczegóły
Transakcje realizowane są po cenach nie niższych niż Cena Gwarantowana określona w Specyfikacji Parametrów Ekonomicznych Subskrypcji dotyczącej danego Certyfikatu.
-
Zobacz szczegóły
Posiadacz Certyfikatu ma prawo do składania Ofert Zbycia Praw:
- z oznaczeniem Ceny Informacyjnej. Cena Informacyjna to teoretyczna, informacyjna wartość Certyfikatów Depozytowych ustalana przez Bank po godz. 10.00 w Dniu Sesji i obowiązuje ona tylko w tym dniu do godz. 13.30.
- bez oznaczenia Ceny Informacyjnej, czyli po Cenie Gwarantowanej lub wyższej.
Oferty Zbycia Praw są realizowane po Cenie Transakcyjnej. W przypadku wskazania przez Posiadacza Ceny Informacyjnej, transakcja jest realizowana jeżeli Cena Transakcyjna jest równa lub wyższa od Ceny Informacyjnej.
Oferty Zbycia Certyfikatów Depozytowych przyjmowane są w Punktach Usług Maklerskich (PUM).
-
Zobacz szczegóły
Certyfikaty Depozytowe pojawiają się w ofercie banku periodycznie, w określonych okresach subskrypcji. Kolejne serie certyfikatów z reguły różnią się od poprzednich rodzajem instrumentu bazowego, formułą naliczania odsetek czy długością okresu inwestycji.
Od dnia 9 października 2016 roku należności wynikające z Certyfikatów Depozytowych nie są objęte obowiązkowym systemem gwarantowania depozytów Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, co wynika z zapisów ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji z dnia 10 czerwca 2016 roku.
Zapoznaj się z produktami strukturyzowanymi wyemitowanymi przez Bank Pekao S.A. od 2009 r.
CERTYFIKATY PRZED DNIEM WYKUPU
ROK EMISJI: 2021 - 2022CERTYFIKATY WYKUPIONE PRZEZ EMINENTA: PRODUKTY ZAKOŃCZONE
-
Zobacz szczegóły
- Ryzyko nie osiągnięcia zysku z inwestycji. Końcowe oprocentowanie Certyfikatów Depozytowych jest zależne od zmiany wartości Indeksu. Należy wziąć pod uwagę,że zysk z inwestycji może wynieść jedynie 0,01%. Opłata dystrybucyjna nie podlega zwrotowi.
- Ryzyko osiągnięcia niższej stopy zwrotu niż ewentualny wzrost indeksu. Z uwagi na różnorodną formę wypłaty stopa zwrotu z inwestycji rzadko wprost odzwierciedla zachowanie indeksu.
- Ryzyko ograniczenia płynności związane z możliwością wycofania środków przed zakończeniem inwestycji (Dniem Wykupu) tylko w cyklach tygodniowych. Emitent prowadzi wykup Certyfikatów Depozytowych raz w tygodniu, przy czym zlecenia sprzedaży przyjmowane są do poniedziałku do godz. 13.30 (Dzień Sesji), a ich realizacja następuje w ciągu 2 Dni Roboczych.
- Ryzyko utraty części zainwestowanego kapitału w przypadku wycofania środków przed Dniem Wykupu. Emitent zapewnia 100% ochronę kapitału tylko na koniec okresu inwestycji, przy czym Emitent, w wypadku realizacji zleceń sprzedaży przed Dniem Wykupu, zapewnia jedynie,że cena odkupowanych Certyfikatów Depozytowych nie będzie niższa niż wartość określona w Specyfikacji Parametrów Ekonomicznych Subskrypcji za każde 1000 PLN wartości nominalnej Certyfikatu (częściowa ochrona kapitału).
- Ryzyko wynikające z nieznajomości wysokości ostatecznego Poziomu Partycypacji/ Wykonania w momencie dokonywania zapisu na Certyfikaty.
- Ryzyko kredytowe. Całość zobowiązania płatnicznego z tytułu emisji Certyfikatów Depozytowych w okresie do Dnia wykupu (włącznie) ciąży na Banku Pekao S.A.
- Ryzyko wynikające z możliwości wystąpienia Zakłóceń Rynku lub Zakłóceń Indeksu w przypadku, w którym Bank, działając w dobrej wierze i zgodnie z zasadą należytej staranności, może podjąć Czynności Alternatywne mające na celu ustalenie wartości Certyfikatów wraz z odsetkami w Dniu Wykupu w inny sposób niż wskazany w Specyfikacji Parametrów Ekonomicznych Subskrypcji. Szczegółowe informacje na temat możliwości wystąpienia Zakłóceń Rynku lub Zakłóceń Indeksu znajdują się w Ogólnych Warunkach Drugiego Programu Emisji.
Fundusze inwestycyjne zamknięte
Fundusze Inwestycyjne Zamknięte (FIZ), są jedną z możliwości zbiorowego inwestowania bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy o rynkach finansowych.W zależności od sposobu oferowania certyfikatów rozróżniamy fundusze inwestycyjne zamknięte publiczne - emitujące certyfikaty oferowane do nieograniczonej liczby Klientów i fundusze inwestycyjne zamknięte niepubliczne - kierujące ofertę do ograniczonej (poniżej 150 osób) liczby inwestorów.
PZU Fundusz Inwestycyjny Zamknięty AKORD
Strategia funduszu zakłada osiąganie zysków z inwestycji w wyniku zmian w światowej gospodarce oraz uzyskanie dodatnich stóp zwrotu w skali roku, niezależnie od koniunktury na rynkach finansowych. Wykorzystuje całe spektrum klas aktywów bez ograniczeń geograficznych, skupiając się na najpłynniejszych instrumentach (stopy procentowe, waluty, indeksy giełdowe) w celu generowania zysków bez względu na koniunkturę panującą na poszczególnych rynkach finansowych.
PZU Fundusz Inwestycyjny Legato
Strategia funduszu zakłada osiąganie zysków z inwestycji w wyniku zmian w światowej gospodarce oraz uzyskanie dodatnich stóp zwrotu w skali roku, niezależnie od koniunktury na rynkach finansowych. Wykorzystuje całe spektrum klas aktywów bez ograniczeń geograficznych, skupiając się na najpłynniejszych instrumentach (stopy procentowe, waluty, indeksy giełdowe) w celu generowania zysków bez względu na koniunkturę panującą na poszczególnych rynkach finansowych.
Fundusze inwestycyjne otwarte
Szeroka paleta rozwiązań dająca możliwość dywersyfikacji portfela inwestycyjnegoFundusze inwestycyjne otwarte - polskie
Szeroki wachlarz rozwiązań zarówno dla inwestorów szukających alternatywy dla lokat bankowych, jak też oczekujących wyższych stóp zwrotu i akceptujących ryzyko inwestycyjne.
-
Zobacz szczegóły
Możliwość dywersyfikacji portfela inwestycyjnego poprzez lokowanie środków w fundusze:
- inwestujące w Polsce bądź zagranicą
- o różnym profilu ryzyka - od funduszy rynku pieniężnego po akcyjne
- zarządzane przez różne Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych
-
Zobacz szczegóły
- PEKAO TFI S.A. (dawniej Pioneer Pekao TFI S.A.)
- TFI PZU S.A.
- TFI ALLIANZ POLSKA S.A.
- GENERALI INVESTMENTS TFI S.A. (dawniej Union Investment TFI S.A.)
- SKARBIEC TFI S.A.
- GOLDMAN SACHS TFI S.A. (dawniej NN INVESTMENT PARTNERS TFI S.A.)
- INVESTORS TFI S.A.
- QUERCUS TFI S.A.
-
Zobacz szczegóły
Materiał „Strategie funduszowe” przedstawia propozycję portfeli funduszowych, opartych na instrumentach dostępnych w ofercie BM Pekao (dawniej CDM Pekao). Zaproponowane portfele różnią się poziomem ryzyka i potencjałem zysku. Raport zawiera również opis perspektyw poszczególnych klas funduszy inwestycyjnych wraz z krótkim uzasadnieniem. Raport wydawany jest raz w miesiącu kalendarzowym.
-
Zobacz szczegóły
Uczestnictwo w funduszu inwestycyjnym pozwala na skorzystanie z koniunktury giełdowej już przy niewielkich wkładach. Minimalna pierwsza wpłata do większości funduszy wynosi od 100 do 1000 PLN, następne wpłaty mogą być takie same lub nawet niższe.
Fundusze inwestycyjne otwarte - zagraniczne
Możliwość inwestowania w produkty o charakterze globalnym, dające alokację na różnych rynkach, przy wykorzystywaniu różnych walut i często niedostępnych na rynku polskim instrumentów finansowych.