Sztuka w PeoPay

Sztuka w PeoPay

banner

Minimalistyczna, harmonijna i delikatna. Między innymi w ten sposób można scharakteryzować sztukę Ady Zielińskiej, artystki młodego pokolenia. W jej pracowni powstały unikatowe projekty teł dla aplikacji PeoPay dla klientów Private Banking.

Do pocztu artystów, których Bank Pekao S.A. zaprosił do współpracy, dołączyła Ada Zielińska, graficzka i ilustratorka. Projekt jej autorstwa został wykorzystany jako tło aplikacji mobilnej PeoPay dla klientów Bankowości Prywatnej.

Artystka o projekcie mówi:
Podczas procesu tworzenia kierowałam się przede wszystkim funkcjonalnością i czytelnością. Moim celem było stworzenie ilustracji, która nie tylko estetycznie się prezentuje, ale także praktycznie współgra z interfejsem użytkownika. Przy projekcie wykorzystałam kolorystykę marki, obejmującą odcienie beżu, złota oraz przełamanej czerni”.

 

Zapytana o to, czy realizacja projektu dla banku różniła się znacznie od poprzednich doświadczeń projektowych, odpowiada:
„Na co dzień zajmuję się zarówno ilustracją, jak i projektowaniem graficznym. W mojej pracy zawsze doświadczam różnorodności, ponieważ każdy klient jest inny i ma odmienne oczekiwania. Projekt dla Banku Pekao był rozbudowany, obejmował kilka etapów – od szkiców, przez finalną ilustrację, aż po stworzenie limitowanej edycji plakatów z podpisem i oprawą. Różnorodność projektów stanowi dla mnie stałe wyzwanie, naukę i ciągłe źródło inspiracji”.

Ada Zielińska w swoich pracach łączy nowoczesność z nostalgią lat 70. i 80. Nie kryje zamiłowania do technik analogowych i wykorzystuje je przy każdej nadarzającej się okazji. Artystkę można spotkać na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie jest wykładowcą. W jej dotychczasowym dorobku znajdują się takie trofea, jak złotą nagroda KTR, jest laureatką Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury 2021. Współpracowała m.in. z  Adobe, Netflix, Levi's, Spotify, Domestika, CD Projekt RED, „Fast Company Magazine”, „New Scientist Magazine” i Muzeum Narodowym w Gdańsku.

 

Obrazek galerii sztuki
Obrazek galerii sztuki