Szczegóły dotacji - Wyszukiwarka dotacji

Szczegóły dotacji

Pobierz PDF

Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027

Działanie 1.2 Wsparcie działalności przedsiębiorstw w zakresie B+R

Nabór skierowany jest do przedsiębiorstw i konsorcjów naukowo-przemysłowych na wsparcie w zakresie działalności B+R.

Nabór trwa od: 12.06.2025 r. do 31.07.2025 r.

Beneficjent

Wnioskodawcy:

  • mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (definiowane według załącznika nr I do Rozporządzenia 651/2014);
  • duże przedsiębiorstwa (tj. przedsiębiorca inny niż mikro, mały lub średni w rozumieniu załącznika nr I do Rozporządzenia 651/2014) pod warunkiem zapewnienia konkretnych efektów dyfuzji działalności innowacyjnej oraz B+R do gospodarki oraz pod warunkiem, że projekty będą podejmowane wspólnie z MŚP przynosząc wymierne korzyści MŚP (w szczególności: dostęp do wiedzy, know-how, wykwalifikowane kadry, zaplecza B+R oraz rozwiązań organizacyjnych w przedsiębiorstwie);
  • Konsorcja naukowo – przemysłowe zawarte w celu wspólnej realizacji projektu w rozumieniu art. 39 ustawy wdrożeniowej.

Wsparcie w ramach przedmiotowego naboru będą mogły uzyskać przedsiębiorstwa zarejestrowane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wykonujące działalność na terenie województwa świętokrzyskiego, co znajduje potwierdzenie w dokumentach rejestrowych, tj. informacja o posiadaniu siedziby lub oddziału na terenie województwa świętokrzyskiego.

Projekt

Wsparcie w ramach naboru dotyczy projektów polegających na prowadzeniu badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych albo wyłącznie eksperymentalnych prac rozwojowych w celu doprowadzenia do opracowania innowacji produktowej lub innowacji w procesie biznesowym. Badania podstawowe są wyłączone z możliwości otrzymania wsparcia.

W ramach niniejszego konkursu dofinansowanie mogą uzyskać wyłącznie projekty, które przed rozpoczęciem realizacji cechuje co najmniej IV poziom gotowości technologicznej TRL, tj. „Poziom IV – weryfikacja komponentów technologii w warunkach laboratoryjnych. Podstawowe komponenty technologii zostają zintegrowane w celu potwierdzenia, że będą one współpracować. Uzyskuje się ogólne (o niskiej wierności w porównaniu do docelowego systemu) odwzorowanie technologii w warunkach laboratoryjnych. Przykłady gotowości technologicznej na tym poziomie obejmują sprzęt zintegrowany ad hoc w laboratorium.”

Wsparcie w ramach projektu powinno prowadzić do opracowania innowacyjnych rozwiązań, tj. nowych produktów, usług, procesów lub wprowadzeniu do już oferowanych/stosowanych przez przedsiębiorstwo produktów, usług, procesów znaczących ulepszeń.

Koszty kwalifikujące się do dofinansowania

Wydatkami kwalifikowalnymi w ramach projektu są wyłącznie koszty bezpośrednie wpisujące się w katalog kosztów wymienionych w art. 25 ust. 3 lit. a, b, c, d oraz e Rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 tj.:

  • Personel projektu,
  • Usługi zewnętrzne (podwykonawstwo),
  • Amortyzacja (aparatura i sprzęt),
  • Amortyzacja (budynki),
  • Nieruchomości,
  • Wartości niematerialne i prawne,
  • Dostawy (inne niż środki trwałe),
  • Usługi zewnętrzne (koszty operacyjne).

Wartość dofinansowania

Minimalna wartość wydatków kwalifikowalnych w projekcie: 300 000 zł.

Wsparcie w ramach pomocy publicznej będzie udzielane na podstawie art. 25 rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 jako pomoc na projekty badawczo-rozwojowe.

W przypadku konsorcjum naukowo - przemysłowego podmiotem uprawnionym do otrzymania pomocy publicznej jest Beneficjent (będący Liderem konsorcjum), Konsorcjantowi wsparcie udzielane będzie bez pomocy publicznej lub w formie pomocy de minimis.

Maksymalny poziom dofinansowania wydatków kwalifikowalnych w przypadku pomocy na projekty badawczo – rozwojowe wynosi nie więcej niż:

a) w przypadku pomocy publicznej na badania przemysłowe:

- mikro i małe przedsiębiorstwa – 70%,

- średnie przedsiębiorstwa – 60%,

- pozostali beneficjenci – 50%,

b) w przypadku pomocy publicznej na eksperymentalne prace rozwojowe:

- mikro i małe przedsiębiorstwa – 45%,

- średnie przedsiębiorstwa – 35%,

- pozostali beneficjenci – 25%.

Terminy składania wniosków

Terminy składania wniosków: 12.06.2025 r. - 31.07.2025 r.

 

Budżet działania

Budżet działania: 7 000 000 PLN

Instytucja przyjmująca wnioski

Instytucją Zarządzającą FEŚ 2021-2027 jest Departament Inwestycji i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

 

 

Za zasady naborów i terminy ich organizacji odpowiadają instytucje wdrażające.
Podane wyżej informacje oparte są na dokumentacji i ogłoszeniach podanych przez instytucje wdrażające.
Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna nie bierze odpowiedzialności za zasady naborów, sposób ich organizacji oraz za zmiany w naborach wprowadzonych przez instytucje wdrażające.
Przy opracowaniu wniosku o dofinansowanie należy opierać się na dokumentacji opublikowanej przez instytucje wdrażające.
Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna podejmuje decyzję o udzieleniu kredytów po dokonaniu analizy kredytowej i oceny zdolności kredytowej. Przedstawione informacje nie stanowią oferty zawarcia umowy w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego.

Złóż wniosek