Pożyczka gotówkowa na cele ekologiczne – Bank Pekao S.A.

Niech zielona moc będzie z Tobą! 
Pożyczka gotówkowa na cele ekologiczne


Zależy Ci na przyszłości naszej planety i coraz częściej decydujesz się na inwestycje w ekologiczne rozwiązania i technologie? Segregujesz śmieci, wybierasz rower zamiast auta, a mimo to wciąż czujesz, że to za mało? Wprowadź eko pozytywne zmiany w swoim otoczeniu!

Włącz zielone myślenie!

Jeśli planujesz jakąś inwestycję w ekologiczne rozwiązania i technologie, sprawdź czy możesz skorzystać  z dofinansowania ze środków np. Unii Europejskiej lub dotacji na cel wspierający takie projekty.  Aby skorzystać z tego typu  rozwiązań będziesz musiał spełnić określone w nich warunki. Jeśli z jakiegoś powodu nie będzie to możliwe, możesz sprawdzić np. oferty ekopożyczki dostępne w bankach.

Czym jest ekopożyczka?

Ekopożyczka to rodzaj pożyczki gotówkowej, którą można przeznaczyć m.in. na sfinansowanie celu związanego z ochroną środowiska. Jest dostępna w różnych bankach, na różnych  warunkach – dlatego zawsze warto sprawdzić i porównać kilka ofert, aby wybrać najkorzystniejszą dla siebie. Ekopożyczki udzielane są zwykle na preferencyjnych zasadach pod warunkiem dopełnienia przez kredytobiorcę określonych formalności, np. przedstawienia rachunku lub faktury, które potwierdzą przeznaczenie środków na cel ekologiczny. Aby skorzystać ze specjalnych  warunków cenowych ekopożyczki, większa część jej kwoty musi być przeznaczona na cele ekologiczne, pozostałą część  można przeznaczyć na inny, dowolny cel.

Co możesz kupić ze środków z ekopożyczki

Pieniądze uzyskane z ekopożyczki można przeznaczyć na przykład na:

  • zakup samochodów osobowych, motocykli i skuterów z napędem elektrycznym lub hybrydowym,

  • montaż ekologicznego systemu wentylacji,

  • budowę domowej stacji uzdatniania wody,

  • inwestycję w system odzysku wody deszczowej,

  • zakup paneli fotowoltaicznych,

  • zakup kotłów centralnego ogrzewania z wykluczeniem kotłów węglowych,

  • zakup pomp ciepła,

  • zakup okien, drzwi i materiałów do ocieplenia domu,

  • budowę przydomowych magazynów/akumulatorów energii,

  • systemy odzysku wody deszczowej.


 

Energia prosto z paneli – pożyczka na fotowoltaikę

Inwestycja w panele fotowoltaiczne to bez wątpienia działanie dla dobra planety, ale nie tylko. Na zielonej energii możesz też oszczędzić. Nowe technologie sprawiają, że wydatki na zakup i montaż mogą zwrócić się po kilku latach.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać ekopożyczkę?

Bez względu na bank, w którym chcesz skorzystać z ekopożyczki musisz mieć zdolność kredytową, aby otrzymać takie finansowanie. Bank oceni to na podstawie Twojego wniosku kredytowego , danych, które oświadczysz i/lub dokumentów o dochodach (jeśli takie będą wymagane). Prawdopodobnie trzeba też będzie przedstawić dowód zakupu lub np. montażu instalacji (rachunek lub faktura), który potwierdzi ekologiczny cel Twojej inwestycji.

EKO = oszczędzanie papieru

Możesz być eko także wtedy, gdy bierzesz  pożyczkę na inny, dowolny cel, niekoniecznie związany z ochroną środowiska. W jaki sposób? Wnioskując o pożyczkę gotówkową możesz skorzystać z procesu zdalnego , bez drukowania dokumentów. W takim przypadku wniosek o pożyczkę oraz wszystkie dokumenty potrzebne do jej udzielenia są przesyłane elektronicznie za pośrednictwem bankowości internetowej. Taka forma korzystania z pożyczek jest bardziej ekologiczna, ponieważ pozwala oszczędzać papier. Pamiętaj Jeśli zdecydujesz się na taką usługę, zawsze przestrzegaj zaleceń i zasad bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej.