Jak umówić się do lekarza przez internet - Strefa seniora - Bank Pekao S.A.

 

Jak umówić się do lekarza przez internet

Z czym kojarzy się umawianie wizyty lekarskiej? Dwie odpowiedzi wydają się najbardziej oczywiste: dzwonienie do placówki medycznej i nieraz długie oczekiwanie na połączenie lub osobista wizyta w przychodni i klasyczne „weź numerek”. Dzięki postępowi technologicznemu istnieje wygodna i bezpieczna alternatywa, jaką jest umawianie wizyt lekarskich przez internet.
Na rynku istnieje szereg nowoczesnych rozwiązań skierowanych do pacjentów, którzy z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą umówić wizyty w tradycyjny sposób. Internetowe wyszukiwarki pozwalają w prosty sposób znaleźć lekarza, wybrać termin i zarezerwować spotkanie. Mimo że rozwiązanie to wciąż nie jest idealne - chociażby ze względu na ograniczoną liczbę placówek, które umożliwiają rezerwacje online – warto dać mu szansę.


Umawianie wizyt lekarskich na NFZ

Najpopularniejszą stroną, która umożliwia umawianie wizyt przez internet na NFZ, jest LekarzeBezKolejki.pl. Termin u lekarza można zarezerwować w kilku prostych krokach:

 1. Wyszukaj lekarza w swoim mieście po nazwisku lub specjalizacji
 2. Wybierz interesujący Cię termin, w jakim przyjmuje lekarz
 3. Wpisz swoje dane i zatwierdź. Po chwili dostaniesz potwierdzenie wizyty.  

Co więcej, korzystając z internetowego systemu rezerwacji możemy umówić telewizytę, dzięki której nawiążemy z lekarzem połączenie wideo.

Plusy umawiania wizyty lekarskiej na NFZ przez internet:

 • Nie trzeba wychodzić z domu, co jest szczególnie ważne w przypadku osłabienia lub choroby;
 • Często załatwimy sprawę szybciej, niż dzwoniąc;
 • W internecie widzimy, którzy specjaliści są dostępni i w jakich terminach;
 • Możliwość odbycia telewizyty;
 • W jednym miejscu mamy dostęp do rezerwacji w różnych placówkach, widzimy też ich adresy oraz numery telefonu.

Minusy:

 • Wiele przychodni wciąż akceptuje wyłącznie rezerwacje telefoniczne lub osobiste. W praktyce może się okazać, że placówki znajdujące się najbliżej nas jeszcze nie umożliwiają rezerwowania wizyt przez internet.
   

Umawianie prywatnych wizyt lekarskich

Powyższy problem praktycznie nie dotyczy sektora prywatnej służby zdrowia. Większość niepublicznych zakładów opieki medycznej ma na swoich stronach internetowych wygodny system rezerwacji.
Dużym plusem takiego rozwiązania jest wygoda i szeroka dostępność specjalistów, do których możemy umówić się przy pomocy kilku kliknięć. Strony internetowe, które to umożliwiają, zostały pomyślane w taki sposób, że praktycznie „prowadzą nas za rękę” przez cały proces – tak więc każdy, przy odrobinie otwartości, jest w stanie zarezerwować prywatną wizytę lekarską przez internet.


Data publikacji: kwiecień 2024

← powrót