Rozrywka i edukacja - Strefa seniora - Bank Pekao S.A.

Rozrywka i edukacja

Internet to praktyczne narzędzie, które możesz wykorzystać nie tylko podczas załatwiania codziennych spraw, ale również po to, by oderwać się od codzienności. To wprost nieprzebrane źródło rozrywki i informacji, dzięki któremu miło spędzisz czas lub nauczysz się nowych rzeczy. Sprawdź jak korzystać z popularnych portali społecznościowych, grać w gry, czy oglądać filmy. Dowiedz się również jak nauczyć się nowych języków i zdobyć nowe zainteresowania!

Czas na czytanie!

Internet daje nam szansę na obcowanie z literaturą w nowy sposób. Dzięki dostępowi do sieci nie musimy już udawać się do biblioteki lub księgarni, aby móc przeczytać interesującą nas książkę.
Czas przyjrzeć się bliżej nowym możliwościom: ebookom i audiobookom!
 

Zobacz artykuł

Czas na nowe smaki, czyli poznajmy kuchnie świata

W sieci z łatwością znajdziemy wiele inspirujących przepisów kulinarnych. Możemy czytać blogi o gotowaniu lub oglądać materiały video, w których jest szczegółowo zaprezentowane przygotowanie konkretnego dania krok po kroku. Dzięki internetowi mamy szansę odkryć wiele nowych smaków z całego świata! Gdzie jednak rozpocząć poszukiwania kulinarnych inspiracji?
 

Zobacz artykuł

Czas w domu - czas na rodzinne wspominki

Pamiętasz jeszcze aparaty na kliszę i spacery do studia fotograficznego, w celu wywołania zdjęć? A może kojarzysz klasyczne, dumnie prezentujące się drzewa genealogiczne, które można było zobaczyć w niektórych domach? Dzisiaj świat wygląda inaczej – technologia rozwija się w szybkim tempie. 
 

Zobacz artykuł

Komunikatory i portale internetowe - stały kontakt z bliskimi nigdy nie był tak prosty

Choć rozmowy przez telefon sprawdzają się od lat to jest kilka nowszych narzędzi, które pozwolą Ci być w stałym kontakcie z najbliższymi. Niezależnie od tego, jak daleko od Ciebie mieszkają, ani jak bardzo bywają zajęci. Rzadko widujesz swoje wnuki? Możesz łączyć się z nimi częściej na wideorozmowach, na których będziecie mogli się nie tylko usłyszeć, ale też zobaczyć!
 

Zobacz artykuł

Rozwój online. Gdzie i czego mogę się nauczyć?

Internet zapewnia Ci wiele możliwości rozwoju. Jeśli pragniesz zgłębiać swoje zainteresowania bądź wiedzę w dowolnym obszarze, to masz szansę zrobić to za darmo właśnie dzięki dostępowi do sieci. Sprawdź, jakie możliwości rozwoju zyskujesz z internetem!


Zobacz artykuł

Teatr i kino we własnym domu, czyli czas obejrzeć coś nowego

Dostęp do internetu to dostęp do niekończącej się rozrywki! Teraz możesz oglądać filmy, seriale i spektakle teatralne w zaciszu własnego domu, bez wychodzenia. Sprawdź, jak to zrobić w łatwy sposób. Przedstawiamy platformy streamingowe!


Zobacz artykuł

Bierz internet za rogi z Dancingiem Międzypokoleniowym – zapraszamy na grupę dyskusyjną

“Bierz internet za rogi z Dancingiem Międzypokoleniowym!” - to grupa dyskusyjna na Facebooku, która została utworzona z inicjatywy Dancingu Międzypokoleniowego oraz Banku Pekao S.A. Jej członkami są zarówno Seniorzy, jak i grono młodszych osób skupionych wokół idei wspierania starszych w poruszaniu się po internecie.


Zobacz artykuł

Programy do telespotkań, czyli jak mogę zobaczyć się z bliskimi bez wychodzenia z domu?

Wszyscy potrzebujemy rozmów i kontaktu z bliskimi nam osobami. Czasem jednak spotkania nie są możliwe. Obecna pandemia koronawirusa, a także fakt, że spora część osób pracuje poza granicami kraju - wszystko to sprawia, że nie możemy spotkać się twarzą w twarz.

 

Zobacz artykuł

„Sztos” i inne powiedzenia, czyli słownik młodzieżowy dla Seniorów

Współczesny język, zwłaszcza ten używany przez internautów, czasem może wydawać się niezrozumiały. Stosowanie skrótów i nietypowych słów weszło już na stałe w standardy komunikacji internetowej młodego pokolenia. Jak zatem zrozumieć młodych i płynnie porozumiewać się ich językiem? Które słowa warto znać? Sprawdźmy!
 

Zobacz artykuł

Muzea i galerie sztuki on-line, czyli jak zobaczyć najcenniejsze zbiory nie ruszając się z fotela?

Kochasz sztukę? A może pragniesz ją po prostu lepiej poznać? Dzięki internetowi jest to możliwe: bez wychodzenia z domu! Dzisiaj dowiesz się, jak zobaczyć słynne dzieła sztuki, wystawy oraz rzeźby z własnego fotela.

 

Zobacz artykuł

Wirtualne spacery po miastach na całym świecie – zwiedzaj bez wychodzenia z domu

Zwiedzanie jeszcze nigdy nie było tak proste. Teraz możesz poznać miasta z całego świata bez wychodzenia z domu! Warszawa, Kraków, Paryż, Londyn, a może Nowy Jork? Odbądź wirtualny spacer i poznaj zakamarki dowolnego, wybranego przez siebie miejsca. Jak to zrobić? .

 

Zobacz artykuł