Zdrowie i medycyna - Strefa seniora - Bank Pekao S.A.

Zdrowie i medycyna

Dbałość o swoje zdrowie jest priorytetem każdego z nas. Na szczęście, nie musi oznaczać to długich godzin spędzonych w kolejce w przychodni. Sprawdź w jaki sposób możesz skorzystać z porady lekarza, umówić się na wizytę lub uzyskać e-receptę. Podpowiadamy również, w jaki sposób możesz zadbać o swoje zdrowie ćwicząc w domu i dbając o dietę.

Jak umówić się do lekarza przez internet

Z czym kojarzy się umawianie wizyty lekarskiej? Dwie odpowiedzi wydają się najbardziej oczywiste: dzwonienie do placówki medycznej i nieraz długie oczekiwanie na połączenie lub osobista wizyta w przychodni i klasyczne „weź numerek”. Dzięki postępowi technologicznemu istnieje wygodna i bezpieczna alternatywa, jaką jest umawianie wizyt lekarskich przez internet.
 

Zobacz artykuł

Jak założyć Indywidualne Konto Pacjenta (i co dzięki temu zyskasz)

Internetowe Konto Pacjenta to nowoczesny system proponowany przez Ministerstwo Zdrowia, dzięki któremu można m.in. otrzymać receptę sms-em, odebrać receptę bez wizyty w gabinecie, a także sprawdzić informacje o zdrowiu swoim i wybranych bliskich osób. Wszystko to można zrobić siedząc wygodnie w domu.


Zobacz artykuł

Jak kupić leki przez internet?

Internet to narzędzie, za pośrednictwem którego możemy kupić praktycznie wszystko - również leki. Kupując lekarstwa przez internet możemy więc zaoszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze. Sprawdźmy, jak zrobić to bezpiecznie.
 

Zobacz artykuł

Jakie ćwiczenia mogę wykonywać w domu i gdzie je znajdę?

Aktywność fizyczna jest niezmiernie ważna w życiu każdego z nas. Dzięki wykonywaniu ćwiczeń możemy nie tylko lepiej zadbać o swoje zdrowie, lecz także o samopoczucie! Najlepsze jest to, że proste ćwiczenia można wykonywać w dowolnym momencie we własnym domu. Tylko jak je znaleźć w internecie?
 

Zobacz artykuł

Jak założyć Internetowe Konto Pacjenta?

Internetowe Konto Pacjenta (w skrócie IKP), to nowoczesne rozwiązanie, dzięki któremu jako pacjent możesz korzystać z wielu udogodnień oraz mieć dostęp do swojej historii leczenia. Założenie konta pacjenta nie jest trudne i nie zajmie ci wiele czasu. Podpowiadamy jak to zrobić.  


Zobacz artykuł