Zacznijmy od podstaw - Strefa seniora - Bank Pekao S.A.

Zacznijmy od podstaw

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z internetem? Nie wiesz od czego zacząć i jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w sieci? To łatwiejsze, niż się wydaje!
W tym dziale poznasz możliwości internetu, terminy, które się w nim pojawiają oraz najważniejsze informacje na temat surfowania po sieci. Pomożemy również w rozszyfrowaniu haseł, które być może nie są do końca znane osobom rozpoczynającym swoją przygodę z wirtualnym światem.

Internet w telegraficznym skrócie, czyli co w tej sieci jest do robienia?

Osoby, które nie miały dotąd dużej styczności z internetem, mogą zastanawiać się, co można w nim robić. Nie będzie przesadą powiedzieć, że duża część tego, co jest do zrobienia w „prawdziwym świecie” na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat została przeniesiona do świata internetu. I nie przestaje zadziwiać z jak dobrym efektem!
 

Zobacz artykuł

Internetowy słowniczek: 15 internetowych pojęć, na które natrafisz prędzej czy później

Internet to w pewnym sensie drugi, równoległy świat, który częściowo rządzi się swoimi prawami i w którym funkcjonują charakterystyczne określenia. Na szczęście przy bliższym poznaniu okazują się łatwe do zrozumienia, a im więcej czasu spędzamy w internecie, tym łatwiej połapać się w nowoczesnych pojęciach i tym samym – można sprawniej korzystać z jego dobrodziejstw.
 

Zobacz artykuł

Jak być bezpiecznym w Internecie? 5 prostych zasad, o których warto pamiętać

Rozwój technologii przyniósł nam wiele dobrego i otworzył szereg nowych perspektyw. Dziś za pośrednictwem internetu możemy się uczyć, pracować, oglądać filmy i seriale, robić zakupy czy płacić rachunki – a to tylko kropla w morzu możliwości, jakie oferuje nam wirtualna rzeczywistość.
 

Zobacz artykuł

Jak bezpiecznie korzystać z komputera i internetu

Komputer z dostępem do internetu daje ci sporo możliwości. Dzięki niemu możesz robić zakupy online, opłacać swoje rachunki, rozmawiać z bliskimi osobami, jak również korzystać z dostępnej w sieci rozrywki. Niestety, internet nie jest wolny od zagrożeń dlatego podpowiadamy w jaki sposób możesz z niego bezpiecznie korzystać.

 

Zobacz artykuł

Elektroniczna skrzynka pocztowa (e-mail) - jak ją założyć i z niej korzystać?

Poczta elektroniczna to jedna z podstawowych usług oferowanych w sieci. Dzięki niej możesz odbierać i wysyłać wiadomości do bliskich osób, a także otrzymywać faktury czy kontaktować się np. z urzędami.

 

Zobacz artykuł