15.04.2024

Pekao z wizytą u żubrów w Białowieży

Przedstawiciele Banku Pekao wybrali się do Białowieży, aby pomóc w przygotowaniu rezerwatu żubrów na sezon wiosenno-letni. Wolontariusze razem z pracownikami Rezerwatu Pokazowego Żubrów zajęli się sprzątaniem terenu, malowaniem ogrodzeń, a na koniec powiesili tablicę pamiątkową. Wspólnie przeprowadzili też edukacyjną wycieczkę dla młodzieży z pobliskiej szkoły oraz osób odwiedzających rezerwat, w trakcie której obcowali z żubrami i  innymi chronionymi zwierzętami.

11 kwietnia br. wolontariusze Banku Pekao S.A. razem z Leszkiem Skibą, prezesem banku wybrali się do Pokazowego Rezerwatu Żubrów w Białowieży, aby wspólnie działać na rzecz ochrony zwierząt. Dzień był intensywny i obejmował wiele prac porządkowych w tym m.in. sprzątanie terenu rezerwatu czy malowanie ogrodzeń. Wolontariusze spotkali się także z młodzieżą ze szkoły średniej Technikum Leśnego z Białowieży i podczas wspólnego, edukacyjnego spaceru z Katarzyną Kopiejczyk, dyrektor ds. administracyjnych Pokazowego Rezerwatu Żubrów, poznali żubrzą rodzinę oraz inne gatunki zwierząt.

Cieszymy się, że jako bank możemy wspierać rezerwat w Białowieży w przetrwaniu i ochronie żubrów. To wyjątkowe zwierzęta, majestatyczne i wytrwałe. Są dla naszego banku symbolem siły i polskości - mówi Leszek Skiba, prezes zarządu Banku Pekao S.A. - Wolontariat to nie tylko pomoc finansowa, ale przede wszystkim osobiste wsparcie w działaniach na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz lokalnych społeczności. Bank Pekao jako instytucja odpowiedzialna społecznie, wspiera inicjatywy, które mają realny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość.

Żubr to jedno z najciekawszych zwierząt zamieszkujących Polskę o najwyższym priorytecie ochrony gatunku. W obecnych warunkach przyrodniczych żubry nie są w stanie egzystować bez specjalnej ochrony i opieki człowieka. Bank Pekao, dla którego ten największy dziki ssak w Europie ma szczególne znaczenie, stanowi element jego identyfikacji, od lat wspiera działalność placówek, które zapewniają opiekę żubrom, w tym m.in. Białowieski Park Narodowy. Środki przekazane przez bank pokrywają część wydatków parku na monitorowanie żubrów w puszczy, zakup karmy na zimę oraz inwentaryzację. Dzięki wsparciu banku możliwa była m.in. modernizacja Rezerwatu Pokazowego Żubrów i doposażenie pawilonu edukacyjnego.

Więcej przeczytasz TUTAJ