13.12.2023

Bank Pekao S.A. z nagrodą „Bank of the Year 2023 in Poland” od The Banker

Bank Pekao S.A. został uhonorowany prestiżowym tytułem „Bank of The Year in Poland" przyznawanym przez jeden z najważniejszych tytułów branży finansowej – miesięcznik The Banker należący do grupy The Financial Times. Międzynarodowe grono ekspertów doceniło strategiczne podejście banku do prowadzenia działalności, a także rozwiązania wprowadzane w zakresie cyfryzacji, takie jak m.in. Omnibank CRM.

Dzięki przemyślanym i odpowiedzialnym decyzjom Bank Pekao S.A. dobrze poradził sobie podczas turbulentnych lat naznaczonych m.in. pandemią, inflacją czy konfliktem zbrojnym w sąsiednim kraju. Wspierając swoich klientów – zarówno detalicznych, jak i firmowych, jednocześnie dbał o ciągły rozwój w zakresie wykorzystywanej technologii, innowacji oraz szeroko rozumianego ESG. To wszystko przyczyniło się do uzyskania tytułu „Bank of The Year 2023 in Poland", przyznawanego przez miesięcznik The Banker.

​– O​​statnie 12 miesięcy upłynęło pod znakiem dużej zmienności oraz wyzwań, które dotknęły gospodarkę i sektor bankowy, m.in. w związku z wojną na Ukrainie, inflacją i wysokimi stopami procentowymi. W takich czasach kluczowego znaczenia nabiera umiejętność szybkiego dostosowania się do zmiennych warunków. Dla Banku Pekao priorytetem było utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa - powierzonych depozytów, silnej pozycji kapitałowej oraz odpowiedniej płynności, co finalnie przyczyniło się do zdobycia miana najbardziej odpornego banku w testach warunków skrajnych EBA - mówi Leszek Skiba, prezes zarządu Banku Pekao S.A. Jednocześnie w tym trudnym czasie skupiliśmy się na wspieraniu naszych klientów poprzez modernizację procesów i oferty produktowej, w szczególności poprzez rozbudowę funkcjonalności bankowości mobilnej PeoPay. Nasz bank po raz kolejny udowodnił swoją kluczową rolę na krajowym rynku, osiągając znaczny wzrost oraz utrzymując konkurencyjną pozycję. Było to możliwe dzięki skupieniu na czterech głównych filarach naszej strategii: Kliencie, Wzroście, Efektywności i Odpowiedzialności – dodaje.

Więcej o nagrodzie przeczytasz TUTAJ