08.05.2024

Bank Pekao odebrał 6 nagród magazynu Global Finance

Bank Pekao podczas uroczystej gali w Londynie odebrał aż sześć nagród w obszarze bankowości inwestycyjnej i zrównoważonego finansowania od prestiżowego, międzynarodowego magazynu finansowego Global Finance Magazine. To plasuje Pekao w czołówce wszystkich nagrodzonych banków z całego świata.

– Jesteśmy zaszczyceni odebranymi nagrodami Global Finance. Świadczą one o zaangażowaniu i wiedzy ekspertów Pekao. Bardzo dziękujemy naszym klientom za zaufanie oraz wspólne projekty, które przyczyniają się do wzrostu ich firm, ale i całej polskiej oraz europejskiej gospodarki – mówi Jerzy Kwieciński, wiceprezes Banku Pekao, nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej, Rynków i Bankowości Inwestycyjnej.

Global Finance nagradza Pekao od wielu lat. W tym roku bank odebrał wyróżnienia: „The Best Bank for Sustainable Finance in CEE for 2024” oraz „The Best Bank for Sustainable Finance in Poland for 2024”. W tych globalnych rankingach doceniane są osiągnięcia w zakresie zrównoważonego finansowania, jak finansowanie inicjatyw mających na celu łagodzenie negatywnych skutków zmian klimatycznych i wsparcie w budowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości.

– Zielona transformacja jest jednym z kluczowych globalnych wyzwań. Rosną potrzeby finansowania ambitnych, zielonych projektów. Bank Pekao śmiało odpowiada na to zapotrzebowanie, dążąc do pozycji lidera zielonej zmiany w Polsce. Cieszymy się, że nasze działania na rzecz zrównoważonego rozwoju: finansowanie farm wiatrowych, instalacji fotowoltaicznych, niskoemisyjnego transportu, czy ekologicznego budownictwa, zostały po raz kolejny dostrzeżone i docenione na arenie międzynarodowej – dodaje Mariusz Bartosewicz, dyrektor Biura Rozwoju Produktów ESG Bankowości Korporacyjnej i Internacjonalizacji Banku Pekao.

Więcej przeczytasz TUTAJ