21.03.2024

Bank Pekao S.A. promuje wiedzę o cyberbezpieczeństwie

Bank Pekao S.A. nawiązał współpracę z portalem CyberDefence24 w zakresie promowania edukacji oraz wiedzy o bezpiecznym bankowaniu w sieci. W wydzielonej strefie Pekao na stronach serwisu, czytelnicy będą mogli zapoznać się z najbardziej aktualną wiedzą na temat czyhających zagrożeń w sieci oraz rodzajami obrony przed nimi.

Bank Pekao S.A. stawiający na pierwszym miejscu bezpieczne bankowanie swoich klientów, nawiązał współpracę z portalem CyberDefence24. W wydzielonej strefie Pekao na stronach serwisu, eksperci banku będą prezentowali treści, nagrania wideo oraz analizy dotyczące tematu cyberbezpieczeństwa. Podjęte działania mają przyczynić się do podniesienia poziomu świadomości społeczeństwa na temat czyhających zagrożeń w sieci oraz dostępnych form obrony i ochrony przed nimi.

Czytelnicy dowiedzą się między innymi jak unikać scamu, jak ustrzec się przed deepfake’ami głosowymi i audio-wizualnymi oraz jak postępować, kiedy doszło do próby wyłudzenia danych i pieniędzy z konta bankowego.

– Podjęcie współpracy z wiodącym polskim portalem informacyjnym poruszającym problematykę cyberbezpieczeństwa, jakim jest CyberDefence24, to kolejny krok do wzmocnienia naszych działań w zakresie promowania edukacji i idei bezpiecznego bankowania. Dzięki wspólnym wysiłkom, klienci Pekao oraz czytelnicy portalu otrzymają najbardziej aktualną wiedzę dotyczącą zagrożeń w sieci oraz dostępnych form obrony - mówi Paweł Madej, kierownik Zespołu Projektów i Regulacji Bezpieczeństwa w Banku Pekao S.A. – Podjęte działania edukacyjne mają na celu nie tylko podnosić świadomość społeczeństwa w tym zakresie, ale też realnie zwiększać bezpieczeństwo bankowania, zabezpieczenia finansów i danych osobowych naszych klientów – podkreśla.

Więcej przeczytasz TUTAJ