Dodatkowa gotówka - Bank Pekao S.A.

Dodatkowa gotówka na zakup komputera 
albo mały remont – gdzie jej szukać
?

Potrzebujesz dodatkowych środków? Możesz ubiegać się o kredyt, pożyczkę gotówkową lub kartę kredytową w banku lub innej instytucji finansowej. Przed podjęciem decyzji zawsze warto porównać różne oferty kredytowe oraz sprawdzić ich warunki kredytowania i koszty obsługi zobowiązania.

Niezaplanowane wydatki – zdarzają się każdemu! 

Awaria samochodu, zepsuty telefon albo lodówka – są wydatki, których nikt nie planuje, ale się zdarzają. W takich przypadkach często kluczowy jest czas i potrzeba szybkiego opłacenie fachowca, części zamiennych czy zakupu nowego sprzętu. Jeśli nie masz oszczędności, aby pokryć takie wydatki, możesz rozważyć wzięcie kredytu, pożyczki gotówkowej lub karty kredytowej, które pomogą sfinansować nieprzewidziane wydatki. Pamiętaj - nawet wtedy, gdy potrzebujesz pieniędzy na już, podejdź do wyboru oferty kredytowej rozsądnie. Zawsze sprawdź warunki oferty kredytowej i koszt obsługi kredytu lub pożyczki gotówkowej.

Gdzie zgłosić się w pierwszej kolejności po dodatkową gotówkę?

W pierwszej kolejności możesz sprawdzić (np. w bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej) czy i jaką ofertę kredytu lub pożyczki gotówkowej przygotował Ci bank, do którego przelewasz swoje dochody, jakie są jej warunki i koszty. Taki bank  - m.in. na podstawie historii Twojego konta - może wstępnie wyliczyć Twoją zdolność kredytową i zaproponować kredyt lub pożyczkę gotówkową dostępną online, bez konieczności wizyty w oddziale i bez konieczności dostarczania dokumentów o dochodach.  Jeśli nie masz oferty kredytu lub pożyczki gotówkowej dostępnej online, możesz  złożyć wniosek np. w placówce lub podczas rozmowy telefonicznej z pracownikiem banku. W takim przypadku, możesz być poproszony o przedstawienie dokumentów, które potwierdzą ile i w jaki sposób zarabiasz.

 

Rozważ różne rozwiązania – sprawdź oferty w różnych bankach

W banku lub innej instytucji finansowej, z którymi jeszcze nie współpracujesz też możesz otrzymać kredyt lub pożyczkę gotówkową online lub złożyć wniosek kredytowy np. w placówce.

Sprawdź możliwość złożenia wniosku w aplikacji mobilnej

Szukasz oferty kredytowej i zależy Ci na czasie? Sprawdź możliwość złożenia wniosku w aplikacji mobilnej. Aby to zrobić, musisz wcześniej zainstalować apkę na swoim smartfonie - może to być aplikacja mobilna banku lub innej instytucji finansowej, która udziela pożyczek przez internet. Jeśli o kredyt lub pożyczkę  gotówkową wnioskujesz w aplikacji mobilnej i spełnisz wymogi, aby otrzymać taki produkt online – prawdopodobnie nie będziesz musiał dostarczać dokumentów o uzyskiwanych dochodach.  W takim przypadku bank lub inna instytucja, w której złożysz wniosek oceni Twoją zdolności kredytową na podstawie weryfikacji wpływów na konto i/lub danych które wpiszesz we wniosku kredytowym.

Dodatkowa gotówka? Sprawdź umowę kredytową, zanim ją podpiszesz!

Bez względu na to, gdzie złożysz wniosek o pożyczkę, kredyt gotówkowy lub kartę kredytową i o jaką kwotę wnioskujesz,  zawsze przeczytaj umowę, zanim ją podpiszesz
Upewnij się, że jej wszystkie zapisy są dla Ciebie jasne, i że jesteś gotowy zaakceptować opisane w niej warunki. Pamiętaj! Ważne są nie tylko parametry kredytu lub pożyczki (np. kwota i okres kredytowania) i koszty obsługi.  W umowie muszą też znaleźć się inne zapisy, które opisują zasady spłaty kredytu lub pożyczki, Twoje prawa i obowiązki związane z ich zaciągnięciem, gwarantujące Ci m.in. prawo do:


odstąpienia od umowy kredytowej, w ciągu 14 dni od jej podpisania. Nie musisz się tłumaczyć, dlaczego odstępujesz od umowy. To działa podobnie jak przy zakupach online – po prostu zwracasz towar, jeśli się rozmyślisz. W przypadku kredytu lub pożyczki zwracasz do banku pożyczone pieniądze oraz – w niektórych bankach - odsetki za każdy dzień, kiedy środki były na Twoim koncie;

 

wcześniejszej częściowej lub całkowitej spłaty kredytu, w każdej chwili, jeśli pojawi się dodatkowa gotówka.