Komunikatory i portale internetowe - Strefa seniora - Bank Pekao S.A.

 

Komunikatory i portale internetowe - stały kontakt z bliskimi nigdy nie był tak prosty


Choć rozmowy przez telefon sprawdzają się od lat to jest kilka nowszych narzędzi, które pozwalają być w stałym kontakcie z najbliższymi. Niezależnie od tego, jak daleko od Ciebie mieszkają, ani jak bardzo bywają zajęci.

Rzadko widujesz swoje wnuki? Możesz łączyć się z nimi częściej na wideorozmowach, na których będziecie mogli się nie tylko usłyszeć, ale też zobaczyć! Nie zawsze możesz rozmawiać? Wypróbuj komunikatory tekstowe, by szybko przekazać najważniejsze informacje.

Jak zacząć?

Aby zacząć używać któregoś z poniżej opisanych komunikatorów, należy zainstalować go na swoim urządzeniu. Jeśli planujesz korzystać z nich na komputerze - wpisz w wyszukiwarce google.com nazwę wybranego programu i słowo „instalacja” (np. „Skype instalacja”). Pojawi się strona producenta, która przeprowadzi Cię przez cały proces. Jeśli chcesz używać telefonu - znajdź odpowiednią aplikację w Apple Store lub w Google Play (zależnie od typu urządzenia).
Po zainstalowaniu - utwórz swoje konto. Podaj nazwę użytkownika, e-mail lub numer telefonu i wymyśl hasło. Wyszukaj swoich najbliższych i rozpocznij rozmowę! Z jakich komunikatorów możesz skorzystać? Poniżej kilka przykładów sprawdzonych programów.
  1. Telegram
    Komunikator, dzięki któremu można wysyłać zarówno wiadomości tekstowe, jak i zrobione telefonem zdjęcia i filmy, animowane obrazki, a także nagrania głosowe. Umożliwia on również rozmowy głosowe z bliskimi, korzystając z połączenia internetowego, bez dodatkowych kosztów na rachunku telefonicznym. W rozmowach tekstowych może uczestniczyć kilka osób w tym samym czasie. Połącz się z dziećmi i wnukami w jednej konwersacji, dzięki czemu będziecie mogli wysyłać wiadomości, które zobaczą w tym samym czasie wszyscy członkowie rodziny!
  2. Signal
    Prosty komunikator, który umożliwia rozmowy tekstowe i głosowe. Uważany jest za najbezpieczniejszy z dostępnych na rynku – eksperci chwalą go za najwyższej jakości szyfrowanie rozmów. Poza tym zaprojektowany jest w taki sposób, że jego użytkowanie nie powinno stanowić problemów – jego twórcy postawili na prosty, intuicyjny wygląd i podstawowe funkcje komunikatora.
  3. Viber
    To kolejny komunikator, który oferuje rozmowy tekstowe i głosowe, a także wideo i telekonferencje. Pozwala również na przesyłanie plików (w tym filmów i zdjęć). Ciekawą opcją Vibera jest możliwość dzwonienia na telefony stacjonarne i komórkowe, do osób, które nie mają zainstalowanej aplikacji. W tym przypadku jest pobierana opłata, zdecydowanie jednak niższa niż w standardowym cenniku sieci komórkowych.
Do czego służą portale społecznościowe?

Komunikatory to doskonały sposób na kontakt z osobami, na których Ci zależy. Czym różnią się od popularnych portali społecznościowych? Na portalach można dzielić się swoimi zdjęciami, refleksjami czy interesującymi (lub zabawnymi!) publikacjami z szerszym gronem odbiorców.
Jeśli chcesz, by Twoja rodzina i znajomi byli na bieżąco z tym, co u Ciebie słychać, a także chciałbyś śledzić to, czym oni dzielą się ze światem - załóż konto na jednym ze znanych portali.
Zarówno komunikatory, jak i portale społecznościowe, znacznie ułatwiają kontakt z bliskimi osobami we współczesnym świecie. Choć oczywiście nie zastąpią bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem, na pewno pomogą podtrzymać relacje na co dzień i niezależnie od fizycznej odległości, być bliżej ważnych dla Ciebie osób.

 


Data publikacji: czerwiec 2024

← powrót