Programy do telespotkań, czyli jak mogę zobaczyć się z bliskimi bez wychodzenia z domu? - Strefa seniora - Bank Pekao S.A.

 
Programy do telespotkań, czyli jak mogę zobaczyć się z bliskimi bez wychodzenia z domu?
 
Wszyscy potrzebujemy rozmów i kontaktu z bliskimi nam osobami. Czasem jednak spotkania nie są możliwe - spora część osób pracuje poza granicami kraju - to sprawia, że nie możemy spotkać się twarzą w twarz.


Na szczęście, nie oznacza to, że nie możesz zobaczyć się z bliskimi. Wystarczy komputer lub telefon z dostępem do internetu i odpowiednie, darmowe programy do telespotkań byś mógł porozmawiać z tymi, których kochasz, bez wychodzenia z domu. Poniżej przedstawiamy kilka aplikacji, które ci to umożliwią.

Skype - jeden z najpopularniejszych programów

Skype to program komputerowy, który umożliwia przeprowadzanie rozmów tekstowych, głosowych i wideo. Za jego pośrednictwem możemy również dzwonić na telefony stacjonarne i komórkowe. Zainstalować go możesz zarówno na komputerze, jak i na swoim telefonie komórkowym. Dostępny jest w polskiej wersji językowej, dzięki czemu korzystanie z jego funkcji jest proste i intuicyjne. Aby porozmawiać przez Skype, musisz jedynie pobrać program na swój komputer lub telefon, a także założyć darmowe konto podając adres email lub swój numer telefonu.

Messenger - nie tylko dla osób posiadających Facebooka

Kolejnym komunikatorem, który daje sporo możliwości skontaktowania się z bliskimi osobami, jest Messenger. Aplikacja ta należy do portalu społecznościowego Facebook, ale aby z niej korzystać nie musisz wcale mieć na nim konta. Messenger to program, z którego najwygodniej korzysta się za pośrednictwem telefonu komórkowego. Za jego pomocą możesz wysyłać bliskim ci osobom informacje tekstowe, zdjęcia, filmy i linki. Możesz również połączyć się głosowo (wybierając ikonkę telefonu) lub przeprowadzić wideokonferencję (ikona kamery). Messenger pobierzesz wchodząc do sklepu Google Play (w telefonach z systemem Android) lub Apple Store (w przypadku iPhone). Program ten również jest darmowy.

Viber - intuicyjny interfejs

To kolejny darmowy program, z którego możesz korzystać, by połączyć się z bliskimi osobami. Działa na większości systemów operacyjnych, w jaki wyposażone są komputery i telefony. Za jego pomocą nie tylko przeprowadzisz wideorozmowę, ale również możesz przesyłać zdjęcia, materiały video czy nagrania głosowe. Minusem tej aplikacji jest jedynie fakt, że dostępna jest ona w angielskiej wersji językowej, jednakże posiada bardzo funkcjonalny i intuicyjny wygląd, przypominający systemy w smartfonach. Obsługa programu nie powinna więc stanowić dla ciebie problemu.

Inne komunikatory

Wyżej przedstawione zostały tylko niektóre z narzędzi, które możesz wykorzystać do prowadzenia wideorozmów z rodziną. Aby przetestować inne rozwiązania, wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę internetową hasło „darmowe komunikatory internetowe” i poszukasz interesującej cię opcji. Większość z nich ma bardzo podobne zasady działania oraz dostęp do tych samych funkcji.
Jak zatem widzisz, istnieje wiele aplikacji, dzięki którym możesz zobaczyć się i porozmawiać z bliskimi bez wychodzenia z domu – prawie tak, jak gdybyś rozmawiał z nimi twarzą w twarz. Warto więc pobrać i zainstalować kilka z nich i sprawdzić jak działają.
 


Data publikacji: maj 2024
← powrót