Jak doładować telefon bez wychodzenia z domu? - Strefa seniora - Bank Pekao S.A.

 

Jak doładować telefon bez wychodzenia z domu?

W dzisiejszych czasach wiele osób korzysta z telefonu komórkowego na kartę. Nie ma w tym nic dziwnego – operatorzy większości sieci oferują bardzo atrakcyjne warunki. Co więcej, nie mamy obowiązku płacenia comiesięcznego, wysokiego abonamentu. Aby doładować telefon, wiele osób wybiera się do sklepu po zakup kuponu zdrapki lub wydruku z terminala. Nie jest to jednak koniec-znością. Swój telefon bez problemu możesz doładować bez wychodzenia z domu. W jaki sposób? Podpowiadamy!

Chcesz zacząć korzystać z możliwości zakupów przez internet, bez konieczności osobistej wizyty w sklepie? Zobacz, jak krok po kroku złożyć swoje pierwsze zamówienie.

Za pośrednictwem bankowości elektronicznej

Jednym ze sposobów na doładowanie telefonu bez wychodzenia z domu jest skorzystanie z bankowości elektronicznej. Obecnie większość banków daje nam taką możliwość. Wystarczy jedynie zalogować się na swoje konto, a następnie wejść w zakładkę „płatności” i wybrać opcję „doładowanie telefonu”. Po jej kliknięciu musimy wpisać numer telefonu i wybrać operatora komórkowego, którego doładowanie dotyczy. Bankowość elektroniczna będzie wymagała potwierdzenia, które wygląda identycznie jak przypadku robienia przelewu. Oznacza to, że musimy wpisać otrzymany kod SMS lub zaakceptować operację poprzez aplikację mobilną. Wybrana kwota doładowania pojawi się na koncie telefonu w ciągu kilku minut.

Szczególnie wygodny sposób doładowania telefonu oferuje Bank Pekao S.A., który posiada dedykowaną różnego rodzaju zakupom aplikację mobilną na telefon PeoPay. Za jej pośrednictwem można między innymi wykonać dowolne polecenie przelewu, zakupy w sklepie internetowym, zrobić szybki podgląd konta, czy dokonywać płatności telefonem.Więcej na temat funkcjonalności aplikacji mobilnej PeoPay przeczytasz tutaj.

Na stronie operatora

Kolejnym sposobem na doładowanie konta telefonu przez Internet jest skorzystanie ze strony swojego operatora. Aby to zrobić, wystarczy zazwyczaj wpisać w wyszukiwarkę nazwę operatora i hasło „doładowanie telefonu”. Jedną z pierwszych pozycji będzie link do odpowiedniej witryny. W tym przypadku również podajemy swój numer telefonu (lub logujemy się na stronie - zależy to od sieci, w której posiadamy telefon) oraz wybieramy kwotę, którą chcemy zasilić nasze konto. Zostajemy wówczas przekierowani do jednego z systemów szybkiej płatności. Wybieramy bank, w którym posiadamy nasze konto bankoweo. Strona przekierowuje nas do systemu logowania a następnie, automatycznie, do gotowej płatności, którą musimy potwierdzić tak jak w przypadku dokonywania przelewu przez Internet. W ciągu kilku chwil środki trafiają na nasze konto telefoniczne.

Z telefonu z abonamentem

Jeśli nie posiadamy bankowości elektronicznej lub nie wiemy, jak z niej skorzystać, możemy zdecydować się na jeszcze jedną możliwość. Obecnie większość operatorów pozwala na zasilenie konta telefonu na kartę z telefonu na abonament w tej samej sieci. Jeśli ktoś bliski posiada zatem smartfon na abonament, może zlecić jednorazowe lub cykliczne doładowanie. Jego kwota zostanie doliczona do rachunku posiadacza abonamentu. Możemy zrobić to za pośrednictwem infolinii operatora lub logując się na jego stronę internetową.

Podsumowując, doładowanie telefonu z domu jest szybkie, proste i bardzo wygodne. i Warto wspomnieć również o tym, że a wielu operatorów oferuje dodatkowe bonusy i promocje dla osób, które korzystają z tej metody.

 


Data publikacji: lipiec 2024

← powrót