05.12.2023

Bank Pekao świętuje Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Jak co roku w Banku Pekao obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Święto jest okazją do promowania działań w ramach wolontariatu pracowniczego i podziękowania za bezinteresowną pomoc organizowaną pod znakiem „żubra”.

W ramach święta w siedzibie centrali Banku Pekao S.A. miało miejsce spotkanie liderów wolontariatu, którzy przez cały ubiegły rok świadczyli bezinteresowną pomoc potrzebującym. Wydarzenie było dobrą okazją do podsumowań zrealizowanych akcji, dzięki którym wsparcie dotarło do wielu ludzi w całej Polsce.

– Międzynarodowy Dzień Wolontariusza jest okazją do podsumowania zrealizowanych projektów, jak również podziękowań osobom, które angażowały się w działania charytatywne. W Banku Pekao wolontariat pracowniczy odgrywa kluczową rolę – nasza instytucja liczy ponad 1100 niezwykłych ochotników, którzy zmieniają świat na lepsze. Popularyzacja akcji wolontariackich sprawia, że bank jest nie tylko miejscem finansowych transakcji, ale również źródłem aktywności społecznej – mówi Leszek Skiba, prezes zarządu Banku Pekao S.A.

Wolontariat pracowniczy funkcjonuje w Banku Pekao S.A. od 2018 roku. Jest to inicjatywa wpierająca realizację strategii ESG na lata 2021-2024. W minionym roku, w pierwszych III kwartałach, w akcje zorganizowane przez Biuro Wolontariatu, zaangażowały się 1143 osoby, które spędziły łącznie prawie 6 tys. godzin na bezinteresownej pomocy potrzebującym. Wolontariusze uczestniczyli w różnych projektach, które wspierały m.in. dzieci, osoby starsze czy zwierzęta.

– Wolontariat to nie tylko akt pomocy, ale także inwestycja w serca i dusze społeczności – mówi Zbigniew Chmiel, dyrektor Pionu Zasobów Ludzkich w Banku Pekao S.A. – Każda chwila poświęcona wsparciu na rzecz innych jest nieocenioną wartością, która przynosi ulgę potrzebującym. Dla pracowników Banku Pekao działania charytatywne to nie tylko obowiązek, ale również możliwość odkrywania własnej siły, empatii i niezapomnianych doświadczeń – dodaje.

Więcej o działaniach naszych Wolonatriuszy przeczytasz TUTAJ