Analizy makroekonomiczne - Bank Pekao S.A.

15 godzin temu

Rynki bez pretekstu do większych ruchów

Mało interesujący dzień pod względem publikacji makro. Popołudnie przyniesie kilka drugorzędnych danych z USA, a poza tym w kraju odbędzie się aukcja zamiany obligacji skarbowych.
1 dzień temu

"Świąteczny" tydzień na rynkach

Spokojny początek tygodnia, w dużej mierze z uwagi na święto w USA i Wielkiej Brytanii. W kraju poznamy dane o kwietniowej stopie bezrobocia (konsensus 5,1%), a z zagranicznych odczytów warto zwrócić uwagę na publikację niemieckiego indeksu Ifo.
4 dni temu

Blaski i cienie bycia mobilnym

Dziś spokojniejszy dzień jeśli chodzi o dane. O 14:00 poznamy podaż pieniądza M3 z kraju (oczekujemy wzrostu o 7,2% r/r) a z danych zagranicznych: zamówienia na dobra trwałe w USA oraz indeks koniunktury konsumenckiej Uniwersytetu Michigan. W dzienniku piszemy też o zmieniających się wzorcach mobilności w USA i problemach, jakie się z tym wiążą.
5 dni temu

Sprzedaż detaliczna dalej rozczarowuje

Kolejne dane z polskiej gospodarki. Dynamika realnej sprzedaży detalicznej spowolniła w kwietniu do 4,1% r/r z 6,1% w poprzednim miesiącu. GUS dostarczył również danych o produkcji budowlano-montażowej, która była niższa o 2% r/r.
5 dni temu

Ile kosztował nas wzrost cen energii w 2022 r.?

Dziś w kalendarzu odczyt sprzedaży detalicznej z kraju (oczekujemy 4,0% r/r wobec konsensusu 5,1% r/r) i produkcji budowlano-montażowej (wg nas -6,0% r/r wobec konsensusu -5,0% r/r). Poznamy też wstępne dane o PMI w Niemczech i strefie euro. W dzienniku omawiamy zaś dziś wnioski z artykułu naukowego NBP o wpływie kryzysu energetycznego 2022 r. na polską gospodarkę.
6 dni temu

Płace zaczynają gonić inflację

Rozczarowujące dane z krajowego rynku pracy. Kwiecień zaskoczył niższą od oczekiwań dynamiką płac (11,3% r/r) oraz zatrudnienia (-0,4% r/r). Schodzimy ze szczytu realnej dynamiki wynagrodzeń.

Zapisz się na newsletter

Zapisuję się na newsletter