Treści będą dostępne po wyrażeniu zgody na stronie KLAUZULA INFORMACYJNA COOKIES

AUTORYZACJA TRANSAKCJITransakcje w systemie możesz realizować
, gdy wygenerujesz swoj własny klucz podpisu elektronicznego do ich zatwierdzania. Klucz ten możesz zapisać na dysku lokalnym lub na karcie mikroprocesorowej. O tym, gdzie będzie zapisywany klucz podpisu elektronicznego, decydujesz w momencie podpisania umowy o PekaoBiznes24.

Jeżeli wygenerowany klucz zapiszesz na dysku lokalnym, przelewy których nie oznaczysz jako zaufane, będą wymagały dodatkowej autoryzacji SMSem otrzymanym na numer telefonu wskazany w umowie.

Jeżeli wybierzesz opcję zapisania klucza na karcie mikroprocesowej, dodatkowa autoryzacja będzie odbywać PINem do karty.

Aby wygenerować klucz podpisu elektronicznego zaloguj się i wejdź w Ustawienia, w zakładkę Klucze i wybierz przycisk Generuj nowy klucz.
W tym momencie decydujesz o miejscu zapisania nowego klucza. Jeżeli wybierzesz dysk lokalny, system poprosi Cię o nazwanie klucza i podanie hasła do niego. Hasło do klucza podpisu elektronicznego to dowolny ciąg minimum 6 znaków.Zapamiętaj je - będziesz nim zatwierdzać transakcje. Zwróć uwagę również na to, aby przez przypadek nie usunąć z dysku pliku z kluczem podpisu elektronicznego.

Jeśli wybrałeś opcję zapisania klucza na karcie mikroprocesorowej, transakcje będziesz zatwierdzać PINem do karty.

Wygenerowany klucz jest NIEAKTYWNY.
Możesz aktywować klucz u pracownika Oddziału oraz pod numerami infolinii 801 666 555 lub 22 591 23 23.

Jeżeli chcesz aktywować klucz telefonicznie, przygotuj kopertę z hasłem startowym do usługi telefonicznej (otrzymaną w Oddziale) lub telefon komórkowy (jesli wybrałeś opcję hasła startowego drogą SMSową) oraz dowód osobisty.

W automatycznym serwisie głosowym wybierz opcję Obsługa kanałów elektronicznych, wprowadź identyfikator, który poznałeś podczas pierwszego logowania do systemu.

Połączysz się z konsultantem, który poprosi Cię o wybrane znaki z hasła startowego, zweryfikuje Twoje dane, a następnie przełączy do serwisu automatycznego w celu ustalenia kodu PIN do usługi telefonicznej.
Po ustaleniu kodu PIN możesz ponownie połączyć się z konsutlantem, który pomoże Ci aktywować klucz.
Toolbox
   Zapamiętane skróty
kontakt