Analizy makroekonomiczne - Bank Pekao S.A.

22 godziny temu

Euforia polskiego konsumenta

Na zakończenie tygodnia poznamy odczyty koniunktury z USA – nastroje konsumentów wg Conference Board i koniunkturę w przetwórstwie, tzw. Philly Fed. Krajowy kalendarz makro pozostaje pusty.
2 dni temu

Banki finansują potrzeby pożyczkowe - ale coraz częściej Skarbu Państwa

Przed nami dzień wypakowany wydarzeniami głównie zza oceanu. Poznamy dane z rynku nieruchomości w USA, cotygodniowy odczyt liczby bezrobotnych, a Fed poinformuje o swojej decyzji ws. stóp procentowych i opublikuje najnowszą projekcję makro. W kraju natomiast pojawią się wyniki badania koniunktury konsumenckiej GUS.
3 dni temu

Dobry (VAT), zły (CIT) i brzydki (PIT) - budżet państwa po maju

Dziś czekamy na dane z USA (sprzedaż detaliczna, produkcja przemysłowa, nastroje firm budowlanych) – rosną szanse, że regularna makroekonomia będzie wychodzić z cienia geopolityki.
4 dni temu

Polska importuje coraz więcej, w tym kapitału

Dziś najważniejszym odczytem będzie polska inflacja bazowa, choć nadchodzący tydzień upłynie raczej pod znakiem doniesień z USA. Jutro poznamy tamtejsze odczyty sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej, a środa przyniesie decyzję Fed ws. stóp procentowych. Koniec tygodnia przejdzie bez echa z uwagi na czwartkowe święto w Polsce i USA.
1 tydzień temu

Inflacja w cieniu wydarzeń na Bliskim Wschodzie

Dziś czekamy na finalne dane o inflacji z Polski (wg wstępnego szacunku inflacja w maju niespodziewanie spadła do 4,1% r/r) oraz miesięczny bilans płatniczy. W kalendarzu globalnym najważniejsze będą dane o produkcji przemysłowej ze strefy euro oraz wstępny odczyt nastrojów amerykańskich konsumentów w czerwcu (badanie Uniwersytetu Michigan).
1 tydzień temu

Pozytywna niespodzianka inflacyjna z USA

Dzisiejsze publikacje danych z amerykańskiej gospodarki są teoretycznie drugorzędne, ale w praktyce mogą dostarczyć ważnych informacji. W tygodniowych danych z rynku pracy będziemy szukać oznak dalszego pogarszania się sytuacji. Z kolei PPI malował w ostatnich miesiącach mniej korzystny niż CPI (z punktu widzenia Fed) obraz procesów inflacyjnych.

Zapisz się na newsletter

Zapisuję się na newsletter