Analizy makroekonomiczne - Bank Pekao S.A.

7 godzin temu

Produkty rolne - Pogoda winduje ceny surowców rolnych

Przedstawiamy kolejny update bieżącej sytuacji i perspektyw dla europejskiego rynku pszenicy, kukurydzy i rzepaku.
8 godzin temu

Inflacja równo w celu

Nawet najwięksi optymiści jakimi byliśmy z naszą prognozą majowej inflacji CPI (2,6% r/r) nie doszacowała, nie mówiąc już o szerokim konsensusie prognoz (2,8%). Według wstępnego szacunku inflacja przyspieszyła tylko nieznacznie do 2,5% r/r z 2,4% w poprzednim miesiącu. W porównaniu do poprzedniego miesiąca ceny konsumpcyjne wzrosły o 0,1% m/m.
11 godzin temu

Czy inflacja zaskoczy poniżej konsensusu?

Można powiedzieć, że im dalej w tydzień, tym ciekawiej. Dziś GUS pokaże szybki szacunek krajowej inflacji CPI za maj (spodziewamy się jej przyspieszenia do 2,6% r/r, rynek 2,8%). Na rynkach bazowych główną publikacją dnia również odczyt inflacyjny – wstępny majowy szacunek z Niemiec.
1 dzień temu

Rynki bez pretekstu do większych ruchów

Mało interesujący dzień pod względem publikacji makro. Popołudnie przyniesie kilka drugorzędnych danych z USA, a poza tym w kraju odbędzie się aukcja zamiany obligacji skarbowych.
2 dni temu

"Świąteczny" tydzień na rynkach

Spokojny początek tygodnia, w dużej mierze z uwagi na święto w USA i Wielkiej Brytanii. W kraju poznamy dane o kwietniowej stopie bezrobocia (konsensus 5,1%), a z zagranicznych odczytów warto zwrócić uwagę na publikację niemieckiego indeksu Ifo.
5 dni temu

Blaski i cienie bycia mobilnym

Dziś spokojniejszy dzień jeśli chodzi o dane. O 14:00 poznamy podaż pieniądza M3 z kraju (oczekujemy wzrostu o 7,2% r/r) a z danych zagranicznych: zamówienia na dobra trwałe w USA oraz indeks koniunktury konsumenckiej Uniwersytetu Michigan. W dzienniku piszemy też o zmieniających się wzorcach mobilności w USA i problemach, jakie się z tym wiążą.

Zapisz się na newsletter

Zapisuję się na newsletter