Treści będą dostępne po wyrażeniu zgody na stronie KLAUZULA INFORMACYJNA COOKIES

BLIK W APLIKACJI PEOPAY

Z BLIKiem w aplikacji PeoPay możesz dokonać:

  • płatności w terminalu POS w sklepie (290 000 sklepów w całej Polsce)
  • płatności  w sklepach internetowych
  • darmowej wypłaty z 19 000 bankomatów (w tym Pekao)*
  • darmowe wpłaty w bankomatach sieci Euronet i Planet Cash*

a to wszystko bez użycia karty.

*Oferta dotyczy klientów indywidualnych i Mikrofirm i jest ważna do 31.03.2019 r.

Płatności BLIK są dostępne dla telefonów z systemem operacyjnym Android oraz iOS.

Aplikacja mobilna PeoPay jest częścią usługi bankowości elektronicznej Pekao24 Banku Pekao S.A. polegającej na dostępie do rachunku płatniczego przez Internet, umożliwia sprawdzenie salda rachunku płatniczego, zmianę limitów dla płatności bezgotówkowych i transakcji dokonywanych przy użyciu karty debetowej lub złożenie innego rodzaju dyspozycji do rachunku. 

Regulamin BLIK icon (307 kB)

Krok 1.

Krok 1.

Wybierz BLIK jako metodę płatności w internecie lub poinformuj sprzedawcę w sklepie. Następnie kliknij BLIK w aplikacji, by zobaczyć 6-cyfrowy kod.

Krok 2.

Krok 2.

Wpisz kod BLIK na klawiaturze terminala płatniczego przy kasie lub na stronie sklepu internetowego.

Krok 3.

Krok 3.

Potwierdź w aplikacji PeoPay transakcję kodem PIN. Do 200 zł możesz potwierdzić transakcję odciskiem palca lub skanem twarzy (Face ID), w zależności od funkcji w telefonie. Gotowe!

Krok 4.

Krok 4.

Potwierdzenie transakcji otrzymasz w aplikacji PeoPay.

Krok 1.

Krok 1.

W bankomacie Banku Pekao S.A. wybierz
WYPŁATA BLIK/PEOPAY

Krok 2.

Krok 2.

Uruchom aplikację PeoPay i wybierz opcję "BLIK", by zobaczyć 6-cyfrowy kod. Kod ważny jest  2 minuty. Wygenerowany kod wpisz w bankomacie.

Krok 3.

Krok 3.

Potwierdź w aplikacji PeoPay transakcję kodem PIN. Do 200 zł możesz potwierdzić transakcję odciskiem palca lub skanem twarzy (Face ID), w zależności od funkcji w telefonie. Gotowe!

Krok 4.

Krok 4.

Potwierdzenie wypłaty otrzymasz w aplikacji, a pieniądze z bankomatu.

Zakupy w sklepie internetowym mogą być jeszcze szybsze. Jak to zrobić?

 

Krok 1. W sklepie internetowym zrób przynajmniej jedną transakcję kodem BLIK.

Krok 2. Po udanej transakcji aplikacja zapyta Cię, czy od tej pory chcesz płacić w tym sklepie lub za pomocą używanej właśnie przeglądarki internetowej bez przepisywania kodu.

Krok 3. Jeśli zaakceptujesz tę propozycję, to przy następnych transakcjach w tym sklepie za pomocą używanej właśnie przeglądarki internetowej kod BLIK nie będzie wymagany.

Pamiętaj! Dodane sklepy i przeglądarki internetowe w każdej chwili możesz usunąć lub dodać ponownie.

 
     

Wpłaty gotówki we wpłatomatach sieci Euronet i Planet Cash.

Funkcja dostępna z aplikacją PeoPay z telefonami na system Android. Dla systemu operacyjnego iOS już wkrótce.

Wpłata gotówki - usługa polegająca na wpłacie gotówki na rachunek płatniczy konsumenta za pomocą urządzenia umożliwiającego taką wpłatę lub w placówce dostawcy.

Jak wpłacić gotówkę we wpłatomacie za pomocą BLIK?

Krok 1.

Krok 1.
Wybierz we wpłatomacie opcję: 
Wpłata BLIK.

Krok 2.

Krok 2.

Wygeneruj kod BLIK w aplikacji PeoPay
i przepisz go do wpłatomatu.

Krok 3.

Krok 3.

Zatwierdź transakcję w PeoPay kodem PIN lub biometrią do 200 zł.

Krok 4.

Krok 4.

Po otrzymaniu potwierdzenia w aplikacji wpłać gotówkę do wpłatomatu.

Jak aktywować BLIK?

Dla nowych klientów BLIK jest domyślnie aktywny w aplikacji mobilnej PeoPay. Aby wygenerować kod BLIK na głównym ekranie Płatności najedź palcem na żółty obszar z logo BLIK.

Klienci używający już wcześniej aplikację PeoPay powinni zaktualizować aplikację do najnowszej wersji. Na głównym ekranie pod kołem płatności pojawi się komunikat o możliwości włączenia funkcji BLIK. Po akceptacji Regulaminu BLIK dotychczasowa funkcja "wypłać" zostanie zamieniona na funkcję BLIK.

Czy płatności za pomocą BLIK są za darmo?

Płatności BLIK są bezpłatne dla wszystkich klientów, korzystających z aplikacji PeoPay.

Z jakich bankomatów mogę wypłacić pieniądze za darmo?

Pieniądze wypłacisz za darmo ze wszystkich bankomatów w Polsce z logo BLIK, w tym Banku Pekao S.A. w ramach oferty specjalnej obowiązującej do 31.03.2019 r.

Gdzie mogę płacić BLIKIEM?

W sklepach stacjonarnych oznaczonych logo BLIK oraz w sklepach internetowych udostępniających tę metodę płatności (Płacę z BLIK).

Czy kody BLIK mogą być wykorzystane do wykonania płatności za granicą?

Nie, BLIK to rozwiązanie krajowe, może być wykorzystane do wykonania płatności tylko na terenie Polski.

Czy transakcje za pomocą BLIK są bezpieczne?

Bezpieczeństwo transakcji za pomocą kodów BLIK jest zapewnione przez fakt, że każda transakcja wymaga wygenerowania jednorazowego kodu BLIK w aplikacji PeoPay, a następnie jest potwierdzana w telefonie za pomocą PIN-u lub biometrii (jeżeli taka metoda autoryzacji była ustawiona w PeoPay). Dodatkowo, kody BLIK są 6-cyfrowe - każdy kod jest jednorazowy i ważny tylko przez 2 minuty, po tym czasie nie może być już użyty i należy wygenerować nowy kod.

W przypadku Zakupów bez kodu każda transakcja potwierdzana jest PIN-em w aplikacji PeoPay, a transakcje BLIK sumują się do ustawionego limitu dziennego na zakupy aplikacją PeoPay.

Dodatkowo, ze względu na to, że podczas transakcji nie są wykorzystywane numery Twoich kart płatniczych, rachunków ani np. PIN-ów do karty, nie ma możliwości ich podejrzenia i nieuprawnionego wykorzystania przez osobę postronną.
Pamiętaj! Bezpieczeństwo zależy także od Ciebie, dlatego przestrzegaj zasad wskazanych w regulaminie i w otrzymanym od banku dokumencie określającym reguły bezpiecznego korzystania z bankowości elektronicznej.

Na jakich telefonach dostępne są płatności BLIK?

Płatności BLIK są dostępne dla telefonów z systemem operacyjnym Android oraz iOS.

Czy płatności BLIK wymagają logowania?

Nie, płatności BLIK nie wymagają logowania do aplikacji bankowości mobilnej PeoPay. Aby pobrać kod BLIK wystarczy otworzyć PeoPay i na głównym ekranie Płatności najechać palcem na żółty obszar z logo BLIK. Na ekranie zobaczysz 6-cyfrowy kod BLIK, który jest ważny przez 120 sekund. Wpisz kod BLIK na klawiaturze terminala płatniczego przy kasie lub na stronie sklepu internetowego. Potwierdź w aplikacji PeoPay transakcję kodem PIN. Jeżeli Twój telefon umożliwia odblokowanie ekranu za pomocą biometrii i ustawiłeś w aplikacji taką metodę logowania oraz autoryzacji transakcji, płatności i wypłaty BLIK do 200 zł możesz potwierdzić odciskiem palca lub skanem twarzy (Face ID). Dla transakcji powyżej 200 zł wymagane jest podanie 4-cyfrowego kodu do PeoPay.

Czy płatności BLIK wymagają połączenia z internetem?

Tak, bez łączności z internetem nie uda się pobrać kodu ani zaakceptować płatności.

Jakie limity obowiązują przy płatnościach BLIK w przypadku klientów indywidualnych?

Limity na transakcje przy płatnościach BLIK dla klientów indywidualnych są wspólne dla wszystkich transakcji aplikacją PeoPay.

  • Standardowy limit dzienny na wypłaty i na płatności to 1000 zł (200 zł dla osób o ograniczonej zdolności do czynności prawnych, np. dla dzieci powyżej 13. roku życia).
  • Limit dziennych płatności można zwiększyć do 10 000 zł (do 1 000 zł w przypadku osób o ograniczonej zdolności do czynności prawnych).
  • Limit dziennych wypłat można zwiększyć do 3 000 zł (do 500 zł w przypadku osób o ograniczonej zdolności do czynności prawnych).

Ustawienia limitów możesz w dowolnej chwili zmienić w PeoPay > Ustawienia > Płatności > Limity PeoPay.

Czy płatności za pomocą BLIK będą widoczne w historii mojego rachunku i na wyciągu?

Tak, w historii rachunku będą widoczne wszystkie transakcje BLIK, a po wejściu w szczegóły operacji widoczna jest informacja, że dana transakcja to "Płatność BLIK".

Co to są „Zakupy bez kodu”?

Po wykonaniu pierwszej płatności z użyciem kodu BLIK, na ekranie z podsumowaniem transakcji w PeoPay możesz zapisać sklep internetowy. Przy następnej transakcji na tej samej stronie będziesz mógł płacić szybciej, bez podawania kodu BLIK, a jedynie akceptując płatność 4-cyfrowym kodem w aplikacji PeoPay. W przypadku, gdy na ekranie z podsumowaniem transakcji BLIK wybierzesz opcję zapisania przeglądarki, następnym razem wszystkie transakcje BLIK na wybranej przeglądarce będziesz mógł wykonywać bez podawania kodu BLIK w różnych sklepach internetowych.

Jak używać Zakupów bez kodu w sklepach internetowych?

Zakupy internetowe bez konieczności podawania kodu BLIK (tzw. BLIK OneClick) zrobisz, używając przeglądarki internetowej na dowolnym urządzeniu: na smartfonie, laptopie czy tablecie. Niezależnie od używanego urządzenia, przy kolejnych zakupach wybierasz metodę płatności Płacę z BLIK, a po zatwierdzeniu transakcji musisz mieć przy sobie smartfon, aby potwierdzić płatność za pomocą 4-cyfrowego kodu w aplikacji PeoPay. Możesz łatwo zarządzać Zakupami bez kodu w bankowości mobilnej. Wejdź w menu > Ustawienia > Płatności > Metody płatności > BLIK > Zakupy bez kodu. W tym miejscu zobaczysz zapisaną listę sklepów lub przeglądarek, w których możesz płacić bez kodu. Możesz je w każdej chwili usunąć z tej listy lub dodać ponownie.

Jak jest dokonywany zwrot środków po reklamacji zakupu zrealizowanego BLIK?

Zwrot powinien być zrealizowany przez sprzedawcę tą samą metodą płatności, jaką został dokonany zakup. Po wprowadzeniu kwoty zwrotu na terminalu wyświetla się prośba o podanie kodu BLIK i po jego akceptacji, kwota jest zwracana na rachunek klienta, z którego została wcześniej pobrana płatność. W przypadku, gdy dany sklep ma jeszcze system lub terminal niedostosowany do dokonywania zwrotów akceptowanych kodem BLIK, sprzedawca powinien zaproponować zwrot w gotówce.

Czy mogę dokonać przelewu na numer telefonu do użytkownika BLIK w innym banku tzw. P2P?

Jeszcze nie. Bank pracuje nad takim rozwiązaniem. O nowej funkcjonalności poinformujemy na stronie internetowej banku.
Toolbox
   Zapamiętane skróty
kontakt