04.04.2024

7% w skali roku na Koncie Mieszkaniowym.

Chcesz oszczędzać na zakup pierwszego mieszkania? Załóż Konto Mieszkaniowe na 7% w skali roku dla siebie lub dziecka i zyskaj premię mieszkaniową oraz odsetki bez podatku.

Promocja Powitalna na start
Do 30 czerwca 2024 r. możesz otworzyć Konto Mieszkaniowe i w Promocji Powitalnej zyskać 7% w skali roku od całości zgromadzonych środków przez okres 183 dni (6 miesięcy) licząc od daty otwarcia Konta Mieszkaniowego.

A co potem?
Od następnego dnia po zakończeniu naliczania oprocentowania w ramach Promocji Powitalnej do 8 stycznia 2025 r. na twoim Koncie Mieszkaniowym zastosujemy oprocentowanie o jeden punkt procentowy w skali roku wyższe niż oprocentowanie standardowe obowiązujące na Koncie Oszczędnościowym.

Jakie są pozostałe benefity?
Dodatkowym bonusem dostępnym wyłącznie na kontach mieszkaniowych, jest naliczana za każdy rok oszczędzania premia mieszkaniowa, wypłacana z Rządowego Funduszu Mieszkaniowego. Wskaźnik premii mieszkaniowej przyjmowany do przeliczeń w każdym kolejnym roku jest zależny od wysokości inflacji lub wzrostu uśrednionej ceny m2 mieszkania w ubiegłym roku – wybierana jest wyższa z tych wartości. Np. za 2023 r. wskaźnik premii został ustalony na poziomie aż 15%. Oznacza to, że każdemu posiadaczowi Konta Mieszkaniowego otwartego w 2023 roku od sumy wpłat dokonanych na konto do 31 grudnia ub.r. naliczyliśmy premię według wskaźnika wzrostu cen mieszkań wynoszącego 15%.

Ważne jest to, że naliczoną kwotę premii otrzymasz wyłącznie w przypadku dokonania przelewu środków z Konta Mieszkaniowego na zakup pierwszego mieszkania lub domu. W innych przypadkach premia nie będzie wypłacana.

Jak otworzyć Konto Mieszkaniowe?
Szybko i łatwo otworzysz Konto Mieszkaniowe online – poprzez serwis internetowy Pekao24 oraz bankowość mobilną PeoPay. Jeśli wolisz otworzyć konto w oddziale, zapraszamy do dowolnej placówki banku.

Szczegóły promocyjnego oprocentowania sprawdź w Regulaminie promocji. Więcej informacji o Koncie Mieszkaniowym znajdziesz tutaj.