05.06.2023

Złoty Laur Konsumenta 2023 za usługi bankowe bez wychodzenia z domu. Dziękujemy za zaufanie!

Możliwości jakie daje bankowość elektroniczna Banku Pekao S.A. zostały nagrodzone Złotym Laurem Konsumenta 2023 w XIX edycji plebiscytu Lauru Klienta/Lauru Konsumenta.
Wyróżnienie w tym konkursie otrzymują te usługi i produkty, które podczas sondażu internetowego i telefonicznego otrzymają najwięcej wskazań konsumentów. Podczas tegorocznej edycji ankietowani odpowiadali między innymi na pytanie, który bank uważają za najlepszy pod względem świadczonych usług umożliwiających korzystanie z banku online bez wychodzenia z domu i który polecają innym. Najwięcej wskazań otrzymał Bank Pekao S.A. za możliwości jakie daje serwis internetowy Pekao24 oraz aplikacja PeoPay.

Bank Pekao S.A. stawia na rozwój procesów w kanałach cyfrowych. Klienci już od kilku lat korzystają z możliwości zdalnej obsługi: zakładają konta, wnioskują o nowe produkty i usługi, składają dyspozycje online. 

„Jednym z najważniejszych filarów strategii rozwoju banku jest dążenie do tego, żeby klient mógł najważniejsze dla niego sprawy załatwiać zdalnie, bez wychodzenia z domu. Dlatego tak duży nacisk kładziemy na procesy samoobsługi i systematycznie wdrażamy nowe rozwiązania, ułatwiające bankowanie naszym klientom. To wyróżnienie po raz kolejny pokazuje, że klienci doceniają zmiany w  bankowości elektronicznej.” mówi Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Kanałów Zdalnych.

Plebiscyt Laur Klienta/Laur Konsumenta weryfikuje popularność produktów oraz usług z ponad 300 kategorii. Ankietowani podczas wywiadów telefonicznych i internetowych oddają jeden głos na ulubiony produkt, usługę lub markę. Podczas wywiadów telefonicznych odpowiedzi są spontaniczne, czyli respondenci nie mają listy podpowiedzi. W przypadku sondażu internetowego preferencje konsumentów sprawdzane są w krótkich ankietach.  

Ogólnopolski plebiscyt Laur Klienta/Laur Konsumenta organizowany jest od 2004 roku i pokazuje,  które marki cieszą się największym zaufaniem konsumentów. Organizatorem akcji jest redakcja Stron Biznesu dodatku promocyjno-informacyjnego ukazującego się w Dzienniku Gazecie Prawnej.