10.07.2023

Już można zakładać Konta Mieszkaniowe w ramach programu Pierwsze Mieszkanie 

Już od 10 lipca możesz założyć Konto Mieszkaniowe. To kolejny produkt nowego rządowego programu Pierwsze Mieszkanie skierowany do osób, które są zainteresowane zakupem pierwszego mieszkania lub domu dopiero za kilka lat. Konto Mieszkaniowe pozwala regularnie odkładać oszczędności, gwarantując atrakcyjne oprocentowanie oraz dodatkową premię mieszkaniową.

Dla kogo Konto Mieszkaniowe?
Konto Mieszkaniowe możesz założyć jeśli w dniu zawarcia umowy prowadzenia rachunku masz co najmniej 13 lat i nie ukończyłeś 45 lat oraz nie jesteś lub nie byłeś właścicielem mieszkania lub domu. Szczegółowe kryteria znajdziesz tutaj.

Sprawdź jakie warunki musisz spełnić?
Musisz regularnie, co miesiąc, odkładać na Koncie Mieszkaniowym kwoty mieszczące się w przedziale od 500 zł do 2 tys. zł. Co ważne, w ciągu roku kalendarzowego dopuszczalny jest brak jednej wpłaty na konto w dowolnie wybranym miesiącu. Bank będzie comiesięcznie dopisywał do salda odsetki brutto bez naliczania i pobierania podatku dochodowego.

Konto będziemy prowadzili maksymalnie przez 10 lat.

Jakie jest oprocentowanie Konta Mieszkaniowego i inne benefity?
Od dnia startu oferty na każdym założonym Koncie Mieszkaniowym będzie obowiązywało promocyjne oprocentowanie 5,0% przez 183 dni (6 miesięcy) od dnia otwarcia rachunku – z tej promocji będzie można skorzystać do 31 października 2023 r
Dodatkowym bonusem dostępnym wyłącznie na Koncie Mieszkaniowym, jest naliczana za każdy rok oszczędzania premia mieszkaniowa, wypłacana z Rządowego Funduszu Mieszkaniowego. Wskaźnik premii mieszkaniowej przyjmowany do przeliczeń w każdym kolejnym roku jest zależny od wysokości inflacji lub wzrostu uśrednionej ceny m2 mieszkania w ubiegłym roku – wybierana jest wyższa wartość. Takie rozwiązanie zabezpiecza Twoje środki wpłacane na Konto Mieszkaniowe przed utratą wartości w dłuższym terminie. Ważne jest to, że naliczoną kwotę premii otrzymasz wyłącznie w przypadku dokonania przelewu środków z Konta Mieszkaniowego na zakup pierwszego mieszkania lub domu. W innych przypadkach premia nie będzie wypłacana.

Szczegóły promocyjnego oprocentowania sprawdź w Regulaminie promocji. Więcej informacji o Koncie Mieszkaniowym znajdziesz tutaj.