Automatyczne przejazdy autostradą w aplikacji PeoPay

Płać automatycznie za przejazd autostradą za pomocą usługi Autopay od Autopay Mobility Sp. z o.o. w aplikacji PeoPay! Dzięki zarejestrowaniu pojazdu w systemie Autopay skorzystasz z opcji błyskawicznego zakupu biletu, omijając korki przy punktach poboru opłat na wybranych autostradach.

 
  Aktywuj usługę  


 
Wyobraź sobie, że kiedy zbliżasz się do bramki, światło zmienia się z czerwonego na zielone, a szlaban od razu się podnosi. Automatyczne płatności sprawiają, że opłata za przejazd jest pobierana z konta bankowego bez wykonywania przez Ciebie dodatkowych czynności na etapie przejazdu przez bramkę na autostradzie. Jedyne, co musisz zrobić, to skonfigurować wcześniej usługę, zapewnić środki na koncie i następnie przejechać przez właściwą bramkę: 

  • z oznaczeniem AmberGO na autostradzie A1 AmberOne:
 
 
  • z symbolem czarnej kamery na żółtym tle  na odcinku Katowice-Kraków autostrady A4:Bank nie jest stroną umowy o usługę Autopay, choć umożliwia Ci zawarcie umowy o Autopay z Autopay Mobility Sp. z o.o.  w swojej bankowości elektronicznej – serwisie internetowym Pekao24 lub aplikacji PeoPay. Na podstawie Twojej zgody rozliczymy opłaty za korzystanie z Autopay – zgodnie z informacjami otrzymanymi od Autopay Mobility Sp. z o.o.

Autostrada Małopolska A4 Mysłowice Balice

 

Aktualny cennik za przejazd autostradą A4 znajdziesz tutaj>, natomiast autostradą A1 – tutaj>


Jak działa usługa Autopay w aplikacji mobilnej PeoPay?

Po uaktywnieniu usługi Autopay specjalna kamera zidentyfikuje Twój pojazd przy bramce, odczytując numer rejestracyjny z tablicy. System automatycznie podniesie szlaban, a koszt biletu za płatny odcinek autostrady zostanie pobrany z rachunku wskazanego w aplikacji PeoPay.

Zaoszczędź czas w podróży, omijając punkty poboru opłat. System płatności Autopay w aplikacji PeoPay umożliwi Ci szybki i wygodny zakup biletu autostradowego – bez konieczności stania w korku.
 


  Aktywuj usługę  

Krok 1:

- Zaloguj się do aplikacji PeoPay
- W dolnym menu kliknij „Płatności”
- Wybierz „Autostrady”
- Naciśnij przycisk „Aktywuj usługę”.

Krok 2:

- Uzupełnij dane kontaktowe. Podaj adres e-mail i zweryfikuj numer telefonu.
- Zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności aplikacji Autopay. Potwierdź przeczytanie dokumentów.
- Wyraź zgodę na przekazanie danych osobowych dostawcy usługi.
- Wyrażenie zgód marketingowych jest opcjonalne.

Krok 3:

- Uzupełnij dane pojazdu. Numer rejestracyjny jest niezbędny do identyfikacji przez kamery przed wjazdem na odcinki płatne autostrad.
- Wskaż rachunek do pobierania opłat.
- Wyraź zgodę na obciążanie konta za zakup biletu autostradowego.
- Zaznacz odcinki płatne autostrad.

Krok 4:

- Potwierdź uruchomienie usługi Autopay kodem PIN.

Krok 5:

- Dane pojazdu znajdziesz w zakładce z usługą.

Gratulujemy! Teraz aktywnie korzystasz z Autopay.

Zaloguj się do aplikacji i sprawdź.
Nie masz aplikacji PeoPay? 

Przejdź do sklepu z aplikacjami na telefonie i pobierz najnowszą wersję PeoPay. Więcej o PeoPay.
 

Usługę Autopay możesz aktywować także w serwisie internetowym Pekao24 na www.pekao24.pl. Po zalogowaniu się do serwisu wybierz Płatności > Zarządzanie płatnościami > Autopay.
PeoPay i serwis internetowy Pekao24 są częścią usługi bankowości elektronicznej Banku Pekao S.A. Co to takiego? Sprawdź tutaj