Zyskaj komfort w podróży i codziennych wydatkach - korzystaj z karty kredytowej!

Jak działa karta kredytowa i dlaczego warto z niej korzystać?

  • Karta kredytowa daje Ci szybki dostęp do dodatkowych pieniędzy z limitu karty. Zyskujesz komfort finansowy i swobodę działania podczas zakupów.
  • Nie poniesiesz dodatkowych opłat, jeśli całe zadłużenie na karcie wynikające z transakcji bezgotówkowych spłacisz w okresie bezodsetkowym. Okres bezodsetkowy nie dotyczy wypłat z bankomatów i przelewów z rachunku karty kredytowej.
  • Nie musisz spłacać całego zadłużenia, wystarczy, że spłacisz kwotę minimalną (np. 5% zadłużenia karty kredytowej Elastyczna). Od pozostałej części zadłużenia, którą chcesz spłacić później, będą naliczane odsetki.
  • Kartą kredytową możesz płacić w sklepach, w internecie, wypłacać gotówkę z bankomatu oraz zlecać przelewy z rachunku karty na konto osobiste w naszym banku (jeśli skorzystasz z serwisu transakcyjnego Pekao24). Za wypłatę gotówki kartą z bankomatów i przelew z karty pobierana jest  opłata oraz odsetki od wykorzystanej w ten sposób kwoty limitu kredytowego karty.

 

8 powodów by korzystać z karty kredytowej

Dodatkowe środki do Twojej dyspozycji
 Karta kredytowa to szybki dostęp do dodatkowych pieniędzy.  Jeśli brakuje Ci środków na koncie - z kartą kredytową to nie problem.
 

 

Kupujesz teraz, a spłacasz później
Płacisz kartą kredytową, a spłacasz niemal dwa miesiące później. Masz nawet 55 dni bez odsetek na spłatę zakupów opłaconych kartą. Okres bezodsetkowy nie dotyczy wypłat z bankomatów i przelewów z rachunku karty kredytowej.
 

 

Pieniądze przelejesz z karty kredytowej
Potrzebujesz opłacić rachunek lub zrobić przelew? Jeśli nie masz środków na koncie to przelej środki z karty kredytowej na konto osobiste w naszym banku, opłać rachunki i po kłopocie. Przelew z karty możesz zrobić w aplikacji PeoPay lub serwisie Pekao24.
 

 

Możesz wypłacać gotówkę z karty
Nie masz przy sobie gotówki, a na miejscowym bazarku nie można zapłacić kartą? W punkcie z pamiątkami też nie? Nic straconego. Z karty kredytowej możesz wypłacić gotówkę w bankomacie.
 

 

Usługa chargeback, czyli zwrot środków za transakcję kartą
 Pomożemy Ci odzyskać pieniądze np. za wakacje niezgodne z ofertą, czy odwołanie wycieczki (także w przypadku upadku biura podróży), jeśli otrzymasz produkty lub usługi niezgodne z opisem. Usługa reklamacyjna chargeback jest bezpłatna i chroni zakupy opłacone kartą online, w sklepach stacjonarnych i wypłaty z bankomatów. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

 

Możesz korzystać ze zniżek
Warto płacić kartą i korzystać z programów Visa Oferty, Mastercard Bezcenne Chwile i Galeria Rabatów. Masz wtedy dostęp do zniżek i zwrotów części wydatków na zakupy u partnerów programów. Możesz też zbierać punkty i wymieniać je na nagrody.
 

 

Zrobisz rezerwację
Chcesz zarezerwować noclegi w hotelu lub wypożyczyć samochód? Karta kredytowa to często jedyna możliwość by zrobić rezerwację.


 

Masz ubezpieczenie w podróży zagranicznej
Wypoczywaj ze spokojną głową. Jeśli masz kartę kredytową Srebrną, Złotą lub Platynową, masz pakiet ubezpieczeń w podróży zagranicznej, które obejmuje m. in.: koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków oraz Assistance w podróży. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ >

 

 

Materiał marketingowy

Definicje usług reprezentatywnych powiązanych z kontem - sprawdź.