Konkurs plastyczny dla dzieci

Odwiedziny u Brygady PeoPay KIDS

Brygadę PeoPay KIDS odwiedził  bohater naszej bajki! O tym jak będzie wyglądał może zadecydować Twoja pociecha! Zadaniem konkursowym jest stworzenie tej postaci i nadanie jej pseudonimu.

Co należy zrobić?

 • Przeczytaj bajkę wraz ze swoim dzieckiem, którą publikujemy poniżej.  
 • Zachęć dziecko do stworzenia nowego bohatera na podstawie przeczytanej opowieści. Może to zrobić za pomocą ołówków, kredek, farb czy w jakikolwiek inny sposób. Pamiętajcie, aby nadać mu imię.
 • Udostępnij zdjęcie stworzonego bohatera wraz z jego imieniem w komentarzu pod  postem konkursowym na profilu banku na Facebooku TUTAJ.
 • Złóż oświadczenia wymagane regulaminem konkursu  za pomocą wysłanych do nas wiadomości prywatnych na Facebooku.
 • Spełnij pozostałe warunki konkursu opisane w regulaminie: TUTAJ

Weź udział w konkursie

 • Oświadczenia wymagane regulaminem konkursu

   1. Przyjmuję do wiadomości treść regulaminu konkursu „Odwiedziny u Brygady PeoPay KIDS” i akceptuję jego zasady oraz wyrażam zgodę na udział w konkursie.
   2. Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Bank Polska Kasa Opieki S.A., z siedzibą w Warszawie ul. Żubra 1, wpisany pod numerem KRS 0000014843, moich danych osobowych i uczestnika konkursu (imię i wiek dziecka należy podać), którego jestem przedstawicielem ustawowym w celu i zakresie niezbędnym do udziału w konkursie „Odwiedziny u PeoPay KIDS Brygady” oraz otrzymania i realizacji nagrody
   3. Przyjmuję do wiadomości treść informacji administratora danych osobowych, dotyczącą przetwarzania moich danych osobowych, w której wskazano kto jest administratorem moich danych osobowych oraz potwierdzam spełnienie obowiązku informacyjnego przez administratora. Przysługuje Ci prawo do wycofania wyrażonej zgody na przetwarzanie danych osobowych w dowolnym momencie. Pamiętaj, wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
   4. Jako przedstawiciel ustawowy autora pracy konkursowej, udzielam Bankowi Polska Kasa Opieki S.A. z siedzibą w Warszawie ul. Żubra 1, wpisanemu pod numerem KRS 0000014843 („Organizator Konkursu”), niewyłącznej, nieodpłatnej, nieograniczonej terytorialnie i czasowo licencji na korzystanie z autorskich praw majątkowych do zgłoszonego przez uczestnika konkursu zadania konkursowego „Odwiedziny u Brygady PeoPay KIDS”, będącego utworem w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2019 poz. 1231 j.t. ze zm.), na następujących polach eksploatacji:
    - utrwalenie na jakimkolwiek nośniku audiowizualnym oraz zwielokrotnianie jakąkolwiek techniką w tym: na dyskach audiowizualnych, techniką światłoczułą i cyfrową, techniką zapisu komputerowego na wszystkich rodzajach nośników dostosowanych do tej formy zapisu;
    - publiczne udostępnienie w taki sposób, aby każdy mógł mieć do niego dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym;
    - wprowadzania do pamięci komputera i do sieci multimedialnej; wykorzystanie na stronach internetowych; wykorzystanie w utworach multimedialnych;
    - wprowadzenie do obrotu przy użyciu Internetu i innych technik przekazu danych wykorzystujących sieci telekomunikacyjne, informatyczne i bezprzewodowe;
    wykorzystywanie w całości i we fragmentach do celów promocyjnych i reklamy; wykorzystanie materiałów w mediach wewnętrznych, w tym w Intranecie. Jednocześnie oświadczam, że uczestnik konkursu jest wyłącznym autorem zadania konkursowego i przysługują mu autorskie prawa osobiste oraz majątkowe do tej pracy plastycznej. Oświadczam również, że zgłaszane zadanie konkursowe nie narusza praw ani dóbr osobistych osób trzecich ani obowiązujących przepisów prawa, a także zobowiązuję się zwolnić bank z wszelkiej odpowiedzialności z tytułu naruszenia tych praw, przepisów prawa oraz z odpowiedzialności związanej z nieprawdziwością niniejszego oświadczenia.
Co oceniamy?

Praca powinna być interesująca, oryginalna, wywoływać pozytywne skojarzenia, kojarzyć się z naturalnością, prostotą, kreatywnością i być spójna z zadaniem konkursowym.
Co można wygrać?

Wygrana postać” ożyje” w krótkim filmie edukacyjnym, a jej autor otrzyma hulajnogę elektryczną

Dodatkowo – po hulajnodze elektrycznej wygrywają kolejne dwie osoby!

To nie wszystko! Dla kolejnych 25 osób mamy  4-osobowe e-vouchery do kin sieci Kinads.

Jest o co walczyć! 

Konkurs przeznaczony dla dzieci do 12 lat i  trwa do 5.10.2021 r.

Regulamin konkursu: TUTAJ
Z nadesłanych prac wybierzemy jedną, którą „ożywimy” w krótkim filmie edukacyjnym. Nagrane wideo, ukaże się w mediach społecznościowych Banku Pekao S.A. Autor zwycięskiej pracy otrzyma również hulajnogę elektryczną.


Szczegóły konkursu znajdziesz w regulaminie:

 
 

 • Bajka Detektyw i Tajemnica Zaginionej Karty

  • Nasz bohater jest znanym detektywem i specjalizuje się w poszukiwaniu… oszczędności. Z prośbą o pomoc przychodzą do niego dorośli i dzieci. Sławę zyskał dzięki temu, że zawsze znajdował to, czego szukali jego goście. 

   Tego dnia, jak zwykle, wstał z łóżka, założył okulary i poszedł do kuchni. Zegar wybił 9:00. Zazwyczaj o tej porze w biurze detektywistycznym niewiele się działo, dlatego poranki miał zarezerwowane na spotkania ze swoimi przyjaciółmi z Brygady PeoPay KIDS: Lisem, Żubrem i Złotówką. Jednak tym razem musiał zmienić swój codzienny rytuał, ponieważ do jego drzwi zapukała mała wiewiórka z mamą. 
   – Czy pan jest tym detektywem, który potrafi znaleźć każdą oszczędność? – zapytała mama wiewiórka. 
   – Owszem, to ja. 
   – W takim razie mamy sprawę do rozwiązania! 
   Detektyw zaprosił wiewiórki do środka. Zaparzył trzy szklanki ziół (pił je codziennie ze swoimi przyjaciółmi z Brygady PeoPay KIDS) i słuchał, co mają do powiedzenia. 
   – Detektywie, moja córeczka ma 8 lat. Uznałyśmy, że to jest dobry czas, żeby zaczęła odkładać orzeszki… to znaczy pieniądze na realizację swoich marzeń. 
   – O! Świetna decyzja miłe wiewiórki – to rzeczywiście jest odpowiedni moment na naukę oszczędzania. W czym jest problem? 
   Mała wiewiórka raz po raz pociągała nosem. 
   – Początkowo zakopywałyśmy pieniądze razem z orzeszkami, ale okazało się, że o wielu miejscach zapomniałyśmy. Traciłyśmy przez to duże oszczędności. Dlatego otworzyłyśmy małej wiewiórce konto w banku. Dostała swoją własną kartę, którą była zachwycona! Dzięki temu odłożone pieniądze były bezpieczne w jednym miejscu. Niestety córka nie pamięta, gdzie ostatnio ją zakopała. Ostatni raz widziała swoją kartę dwa dni temu, gdy wracała ze spaceru na lody o smaku orzechów laskowych. 
   – To zdecydowanie sprawa dla mnie! Proszę się nie martwić. Odzyskamy kartę i zrobimy to w bardzo prosty sposób: wystarczy skontaktować się z bankiem i zgłosić jej zaginięcie. Córka niebawem otrzyma nowy egzemplarz. Rzecz jasna, wszystkie odłożone pieniądze będą na rachunku. 

   Mała wiewiórka delikatnie, prawie niezauważalnie pisnęła. To dało do myślenia detektywowi. 
   – Mamo wiewiórko, proszę, żebyście przyszły do mnie jutro o tej samej porze.
   Detektyw wiedział, że zanim to nastąpi, będzie miał jeszcze jedną wizytę. Postanowił czekać. Już znał rozwiązanie zagadki. 
   Dwie godziny później usłyszał ciche pukanie do drzwi. Tak jak się spodziewał, przyszła mała wiewiórka. 
   – Panie detektywie, proszę nie dzwonić do banku. Ta druga karta nie będzie jednak potrzebna… – zaczęła szlochać. 
   – O… Dlaczego? 
   – Bo wiem, gdzie schowałam moją wspaniałą kartę! Ale na rachunku nie ma już moich pieniędzy, bo… 
   – Tak myślałem. Wiewiórko, czy wydałaś całe oszczędności na lody o smaku orzechów laskowych? Nie chciałaś powiedzieć mamie, że przejadłaś swoje oszczędności i dlatego schowałaś kartę? 
   – Tak! To nie były tylko lody o smaku orzechów laskowych, ale też włoskich i masła orzechowego. Zupełnie nie mogłam się powstrzymać.
   – Oszczędzanie to nie jest prosta sprawa. Czasami trzeba rezygnować z pewnych przyjemności, żeby odłożyć na inne – odpowiedział detektyw.  
   – Wiem o tym, ale to takie trudne! – łkała wiewiórka. 
   – Przyjdź jutro z mamą i wspólnie z nią porozmawiamy. Najważniejsze, że postanowiłaś powiedzieć prawdę. Pamiętaj proszę, żeby odkopać kartę w drodze do domu. Jutro pokażemy ją mamie. 
   Następnego dnia, tuż po godzinie 9:00, znowu siedzieli we trójkę przy stole w biurze detektywa. Ponownie wszyscy pili jego ulubione zioła. 
   – Pani wiewiórko, czas na rozwiązanie zagadki zaginionej karty. 
   Po długiej rozmowie dotyczącej oszczędzania i wyjaśnieniu całej sprawy, uśmiechnięte wiewiórki opuściły biuro detektywa. Córka obiecała mamie, że w przyszłości nie będzie przed nią niczego ukrywać. Mama uściskała małą wiewiórkę i zapewniła, że bardzo ją kocha i zawsze będzie ją wspierać. 
   Detektyw spojrzał na zegarek, uniósł wskazujący palec i rzekł w swoim stylu: „O!” Pożegnał się z gośćmi, wsiadł na swoją niezawodną hulajnogę i pojechał w odwiedziny do Lisa, Żubra i Złotówki. Po drodze zjadł jeszcze swoje ulubione lody malinowe. 

Tutaj możesz sprawdzić, czym zajmowali się członkowie Brygady PeoPay KIDS podczas jego nieobecności: 


 

Szczegółowe informacje o PeoPay KIDS znajdziesz na stronie pekao.com.pl/peopaykids

PeoPay KIDS jest częścią usługi bankowości elektronicznej banku Definicję tego pojęcia znajdziesz na stronie pekao.com.pl/definicje.