Faktoring eksportowy

Wypłacamy gotówkę nawet do 100% wartości wierzytelności już w ciągu kilku godzin po przekazaniu nam dokumentów.

Nabywamy i finansujemy wierzytelności handlowe powstałe w obrocie zagranicznym o terminach płatności nieprzekraczających 90 dni. Nasz system - Internet Faktor - zapewnia szybką i bezpieczną dwukierunkową komunikację.

W ramach usługi przejmujemy ryzyko niewypłacalności Państwa kontrahentów zagranicznych do wysokości wypłaconej zaliczki. W przypadku braku zapłaty od zagranicznego kontrahenta w terminie płatności, działania dyscyplinujące (w tym windykacyjne) w celu odzyskania wierzytelności od kontrahentów podejmie bezzwłocznie nasz zagraniczny partner. Bez względu na skutki naszych działań windykacyjnych, nie musicie Państwo oddawać wypłaconej zaliczki, chyba, że przedmiotowa wierzytelność jest sporna, bądź faktycznie nie powstała. W chwili odzyskania należnych kwot od Państwa zagranicznego kontrahenta rozliczymy całą transakcję i wypłacimy zatrzymany do tej pory fundusz gwarancyjny.
W ramach faktoringu eksportowego będziemy współpracować z naszym partnerem w kraju, do którego Państwo eksportujecie. Jego doświadczenie i znajomość rynku w pełni wyeliminuje ryzyko braku zapłaty Waszego kontrahenta. W obsłudze transakcji eksportowych możemy wykorzystać ponad 250 partnerów działających w ponad 60 krajach.
 

 

szybka zapłata za sprzedane towary/usługi

poprawa płynności finansowej

zapewnienie stałego finansowania sprzedaży eksportowej

poprawa bezpieczeństwa firmy

przed wystąpieniem ryzyka niewypłacalności zagranicznego kontrahenta

zabezpieczenie przed ryzykiem kursowym

możliwość wykorzystania wiedzy o rynku

Państwa zagranicznego kontrahenta oraz pomoc prawną naszego partnera

Faktoring jest oferowany wspólnie z Pekao Faktoring sp. z o.o.
Rozpoczęcie świadczenia usługi jest uzależnione od pozytywnej oceny kondycji finansowej klienta.

Skontaktuj się z doradcą

Zamów kontakt
 • Pytania i odpowiedzi

  • Czy faktoring jest oferowany tylko przez Bank?

   Faktoring jest oferowany wspólnie z Pekao Faktoring Sp. z o.o. Rozpoczęcie świadczenia usługi jest uzależnione od pozytywnej oceny kondycji finansowej Klienta.

  • Co się dzieje gdy zagraniczny kontrahent nie zapłaci?

   W przypadku braku zapłaty od zagranicznego kontrahenta w terminie płatności, działania dyscyplinujące (w tym windykacyjne) w celu odzyskania wierzytelności od kontrahentów podejmie bezzwłocznie nas zagraniczny partner. Bez względu na skutki naszych działań windykacyjnych, nie musicie Państwo oddawać wypłaconej zaliczki, chyba, że przedmiotowa wierzytelność jest sporna, bądź faktycznie nie powstała. W chwili odzyskania należnych kwot od Państwa zagranicznego kontrahenta rozliczymy całą transakcję i wypłacimy zatrzymany do tej pory fundusz gwarancyjny.

  • Czy bank posiada partnerów zagranicą z którymi współpracuje?

   W ramach faktoringu eksportowego będziemy współpracować z naszym partnerem w kraju, do którego Państwo eksportujecie. Jego doświadczenie i znajomość rynku w pełni wyeliminuje ryzyko braku zapłaty Waszego kontrahenta. W obsłudze transakcji eksportowych możemy wykorzystać ponad 250 partnerów działających w ponad 60 krajach.

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Strona korzysta z reCAPTCHA i obowiązują polityka prywatności oraz warunki korzystania z usług Google.