Kredyt PrzEKOrzystny

Realizacja projektów związanych z instalacją paneli fotowoltaicznych

Kredyt przEKOrzystny to kredyt inwestycyjny na finansowanie zakupu, montażu i uruchomienia mikroinstalacji fotowoltaicznej, wytwarzającej energię elektryczną na własne potrzeby przedsiębiorstwa.

szybka decyzja kredytowa

ograniczona ilość dokumentów

dogodne zabezpieczenie spłaty kredytu

kredyt zabezpieczony jedynie gwarancją BiznesMax

dodatkowa korzyść dla klienta

zwrot kosztów odsetek od kredytu za okres pierwszych trzech lat finansowania (maksymalnie odsetki do 5% kwoty kapitału kredytowego)

status prosumenta dla firm MSP

możliwość wykorzystania nadwyżek wyprodukowanej energii w okresie 12 miesięcy

Skontaktuj się z doradcą

Zamów kontakt
 • Pytania i odpowiedzi

  • Jakie inwestycje można sfinansować kredytem przEKOrzystnym?

   Kredytem PrzEKOrzystnym  możesz sfinansować projekty polegające na zakupie, montażu i uruchomieniu mikroinstalacji fotowoltaicznej produkującej energię elektryczną na własne potrzeby przedsiębiorstwa.

  • Co to jest mikroinstalacja?

   Według obecnie obowiązującej wersji ustawy z dnia 19 lipca 2019 (Dz. U. 2019 poz. 1524) o odnawialnych źródłach energii, mikroinstalacja to instalacja o łącznej zainstalowanej mocy nie większej niż 50 kW.

  • Jaka jest maksymalna kwota kredytu?

   Kwota jest uzależniona od potrzeb kredytobiorcy oraz wielkości instalacji fotowoltaicznej jednak nie może przekroczyć 300 tys zł.

  • Kim jest prosument?

   Jest to podmiot wytwarzający energię elektryczną z odnawialnych źródeł energi na własne potrzeby dzięki mikroinstalacji, jednocześnie mogący magazynować ją w sieci energetycznej i korzystać z niej w ciągu 12 miesięcy.

  • Czy kredyt wiąże się z pomocą publiczną?

   Tak, starając się o gwarancję BiznesMax możesz korzystać z limitu pomocy de minimis lub z pomocy regionalnej natomiast przy staraniu się o zwrot oprocentowania musisz mieć wolny limit pomocy de minimis.

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Strona korzysta z reCAPTCHA i obowiązują polityka prywatności oraz warunki korzystania z usług Google.