Leasing nieruchomości

korzystanie z nieruchomości bez potrzeby przeznaczania własnych funduszy
możliwość przeniesienia praw własności nieruchomości na Klienta
raty leasingowe są dostosowane do przychodów Twojej firmy

Skontaktuj się z Doradcą

Zamów kontakt

Leasing nieruchomości – czy to możliwe?

Leasing nieruchomości jest formą finansowania alternatywną do kredytu hipotecznego, która pozwala na korzystanie z nieruchomości bez potrzeby przeznaczania na ten cel własnych funduszy. Z leasingiem nieruchomości możesz sfinansować m.in. nieruchomości biurowe (w tym lokale), produkcyjne czy magazynowe.

Rodzaje umów leasingowych

Przedmiotem leasingu nieruchomości mogą być zarówno nieruchomości należące do przedsiębiorstwa, jak i stanowiące własność podmiotów trzecich.

W pierwszym przypadku rozwiązaniem jest leasing zwrotny nieruchomości. Transakcja polega na sprzedaży składnika majątku na rzecz finansującego, a następnie objęciu nieruchomości leasingiem. W ten sposób przedsiębiorstwo może zarówno korzystać z przedmiotu leasingu w dalszym ciągu, jak i zyskuje środki na kolejne inwestycje. W momencie zakończenia umowy leasingu nieruchomość jest odkupywana przez Klienta. Leasing zwrotny może przybierać formę zarówno leasingu finansowego, jak i operacyjnego.

Leasing finansowy to rozwiązanie, w którym nieruchomość już w momencie zawarcia umowy leasingu staje się środkiem trwałym leasingobiorcy, co stwarza po jego stronie obowiązek amortyzacji. Korzystający może zaliczyć na poczet kosztów uzyskania przychodu odpisy amortyzacyjne oraz odsetkową część raty leasingowej. Podatek VAT jest płatny z góry. Wykup nieruchomości następuje automatycznie po opłaceniu wszystkich rat.

Leasing operacyjny przenosi na firmy leasingowe obowiązki z zakresu amortyzacji. Nieruchomość pozostaje własnością finansującego. Kosztem uzyskania przychodu przy leasingu operacyjnym są zarówno opłata wstępna, jak i raty leasingowe. Podatek VAT jest płatny wraz z ratą. Istnieje możliwość jego odliczenia.

Po zakończeniu umowy leasingu nieruchomości przedmiot leasingu staje się własnością przedsiębiorcy.

Dlaczego warto zdecydować się na leasing w Pekao?

Leasing pozwala na zakup nieruchomości takich jak np. lokale użytkowe czy lokale biurowe bez potrzeby przeznaczania na ten cel środków jednorazowo. Dzięki temu przedsiębiorstwo może dalej inwestować i pomnażać swój kapitał.

W Pekao Leasing raty leasingowe są dostosowane do przychodów Twojej firmy i mogą uwzględniać m.in. sezonowość przychodów. Umowa leasingowa umożliwia również jednorazowe zmniejszenie raty leasingowej na kolejne 3 miesiące bez opłat dodatkowych.

W przypadku leasingu nieruchomości i korzystaniu również z innych produktów możesz zyskać dodatkowe korzyści dla swojego biznesu. W pakiecie dostępne są też usługi takie jak na przykład ubezpieczenie majątkowe i ubezpieczenie spłaty leasingu.

Zalety leasingu nieruchomości

Leasing nieruchomości jest ciekawą alternatywą dla kredytu hipotecznego. W przypadku leasingu nieruchomości wnioskodawca nie ubiega się jednak o udostępnienie środków finansowych, a o prawo do korzystania z przedmiotu leasingu. Po zakończeniu istnieje możliwość przeniesienia praw własności nieruchomości na Klienta.

Leasing nieruchomości jest więc wykorzystywany szczególnie chętnie przez przedsiębiorstwa, które w przypadku kredytu spotkałyby się z odmową, ponieważ nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej. Rozwiązanie jest bezpośrednią konkurencją dla kredytu hipotecznego, która umożliwia osiągnięcie realnych korzyści dla Twojego biznesu.

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Strona korzysta z reCAPTCHA i obowiązują polityka prywatności oraz warunki korzystania z usług Google.