01.07.2024

Wnioski Dobry Start 300+ oraz 150 zł dla dziecka na wakacje od Banku Pekao S.A.

Od początku lipca można składać wnioski w programie Dobry Start 300+ na rok szkolny 2024/2025. Klienci Banku Pekao S.A. szybko i wygodnie zawnioskują o dofinansowanie wyprawki szkolnej, korzystając z serwisu internetowego Pekao24 lub aplikacji PeoPay. W ubiegłym roku ponad 270 tys. wniosków zostało złożonych w ten sposób.

Mimo, że rok szkolny dopiero się skończył, a uczniowie korzystają z wakacji, warto już teraz złożyć wniosek w programie Dobry Start, aby środki otrzymać jak najszybciej, jeszcze przed pierwszym dzwonkiem i podjęciem przygotowań wyprawki szkolnej dla swoich pociech. 

Program Dobry Start wspiera miliony uczniów w Polsce. Jest to jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł, które obejmuje każde dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia 20. roku życia (a w przypadku osób z niepełnosprawnościami – do 24. roku życia), bez względu na dochód rodzinny. Wnioski o świadczenie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2024 roku wyłącznie drogą elektroniczną. Podobnie jak w ubiegłych latach świadczenie przysługuje również osobom pochodzącym z Ukrainy, które posiadają numer PESEL.

W Banku Pekao można w bardzo prosty sposób złożyć wniosek przez serwis internetowy Pekao24 lub aplikację PeoPay. Wystarczy w zakładce „Oferta” przejść do sekcji e-Urząd i wybrać wniosek Dobry Start. Część danych we wniosku podstawiona jest automatycznie, wystarczy je zweryfikować, zapoznać się z pouczeniami i wysłać zgłoszenie do ZUS. Zajmuje to tylko kilka minut. Wniosek dostępny jest także w ukraińskiej wersji językowej.

Po weryfikacji wniosku przez ZUS i pozytywnej decyzji, klient otrzymuje na adres e-mail informacje o przyznaniu świadczenia. Kolejne statusy wniosku można sprawdzić poprzez PUE ZUS. Wypłata świadczenia następuje w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Jak nie teraz to kiedy? Załóż konto dla dziecka
Początek wakacji i okres składania wniosków o 300+ to idealny moment na założenie konta dla dziecka i naukę oszczędzania. Konto Przekorzystne z kartą wielowalutową i wypłatami z bankomatów w Polsce i za granicą są bezwarunkowo bezpłatne dla dzieci i młodzieży do 26. roku życia. 

Warto wyposażyć dziecko jadące na obóz lub kolonię w konto z kartą i aplikacją PeoPay KIDS lub PeoPay (w zależności od wieku dziecka). Posiadanie własnego konta przez dziecko nie tylko uczy je samodzielności, ale przede wszystkim zapewnia większe bezpieczeństwo niż gotówka w portfelu. Rodzic zyskuje nadzór nad finansami pociechy w swojej aplikacji w Panelu rodzica i może wspierać je w edukacji finansowej. Może też w razie potrzeby zablokować i odblokować kartę lub aplikację dziecka. 

Od 2 lipca do 13 sierpnia bank wprowadza kolejną – już 37. edycję popularnej promocji Rodzice polecają Konto Przekorzystne dzieciom, w której za otwarcie konta, dziecko może otrzymać kieszonkowe o wartości 150 zł. 

Wystarczy spełnić dziecinnie proste warunki promocji uzależnione od wieku dziecka w dniu otwarcia Konta Przekorzystnego:

  • dziecko w wieku 0-5 lat – tego samego dnia rodzic zakłada Konto Przekorzystne dziecko i zapisać je do promocji. Na otwartym w promocji Koncie Przekorzystnym dziecko powinno posiadać ponad 200 zł w dniu 30 września 2023 r.
  • dziecko w wieku 6-12 lat – tego samego dnia rodzic zakłada wszystkie produkty wchodzące w skład Pakietu PeoPay KIDS (Konto Przekorzystne, Mój Skarb, karta Mastercard PeoPay KIDS, aplikacja PeoPay KIDS i zapisuje dziecko do promocji. Do 30 września dziecko musi zalogować się do aplikacji PeoPay KIDS i zapłacić min. 3 razy kartą Mastercard PeoPay KIDS lub BLIK.
  • dziecko w wieku 13-17 lat – tego samego dnia rodzic zakłada Konto Przekorzystne, kartę Mastercard Debit FX i aplikację PeoPay i zapisuje dziecko do promocji. Do 30 września dziecko musi zalogować się do aplikacji PeoPay i zapłacić min. 3 razy kartą Mastercard Debit FX lub BLIK.

Jeśli rodzic zdecyduje się otworzyć również nowy rachunek oszczędnościowy Mój Skarb – to dziecko zyska wyższe oprocentowanie – 7% w skali roku przez 5 miesięcy do salda 5000 zł. Oferta ta obowiązuje do 30 września 2024 r.

Bank Pekao przygotował też benefity dla dorosłych. Rodzic może zyskać voucher 100 zł, który jest równowartością 8000 punktów w programie Bezcenne Chwile. Wystarczy, że spełni warunki:

  • założy dziecku w wieku 6-12 lat Pakiet PeoPay KIDS z kartą Mastercard PeoPay KIDS z wizerunkiem gamingowym do 30 września 2024 r.

lub

  • założy dziecku w wieku 13-17 lat Konto Przekorzystne i kartę Mastercard Debit FX z wizerunkiem gamingowym, sportowym lub muzycznym do 30 września 2024 r.
  • w ciągu 30 dni od założenia Pakietu zapłaci min. 5 razy swoją kartą Mastercard zapisaną do programu Bezcenne Chwile.

Więcej na temat świadczenia Dobry Start 300+ oraz oferowanej promocji dla dzieci można znaleźć na stronach Banku Pekao:
https://www.pekao.com.pl/o-banku/stopka/program-dobry-start.html 
https://www.pekao.com.pl/o-banku/stopka/program-dobry-start-ua.html
https://www.pekao.com.pl/promocje-dla-dzieci