Płać za parkowanie w aplikacji PeoPay

Dzięki aplikacji PeoPay nie musisz ani szukać parkomatu, ani martwić się, że czas parkowania minie, zanim zdążysz wrócić do pojazdu. Znajdź tylko miejsce, w którym zostawisz samochód, a resztę załatwisz błyskawicznie dzięki aplikacji PeoPay. Kup błyskawicznie bilet parkingowy online i kontroluj naliczanie opłat za pobyt w strefie płatnego parkowania w kilkudziesięciu miastach w Polsce. 
 

Jak kupić bilet parkingowy

Krok 1:

Jeśli chcesz zapłacić za miejsce parkingowe w aplikacji PeoPay po raz pierwszy, musisz włączyć usługę SkyCash. Na widżecie dla opłat parkingowych kliknij w przycisk Aktywuj.

Krok 2:

Zapoznaj się z regulaminem i polityką prywatności usługodawcy. Zaakceptuj oba dokumenty. Wskaż numer rachunku bankowego, z którego będzie pobierana opłata za bilet parkingowy. Zakończ konfigurację usługi wybraną metodą autoryzacji. Wyświetli Ci się ekran opisujący, jak należy oznaczyć pojazd po zaparkowaniu i kupieniu biletu parkingowego.

Krok 3:

Kliknij „Dodaj pojazd”. Wpisz numer rejestracyjny i nazwę pojazdu, np. moje auto.

Krok 4:

Aby kupić bilet parkingowy, wybierz pojazd z listy i kliknij „Parkuj”.

Krok 5:

Określ miasto, w którym chcesz zaparkować pojazd. Po kliknięciu miejscowości ukaże Ci się lista dostępnych stref płatnego parkowania.

Krok 6.

Wybierz preferowaną metodę parkowania. Zdecyduj się na START/STOP z możliwością zatrzymania naliczania opłaty, jeśli nie wiesz, ile czasu zajmie postój. W wariancie NA CZAS ustalasz maksymalny czas parkowania, wybierając opcję z listy. Zatwierdź wybór, klikając „Dalej”. Zweryfikuj podsumowanie i naciśnij „Parkuj”. Zobaczysz komunikat potwierdzający prawidłowy zakup biletu parkingowego.

Krok 7.

Możesz zakończyć parkowanie w dowolnie wybranym momencie . W tym celu kliknij „Zakończ parkowanie”. Nastąpi rozliczenie i odpowiednia kwota zostanie pobrana z konta.
Odbierz darmową naklejkę w wybranym oddziale naszego banku lub pobierz ją ze strony i wydrukuj w domu. Należy zostawić ją za szybą pojazdu. Naklejka oznacza, że kupujesz bilety parkingowe w aplikacji PeoPay.

Aplikacja do płatności za bilety PeoPay
Odbierz darmową naklejkę w wybranym oddziale naszego banku lub pobierz ją tutaj  i wydrukuj w domu. Należy zostawić ją za szybą pojazdu. Naklejka oznacza, że kupujesz bilety parkingowe w aplikacji PeoPay.

Lista miast, w których możesz skorzystać z parkowania za pomocą aplikacji PeoPay

Zakup biletów parkingowych jest dostępny w aplikacji PeoPay w wersji 4.9.0 na smartfony z systemem Android (6.0 lub nowszym) i wersji 4.13.0 na urządzenia mobilne z systemem iOS (12.1.1 lub nowszym), iPadOS (12.1.1 lub nowszym) lub macOS (11.0 lub nowszym).

Zaloguj się do aplikacji i sprawdź.

Nie masz aplikacji PeoPay? 
Przejdź do sklepu z aplikacjami na telefonie i pobierz najnowszą wersję PeoPay. Więcej o PeoPay.  

 

Chcesz kupić bilet na autobus lub tramwaj w aplikacji? 
Przejdź do strony, na której uzyskasz więcej informacji o biletach komunikacyjnych w PeoPay.

 • Jak wygląda kontrola biletu parkingowego

  • Możesz odebrać bezpłatną naklejkę do oznaczenia pojazdu w wybranych oddziałach banku lub pobrać ją tutaj i wydrukować. Jeśli nie masz naklejki, zostaw kartkę z napisem „mobiParking” za szybą lub wydrukuj winietę z aplikacji PeoPay. Dokument jest dostępny w zakładce ze szczegółami pojazdu.
 • Czy kupując bilet parkingowy w aplikacji PeoPay, zapłacę tylko za realny czas postoju

  • Tak. Możesz samodzielnie zakończyć parkowanie w dowolnym momencie wybierając „Zakończ parkowanie”. Dzięki tej funkcji kwota niewykorzystana wskutek skrócenia parkowania wróci na Twój rachunek. Jeśli z góry myślisz, że parkowanie może się przedłużyć, warto wybrać metodę START/STOP. W tym wariancie aplikacja będzie odliczała realny czas postoju.
 • Ile czasu zajmuje aktywacja konta w usłudze SkyCash z poziomu aplikacji PeoPay

  • Aktywacja konta użytkownika w SkyCash poprzez aplikację PeoPay jest błyskawiczna. Wystarczy wybrać usługę z menu, zaakceptować politykę prywatności i regulamin oraz wskazać rachunek do rozliczania płatności za postój w strefach płatnego parkowania. Następnie dodajesz numer rejestracyjny pojazdu, a przed postojem określasz właściwą lokalizację i sposób rozliczenia opłaty. Z poziomu aplikacji PeoPay pobierzesz także grafikę, którą umieścisz w widocznym miejscu, np. za przednią szybą samochodu. Oczywiście możesz też napisać „mobiParking” na zwykłej kartce.
 • Gdzie można skorzystać z usługi

  • Usługa funkcjonuje na wybranych parkingach miejskich i prywatnych w Polsce. Listę parkingów, na których możesz z niej skorzystać znajdziesz w aplikacji PeoPay.
 • Kto jest dostawcą usługi zakupu biletów parkingowych

  • SkyCash Poland S.A. świadczy usługę zakupu biletów parkingowych poprzez aplikację PeoPay. Bank nie jest stroną tej umowy – pozwala jedynie na jej zawarcie między Tobą a SkyCash. Ewentualne reklamacje, które mają związek z problemami z zakupem biletu parkingowego, należy zgłaszać do SkyCash. Reklamacje dotyczące aplikacji PeoPay przyjmuje bank.
Aplikacja PeoPay jest częścią usługi bankowości elektronicznej. Co to takiego? Sprawdź tutaj