Podróżuj bez ograniczeń – komfortowo i bezpiecznie!

Korzystaj z karty kredytowej!

Jak działa karta kredytowa i dlaczego warto zabrać ją na wakacje

  • Karta kredytowa daje Ci szybki dostęp do dodatkowych pieniędzy z limitu karty, które przydadzą się w razie nieplanowanych wydatków. Zyskujesz komfort finansowy i swobodę działania podczas wakacyjnych podróży.
  • Nie poniesiesz dodatkowych opłat, jeśli całe zadłużenie na karcie wynikające z transakcji bezgotówkowych spłacisz w okresie bezodsetkowym – wynosi on do 55 dni. Okres bezodsetkowy nie dotyczy wypłat z bankomatów i przelewów z rachunku karty kredytowej.
  • Nie musisz spłacać całego zadłużenia, wystarczy, że spłacisz 5% zadłużenia karty kredytowej Elastyczna lub 10% w przypadku pozostałych kart. Wówczas od pozostałej części zadłużenia, którą chcesz spłacić później będą naliczane odsetki.
  • Kartą kredytową możesz płacić w sklepach stacjonarnych, w internecie, wypłacać gotówkę z bankomatu oraz zlecać przelewy z rachunku karty na konto osobiste w naszym banku (jeśli skorzystasz z bankowości elektronicznej Pekao24). 
    Pamiętaj, że za wypłaty gotówki kartą z bankomatów i przelewy z karty są pobierane dodatkowe opłaty oraz odsetki od wykorzystanej w ten sposób kwoty limitu kredytowego karty.

 

10 powodów by korzystać z karty kredytowej

Gotówkę masz pod ręką
Karta kredytowa to szybki dostęp do dodatkowych pieniędzy. Dłuższy pobyt w hotelu, dodatkowa wycieczka, awaria samochodu? Jeśli brakuje Ci środków na koncie - z kartą kredytową to nie problem. 

Możesz wypłacać gotówkę z karty 
Nie masz przy sobie gotówki, a na miejscowym bazarku nie można zapłacić kartą? W punkcie z pamiątkami też nie? Nic straconego. Z karty kredytowej możesz wypłacić gotówkę w bankomacie.

Pieniądze przelejesz z rachunku karty
Jesteś na wakacjach i okazuje się, że masz niezapłacone rachunki za prąd czy telefon. Jeśli nie masz środków na koncie, za pośrednictwem usługi bankowości elektronicznej Pekao24, zrób przelew z karty kredytowej Banku Pekao S.A. na konto osobiste w naszym banku, opłać rachunki i po kłopocie.

Zrobisz rezerwację
Chcesz zarezerwować pokój w hotelu, wypożyczyć samochód, kupić bilet lotniczy? Karta kredytowa to często jedyna możliwość by zrobić rezerwację.

Usługa chargeback, czyli zwrot środków za transakcję kartą
Pomożemy Ci odzyskać pieniądze np. za wakacje niezgodne z ofertą, czy odwołanie wycieczki (także w przypadku upadku biura podróży), jeśli otrzymasz produkty lub usługi niezgodne z opisem. Usługa reklamacyjna chargeback jest bezpłatna i chroni zakupy opłacone kartą online, w sklepach stacjonarnych i wypłaty z bankomatów. Więcej najdziesz tutaj.

Proste płatności za granicą
Jeśli wykonasz transakcje w walucie, która jest podana w tabeli kursów Banku Pekao S.A., transakcje przeliczane są z waluty operacji bezpośrednio na złote po kursie sprzedaży Banku Pekao S.A. Jeśli wykonasz transakcje w walucie innej niż zawarte w tabeli kursów Banku Pekao S.A., to transakcje zostaną przeliczone w zależności od użytej karty z waluty operacji na dolary amerykańskie według kursu organizacji Visa lub Mastercard, a następnie przeliczane na złote według kursu sprzedaży dla dolara amerykańskiego obowiązującego w tabeli kursów Banku Pekao S.A. w dniu rozliczenia transakcji. 

Kupujesz dziś, a spłacasz jutro
Płacisz kartą kredytową, a spłacasz niemal dwa miesiące później. Masz nawet 55 dni bez odsetek na spłatę zakupów opłaconych kartą. Okres bezodsetkowy nie dotyczy wypłat z bankomatów i przelewów z rachunku karty kredytowej.

Możesz korzystać ze zniżek
Warto płacić kartą i korzystać z programów Visa Oferty, Mastercard Bezcenne Chwile i Galeria Rabatów. Masz wtedy dostęp do zniżek i zwrotów części wydatków na zakupy u partnerów programów. Możesz też zbierać punkty i wymieniać je na nagrody.  

3D secure - płacisz bezpiecznie w Internecie
Kartą kredytową płacisz bezpiecznie. Transakcję potwierdzasz kodem, który jest wysłany do Ciebie SMS-em. Z 3D Secure korzystasz w sklepach internetowych oznaczonych Verified by Visa lub Mastercard SecureCode.

Masz bezpłatne ubezpieczenie w podróży
Wypoczywasz ze spokojną głową. W zależności od rodzaju posiadanej karty kredytowej masz pakiet ubezpieczeń w podróży zagranicznej, które obejmuje m. in.: koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków oraz Assistance w podróży. Więcej informacji znajdziesz TUTAJ >


Materiał marketingowy

Definicje usług reprezentatywnych powiązanych z kontem - sprawdź.