Kredyt na ekodom. RRSO 8,09%

Weź kredyt mieszkaniowy, który wspiera ekologiczne rozwiązania. Zadzwoń pod numer 22 591 22 32 lub zostaw swój – oddzwonimy.

Dlaczego warto wziąć kredyt hipoteczny na cele ekologiczne

 • Zobacz szczegóły

  Wybierając ekologiczne rozwiązania dbasz o środowisko i przyszłość swoich bliskich.
  Możesz też skorzystać z atrakcyjniejszych warunków kredytu mieszkaniowego. 

  • Sfinansuj do 80% wartości nieruchomości.
  • Jeśli skorzystasz z innych produktów banku, zyskasz niższą marżę - już od 1,79%,
  • Złożysz wniosek i odbierzesz decyzję online. 
  • Uzyskaj promesę kredytu hipotecznego za 0 zł , czyli potwierdzenie Twojej zdolności kredytowej, które może być wymagane przez dewelopera lub właściciela nieruchomości z rynku wtórnego. Dokument jest ważny 60 dni.
  • Możesz wybrać stałą lub zmienną stopę procentową.

Co oznacza stała lub zmienna stopa procentowa

 • Zobacz szczegóły

  Kredyt hipoteczny i budowlano-hipoteczny na cele ekologiczne z oprocentowaniem zmiennym oznacza, że wysokość raty może się zmieniać w okresie spłaty wskutek podwyższania lub obniżania głównej stopy procentowej, która wpływa na wskaźniki referencyjne (WIBOR, EURIBOR, NIBOR, STIBOR). Twoja umowa kredytu określa, który wskaźnik jest brany pod uwagę przy obliczaniu odsetek od kapitału. Możesz zmienić oprocentowanie kredytu hipotecznego ze zmiennego na stałe w trakcie trwania umowy. Wystarczy, że złożysz wniosek u swojego doradcy lub w dowolnym oddziale banku.  
  Kredyt hipoteczny i budowlano-hipoteczny na cele ekologiczne z oprocentowaniem stałym oznacza, że wysokość raty nie zmieni się w okresie obowiązywania stałej stopy procentowej. Z jednej strony – to rozwiązanie pozwala uniknąć zwiększania się comiesięcznych rat wskutek podwyżek głównej stopy procentowej. Z drugiej – kiedy główna stopa procentowa zostanie obniżona, Twoja rata nie zmaleje.
  Stała stopa procentowa obowiązuje przez 5 lat – pierwszych 60 rat kredytu mieszkaniowego na cele ekologiczne. Po tym okresie możesz wielokrotnie przedłużać oprocentowanie stałe – za każdym razem na kolejne 5 lat – lub wybrać oprocentowanie zmienne zgodnie z aktualną ofertą naszego banku.

Jakie są zalety kredytu hipotecznego z oprocentowaniem stałym

na cele ekologiczne
 • Zobacz szczegóły
  • W okresie obowiązywania stałej stopy procentowej nie zmieni się wysokość oprocentowania i raty Twojego ekokredytu. Dzięki temu będzie Ci łatwiej prognozować wydatki.
  • Ewentualne zmiany wskaźników referencyjnych w okresie obowiązywania stałej stopy procentowej nie wpłyną na oprocentowanie Twojego kredytu na ekodom.
  • Jeśli nie przedłużysz oprocentowania stałego na kolejne 5 lat, skorzystasz z oprocentowania zmiennego z marżą jaką masz już ustaloną w umowie kredytu.

Co sfinansujesz kredytem na ekodom

Dzięki kredytowi hipotecznemu na cele ekologiczne kupisz, zbudujesz lub wyremontujesz dom. Kredytowana nieruchomość z rynku pierwotnego lub wtórnego musi być wyposażona w kolektory słoneczne, panele lub ogniwa fotowoltaiczne bądź pompy ciepła.
 • Zobacz szczegóły

  Jeśli budujesz lub remontujesz dom, musisz uwzględnić ekologiczne wyposażenie w kosztorysie prac budowlanych lub remontowych, abyśmy mogli pozytywnie zweryfikować kosztorys.

Sprawdź ofertę

zobacz tabelę z oprocentowaniem zmiennym lub stałym dla kredytu na ekodom

Kalkulator kredytowy online

sprawdź wysokość rat kredytu hipotecznego.

RRSO 8,09%

Dyspozycje i zaświadczenia

w serwisie internetowym Pekao24, aplikacji PeoPay oraz za pośrednictwem konsultanta infolinii szybko i wygodnie zlecisz wybrane dyspozycje i wnioski oraz pobierzesz wybrane zaświadczenia

Zostaw numer - oddzwonimy!

Zamów kontakt

Kalkulator kredytu hipotecznego


Oblicz miesięczną ratę kredytu hipotecznego nie wychodząc z domu. Wystarczy, że podasz cenę zakupu, kwotę kredytu o którą zamierzasz wnioskować i okres kredytowania.

Sprawdź, jak możesz płacić mniej za kredyt na ekodom

Sprawdź, jak inne nasze produkty zmniejszają całkowity koszt kredytu hipotecznego

Załóż Konto Przekorzystne, które zwyciężyło w kategorii „Konto osobiste” w konkursie „Złoty Bankier” w 2023 roku, zorganizowanym przez Puls Biznesu i Bankier.pl.

Kredyt na budowę domu, lokalu będzie tańszy, jeśli wpływy na Twoje Konto Przekorzystne będą dwukrotnie wyższe od raty. Kliknij i sprawdź, jakie warunki musisz spełnić, aby prowadzenie konta było darmowe.

Sprawdź
Możliwość podpisania umowy ubezpieczenia za pośrednictwem Banku Pekao to dodatkowo obniżona marża kredytu na budowę domu.

Skorzystaj z niższej marży banku - nawet o 0,25 p.p.:
• 0,15 p.p. mniej za ubezpieczenie kredytobiorców kredytów mieszkaniowych udzielanych przez Bank Pekao Spółka Akcyjna
• 0,10 p.p. mniej za ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych w naszym banku.

Zobacz warunki ochrony.

Sprawdź
Płać Kartą Kredytową z Żubrem i zaoszczędź na kredycie budowlano-hipotecznym.

• Obniżenie marży banku o 0,1 p.p.
• RRSO 18,81%
• 3 pakiety korzyści dla kupujących i podróżujących
• Brak opłat za kartę w pakiecie Standard.
• Możliwość rozłożenia spłaty na 10 rat 0% - maksymalnie 1000 zł w pakiecie Standard, 2000 zł w pakiecie Złotym i 3000 zł w pakiecie Platynowym.

Sprawdź

Jak wziąć kredyt hipoteczny na ekodom – 4 proste kroki

1. Zadzwoń na naszą infolinię 22 591 22 32 lub przyjdź do oddziału

Specjalista hipoteczny banku oszacuje Twoją zdolność kredytową oraz pomoże Ci wybrać najlepszą ofertę i wypełnić dokumenty. Będzie Cię wspierał na każdym etapie ubiegania się o kredyt na ekodom.

2. Złóż wniosek o kredyt na ekodom – nawet zdalnie – i poczekaj na decyzję kredytową

Wniosek wraz z kompletem dokumentów przekaż specjaliście hipotecznemu w oddziale banku lub prześlij mailem. Kiedy zweryfikujemy dokumenty, wydamy decyzję kredytową. Mamy na to 21 dni.

3. Podpisz umowę kredytu hipotecznego na cele ekologiczne

Zaprosimy Cię do oddziału naszego banku, aby podpisać umowę kredytu.

4. Spełnij warunki określone w umowie i poczekaj na wypłatę kredytu

Umowa kredytu hipotecznego na cele ekologiczne zawiera warunki, które musisz spełnić, abyśmy mogli wypłacić pieniądze na konto bankowe – Twoje, dewelopera lub sprzedającego nieruchomość z rynku wtórnego.

Dla oprocentowania zmiennego:
RRSO 8,37 %
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) kredytu mieszkaniowego wypłaconego jednorazowo wynosi 8,37 % i wyliczona została przy założeniach: całkowita kwota kredytu 329 154 złotych (zł) (nieobejmująca kredytowanych kosztów tj. nieobejmująca środków kredytu przeznaczonych na koszty kredytu), kredyt zaciągnięty na 22 lata, 264 miesięcznych rat do spłaty, wniesiony wkład własny klienta: 32,54 % całkowitego kosztu kredytowanej inwestycji (m.in. koszt dokumentacji, wartość działki gruntu oraz wszystkie nakłady dotyczące robót budowlano-inwestycyjnych), zmienne oprocentowanie kredytu 7,68% w stosunku rocznym, równa rata kapitałowo-odsetkowa w wysokości 2 637,48 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi 703 703,23 zł, całkowity koszt kredytu 374 549,23 zł przy uwzględnieniu następujących kosztów: odsetki 360 672,74zł oraz koszty z tytułu: ubezpieczenia kredytobiorców kredytów mieszkaniowych udzielanych przez Bank Pekao Spółka Akcyjna 6 469,87 zł (za 4 lata), ubezpieczenia nieruchomości obciążonej hipoteką (innego przedmiotu hipoteki np. spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu) od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 miesięcy wg oferty proponowanej przez Bank Polska Kasa Opieki S.A. w imieniu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A. 335,62 zł opłaty miesięcznej za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku bankowego 4 zł, opłaty za kontrolę nieruchomości (innego przedmiotu hipoteki) 184,50 zł, podatku od czynności cywilnoprawnych od ustanowienia hipoteki 19 zł. Kalkulacja dokonana na dzień 27 lutego 2024 r., na reprezentatywnym przykładzie. 
Obowiązkowym zabezpieczeniem mieszkaniowego kredytu hipotecznego jest hipoteka na nieruchomości (lub innym przedmiocie np. spółdzielczym  własnościowym prawie do lokalu) oraz przelew praw z umowy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych nieruchomości obciążanej hipoteką (lub innego przedmiotu hipoteki), w całym okresie kredytowania. Spłata kredytu oprocentowanego zmienną stopą procentową wiąże się z ryzykiem zmiany stopy procentowej, co w przypadku wzrostu stopy procentowej spowoduje wzrost wysokości raty i całkowitej kwoty do zapłaty. Oprocentowanie zmienne obliczane jest jako suma: stopy bazowej obliczanej w ostatnim dniu roboczym każdego miesiąca kalendarzowego jako średnia arytmetyczna ze wszystkich dziennych publikacji wskaźnika referencyjnego WIBOR 6M z ostatniego miesiąca kalendarzowego poprzedzającego 6 miesięczny okres dla którego jest ustalana i stałej marży w wysokości 1,84%. Wskaźnik referencyjny WIBOR 6M jest opracowywany i publikowany  przez GPW Benchmark S.A. 
Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna podejmuje decyzję o udzieleniu ww. kredytów po dokonaniu analizy kredytowej i oceny zdolności kredytowej. Przedstawione informacje nie stanowią oferty zawarcia umowy w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Kredytodawcą jest Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna.

Dla oprocentowania okresowo stałego:
RRSO 8,09%
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) kredytu mieszkaniowego wypłaconego jednorazowo wynosi 8,09% i wyliczona została przy założeniach: całkowita kwota kredytu 349 056 złotych (zł) (nieobejmująca kredytowanych kosztów kredytu tj. nieobejmująca środków kredytu przeznaczonych na koszty kredytu), kredyt zaciągnięty na 22 lata i 6 miesięcy, 270 miesięcznych rat do spłaty, wniesiony wkład własny klienta: 32,59 % całkowitego kosztu kredytowanej inwestycji (m.in. koszt dokumentacji, wartość działki gruntu oraz wszystkie nakłady dotyczące robót budowlano-inwestycyjnych), okresowo stałe oprocentowanie kredytu na okres 5 lat wynosi 7,15% w stosunku rocznym, po którym może być ustalone przez strony umowy na kolejny okres 5 lat w nowej wysokości, lub w przypadku braku tego ustalenia zostanie zastąpione zmienną stopą oprocentowania ustaloną jako suma: stopy bazowej obliczanej w ostatnim dniu roboczym każdego miesiąca kalendarzowego jako średnia arytmetyczna ze wszystkich dziennych publikacji wskaźnika referencyjnego WIBOR 6M z ostatniego miesiąca kalendarzowego poprzedzającego 6 miesięczny okres dla którego jest ustalana  i stałej marży w wysokości 1,84% (zmienna stopa oprocentowania na dzień 8 lutego 2024 r. wynosi 7,73% w stosunku rocznym, ale na potrzeby wyliczenia RRSO przyjęto nie niższe niż okresowo stałe oprocentowanie tj. 7,15% w stosunku rocznym), równa rata kapitałowo-odsetkowa w wysokości 2 654,47zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta wynosi 745 905,41zł, całkowity koszt kredytu 745 905,41zł przy uwzględnieniu następujących kosztów: odsetki 381 594,71 zł oraz koszty z tytułu: ubezpieczenia kredytobiorców kredytów mieszkaniowych udzielanych przez Bank Pekao Spółka Akcyjna 6 861,04 zł (za 4 lata), ubezpieczenia nieruchomości obciążonej hipoteką (innego przedmiotu hipoteki np. spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu) od ognia i innych zdarzeń losowych za 12 m-cy wg oferty proponowanej przez Bank Polska Kasa Opieki S.A. w imieniu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A. 355,92 zł, opłaty miesięcznej za kartę debetową MasterCard Debit FX wydaną do rachunku bankowego 4 zł, opłaty za kontrolę nieruchomości (innego przedmiotu hipoteki) 184,50 zł, podatku od czynności cywilnoprawnych od ustanowienia hipoteki 19 zł. Kalkulacja dokonana na dzień 27 lutego 2024 r., na reprezentatywnym przykładzie.
Obowiązkowym zabezpieczeniem mieszkaniowego kredytu hipotecznego jest hipoteka na nieruchomości (lub innym przedmiocie np. spółdzielczym własnościowym prawie do lokalu) oraz przelew praw z umowy ubezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych nieruchomości obciążonej hipoteką (lub innego przedmiotu hipoteki), w całym okresie kredytowania. Spłata kredytu oprocentowanego stałą stopą procentową niesie ze sobą ryzyko, iż wysokość raty w okresie obowiązywania stałej stopy może być okresowo wyższa, niż gdyby obowiązywało oprocentowanie zmienne obliczane na podstawie wskazanej wyżej na podstawie stopy i stałej marży. Spłata kredytu oprocentowanego zmienną stopą procentową wiąże się z ryzykiem zmiany stopy procentowej, co w przypadku wzrostu stopy procentowej spowoduje wzrost wysokości raty i całkowitej kwoty do zapłaty. Wskaźnik referencyjny WIBOR 6M jest opracowywany i publikowany  przez GPW Benchmark S.A.
Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna podejmuje decyzję o udzieleniu kredytu po dokonaniu analizy kredytowej i oceny zdolności kredytowej. Przedstawione informacje  nie stanowią oferty zawarcia umowy w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Kredytodawcą jest Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna.

 • Pytania i odpowiedzi

  • Czy wkład własny do kredytu na ekodom może pochodzić z oszczędności?

   Tak, dzięki wkładowi własnemu możesz skorzystać z atrakcyjniejszych warunków kredytu na cele ekologiczne. Im wyższy wkład własny wpłacisz, tym niższą marżę uzyskasz. Wkład własny nie może pochodzić z innego kredytu, pożyczki lub dotacji.
  • Ile wynosi wkład własny do kredytu hipotecznego na cele ekologiczne?

   Wkład własny wynosi co najmniej 10% wartości nieruchomości w przypadku kredytu złotowego. Jeśli chcesz zaciągnąć kredyt indeksowany, czyli w walucie obcej, musisz wnieść wkład własny wynoszący:
   • minimum 30% wartości nieruchomości w przypadku okresu spłaty do 15 lat,
   • minimum 40% wartości nieruchomości w przypadku okresu spłaty powyżej 15 lat.
  • Czy mogę wziąć kredyt hipoteczny na cele ekologiczne, nie mając umowy o pracę?

   Umowa o pracę nie jest jedynym akceptowanym źródłem dochodów. Możesz wziąć kredyt na ekodom, jeśli udokumentujesz dochody z innego źródła, np. działalności gospodarczej, emerytury, renty, umowy cywilnoprawnej, kontraktu zagranicznego, praw autorskich i pokrewnych, najmu lub dzierżawy.
  • Czy dostanę u Was ekokredyt, jeśli samotnie wychowuję dziecko?

   Tak, ponieważ decyzja kredytowa jest zależna od Twojej zdolności kredytowej. Jeśli Twoje dochody pochodzą z akceptowanego przez nas źródła, które możesz udokumentować, i mają odpowiednią wysokość, możesz otrzymać kredyt na ekodom.
  • Czy mogę złożyć wniosek o kredyt na ekodom, jeśli prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą?

   Tak, możesz otrzymać kredyt hipoteczny na cele ekologiczne jako osoba fizyczna, która nie przeznaczy go na finansowanie działalności gospodarczej.
  • Czy muszę ubezpieczyć kredytowaną nieruchomość?

   Tak, nieruchomość stanowi zabezpieczenie ekokredytu, więc musi być objęte ubezpieczeniem od ognia i innych zdarzeń losowych.
  • Czy mogę zmienić walutę kredytu mieszkaniowego na cele ekologiczne w okresie spłaty?

   Tak, ale muszą zostać spełnione następujące warunki:
   • zmieniła się waluta Twoich dochodów,
   • udzielamy kredytów hipotecznych w tej walucie.
   Koszty zmiany waluty kredytu na ekodom są określone w taryfie prowizji i opłat dla klientów detalicznych.
  • Na czym polega wcześniejsza spłata ekokredytu i ile kosztuje?

   Wcześniejsza – całkowita lub częściowa – spłata kredytu hipotecznego na cele ekologiczne polega na przelaniu bankowi wyższej kwoty od raty wynikającej z harmonogramu spłaty. Zanim wykonasz przelew, poinformuj nas o nadpłacie w formie pisemnej – co najmniej 7 dni przed planowaną spłatą.

   Dzięki nadpłacie ekokredytu możesz:
   • skrócić okres kredytowania i utrzymać wysokość raty na dotychczasowym poziomie,
   • zmniejszyć wysokość raty i utrzymać dotychczasowy okres kredytowania.
   W obu przypadkach zaoszczędzisz na odsetkach.

   Warunki i koszty wcześniejszej spłaty ekokredytu są opisane w Twojej umowie kredytowej oraz obowiązującej taryfie opłat i prowizji bankowych.
  • W jaki sposób bank ocenia moją zdolność kredytową?

   Twoja zdolność kredytowa określa, czy jesteś w stanie spłacać terminowo ekokredyt, o który wnioskujesz. W analizie zdolności kredytowej sprawdzamy m.in. wysokość i źródło dochodów, orientacyjny koszt utrzymania gospodarstwa domowego i wysokość bieżących zobowiązań (w tym innych kredytów i pożyczek). W tym celu możemy Cię poprosić o przedstawienie dodatkowych dokumentów, np. zaświadczenia o zatrudnieniu od pracodawcy. Weryfikujemy także Twoją historię kredytową, czyli historię spłat dotychczasowych zobowiązań finansowych.
  • Czy mogę sprzedać kredytowaną nieruchomość?

   Tak, ale środki ze sprzedaży nieruchomości musisz przeznaczyć na spłatę kredytu hipotecznego. Zanim wystawisz ogłoszenie o sprzedaży ekodomu, poinformuj bank o swoich planach. Otrzymasz zaświadczenie określające pozostałą kwotę do spłaty i warunki wykreślenia hipoteki z księgi wieczystej nieruchomości.
 • Pliki do pobrania

  Zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach

  Pobierz plik

  Karta informacyjna

  Pobierz plik

  Regulamin Mieszkaniowy kredyt budowlano-hipoteczny dla osób fizycznych

  Pobierz plik

  Wniosek o udzielenie kredytu mieszkaniowego

  Pobierz plik

  Lista zakładów ubezpieczeń akceptowanych przez Bank

  Pobierz plik

  Wniosek o wypłatę transzy lub całości kredytu

  Pobierz plik

  Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych_Formularz Informacyjny (IAD)

  Pobierz plik
 • Opłaty i prowizje

  Taryfa prowizji i opłat – kredyty i pożyczki w bieżącej ofercie

  Pobierz plik

  Taryfa prowizji i opłat – kredyty i pożyczki w administrowaniu od 1.09.2021 r.

  Pobierz plik

Pola oznaczone gwiazdką (*) są wymagane.

Strona korzysta z reCAPTCHA i obowiązują polityka prywatności oraz warunki korzystania z usług Google.