04.12.2023

Nowość! Konto Mieszkaniowe założysz online.


Już możesz założyć Konto Mieszkaniowe online – poprzez serwis internetowy Pekao24 oraz bankowość mobilną PeoPay. Teraz szybko i łatwo otworzysz Konto Mieszkaniowe bez konieczności wizyty w placówce banku.

Aby założyć konto zdalnie zaloguj się do swojej bankowości Pekao24, wybierz zakładkę Oferty i wnioski, Konta, Konto Mieszkaniowe i wypełnij wniosek. W aplikacji PeoPay na ekranie głównym wybierz Dla Ciebie, Oferta, Konta, a następnie Konto Mieszkaniowe i wypełnij wniosek. 

Jeśli otworzysz Konto Mieszkaniowe do 8 stycznia 2024 r. zostaniesz objęty Promocją Powitalną i zyskasz oprocentowanie 5,5% w skali roku od całości zgromadzonych środków przez okres 183 dni (6 miesięcy) licząc od daty otwarcia Konta Mieszkaniowego.

Konto Mieszkaniowe to produkt, który oferujemy w ramach rządowego programu Pierwsze Mieszkanie skierowany do osób, które są zainteresowane zakupem pierwszego mieszkania lub domu dopiero za kilka lat. Konto Mieszkaniowe pozwala regularnie odkładać oszczędności, gwarantując atrakcyjne oprocentowanie oraz dodatkową premię mieszkaniową.

Dla kogo Konto Mieszkaniowe?
Konto Mieszkaniowe możesz założyć, jeśli w dniu zawierania umowy o ten rachunek masz co najmniej 13 lat i nie ukończyłeś 45 lat oraz nie jesteś lub nie byłeś właścicielem mieszkania lub domu. Szczegółowe kryteria znajdziesz tutaj.

Sprawdź jakie warunki musisz spełnić?
Musisz regularnie, co miesiąc, odkładać na Koncie Mieszkaniowym kwoty mieszczące się w przedziale od 500 zł do 2 tys. zł. Co ważne, w ciągu roku kalendarzowego dopuszczalny jest brak jednej wpłaty na konto w dowolnie wybranym miesiącu. Bank będzie comiesięcznie dopisywał do salda na Koncie Mieszkaniowym odsetki brutto bez naliczania i pobierania podatku dochodowego.

Konto będziemy prowadzili maksymalnie przez 10 lat.

Jakie są pozostałe benefity?
Dodatkowym bonusem dostępnym wyłącznie na Koncie Mieszkaniowym, jest naliczana za każdy rok oszczędzania premia mieszkaniowa, wypłacana z Rządowego Funduszu Mieszkaniowego. Wskaźnik premii mieszkaniowej przyjmowany do przeliczeń w każdym kolejnym roku jest zależny od wysokości inflacji lub wzrostu uśrednionej ceny m2 mieszkania w ubiegłym roku – wybierana jest wyższa z tych wartości. Takie rozwiązanie zabezpiecza Twoje środki wpłacane na Konto Mieszkaniowe przed utratą wartości w dłuższym terminie. Ważne jest to, że naliczoną kwotę premii otrzymasz wyłącznie w przypadku dokonania przelewu środków z Konta Mieszkaniowego na zakup pierwszego mieszkania lub domu. W innych przypadkach premia nie będzie wypłacana.

Szczegóły promocyjnego oprocentowania sprawdź w Regulaminie promocji
Więcej informacji o Koncie Mieszkaniowym znajdziesz tutaj.