Złoty Bankier 2022

1 miejsce za najlepsze konto osobiste

W tegorocznej edycji konkursu „Złoty Bankier” otrzymaliśmy pierwszą nagrodę w kategorii konto osobiste za Konto Przekorzystne. Nagroda ta jest dla nas niezwykle cenna, ponieważ drugi rok z rzędu udało nam się zająć pierwsze miejsce w tej jakże konkurencyjnej kategorii. 

Złoty Bankier to największe wyróżnienie na polskim rynku bankowym. Największe badanie jakości produktów i usług bankowych w Polsce, organizowane przez Bankier.pl i „Puls Biznesu”. Celem rankingu jest wskazanie instytucji bankowych świadczących najwyższe standardy jakości obsługi, oferujących najlepsze produkty i prowadzących działania wyróżniające na tle konkurencji. W tegorocznej już XIII edycji badania wzięło udział 14 banków. Po raz pierwszy do badania zostali zaproszeni nie tylko potencjalni klienci, ale również klienci banków, którzy na co dzień korzystają z badanych usług. Tym bardziej, DZIĘKUJEMY za docenienie naszego flagowego produktu.

Kategoria konto osobiste oceniana była dwustopniowo: w pierwszej kolejności zbadane zostały parametry cenowe oraz funkcjonalność produktów z uwzględnieniem różnych profili klientów. W oparciu o wyniki badania, zespół ekspertów Bankier.pl wyłonił m.in. najlepsze konto osobiste. Analitycy docenili uniwersalność i konkurencyjność oferty, warunki korzystania z bankomatów oraz szeroką funkcjonalność aplikacji mobilnej. 

Konto Przekorzystne jest bardzo atrakcyjne dla młodych  do 26 lat ponieważ jest bezwarunkowo zwolnione z opłat za prowadzenie rachunku, kartę i wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. 

Dla osób powyżej 26 lat prowadzenie konta jest także bezpłatne. Klienci zyskują także bezpłatną kartę do konta i co miesiąc 2 wypłaty z bankomatów obcych w Polsce oraz wszystkich za granicą – wystarczy zapewnić miesięcznie wpływ min. 500 zł i  zrobić 1 transakcję bezgotówkową kartą Konta Przekorzystne współgra z rewolucyjną wielowalutową kartą, która gwarantuje niskie koszty przewalutowania (bliskim kursom NBP), ponieważ bank nie pobiera dodatkowych opłat związanych z przewalutowaniem transakcji za granicą. 
Aplikacja PeoPay dodaje energii naszej ofercie – w dzisiejszych czasach aplikacja mobilna jest jednym z najważniejszych kanałów kontaktu z bankiem. Doceniona została przede wszystkim jej szeroka funkcjonalność związana z obsługą konta, płatności telefonem (Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay czy BLIK), korzystanie z kantoru, parkingów, czy zakup biletów komunikacji miejskiej. 

Na koniec, doceniono promocje i korzyści związane z codziennym korzystaniem z konta i karty, zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku – Galeria Rabatów oraz program Bezcenne Chwile. Aktywni klienci zyskują na co dzień!

Konto Przekorzystne można założyć całkowicie zdalnie, dzięki aplikacji PeoPay można zrobić to w kilka minut za pomocą selfie, także z wykorzystaniem  e-dowodu lub aplikacji mObywatel. 


Więcej o Koncie Przekorzystnym »

 • Złoty Bankier 2021 dla Banku Pekao S.A. - 1 miejsce za najlepsze konto osobiste

  • W tegorocznej edycji konkursu „Złoty Bankier” otrzymaliśmy pierwszą nagrodę w kategorii konto osobiste za Konto Przekorzystne. Nagroda ta jest dla nas niezwykle cenna, ponieważ po raz pierwszy udało nam się zająć pierwsze miejsce w tej jakże konkurencyjnej kategorii. To ogromny sukces całego zespołu Banku Pekao S.A.

   W ubiegłym roku w rankingu Złotego Bankiera - Konto Przekorzystne zdobyło drugie miejsce. Tytuł najlepszego konta osobistego w 2021 roku, to efekt stałego dążenia do doskonałości w zakresie oferty, procesów jak i podnoszenia jakości świadczonych usług. 

   Konto osobiste to serce relacji z klientem. Jest to doskonały produkt w podróży po bankowości od najmłodszych lat.

   W rankingu Złotego Bankiera badane były trzy profile klientów:
   – młodzi do 26 lat – korzystają z kanałów elektronicznych, płatności mobilnych i kart płatniczych, ale preferują rozliczenia bezgotówkowe,
   – mobilni powyżej 26 lat – korzystają zarówno z elektronicznych, jak i tradycyjnych kanałów obsługi,
   – tradycyjni powyżej 60 lat – preferują kanały tradycyjne i obsługę w placówkach, bankomatach i wpłatomatach.

   Oferta Banku Pekao S.A. została doceniona jako najbardziej kompleksowa dla klientów na różnym etapie życia i z różnymi potrzebami. 

   Konto Przekorzystne założyło już 1,3 mln klientów. Dziękujemy!
    
 • Złoty Bankier 2020 dla Banku Pekao S.A. w dwóch kategoriach

  • Jesteśmy dumni, że zostaliśmy docenieni w aż dwóch kategoriach w rankingu Bankier.pl i Pulsu Biznesu! 

   Złoty Bankier to największe wyróżnienie na polskim rynku bankowym przyznawane przez klientów i ekspertów branżowych od 2009 roku. Otrzymują je banki, które stawiają na najlepsze praktyki rynkowe, wysoki poziom obsługi oraz oferują produkty najlepiej odpowiadające potrzebom klientów.
   Złoty Bankier 2020 za najlepszy kredyt hipoteczny!
   Spot z kampanii Banku Pekao S.A. „Bierz życie za rogi” z udziałem Sebastiana Kawy został uznany za najlepszy bankowy film reklamowy. Bank nieprzypadkowo wybrał Sebastiana Kawę, 15-krotnego mistrza świata jako twarz swojej kampanii, który zachęca do tego, by mierzyć wysoko i nie bać się spełniać swoich marzeń, a przy tym promuje flagową ofertę banku - Konta Przekorzystnego z Kontem Oszczędnościowym.

   O naszym zwycięstwie zdecydowali:
   • internauci, nasi klienci, pracownicy i partnerzy,
   • kapituła konkursu - eksperci Bankier.pl i dziennikarze Pulsu Biznesu,
   doceniając naszą nietuzinkową i trudną w realizacji produkcję oraz efekt końcowy.

   Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonej reklamy, w której wszystkie akrobacje szybowcowe zostały nakręcone w powietrzu, bez użycia dublera, kaskadera czy specjalnych efektów cyfrowych i to niejednokrotnie w warunkach trudnych do latania szybowcem. 

   Dziękujemy za wszystkie głosy.
   ZOBACZ REKLAMĘ »
    

   1. Złoty Bankier 2020 za najlepszy spot reklamowy!
    
   Kupno własnego domu czy mieszkania to przełomowy moment w życiu, dlatego istotne znaczenie ma wybór właściwego kredytu mieszkaniowego. 

   Eksperci Bankier.pl i dziennikarze Pulsu Biznesu nagrodzili  nasz kredyt  mieszkaniowy za profesjonalną obsługę oraz bardzo elastyczną ofertę m.in. w zakresie wyboru stopy procentowej, rodzajów rat, waluty czy celów kredytowania. Dzięki temu klienci mogą otrzymać ofertę kredytu hipotecznego idealnie dopasowaną do swoich potrzeb i oczekiwań, i realizować marzenia o własnym lokum. 

   WIĘCEJ O KREDYCIE »
 • II miejsce na podium Złotego Bankiera 2020 - najlepsze konto osobiste

  • Zostaliśmy docenieni w kolejnej ważnej kategorii - najlepsze konto osobiste w rankingu Złoty Bankier 2020. Konto Przekorzystne uplasowało się na silnej drugiej pozycji wśród dużej konkurencji. 

   Konto to flagowy produkt każdego banku, dlatego tak ważne jest, aby jego oferta była jak najbardziej czytelna i najlepiej dopasowana do potrzeb różnych klientów. W tegorocznym rankingu Złotego Bankiera analizowano, na ile konto posłuży zarówno klientom mobilnym, jak i tym, którzy wolą być obsługiwani w placówce, a także na ile dostosowane jest do oczekiwań różnych grup wiekowych. Wybór konta wcale nie jest łatwy, a klienci nie tylko sugerują się ceną, ale także tym, co dodatkowo mogą zyskać do rachunku.

   Konto Przekorzystne jest atrakcyjne i kompleksowe pod wieloma względami. Za jego prowadzenie, obsługę karty czy wypłaty z bankomatów nie musisz płacić, spełniając proste warunki – a Konto Przekorzystne dla młodych do 26 roku życia jest bezwarunkowo bezpłatne. Rachunek można otworzyć całkowicie zdalnie, dzięki aplikacji PeoPay można zrobić to za pomocą selfie. Z Kontem Przekorzystnym możesz też zyskać: zdobyć premię na konto, wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, środki na start na zakupy online czy korzystne rabaty. Nie pobieramy też opłat za przewalutowanie przy płatności kartą, ani prowizji za wypłaty z bankomatu za granicą. 

   WIĘCEJ O KONCIE PRZEKORZYSTNYM »

   Oferta Konta Przekorzystnego była już wielokrotnie doceniana w innych rankingach - Comperia.pl, TotalMoney.pl, ebroker.pl,  Bankier.pl. 
 • III miejsce na podium Złotego Bankiera 2020
  - najlepsze social media

  • Siłą komunikacji jest jej autentyczność, dlatego w mediach społecznościowych Banku Pekao pokazujemy ludzi, ich pasje, osiągnięcia i determinację w realizacji marzeń. Jesteśmy partnerem w wyzwaniach odważnych Polek i Polaków.  Ludzi  z pasją, którzy nie poddają się w dążeniu do celu. W Pekao doceniamy ambitne pomysły i wspieramy zarówno śmiałe plany, jak również te mniejsze, codzienne. Wierzymy, że wygrywa ten, kto próbuje, i nie pozostaje bezczynnym. Dzięki mediom społecznościowym jesteśmy także w stałym kontakcie z naszymi klientami. Nieustannie ulepszamy ich obsługę i chcemy, żeby mieli przekonanie, że zawsze mogą liczyć na rzetelną pomoc, a także by utożsamiali się z ambicjami i wartościami Pekao.  III miejsce na podium Złotego Bankiera jest dla nas cennym wyróżnieniem i otwiera drogę do zwycięstwa w przyszłej edycji konkursu! Pokazuje, że warto brać życie za rogi!