Działalność Banku Pekao S.A. od szeregu już lat zyskuje wysokie uznanie specjalistów branżowych, rynku i mediów, co znajduje wyraz w przyznaniu wielu nagród i wyróżnień, tak na arenie krajowej, jak i międzynarodowej, z których najważniejsze z dumą prezentujemy poniżej.

Spośród otrzymanych wyróżnień najbardziej prestiżowe i świadczące o międzynarodowym uznaniu dla osiąganych wyników i prowadzonej przez bank polityki zarządzania ryzykiem są tytuły najlepszego banku w Polsce przyznane przez magazyny finansowe The Banker, Euromoney i Global Finance.
 • Nagrody dla Banku Pekao S.A. w 2024 roku

  •  

   Złoty Bankier 2024
   Bank Pekao S.A. zdobył II miejsce w rankingu Złoty Bankier 2024, organizowanym przez Bankier.pl i Puls Biznesu, w kategoriach: konto osobiste, konto dla dziecka, kredyt hipoteczny oraz design karty płatniczej. Produkty oferowane przez bank zostały docenione za atrakcyjną ofertę oraz walory estetyczne i edukacyjne karty Mastercard PeoPay KIDS.
    

    

    

   Najlepszy Bank Inwestycyjny w Polsce i CEE w 2024 roku według magazynu Global Finance
   Bank Pekao już po raz ósmy zdobył tytuł najlepszego banku inwestycyjnego w Polsce „The Best Investment Bank in Poland for 2024” przyznawany przez renomowany magazyn Global Finance. W 2024 roku Pekao zostało również uznane za najlepszy bank inwestycyjny w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Nagrody są przyznawane przy udziale analityków, dyrektorów korporacji oraz ekspertów technologicznych.
    

   Market Leader in Poland 2024 oraz Best Services in Poland 2024 przyznane przez Euromoney
   Bank Pekao S.A. został trzeci rok z rzędu nagrodzony za usługi finansowania handlu w konkursie organizowanym przez renomowany, międzynarodowy magazyn Euromoney. W rankingu Best Trade Finance Survey 2024, Bank Pekao został uznany za lidera rynku w Polsce, zdobywając tytuł Market Leader in Poland 2024 oraz wyprzedził konkurencję w kategorii Best Services in Poland 2024.

    

   Alfa 2023 dla Pekao TFI
   Pekao TFI zdobyło nagrodę główną Alfa 2023 w kategorii „Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych” oraz nagrodę w kategorii „Najlepsze fundusze PPK”. Laureatami Alfa 2023 zostały także trzy subfundusze Pekao TFI, natomiast dwa z nich otrzymały wyróżnienie. Nagroda przyznawana przez firmę Analizy Online ma na celu wyróżnienie tych produktów, które na tle grupy porównawczej dostarczają klientom ponadprzeciętne stopy zwrotu skorygowane o poziom ponoszonego ryzyka.
    

   Top Employer
   Bank Pekao po raz czternasty otrzymał tytuł Top Employer, czym umocnił swoją pozycję jednego z najlepszych pracodawców w kraju. Dzięki doskonałej polityce kadrowej oraz stale ulepszanym praktykom HR, organizacja stwarza inspirujące, przyjazne środowisko pracy dla zatrudnionych w niej osób oraz atrakcyjną ofertę dla kandydatów. Nagrodę przyznaje Top Employers Institute, który od 30 lat jest globalnym autorytetem w zakresie badania praktyk zarządzania zasobami ludzkimi.
    

   Najlepszy polski banki oferujący usługi finansowania handlu w 2024 roku według magazynu Global Finance
   Bank Pekao S.A. po raz szósty otrzymał od magazynu Global Finance prestiżowe wyróżnienie „The Best Trade Finance Provider in Poland”. W tym ważnym, międzynarodowym rankingu oceniane są m.in.: znajomość lokalnych warunków ekonomicznych, wyczucie potrzeb klienta oraz innowacyjność w produktach i usługach. Zwycięzcami są instytucje finansowe, które najlepiej zaspokajają szczególne potrzeby firm działających na rynkach międzynarodowych.
    

   Nagrody aż w siedmiu kategoriach w konkursie „Instytucja Roku” Portalu Moje Bankowanie 
   Już po raz kolejny Bank Pekao S.A. otrzymał nagrody w konkursie portalu Moje Bankowanie, „Instytucja Roku”. W 9. edycji konkursu bank zdobył pierwsze miejsca w dwóch kategoriach: „Najlepsza bankowość mobilna” oraz „Najlepsza bankowość internetowa”. W kolejnych pięciu znalazł się w czołówce: „Najlepsza obsługa w placówce” (tytuły najlepszych placówek bankowych w Polsce otrzymało aż 30 oddziałów banku), „Najlepsza bankowość prywatna”, „Najlepszy bank dla firm”, „Najlepszy proces otwarcia konta w placówce” oraz „Najlepszy zdalny proces otwarcia konta”. Po podsumowaniu wszystkich kategorii rankingu, Bank Pekao został uznany za drugi Najlepszy bank w Polsce. Konkurs opiera się na analizach jakościowych obsługi klienta np. w kanałach zdalnych. Badania podzielone są na etapy i obejmują różnorodne grupy klientów i były prowadzone przez cały 2023 r. 

    

    

    

 • Nagrody dla Banku Pekao S.A. w 2023 roku

  • Trzecie miejsce w rankingu „Bank Przyjazny Firmie” magazynu Forbes
   Bank Pekao S.A. drugi rok z rzędu zajął trzecie miejsce w rankingu magazynu Forbes „Bank Przyjazny Firmie”, otrzymując ponad 305 pkt z zebranych badań dotyczących jakości obsługi przedsiębiorców. W tegorocznym zestawieniu „Bank Przyjazny Firmie” magazynu Forbes sprawą priorytetową było zbadanie na ile przedsiębiorca czuje wsparcie banku, gdy przychodzi do oddziału. Według autorów raportu było to o tyle istotne, że obecny ranking został przeprowadzony bez ograniczeń w kontaktach jakie miały miejsce w latach 2021-2022, kiedy to panowała pandemia. Istotna też była dostępność doradców obsługujących firmy i ich zaangażowanie w znalezieniu rozwiązań odpowiadających na aktualne potrzeby klienta.
    

    

   „Najlepsza jakość obsługi w placówce” wg rankingu Instytucja Roku
   Bank Pekao S.A. okazał się zdecydowanym liderem dziewiątej edycji badania „Instytucja Roku” w kategorii „Najlepsza jakość obsługi w placówce". Zajął pierwsze miejsce w sektorze bankowym osiągając wynik 85,1 proc., o 4 proc. więcej niż zdobywca drugiej lokaty. Pomiar dotyczył obsługi klienta, który ma już relację z bankiem i jest zainteresowany ofertą dla swoich dzieci.

    

    

    

   Top Employer 2023
   Bank Pekao po raz trzynasty otrzymał tytuł Top Employer i drugi raz z rzędu uplasował się w pierwszej dziesiątce krajowych firm uhonorowanych tym wyróżnieniem. Nagrodę przyznaje Top Employers Institute, który od 30 lat jest globalnym autorytetem w zakresie badania praktyk zarządzania zasobami ludzkimi. Certyfikacja odbywa się na podstawie oceny kwestionariusza zawierającego najlepsze praktyki z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, na które składają się m.in.: strategia HR, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów, szkolenia i rozwój, well-being, różnorodność oraz integracja.
    

    

   The Best Trade Finance Provider in Poland 2023 od Global Finance
   Bank Pekao S.A. już po raz piąty otrzymał prestiżowe wyróżnienie „The Best Trade Finance Provider in Poland” przyznawane przez magazyn Global Finance. Zwycięzcami są instytucje finansowe, które najlepiej zaspokajają szczególne potrzeby firm działających na rynkach międzynarodowych. Global Finance to magazyn skierowany do menedżerów odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji inwestycyjnych i strategicznych. Tytuł „The Best Trade Finance Provider in Poland” jest przyznawany z uwzględnieniem opinii wyspecjalizowanych analityków biznesowych, dyrektorów korporacji oraz ekspertów technologicznych. Redakcja bierze pod uwagę również materiały i informacje nadesłane przez dostawców usług finansowych, a także niezależne badania.

    


    

   Relacje inwestorskie Banku Pekao S.A. wyróżnione przez Institutional Investor Research Group
   Relacje inwestorskie Banku Pekao S.A. zostały uznane za najlepsze wśród banków w Polsce w badaniu jakości relacji inwestorskich zrealizowanym przez Institutional Investor Research Group. Pekao znalazło się w czołowej 10-tce wśród ocenionych krajowych spółek. Institutional Investor Research Group przeprowadza co roku niezależną ankietę wśród profesjonalistów (zarówno buy-side, jak i sell-side) badającą spółki publiczne, które znajdują się w ich uniwersum inwestycyjnym. Zarządzający i analitycy oceniają ponad 20 kryteriów, w tym jakość raportowania finansowego, ESG, wiarygodność zespołu IR, jego wiedzę dotyczącą modelu biznesowego reprezentowanych spółek, jakość spotkań inwestorskich.
    

   The Best Treasury and Cash Management Provider 2023 od Global Finance
   Bank Pekao S.A. został ponownie nagrodzony przez prestiżowy magazyn Global Finance. Bank kolejny rok z rzędu zwyciężył na polskim rynku w kategorii Treasury and Cash Management Provider. W celu wybrania najlepszych dostawców usług skarbowych i zarządzania środkami pieniężnymi (treasury and cash management) wzięto pod uwagę takie kryteria jak: efektywność, udział w rynku, jakość obsługi klienta, konkurencyjne ceny, innowacyjność produktów oraz zakres, w jakim dostawcy usług skutecznie odróżnili się od swoich konkurentów.

    

    

    

   The Best Investment Bank in Poland for 2023 od Global Finance
   Bank Pekao już po raz siódmy zdobył tytuł najlepszego banku inwestycyjnego w Polsce „The Best Investment Bank in Poland for 2023” przyznawany przez renomowany magazyn Global Finance. The Best Investment Bank Award to jedna z najbardziej prestiżowych nagród na rynku finansowym. Przyznawana jest przez ekspertów magazynu Global Finance na podstawie kryteriów takich jak: liczba i wielkość realizowanych transakcji w zakresie ECM, DCM oraz M&A, doradztwo i możliwości strukturyzowania, usługi post transakcyjne (obrót i wycena na rynku wtórnym), innowacje produktowe i reputacja na rynku.

    

    

    

   Wyróżnienia w ramach konkursu „Instytucja Roku”
   W rankingu 2023 r.  Instytucja Roku Bank Pekao zajął 1. miejsce w dwóch kategoriach, a w kolejnych pięciu znalazł się w czołówce. Numerem 1 na rynku okazał się w kategoriach Najlepsza bankowość internetowa i Najlepsza aplikacja mobilna. Bank otrzymał również szereg innych wyróżnień, m.in. w kategorii Najlepszy zdalny proces otwarcia konta (2. miejsce), Najlepsza bankowość osobista (2. miejsce), Najlepsza bankowość prywatna (3. miejsce) i Najlepszy bank dla firm (4. miejsce). W kategorii Najlepsza obsługa w placówce  Bank Pekao uzyskał 3. miejsce. O indywidualne nagrody przez cały rok walczyły placówki bankowe - wyróżnienia i tytuł Najlepszej placówki bankowej w Polsce otrzymało aż 25 placówek Banku Pekao.

    

    

   Market Leader in Poland 2023 w ranking Euromoney Best Trade Finance Survey
   Bank Pekao S.A. został drugi rok z rzędu podwójnie nagrodzony za usługi finansowania handlu w konkursie organizowanym przez renomowany międzynarodowy magazyn Euromoney. W tegorocznym rankingu Best Trade Finance Survey, Bank Pekao został uznany za lidera rynku w Polsce, zdobywając tytuł Market Leader in Poland 2023 oraz wyprzedził konkurencję w kategorii Best Services in Poland 2023. Euromoney to brytyjski miesięcznik poświęcony biznesowi i finansom. Ukazuje się od 1969 roku. Porusza tematy gospodarcze, finansowe i giełdowe z całego świata. Główny nacisk położony jest na branżę bankową. Wyróżnienie Euromoney jest przyznawane na podstawie badania, w którym klienci wybierają najlepsze ich zdaniem rozwiązania w zakresie finansowana handlu.

    

    

    

    

   Złoty Bankier dla Konta Przekorzystnego oraz rachunku dla dzieci
   Złoty Bankier. Bank z żubrem w logo zdobył w dwóch kategoriach. Za najlepsze konto osobiste dostępne na rynku uznane zostało Konto Przekorzystne, bezkonkurencyjne okazało się również oferowane przez Bank Pekao konto dla dzieci. Konta zostały docenione m.in. za atrakcyjną ofertę cenową, usługi powiązane z rachunkami, wygodną i wszechstronną bankowość elektroniczną i nowości wdrożone w ciągu ostatniego roku. Jury wyłoniło najlepsze konto osobiste i konto dla dzieci na podstawie badania oferty rynkowej, starając się wyłuskać z rynku banki z ofertą najbardziej wszechstronną, a przy tym stabilną w swej atrakcyjności i najlepiej dopasowaną do potrzeb szerokiego grona odbiorców. Analitycy portalu Bankier.pl i dziennika Puls Biznesu uwzględnili także wyniki sprzedażowe banków. Kategoria konta dla dzieci znalazła się w rankingu po raz pierwszy.

    

   Marka Godna Zaufania za najlepsze kredyty dla firm
   Bank Pekao S.A. został zwycięzcą rankingu Marka Godna Zaufania w kategorii „Zastrzyk finansowy, czyli bank, który oferuje najlepsze kredyty dla firm”. Aż jeden na trzech przedsiębiorców biorących udział w badaniu wskazał spontanicznie (bez wsparcia ankietera) Bank Pekao S.A. jako markę, której ufa najbardziej w kwestii finansowania działalności. Wśród ankietowanych w ramach rankingu Marka Godna Zaufania znaleźli się czytelnicy i prenumeratorzy miesięcznika „My Company Polska”, uczestnicy szkoleń i konferencji, przedstawiciele kadry zarządzającej, a także specjaliści i właściciele firm.

    

    

   II miejsce w plebiscycie „Liderzy popularności wśród klientów banków” w rankingu MF Bank
   Bank Pekao S.A. zajął II miejsce w kategorii „Liderzy popularności wśród klientów banków” w tegorocznym „28. Rankingu Banków Miesięcznika Finansowego BANK 2022”. Zwycięzcy rankingu „Liderzy popularności wśród klientów banków” zostali wyłonieni na podstawie wyników finansowych z lat 2021-2022, osiągniętych przez największe banki działające na polskim rynku. Eksperci oceniali, w których bankach klienci najchętniej lokują swoje oszczędności i do kogo zwracają się z wnioskami o kredyty. Jury nagrodziło banki, które wykazały się najlepszymi wartościami wskaźników w badanej kategorii. Innymi słowy, wybrało te banki, które cieszą się największym zaufaniem społeczeństwa.

    

   Najlepszy Bank w kategorii Bank Komercyjny w plebiscycie Gazety Bankowej
   Bank Pekao S.A. czwarty raz z rzędu otrzymał tytuł Najlepszego Banku w kategorii Bank Komercyjny przyznawany w plebiscycie Gazety Bankowej. Konkurs wyłania najlepsze banki na podstawie specjalnie skonstruowanej ankiety obejmującej kwestie finansowe oraz pozafinansowe, takie jak m.in. ESG, customer experience czy marketing. Plebiscyt Gazety Bankowej co roku wskazuje instytucje, które radzą sobie najlepiej na tle polskiego sektora bankowego - nie tylko pod kątem wyników dla akcjonariuszy, lecz w znacznie szerszym rozumieniu, z uwzględnieniem potrzeb klientów i misji pełnionej przez banki w gospodarce. Na wynik składa się analiza ankiet przeprowadzona przez partnera merytorycznego konkursu, firmę doradczą Kearney oraz ocena członków kapituły konkursowej, do której zaliczają się eksperci rynku finansowego.

    

    

   Outstanding Leadership in Sustainable Infrastructure Finance 2023 od Global Finance
   Bank Pekao S.A. po raz pierwszy otrzymał tytuł lidera w regionie Europy Środkowej i Wschodniej w finansowaniu zrównoważonej infrastruktury w ramach „Outstanding Leadership in Sustainable Infrastructure Finance”. Nagroda została przyznana przez renomowany magazyn Global Finance. Global Finance docenił działania banku w zakresie zrównoważonego finansowania, które obejmowały projekty zrealizowane w 2022 roku, takie jak: farmy wiatrowe, instalacje fotowoltaiczne, niskoemisyjny transport, ekologiczne budownictwo mieszkaniowe oraz rewitalizacje parków magazynowych. nanie zyskała również zrównoważona działalność komercyjna i operacyjna banku przekładająca się na realizację strategii ESG w zakresie udziału zielonego finansowania w portfelu bilansowym – która już teraz przekracza cel wyznaczony w strategii na 2024 rok.


    

   Best Sub-custodian Bank in Poland 2023 od Global Finance
   Bank Pekao S.A. już po raz jedenasty i szósty raz z rzędu został uznany za najlepszy bank powierniczy w Polsce „Best Sub-custodian Bank in Poland” przez magazyn Global Finance. W tym prestiżowym rankingu oceniane są: jakość relacji z zagranicznymi klientami instytucjonalnymi, poziom ich obsługi, znajomość rynku, oferta cenowa, systemy informatyczne oraz działalność w zakresie rozliczeń transakcji. Bank Pekao jest jednym z liderów usług powierniczych na polskim rynku. Zajmuje pierwsze miejsce  w kategorii agent rozliczeniowy dla zagranicznych firm inwestycyjnych działających na GPW (40 proc. udziału w rynku) oraz czołowe miejsce pod względem wartości przechowywanych aktywów.

    

    

   Złoty Laur Konsumenta 2023 za usługi bankowe bez wychodzenia z domu 
   Konsumenci po raz kolejny docenili możliwości zdalnej obsługi w bankowości elektronicznej Banku Pekao S.A. przyznając Złoty Laur Konsumenta 2023. W ogólnopolskim plebiscycie ankietowani odpowiadali na pytanie, który bank uważają za najlepszy pod względem świadczonych usług umożliwiających korzystanie z banku online bez wychodzenia z domu i który bank polecają innym. W tej bardzo wymagającej kategorii Bank Pekao S.A. otrzymał najwięcej głosów w przeprowadzonych sondażach. Plebiscyt Laur Klienta/Laur Konsumenta organizowany jest od dziewiętnastu lat. W każdej edycji sondowanych jest ponad 300 kategorii, a wyniki głosowania odpowiadają na pytania, które usługi i produkty są dla konsumentów innowacyjne i wysokiej jakości.   Nagrody aż w siedmiu kategoriach 8. edycji Instytucji Roku portalu Moje Bankowanie dla Banku Pekao S.A. 
   Już po raz kolejny Bank Pekao S.A. otrzymał nagrody Instytucji Roku, organizowanego przez portal Moje Bankowanie. W tym roku otrzymaliśmy statuetki aż w siedmiu kategoriach: Najlepsza bankowość prywatna, Najlepsza bankowość osobista, Najlepszy bank dla firm, Najlepszy zdalny proces otwarcia konta, Najlepsza aplikacja mobilna, Najlepsza bankowość internetowa oraz w kategorii Najlepsza bankowość w placówce. Dodatkowo w kategorii specjalnej Najlepsza placówka bankowa w Polsce wyróżniono 25 placówek. Projekt Instytucja Roku ma na celu poprawę poziomu jakości obsługi klientów firm z sektora finansowego oraz upowszechnienie najlepszych praktyk w tym zakresie. Konkurs opiera się na analizach jakościowych obsługi klienta np. w kanałach zdalnych. Badania podzielone są na etapy i obejmują różnorodne grupy klientów. O przyznaniu tytułu Instytucja Roku w każdej z konkursowych kategorii decyduje uzyskany wynik powyżej 80%.

 • Nagrody dla Banku Pekao S.A. w 2022 roku

  • Najlepszy bank w Europie środkowo-wschodniej wspierający rynek nieruchomości według EuropaProperty.com
   Bank Pekao otrzymał nagrodę w ramach 12 edycji konkursu CEE Investment Awards organizowanego przez portal EuropaProperty.com. Jako jedyny polski bank pośród nominowanych w tej kategorii, został mianowany najlepszym, w Europie środkowo-wschodniej, bankiem wspierającym finansowo  rynek nieruchomościowy. Jury uzasadniło swój wybór doceniając bank za działalność kredytową oraz istotną rolę, jaką odgrywa w oferowaniu finansowania dla branży nieruchomości w trudnych, pandemicznych czasach.
    

    

   Omnibank CRM z tytułem Innowacyjna Firma 2022 przyznanym przez Gazetę Finansową
   Omnibank CRM to pierwsze w polskiej bankowości kompleksowe wdrożenie CRM analitycznego w chmurze publicznej. Dzięki wsparciu platformy SAS do przetwarzania danych pochodzących z wielu źródeł, zaawansowanej analityce i wykorzystaniu rozwiązań chmurowych Azure w ciągu ułamków sekund kieruje do użytkownika aplikacji PeoPay i serwisu transakcyjnego Pekao24 najbardziej adekwatne, spersonalizowane oferty i komunikaty, gwarantując przy tym najwyższy poziom bezpieczeństwa danych klientów.
    

    

   Wyróżnienie Best Private Bank Poland 2022 w konkursie International Banker 2022 Banking Awards
   Doroczny konkurs International Banker 2022 Banking Awards honoruje najlepsze banki, które wyróżniają się wynikami oraz nowoczesnością i innowacyjnością, w tym stawiają na inteligentne inwestowanie w celu maksymalizacji zysków oraz na bezpieczeństwo. Ponadto nagrody są wyrazem uznania dla czołowych dyrektorów generalnych w każdym regionie, za ich istotny wkład jako najważniejszych decydentów w swoich instytucjach finansowych. Konkurs jest organizowany przez magazyn Finance Publishing.

    

    

    

   Najlepsza bankowość prywatna w Polsce na rok 2023 według magazynu Global Finance
   Doroczny konkurs World's Best Private Banks Awards organizowany przez Global Finance honoruje banki, które najlepiej zaspokajają potrzeby zamożnych osób, dążących do zwiększenia, zachowania i przekazania swojego majątku. Zwycięzcami są nie zawsze największe instytucje, ale najlepsi – posiadający cechy, które klienci oceniają wysoko przy wyborze banku. Za najlepszą bankowość prywatną w Polsce na rok 2023 uznano private banking Banku Pekao S.A.

    

    

    

    

   Złoty Laur Klienta 2022 za najwyższą jakość usług bankowości elektronicznej 
   Z wielką radością informujemy, że usługi bankowości elektronicznej Banku Pekao S.A. zostały przez konsumentów nagrodzone najwyższym wyróżnieniem, Złotym Laurem Klienta, w XVIII edycji plebiscytu Laur Klienta/Laur Konsumenta. Jesteśmy dumni, że klienci doceniają najwyższą jakość obsługi w serwisie internetowym Pekao24 oraz aplikacji PeoPay i polecają je innym. Wyróżnienie jest dla nas tym bardziej cenne, że powstaje na podstawie zbiorowej rekomendacji konsumentów i spontanicznych odpowiedzi ankietowanych podczas sondaży internetowych i telefonicznych. Plebiscyt Laur Klienta organizowany jest od osiemnastu lat przez „Strony Biznesu”, dodatku promocyjno-informacyjnego ukazującego się w Dzienniku Gazecie Prawnej. Co roku sondowanych jest ponad 300 kategorii, a nagroda Laur Klienta jest certyfikacją opartą na zbiorowej rekomendacji konsumentów i klientów. Wyniki głosowania niezależnie odpowiadają na pytania, które produkty lub usługi: są innowacyjne i wysokiej jakości, są najpopularniejsze w swojej grupie, klienci najchętniej polecają.

    

   Złoty Bankier 2022 za najlepsze konto osobiste
   Z dumą ogłaszamy, że Konto Przekorzystne, już drugi rok z rzędu, zajęło pierwsze miejsce w kategorii konto osobiste w rankingu Złotego Bankiera. Na korzyść Konta Przekorzystnego przemawiały m.in. niższe koszty obsługi rachunku, które od września 2021 r., po zmianie taryfy, wynoszą 0 zł. W konkursie doceniono też szeroką funkcjonalność aplikacji PeoPay związaną z obsługą konta, płatnościami telefonem, korzystaniem z kantoru, parkingów, czy zakupem biletów komunikacji miejskiej.
   Złoty Bankier to ważne wyróżnienie na polskim rynku bankowym, bazujące na badaniu jakości produktów i usług bankowych w Polsce, organizowane przez redakcje portalu Bankier.pl i dziennika Puls Biznesu. W XIII edycji badania wzięło udział 14 banków. Po raz pierwszy do badania zostali zaproszeni nie tylko potencjalni klienci, ale również klienci banków, którzy na co dzień korzystają z badanych usług. Badanie zostało przeprowadzone w okresie styczeń-marzec 2022 r.
    

   Wyróżnienie w ramach Bloomberg Gender-Equality Index
   Bank Pekao S.A. trzeci raz z rzędu zakwalifikował się do indeksu Bloomberg Gender-Equality Index, który wyróżnia spółki giełdowe z całego świata za poszanowanie zasady równości płci. W indeksie Bloomberg GEI, pośród 418 firm reprezentujących 45 krajów i 11 sektorów gospodarki, znalazły się tylko dwie spółki z Polski. Obecność Banku Pekao w indeksie Bloomberg GEI to wynik wieloletniej polityki wewnętrznej banku w zakresie równości płci oraz realizacji najnowszej Strategii ESG.


    

   Tytuł „the Best Trade Finance Provider in Poland” przyznany przez magazyn Global Finance
   Bank Pekao S.A. już po raz czwarty otrzymał wyróżnienie „The Best Trade Finance Provider in Poland” przyznawane przez międzynarodowy magazyn Global Finance. W tym prestiżowym rankingu oceniane są m.in.: wartość portfela transakcji, znajomość lokalnych warunków oraz potrzeb klienta czy innowacje w produktach i usługach.


    


    

   Najlepszy bank na polskim rynku w kategoriach Treasury and Cash Management Provider i Best Corporate FX Award według magazynu Global Finance
   Nagrody są przyznawane przy udziale analityków, dyrektorów korporacji oraz ekspertów technologicznych. Redakcja bierze pod uwagę również komentarze nadesłane przez dostawców usług finansowych, a także niezależne badania. Zwycięzcami są dostawcy usług finansowych, którzy najlepiej spełniają wyspecjalizowane potrzeby korporacji prowadzących globalny biznes. Kryteria wyboru nagród uwzględniają takie czynniki jak innowacyjność, efektywność, redukcja ryzyka i konkurencyjne koszty.
    

    


    

   Tytuły Market Leader in Poland 2022 oraz Best Services in Poland 2022 przyznane przez magazyn Euromoney
   Wyróżnienie Euromoney jest przyznane na podstawie badania, w którym klienci wybierają najlepsze ich zdaniem rozwiązania w zakresie finansowana handlu. W 2022 roku w badaniu wzięło udział ponad 10 000 firm, które wskazały najlepsze banki, z których usług korzystają.


    

    

    

    

   Pierwsze miejsce w kategorii „wzrost” oraz drugie mjesce w kategorii „stabilność” rankingu Gwiazd Bankowości
   Ranking Gwiazdy Bankowości jest organizowany przez redakcję Dziennika Gazety Prawnej. W edycji 2022 Bank Pekao zajął pierwsze miejsce w kategorii „wzrost”. W tej kategorii na kolejność banków ma wpływ dynamika aktywów, przychodów, zysku netto czy tempo akwizycji klientów. Bank Pekao został wyróżniony, gdyż o ponad połowę zwiększył liczbę klientów biznesowych, a wartość należności od przedsiębiorstw o 20 proc. Na punktację w tej kategorii przełożyło się także niemal podwojenie zysku netto w porównaniu z 2020 r. Bank Pekao okazał się wiceliderem zestawienia w kategorii „stabilność” Gwiazd Bankowości, gdzie ocenie podlega struktura bilansu, znaczenie ma poziom niespłacanych należności czy wskaźników kapitałowych.
    

   Najlepszy Bank Inwestycyjny w Polsce według Global Finance
   The Best Investment Bank Award to jedna z najbardziej prestiżowych nagród na rynku finansowym. Przyznawana jest przez ekspertów magazynu Global Finance na podstawie kryteriów takich jak: liczba i wielkość realizowanych transakcji w zakresie ECM, SCM oraz M&A, doradztwo i możliwości strukturyzowania, usługi post transakcyjne (obrót i wycena na rynku wtórnym), innowacje produktowe i reputacja na rynku.
    

    

    

   Tytuł przyjaznego pracodawcy Friendly Workplace 2022
   To już trzecie z rzędu wyróżnienie Friendly Workplace 2022 dla Banku Pekao. Celem konkursu organizowanego przez portal MarkaPracodawcy.pl jest promowanie pracodawców, którzy wdrażają najwyższe standardy w obszarze kultury organizacyjnej oraz stawiają na budowanie dobrych relacji między pracownikami. Dodatkowo w tym roku bank został również wyróżniony Nagrodą Specjalną za aktywne działania na rzecz  przyjaznego i angażującego środowiska pracy, poszanowanie idei work-life balance, a także kompleksowego podejścia do ochrony zdrowia i dobrostanu swoich pracowników.

   Nagroda Biznes Protektor 2022 w kategorii „Banki komercyjne”  
   Bank Pekao został doceniony za pełnienie w latach pandemii 2020-2022 funkcji Narodowego Pośrednika Finansowego Instrumentów Finansowych UE w celu mitygacji negatywnych ekonomicznych skutków pandemii u polskich MŚP oraz promocję Instrumentów Finansowych Unii Europejskiej na przyszłość oraz zachęcanie polskich przedsiębiorców i instytucji finansowych do sięgania po nie w nowej perspektywie finansowej UE. Nagroda Biznes Protektor 2022 jest przyznawana przez Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej.

   Wyróżnienie Best Sub-custodian Bank in Poland 2022 przyznawane przez magazyn Global Finance
   Pekao jest od lat liderem usług powierniczych na polskim rynku. W prestiżowym rankingu magazynu Global Finance oceniane są m.in.: jakość relacji z zagranicznymi klientami instytucjonalnymi, poziom ich obsługi, znajomość rynku. Aby wyłonić banki świadczące najlepsze usługi powiernicze, redakcja Global Finance przeprowadza badania rynków, pozyskuje opinie ekspertów i podmiotów korzystających z usług powierniczych oraz gromadzi dane z banków.

    

   „The Best Annual Report 2021” dla Pekao S.A. w kategorii banki i instytucje finansowe
   Konkurs jest organizowany przez Instytut Rachunkowości i Podatków, który wyróżnia raporty roczne emitentów pod kątem wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów.

   III miejsce w rankingu Bank Przyjazny Firmie magazynu Forbes
   Jego głównym trzonem jest badanie jakościowe zrealizowane na zlecenie „Forbesa” przez firmę badawczą Minds & Roses. Specjalnie przeszkoleni audytorzy odwiedzili placówki bankowe (po uprzednim kontakcie za pomocą kanałów zdalnych) i wcielili się w role przedsiębiorców poszukujących oferty (nie tylko konta) dla mikro- i małych firm. 

 • Nagrody dla Banku Pekao S.A. w 2021 roku

  • Nagroda e-Commerce Polska awards 2021

   Aplikacja PeoPay KIDS Banku Pekao, czyli narzędzie do edukacji finansowej najmłodszych, zwyciężyła w kategorii „Best e-banking implementation” w konkursie e-Commerce Polska awards 2021.
    

   Gwiazda Stabilności przyznana Bankowi Pekao

   Bank Pekao drugi rok z rzędu zajął pierwsze miejsce w rankingu „Gwiazdy Bankowości” w kategorii Stabilność. W konkursie, organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną wspólnie z firmą doradczą PwC, zostały wyróżniane  najlepsze banki w 2020 roku.
    

   Pekao najlepszy wśród dużych banków

   Bank Pekao drugi rok z rzędu zwyciężył w konkursie Najlepszy Bank 2021 w grupie dużych banków komercyjnych. Uplasował się też na drugim miejscu w konkursie TechnoBiznes 2021, w konkurencji Lider Roku 2020 w kategorii Bankowość, za wdrożenie aplikacji PeoPay KIDS. Konkursy organizowane są cyklicznie przez redakcję miesięcznika „Gazeta Bankowa”.

   III miejsce Banku Pekao w rankingu Najcenniejsza Polska Marka 
   Bank Pekao zajął trzecie miejsce w kategorii Instytcje finansowe w rankingu Marka Roku, organizowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”.

   Pekao z wyróżnieniem w Listkach CSR „Polityki”
   Projekt „Bierz internet za rogi” został wyróżniony jako dobra praktyka w rankingu „Polityki” Listki CSR. W ramach inicjatywy Banku Pekao powstała Strefa Seniora – baza wiedzy o tym, jak stawiać pierwsze kroki w sieci m.in. bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej czy płacić za zakupy online.

   Program „Bez cukru” nagrodzony w prestiżowym konkursie "HR OF CHANGE"
   Bank Pekao otrzymał główną nagrodę w konkursie „HR OF CHANGE” w kategorii „Zarządzanie zmianą” za program „Bez cukru”, skierowany do pracujących w nim kobiet.  Jury wyróżniło organizacje, które wprowadziły śmiałe i pozytywne zmiany w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim w czasie pandemii.

   Bank Pekao nagrodzony za konto na selfie
   Bank Pekao otrzymał od Cashless nagrodę w kategorii Projekt Fintech dla najciekawszego przedsięwzięcia zrealizowanego przez tradycyjną instytucję finansową za proces zakładania konta na selfie.
    
   Bank Pekao po raz dziewiąty zdobył nagrodę dla najlepszego banku powierniczego w Polsce

   Bank Pekao już po raz dziewiąty w ciągu ostatniej dekady został uznany przez magazyn Global Finance za najlepszy bank powierniczy w Polsce. „Best Sub-custodian Bank in Poland.” Pekao jest od lat liderem usług powierniczych na polskim rynku. W prestiżowym rankingu magazynu Global Finance oceniane są m.in.: jakość relacji z zagranicznymi klientami instytucjonalnymi, poziom ich obsługi, znajomość rynku.
   Aby wyłonić banki świadczące najlepsze usługi powiernicze, redakcja Global Finance przeprowadza badania rynków, pozyskuje opinie ekspertów i podmiotów korzystających z usług powierniczych oraz gromadzi dane z banków.
    
   PeoPay KIDS z tytułem „Innowacji miesiąca” EFMA
   „Banking Innovation of the Month” to nagroda przyznawana co miesiąc przez European Financial Management Association (EFMA) – międzynarodową organizację non-profit skupiającą  ekspertów z sektora bankowego i ubezpieczeniowego. Honorowane są nią wyjątkowe projekty z zakresu usług finansowych z całego świata. W kwietniu 2021 r. tytuł trafił do Banku Pekao za innowacyjny pakiet PeoPay KIDS. To nie tylko prestiżowe wyróżnienie, ale także automatyczna nominacja do grona projektów walczących o zwycięstwo w konkursie Efma-Accenture Innovation in Banking Awards 2021.
   PeoPay KIDS wyróżnione przez Uniwersytet Warszawski

   PeoPay KIDS otrzymało specjalną nagrodę przyznaną przez jury konkursu Przedsiębiorca Roku UW, organizowanego przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Mimo, że tradycyjnie konkurs przeznaczony jest dla przedsiębiorców, jury postanowiło wyróżnić projekt, jako innowacyjne i przedsiębiorcze rozwiązanie, przyznając mu nagrodę specjalną.

    
   1 miejsce w plebiscycie Instytucja Roku za Najlepszy zdalny proces otwarcia konta


   Bank Pekao, w którym rachunek można otworzyć „na selfie” przez bankowość internetową Pekao24 lub aplikację mobilną PeoPay, zwyciężył w rankingu Instytucja Roku w kategorii Najlepszy zdalny proces otwarcia konta. Organizatorem plebiscytu jest portal Mojebankowanie.pl. 

    
    
   Złoty Bankier 2021 za najlepsze konto osobiste
   W tegorocznej edycji konkursu „Złoty Bankier” otrzymaliśmy pierwszą nagrodę w kategorii najlepsze konto osobiste za Konto Przekorzystne. W rankingu Złotego Bankiera badane były trzy profile klientów. Oferta Banku Pekao S.A. została doceniona jako najbardziej kompleksowa dla klientów na różnym etapie życia i z różnymi potrzebami. 
   Ranking Złoty Bankier to największe wyróżnienie na polskim rynku bankowym. Nagroda przyznawana jest przez klientów i ekspertów z bankowości od 2009 r. Wyróżnia banki, które w swojej działalności stawiają na najlepsze praktyki rynkowe oraz oferują produkty odpowiadające potrzebom klientów. Konkurs organizowany jest przez Puls Biznesu i Bankier.pl.
    
   Bankowość Prywatna doceniona przez ekspertów
   Tytuł Laureata oraz Złote Godło w konkursie Najwyższa Jakość Quality International 2021 w kategorii QI PRODUCT – produkt najwyższej jakości otrzymało Konto Private Banking. To najbardziej prestiżowy program projakościowy w Polsce, realizowany pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego oraz Katedry Zarządzania Jakością Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
    
   5 gwiazdek Forbes dla Bankowości Prywatnej
   Bank Pekao S.A. po raz piąty z rzędu (edycje 2017, 2018, 2019, 2020 i 2021) otrzymał najwyższą, pięciogwiazdkową notę w prestiżowym rankingu Private Banking magazynu Forbes. 
   Jest to wyróżnienie potwierdzające wysoką jakość usług w tym obszarze oraz dostępność rozwiązań odpowiadających potrzebom wyjątkowo wymagającej grupy klientów. W uzasadnieniu odwołano się do unikatowej, szerokiej oferty inwestycyjnej oraz kart kredytowych z pakietem usług dodanych.  
    
   Po raz 5. z rzędu Bank Pekao został uznany za Najlepszy Bank Inwestycyjny w Polsce
   Bank Pekao S.A. wspólnie z Pekao Investment Banking po raz kolejny zostały docenione przez magazyn Global Finance.
   The Best Investment Bank Award to jedna z najbardziej prestiżowych nagród na rynku finansowym. Jest przyznawana przez ekspertów branżowych Global Finance na podstawie kryteriów takich jak: liczba i wielkość realizowanych transakcji w zakresie ECM, DCM oraz M&A, doradztwo i możliwości strukturyzowania, usługi post transakcyjne (obrót i wycena na rynku wtórnym), innowacje produktowe oraz reputacja na rynku.
    
   Bank Pekao z tytułem „The Best Trade Finance Provider in Poland for 2021”
   Bank Pekao S.A. po raz trzeci otrzymał wyróżnienie „The Best Trade Finance Provider in Poland”, przyznawane przez Magazyn Global Finance. Uzyskany tytuł stanowi potwierdzenie, że Bank sprostał wyzwaniom stawianym przez rynek w czasie trwania pandemii i związanej z nią trudnej sytuacji makroekonomicznej.
   Tytuł „The Best Trade Finance Provider in Poland” przyznaje grono niezależnych ekspertów, którzy oceniają działania banków pod kątem m.in. wartości portfela transakcji, udziału w rynku, jakości i konkurencyjności usług, metod zarządzania ryzykiem związanymi z transakcjami finansowania handlu oraz innowacyjności i technologii wykorzystywanych w konstruowaniu oferty.
    
   Brązowy medal Stevie Awards dla Pekao Direct
   Pekao Direct otrzymało prestiżowe wyróżnienie – brązowy medal Stevie Awards for Sales & Customer Service za obsługę i wsparcie procesu otwierania konta na selfie dla małych firm. Nagroda została przyznana w kategorii „Najlepsze wykorzystanie technologii w sprzedaży".
   Otrzymanie nagrody przez Pekao Direct jest efektem ścisłej współpracy z Bankiem Pekao. Jurorzy docenili innowacyjność rozwiązania, które wpisuje się w strategię cyfrowej transformacji i jest doskonałą usługą w czasach pandemii. Dzięki niemu liczba zdalnie otwieranych rachunków firmowych oraz bezpieczeństwo i wygoda klientów znacznie wzrosły.
    
   Bank Pekao ponownie w prestiżowym indeksie Bloomberg Gender-Equality Index
   Bank Pekao S.A. drugi raz z rzędu zakwalifikował się do indeksu Bloomberg Gender-Equality Index, w którym mogą znaleźć się duże spółki giełdowe aktywnie zabiegające o równość płci w środowisku pracy. Bank znalazł się w indeksie jako zaledwie jedna z dwóch spółek z Polski i wśród tylko kilku z Europy Środkowej. Udział Pekao w indeksie odzwierciedla fakt, że bank przykłada coraz większą wagę do działań w zakresie ESG, których ważną częścią są kwestie pracownicze.
    
   Bank Pekao po raz jedenasty z rzędu wśród najlepszych pracodawców
   Bank Pekao S.A. uzyskał certyfikat Top Employers i po raz jedenasty z rzędu znalazł się w gronie najlepszych pracodawców w Polsce. Wyróżnienie świadczy o zaangażowaniu organizacji w tworzenie lepszego środowiska pracy, poprzez wdrażanie wysokich standardów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i praktyk HR. Znakiem Top Employers doceniane są firmy, które wspierają rozwój zawodowy swoich pracowników, a jednocześnie działają transparentnie, bazując na przyjętym systemie wartości i jasnych zasadach.

 • Nagrody dla Banku Pekao S.A. w 2020 roku

  •  

   Bank Pekao S.A. najlepszym dostawcą usług skarbowych i bankowości transakcyjnej w Polsce
   Bank Pekao S.A., po raz pierwszy w historii, otrzymał prestiżową nagrodę  BEST TREASURY and CASH MANAGEMENT PROVIDER 2020 zostając tym samym, według Global Finance, najlepszym dostawcą usług skarbowych i bankowości transakcyjnej w Polsce.
   Nagroda ta jest przyznawana przez liczne grono niezależnych ekspertów oceniających działania banków, m. in. w oparciu o takie kryteria jak: znajomość lokalnych warunków i potrzeb klientów korporacyjnych, jakość oferty produktów i usług, siła finansowa i bezpieczeństwo, pozycja rynkowa, zgodność i doskonała obsługa Klienta.

   Bank Pekao S.A. najlepszym bankiem inwestycyjnym w regionie Europy Środkowo-Wschodniej
   Bank Pekao S.A. został uhonorowany prestiżowym tytułem “The Best Investment Bank in CEE” w konkursie organizowanym przez międzynarodowy magazyn Global Finance. Już po raz czwarty otrzymał również tytuł „The Best Investment Bank in Poland”.
   Bankowość Korporacyjna Banku Pekao S.A. bierze udział w najważniejszych transakcjach finansowania strukturyzowanego i lewarowanego na rynku polskim, jest liderem na rynku emisji obligacji dla przedsiębiorstw oraz finansowania w sektorze publicznym. Pozycja lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej plasuje Bank Pekao S.A. wśród wiodących banków inwestycyjnych, takich jak HSBC (uznany na najlepszy w Europie Zachodniej), DBS (Azja), EFG Hermes (Środkowy Wschód), Standard Bank (Afryka) czy najlepszy bank inwestycyjny w Ameryce Północnej i na świecie JP Morgan.

   Bank Pekao z nagrodą Best Sub-custodian Bank od Global Finance
   Już ósmy raz Bank Pekao został nagrodzony przez prestiżowy magazyn Global Finance w kategorii Best Sub-custodian Bank. W tegorocznym rankingu Pekao ponownie pokonał wszystkie banki aktywne w obsłudze zagranicznych klientów instytucjonalnych. Ogłoszenie zwycięzców odbyło się 9 czerwca podczas internetowej gali wręczania nagród.

    

   Nagroda magazynu Global Finance "Best Private Bank Award 2020" dla Bankowości Prywatnej
   Bankowość Prywatna Banku Pekao S.A. już po raz piąty z rzędu została uznana za najlepszą w Polsce, według magazynu Global Finance.
   Ranking Private Bank Awards 2020 magazynu Global Finance to jedno z najbardziej wszechstronnych opracowań klasyfikujących oferty banków dla najzamożniejszego sektora klientów.

    

   Wyróżnienie w rankingu magazynu "Forbes" dla Bankowości Prywatnej
   Bank Pekao S.A. po raz piąty (edycje 2015, 2017, 2018, 2019, 2020) otrzymał najwyższą, pięciogwiazdkową notę w prestiżowym rankingu bankowości prywatnej magazynu „Forbes”. Jest to wyróżnienie potwierdzające wysoką jakość usług bankowości prywatnej oraz dostępność rozwiązań odpowiadających potrzebom wyjątkowo wymagającej grupy klientów.


   Bank Pekao zwycięzcą konkursu Gazety Bankowej
   Gazeta Bankowa przyznała Bankowi Pekao S.A. tytuł „Najlepszego Banku" w kategorii dużych banków komercyjnych. Bank Pekao zajął też drugie miejsce w konkursie „Lider 2019" w kategorii bankowość, otrzymując nagrodę za Konto na selfie, które wdrożył jako pierwszy na rynku.
   Gazeta Bankowa to najstarszy magazyn ekonomiczny i bankowy w Polsce, który od wielu lat nagradza najlepsze instytucje finansowe na rynku. Konkurs jest już tradycją, a w tym roku miała miejsce jego 28 edycja. W analizie zebranych danych umożliwiającej wybór zwycięzcy, redakcję wspierała renomowana firma doradztwa strategicznego – Kearney. Zarówno w badaniu przeprowadzonym przez tę firmę, jak i w głosowaniu kapituły Bank Pekao otrzymał największą liczbę punktów.

   Złoty Bankier 2020 za najlepszy kredyt hipoteczny
   Kredyt hipoteczny Banku Pekao S.A. zdobył pierwsze miejsce w prestiżowym rankingu Złoty Bankier 2020 organizowanym przez Bankier.pl i "Puls Biznesu".
   Złoty Bankier to największe wyróżnienie na polskim rynku bankowym przyznawane przez klientów i ekspertów branżowych od 2009 roku. Otrzymują je banki, które w swojej działalności stawiają na najlepsze praktyki rynkowe, wysoki poziom obsługi bankowej oraz oferują produkty najlepiej odpowiadające potrzebom klientów. Przyznając naszemu bankowi statuetkę Złotego Bankiera w kategorii Kredyt hipoteczny, eksperci Bankier.pl i dziennikarze Pulsu Biznesu docenili produkt, który najlepiej odpowiada na wymagania i indywidualne potrzeby klientów.
   Kupno własnego domu czy mieszkania to przełomowy moment w życiu, dlatego istotne znaczenie ma wybór właściwego kredytu mieszkaniowego i profesjonalna obsługa w tym zakresie. Bank Pekao S.A. może pochwalić się bardzo elastyczną ofertą kredytu hipotecznego m.in. w zakresie wyboru stopy procentowej, rodzajów rat, waluty czy celów kredytowania. Dzięki temu bank jest w stanie idealnie dopasować ofertę do oczekiwań klientów i pomóc im realizować marzenia o własnym lokum.

   Złoty Bankier 2020 za najlepszy spot reklamowy
   Bank Pekao S.A. zdobył pierwsze miejsce za najlepszy spot reklamowy w prestiżowym rankingu Złoty Bankier 2020 organizowanym przez Bankier.pl i "Puls Biznesu”.
   Reklama przygotowana w ramach kampanii „Bierz życie za rogi” z udziałem Sebastiana Kawy zdobyła najwięcej głosów. O wygranej zdecydowali zarówno internauci, jak i kapituła konkursu. Bank nieprzypadkowo wybrał Sebastiana Kawę, aż 15-krotnego mistrza świata w szybownictwie na bohatera tej kampanii, który zachęca, by mierzyć wysoko i nie bać się spełniać swoich marzeń.
   Produkcja nagrodzonego spotu była niezwykle wymagająca i trudna w realizacji. Wszystkie akrobacje szybowcowe prezentowane w reklamie zostały nakręcone w powietrzu, bez użycia dublera, kaskadera czy specjalnych efektów cyfrowych i to niejednokrotnie w warunkach trudnych do latania szybowcem. Mogło się to udać tylko z najbardziej utytułowanym mistrzem świata w tej dziedzinie – Sebastianem Kawą. Dziękujemy.
   Zapraszamy do obejrzenia efektów naszej współpracy.
   Obejrzyj nagrodzoną reklamę

   Złoty Bankier 2020 – 2 miejsce w kategorii  najlepsze konto osobiste
   Zostaliśmy docenieni w kolejnej ważnej kategorii - najlepsze konto osobiste w rankingu Złoty Bankier 2020. Konto Przekorzystne uplasowało się na silnej drugiej pozycji wśród dużej konkurencji.
   Konto to flagowy produkt każdego banku, dlatego tak ważne jest, aby jego oferta była jak najbardziej czytelna i najlepiej dopasowana do potrzeb różnych klientów. W tegorocznym rankingu Złotego Bankiera analizowano na ile konto posłuży zarówno klientom mobilnym, jak i tym, którzy wolą być obsługiwani w placówce, a także na ile dostosowane jest do oczekiwań różnych grup wiekowych. 

   Pekao Direct z trzema nagrodami w konkursie Złota Słuchawka
   Pekao Direct otrzymał nagrodę specjalną w konkursie Złota Słuchawka jako Najlepszy PraCCodawca. Biuro Nowoczesnych Kanałów Kontaktu zwyciężyło w kategorii Najlepszy Zespół konsultantów Contact Center, a Departament Zarządzania Doświadczeniem Pracowników został wyróżniony w kategorii Najlepszy Zespół wspierający Contact Center.
   Konkurs Złota Słuchawka to najważniejszy i najbardziej wymagający konkurs w branży contact center, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego.

   Bank Pekao wyróżniony za „Aktywność na rynku kapitałowym w 2019 roku w obszarze rozliczeń”
   GK KDPW (Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych) wyróżniła Bank Pekao S.A. w kategorii „Aktywność na rynku kapitałowym w 2019 roku w obszarze rozliczeń”. Na przyznanie nagrody miała wpływ działalność powiernicza Banku Pekao S.A., a także aktywność w obszarze instrumentów pochodnych OTC, która pokrywa odbiorem najwięcej z usług oferowanych przez KDPW_CCP. Nie bez znaczenia był fakt, iż jesteśmy liderem rynku kasowego, zarówno w działalności maklerskiej, jak i powierniczej.

    


    

 • Nagrody dla Banku Pekao S.A. w 2019 roku

  • Bank Pekao z nagrodą Best Sub-custodian Bank od Global Finance

   Po raz siódmy, Bank Pekao S.A. został nagrodzony przez prestiżowy magazyn Global Finance w kategorii Best Sub-custodian Bank. W rankingu 2019 r. Bank Pekao S.A. ponownie pokonał wszystkie banki aktywne w obsłudze zagranicznych klientów instytucjonalnych.
    

    

   Bank Pekao najlepszym bankiem inwestycyjnym w Polsce

   Bank Pekao S.A. po raz trzeci z rzędu otrzymał tytuł „The Best Investment Bank in Poland” przyznawany w prestiżowym konkursie międzynarodowego magazynu Global Finance.
   Bankowość Korporacyjna Banku Pekao S.A. bierze udział w najważniejszych transakcjach finansowania strukturyzowanego i lewarowanego na rynku polskim, jest liderem na rynku emisji obligacji dla przedsiębiorstw oraz finansowania w sektorze publicznym.

    

   Bank Pekao najlepszym bankiem finansującym fuzje i przejęcia

   Bank Pekao S.A. po raz kolejny został uhonorowany prestiżowym tytułem Banku Roku w konkursie CEE M&A Awards 2019. Tym samym, w opinii międzynarodowych specjalistów, Bank Pekao S.A. w 2018 roku dostarczał najlepszych rozwiązań w zakresie finansowania fuzji i przejęć w Europie Środkowo-Wschodniej.
   Zarządzający funduszami Private Equity specjaliści od fuzji i przejęć docenili wiodącą rolę Banku Pekao S.A. w organizowaniu finasowania akwizycyjnego dla transakcji, które zostały zrealizowane w ubiegłym roku.
    

   Bank Pekao po raz trzeci z rzędu Najlepszym Bankiem Korporacyjnym w Polsce w 2019 roku

   Tytuł przyznawany przez międzynarodowy magazyn Global Banking and Finance Review przeznaczony dla ekspertów z dziedziny bankowości i finansów jest dla Pekao cennym wyróżnieniem. Nagrody Global Banking and Finance Review są przyznawane firmom, które wyróżniają się w międzynarodowej branży finansowej swoją innowacyjnością, wynikami czy strategią w kategoriach takich jak: bankowość, forex, fundusze hedgingowe, fundusze emerytalne, compliance.


   Wyróżnienie w rankingu magazynu "Forbes" dla Bankowości Prywatnej

   Bank Pekao S.A. po raz trzeci z rzędu (edycje 2017, 2018 i 2019) otrzymał najwyższą, pięciogwiazdkową notę w prestiżowym rankingu bankowości prywatnej magazynu „Forbes”. Jest to wyróżnienie potwierdzające wysoką jakość usług private banking oraz dostępność rozwiązań odpowiadających potrzebom wyjątkowo wymagającej grupy klientów.
    

   Wyróżnienie „Instytucja Roku” dla Banku Pekao w dwóch kategoriach

   Bank Pekao otrzymał wyróżnienie „Instytucja Roku” przyznawane przez portal MojeBankowanie.pl za:

   • Najlepszą jakość obsługi klienta biznesowego,
   • Przyjazne otwarcie konta firmowego.

   Od końca sierpnia do początku grudnia 2018 r. eksperci portalu MojeBankowanie.pl sprawdzali, jak wygląda proces otwarcia konta firmowego w 16 bankach.
   Projekt jest na tyle unikatowy, że oprócz wizyty informacyjnej dotyczącej warunków prowadzenia rachunku, eksperci skorzystali z oferty i faktycznie jako realni przedsiębiorcy otworzyli rachunki, aby rzetelnie i wnikliwie ocenić usługę. Projekt składał się z sześciu etapów: analiza oferty, komunikacja poprzez dostępne formy kontaktu, wizyta w placówce, proces otwarcia rachunku i dokumentacja, karta płatnicza oraz analiza dostępnych funkcjonalności.

   MojeBankowanie.pl to portal o tematyce finansowo-biznesowej, oferujący treści i narzędzia ułatwiające podejmowanie klientom decyzji związanych z trzema ważnymi rynkami: bankowym, ubezpieczeniowym i telekomunikacyjnym.
    

   Bank Pekao liderem rynku Trade Finance

   Bank Pekao S.A. odniósł podwójny sukces w konkursie na najlepsze produkty i usługi finansowania handlu Best Trade Finance Survey, organizowanym przez prestiżowy magazyn Euromoney. Otrzymał tytuły Market Leader in Poland oraz Best Services in Poland. To czwarty rok z rzędu, w którym został uznany przez Euromoney za najlepszy bank oferujący usługi finansowania handlu w Polsce.

    

    

    

   Pierwsze miejsce w rankingu banków świadczących usługi Trade Finance w Polsce to wyraz uznania dla najwyższej jakości i innowacyjności oferowanych rozwiązań, które tworzymy z uwzględnieniem wygody naszych klientów, dbałości o najwyższy standard obsługi i bezpieczeństwo transakcji. Nagroda ta jest dla nas tym ważniejsza, że świadczy o zadowoleniu klientów z kompleksowego zakresu usług i produktów finansowania handlu dostarczanych przez bank - podkreśla Jolanta Ciskowska, Dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej Banku Pekao S.A.

   Wyróżnienie Euromoney zostało przyznane na podstawie badania, w którym klienci wybierają najlepsze ich zdaniem rozwiązania w zakresie finansowana handlu. W 2018 roku ponad 7000 międzynarodowych firm z segmentu korporacji, małych i średnich przedsiębiorstw oraz mikrofirm wskazywało po trzy banki, w których korzystają z produktów Trade Finance. Wśród banków działających w Polsce najwięcej głosów uzyskał Bank Pekao S.A.

   Doceniane przez klientów rozwiązania Banku Pekao S.A. to dostępność zaawansowanych struktur finansowania handlu, połączonych z możliwością równoczesnego ubezpieczenia należności przed ryzykiem niewypłacalności dłużników oraz szeroki wachlarz usług dodatkowych, które dają możliwość outsourcingu wielu operacji, a w konsekwencji - redukcji kosztów.

   Nasi eksperci, tworzący ofertę w zakresie Trade Finance, odpowiadają na oczekiwania klientów w zakresie tego, jak korzystnie rozliczyć, sfinansować i zabezpieczyć realizację transakcji handlowej oraz jak zapewnić dyscyplinę płatności i poprawić płynność przedsiębiorstw. Służą temu produkty takie jak akredytywy, gwarancje, kredyty kupieckie i wiele innych – dodaje Jolanta Ciskowska z Banku Pekao S.A.

   W 2018 r. Bank Pekao S.A. uruchomił Otwartą Platformę Finansowania (OPF), zapewniającą kompleksową, w pełni elektroniczną obsługę procesu finansowania i wykupu wierzytelności. Unikalnym w skali całego kraju rozwiązaniem jest możliwość korzystania z tej platformy również przez przedsiębiorstwa, które nie są klientami banku.

   Bank Pekao S.A. jest liderem rynku Trade Finance w Polsce. W 2018 r. odpowiadał m.in. za obsługę 16 proc. transakcji eksportowych, 15 proc. transakcji importowych oraz 17 proc. transakcji na rynku finansowania wierzytelności w całym kraju. Co czwarta gwarancja w Polsce udzielana jest przez Bank Pekao S.A.
    

   Nagroda magazynu Global Finance "Best Private Bank Award 2019" dla Bankowości Prywatnej

   Bankowość Prywatna Banku Pekao S.A. po raz czwarty z rzędu została uznana za najlepszą w Polsce, według magazynu Global Finance. Ranking Private Bank Awards 2019 magazynu Global Finance to jedno z najbardziej wszechstronnych opracowań klasyfikujących oferty banków dla najzamożniejszego sektora klientów.

 • Nagrody dla Banku Pekao S.A. w 2018 roku

  •  

   1 miejsce w rankingu „Przyjazny bank Newsweeka 2018” w kategorii „Bankowość hipoteczna”

    

   Celem rankingu Newsweeka jest promowanie rozwiązań przyjaznych z punktu widzenia klientów. Audytorzy niezależnej firmy badawczej odwiedzili 128 placówek w 16 bankach i  byli zainteresowani kredytem hipotecznym.

    

   100% audytorów było w pełni zadowolonych z wizyty:

   • Doradcy hipoteczni okazywali zainteresowanie klientom. 100% pracowników przedstawiło się z imienia i nazwiska, zapytało w czym mogą pomóc. 75% ustaliło czas jakim dysponuje klient (średnia na rynku to tylko 18%).
   • Pracownicy wykazywali się zaangażowaniem w badanie potrzeb, zadawali w opinii audytorów bardzo trafne pytania.
   • Doradcy hipoteczni byli bardzo przekonujący. Ich kompetencje zostały ocenione 10/10.


   2 miejsce w rankingu „Najlepszy bank dla firm 2018”

   3 miejsce Bank rekomendowany przez redakcję „Forbes” (najlepsza obsługa i najbardziej atrakcyjna oferta)

   Audytorzy niezależnej firmy badawczej odwiedzali placówki bankowe na terenie całego kraju wcielając się w rolę przedsiębiorców poszukujących konta firmowego dla mikro i małych

   przedsiębiorstw. Audyt miał charakter informacyjny, tzn. audytorzy nie zakładali ostatecznie kont w badanych bankach.

   Wszyscy tajemniczy klienci rekomendowali Bank Pekao S.A. jako najlepszy do założenia rachunku firmowego dla swojej firmy,

   Mocną stroną współpracy z Bankiem Pekao S.A. jest komunikacja z infolinią banku – 93% tajemniczych klientów uznało ją za bardzo profesjonalną (to drugi wynik na rynku).

   Ponadto bank otrzymał w skali od 1 do 10:

   • 9,7 pkt za partnerskie traktowanie klientów.
   • 9,7 pkt w kategorii kompetencji i wiedzy pracowników (średnia dla badanych banków to 7,5 pkt).
   • 9,3 pkt za dopasowanie rodzaju konta i innych produktów bankowych do konkretnej firmy (średnia dla badanych banków to 6,9 pkt).

    

   Godło Firma Przyjazna Klientowi 2018

   Przyznanie godła Firma Przyjazna Klientowi dla Banku Pekao S.A. to potwierdzenie wysokiej oceny współpracy klientów relacyjnych z bankiem.

   Fundacja Digital Knowledge Observatory w pierwszej połowie listopada poprosiła 1000 klientów Pekao o ocenę kompetencji pracowników, jakości obsługi oraz ich skłonność do polecenia banku znajomym i rodzinie. Klienci wyrażali swoją opinię w ankiecie internetowej oraz podczas bezpośrednich wywiadów z ankieterami w oddziałach.

   Wyniki, które zadecydowały o przyznaniu Godła:

   • Indeks Firma Przyjazna Klientowi wyniósł 92% (wymagane minimum to 85%).
   • Najwyżej ocenionym obszarem certyfikacyjnym jest ocena ostatniego kontaktu z bankiem (94%).
   • Bank Pekao S.A. otrzymał we wszystkich badanych obszarach oceny na poziomie minimum 90%.


   Klienci najwyżej ocenili uprzejmość i kompetencje pracowników. W dalszej kolejności wysokie oceny przyznano komunikacji z klientami - większość badanych uznaje, że jest ona jasna.


   Aplikacja PeoPay Banku Pekao S.A. światową innowacją 2018 roku

   Przedstawiciele Banku Pekao S.A. odebrali nagrodę za wyjątkową bankowość mobilną „PeoPay mobile banking application” na uroczystej gali 17 października w Lizbonie. Zwycięzcy zostali wybrani spośród kilkudziesięciu zgłoszeń z całego świata, w wyniku niezależnego głosowania ekspertów.

   "Bank Pekao S.A. całkiem niedawno rozpoczął dynamiczne prace nad cyfrową transformacją swoich usług. Po zaledwie kilkunastu miesiącach intensywnych działań, pod kątem innowacji już możemy porównywać się z największymi instytucjami finansowymi na świecie. Tak prestiżowa nagroda jest dla nas potwierdzeniem, że stajemy się liderem digitalizacji w polskim sektorze bankowym" - powiedział Michał Krupiński, prezes Banku Pekao S.A.

   "Bank Pekao S.A. w ramach nowej strategii postawił na cyfrową transformację. Nowa bankowość mobilna i jej innowacyjne możliwości tworzyliśmy patrząc oczami klientów. Jesteśmy szczęśliwi, że dostarczamy rozwiązań zyskujących uznanie zarówno w Polsce jak i na świecie. Takie momenty potwierdzają, że nasza strategia przynosi znakomite efekty" - powiedział Marek Tomczuk, wiceprezes Banku Pekao S.A. nadzorujący Pion Bankowości Detalicznej.

   Jak przyznają organizatorzy konkursu, aplikacja z kraju nad Wisłą zwróciła uwagę swoją wielofunkcyjnością, wykorzystaniem danych biometrycznych do logowania i akceptacji transakcji oraz wielowalutowością, czyli możliwością dokonywania transakcji płatniczych bezpośrednio z konta w różnych walutach bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Doceniono również możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych telefonem bez konieczności posiadania fizycznej karty.

   "PeoPay jest nowoczesną aplikacją bankowości mobilnej, która powstała z myślą, by spełniać rosnące oczekiwania klientów. Dlatego, jako pierwsi w Polsce, zdecydowaliśmy się na wykorzystanie w aplikacji biometrii do akceptacji transakcji. Z kolei rosnąca liczba klientów podróżujących za granicę była impulsem do wprowadzenia unikalnego rozwiązania umożliwiającego wygodne płatności telefonem z rachunków walutowych bez dodatkowych przewalutowań" - powiedział Bartosz Zborowski, dyrektor Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

   Kategoria Phygital Distribution & Experience, w której zwyciężył Bank Pekao S.A. oznacza najlepszy mariaż bankowości tradycyjnej z elektroniczną. Właśnie, taki jest PeoPay. Umożliwia dokonywanie np. płatności w terminalach zbliżeniowych w sklepach stacjonarnych, ale także logowanie i autoryzację transakcji za pomocą odcisków palców lub Face ID.

   "To wielki zaszczyt brać udział w wyróżnianiu najbardziej innowacyjnych rozwiązań, które zmieniają branżę detalicznych usług finansowych " - dodał Vincent Bastid, dyrektor generalny EFMA.

   Program EFMA i Accenture ma na celu zidentyfikowanie najbardziej innowacyjnych projektów w globalnym sektorze bankowości detalicznej i zachęcanie instytucji do dzielenia się najlepszymi praktykami w obszarach dystrybucji i marketingu bankowości detalicznej.

    

   O aplikacji PeoPay

   PeoPay to aplikacja bankowości mobilnej udostępniona klientom Banku Pekao S.A. od października 2017 roku. Jest to pierwsza aplikacja w Polsce wykorzystująca dane biometryczne - tj. w zależności od modelu smartfonu - odcisków palców lub Face ID, do potwierdzenia transakcji takich jak przelewy, wypłaty z bankomatów lub płatności online do 200 złotych. Umożliwia klientom dokonywanie płatności w terminalach zbliżeniowych za granicą w walutach obcych i umożliwia dokonywanie płatności za zakupy internetowe bezpośrednio z telefonu. Umożliwia także dokonywanie płatności we wszystkich terminalach zbliżeniowych w Polsce i za granicą.

   W aplikacji mobilnej Bank oferuje szeroki zakres funkcji i udogodnień. W trakcie budowy aplikacji mobilnej Bank wykorzystał model hybrydowy - łącząc funkcje płatnicze (wykorzystujących funkcje macierzyste telefonu) z usługami bankowymi dostępnymi również na stronie mobilnej m.pekao24.pl. Rezultatem jest aplikacja, która zawiera wszystkie ważne funkcje bankowości elektronicznej Pekao24 i płatności, zachowując jednocześnie ergonomię i zdolność szybkiego reagowania na potrzeby klientów. Dzięki aplikacji klienci mogą szybko i łatwo dokonywać przelewów, przeglądać historię kont i innych produktów, analizować wydatki oraz sprawdzać salda w formie procentowej przed zalogowaniem. Ta sama aplikacja może być używana do płacenia za pomocą smartfonu bezpośrednio z konta, na zakupy dokonywane zarówno w sklepach tradycyjnych, jak i internetowych w Polsce i za granicą. Kolejna nowością jest możliwość uruchomienia usługi Apple Pay bezpośrednio z bankowości mobilnej, dzięki czemu możliwe jest dokonywanie płatności zbliżeniowych telefonami iPhone od razu bez konieczności czekania na plastikową kartę.

    

   Bank Pekao S.A. najlepszym bankiem inwestycyjnym w Polsce

   Bank Pekao S.A. już drugi rok z rzędu otrzymał tytuł międzynarodowego magazynu Global Finance "The Best Investment Bank in Poland 2018". Pekao to uczestnik najważniejszych transakcji finansowania strukturyzowanego i lewarowanego na rynku polskim, lider na rynku emisji obligacji dla przedsiębiorstw oraz finansowania w sektorze publicznym.

   "Pracując w globalnych bankach miałem okazję obserwować, jak strukturyzują duże transakcje korporacyjne i uważam, że Bank Pekao prezentuje obecnie ten sam poziom. Mamy skalę, siłę relacji, kompetencje oraz ambicje, żeby inwestować w naszych klientów i być zaufanym doradcą w ich najbardziej strategicznych decyzjach. Potwierdza to wyróżnienie jakie otrzymaliśmy od Global Finance" - mówi Michał Krupiński, Prezes Zarządu Banku Pekao S.A.

   Przyznając tytuł, międzynarodowe grono ekspertów przenalizowano transakcje, w których Bank Pekao uczestniczył w 2017 roku - ich liczbę i wolumen, zakres świadczonego doradztwa i obsługi oraz zdolność instytucji do strukturyzowania transakcji. Pod uwagę, wzięto również udziały rynkowe banku, sieć dystrybucji, warunki cenowe, a także zdolność do reagowania na potrzeby rynku, innowacyjność oraz reputację.

   "W ubiegłym roku wzięliśmy udział w najważniejszych transakcjach finansowania specjalistycznego na polskim rynku. Bankowość inwestycyjna to jeden z filarów bankowości korporacyjnej Banku Pekao S.A. Jesteśmy niekwestionowanym liderem w tym zakresie, co podkreśla liczba i wielkość zrealizowanych przez nas transakcji, a teraz także tytuł, jaki otrzymaliśmy już po raz drugi od Global Finance" - mówi Andrzej Kopyrski, Wiceprezes Zarządu Banku, nadzorujący Pion Bankowości Korporacyjnej.

   Wśród transakcji finansowania strukturyzowanego i lewarowanego, w których Bank Pekao uczestniczył w 2017 r., wyróżniła się transakcja Allegro, czyli finansowanie największego przejęcia 2017 w sektorze e-commerce w Europie Środkowej i Wschodniej (globalna kwota 5,14 mld PLN). Bank Pekao pełnił w tej transakcji funkcję MLA. Kolejną było największe w historii Giełdy Papierów Wartościowych wezwanie sfinansowane w całości polskim kapitałem, czyli wezwanie na akcje spółki Synthos (wartość transakcji 2,75 mld PLN). Bank pełnił funkcję współorganizatora i wyłącznego banku strukturyzującego, a Pekao Investment Banking był doradcą i podmiotem pośredniczącym tej transakcji. Trzecią transakcją było przejęcie Żabka Polska S.A. To największa w historii akwizycja w polskim sektorze detalicznym, w której Bank Pekao pełnił funkcję bookrunnera i MLA, a Pekao Investment Banking doradzał nabywcy - CVC Capital Partners.

   Bank Pekao umacnia swoją pozycję jako organizator programów emisji obligacji, w 2017 roku zajął pierwsze miejsca na rynku emisji obligacji dla przedsiębiorstw, papierów dłużnych banków oraz obligacji komunalnych.

   Ponadto bank uplasował się na pierwszym miejscu w finansowaniu rozwoju infrastruktury sektora publicznego. W ubiegłym roku, udzielił 3 mld PLN nowego finansowania dla sektora publicznego, w tym 1 mld PLN finansowania transportu publicznego. Bank bierze udział we wszystkich największych transakcjach finansowania infrastruktury komunikacyjnej przez polskie metropolie.

   Wyróżnienia miesięcznika Global Finance zostały przyznane już po raz dziewiętnasty. Global Finance to jeden z wiodących międzynarodowych magazynów z ponad 30 letnią historią. Czytelnikami magazynu są prezesi, dyrektorzy finansowi, analitycy i kadra menedżerska odpowiedzialna za podejmowanie strategicznych decyzji inwestycyjnych w 191 krajach na świecie.

    

   Bank Pekao S.A. po raz ósmy z rzędu wśród najlepszych pracodawców

   Bank Pekao S.A. kolejny raz otrzymał znak certyfikacji Top Employers i tym samym znalazł się w gronie unikalnych pracodawców w Polsce. Nagroda przyznawana jest firmom, które przewyższają wyznaczone, międzynarodowe standardy w dziedzinie HR i są skoncentrowane na wsparciu rozwoju zawodowego swoich pracowników, wzmacnianiu ich kompetencji i umiejętności, transparentnym działaniu w oparciu o przyjęte wartości i przyjęte zasady. 

   Certyfikat Top Employers otrzymują firmy, które wyróżniają się pod względem realizowania strategii personalnej. Podczas badania oceniane są wszystkie istotne obszary zarządzania działem HR w uczestniczących w projekcie organizacjach. Eksperci Top Employers Institute, niezależnej organizacji, która bada szeroki zakres zasad i praktyk HR wśród znaczących globalnych pracodawców i porównuje je ze standardami międzynarodowymi, oceniają następujące obszary: strategię rozwoju talentów, planowanie zasobów ludzkich, wdrażanie nowych pracowników (on-boarding), szkolenia i rozwój, zarządzanie wynikami, rozwijanie umiejętności przywódczych, rozwój kariery i planowanie sukcesji, wynagrodzenia i świadczenia oraz kulturę.

   "Cieszymy się, że po raz kolejny znaleźliśmy się w zaszczytnym gronie topowych pracodawców. Jest to wyróżnienie, z którego mogą być dumni wszyscy pracownicy Banku Pekao. Ludzie są dla nas najważniejsi, są filarem naszej działalności, ponieważ to dzięki nim tworzymy jeden z najlepszych banków w Polsce" - powiedział Daniel Giejbatow, Dyrektor Personalny Pionu Zasobów Ludzkich w Banku Pekao S.A.

   Warunkiem otrzymania nagrody Top Employers było osiągnięcie ponadprzeciętnych wyników w każdej z badanych kategorii.

    

   O Certyfikacie Top Employers

   Certyfikat Top Emloyers ma na celu identyfikację firm najlepiej realizujących zasady zarządzania zasobami ludzkimi. Każda z firm uczestnicząca w projekcie Top Employers podlega jednolitym, obiektywnym kryteriom oceny, opartym na międzynarodowych standardach HRM. Sprostanie tym standardom i ich przekroczenie jest warunkiem otrzymania prestiżowego znaku certyfikacji Top Employers.

   Bank Pekao S.A. został założony 17 marca 1929 r. i obecnie jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. To polski, międzynarodowy bank uniwersalny, największy bank korporacyjny i lider segmentu private banking w kraju. Pekao S.A. obsługuje ponad 5 milionów klientów, co druga polska firma jest klientem banku. Bank Pekao S.A. należy do grona najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. W ramach grupy kapitałowej działa kilkanaście spółek należących do grona krajowych liderów w zakresie działalności maklerskiej, leasingu, faktoringu i inwestycji finansowych. Bank - zatrudniając ponad 15 000 osób - jest jednym z większych pracodawców w Polsce.

   Historia Pekao S.A. to historia polskiej bankowości: jako pierwszy bank uruchomił w Polsce bankomat, wydał pierwszą kartę kredytową, uruchomił biuro maklerskie, zastosował w praktyce biometrię w bankowości.

   Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie - notowany w ramach indeksu WIG20,  należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

   Bank Pekao S.A.jest częścią grupy PZU - największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

 • Nagrody dla Banku Pekao S.A. w 2017 roku

  •  

   Bank Pekao S.A. wyróżniony certyfikatem Perły Polskiej Gospodarki

   Bank Pekao S.A. otrzymał certyfikat Perły Polskiej Gospodarki w kategorii Perły Sektora Finansowego. Został on przyznany  za prowadzenie konsekwentnej polityki i realizację strategii przedsiębiorstwa oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw w Polsce. 

   Wyróżnienie zostało wręczone 24 listopada podczas gali miesięcznika Polish Market. Miesięcznik od 15 lat jest organizatorem rankingu. Patronat honorowy nad nim objął Jarosław Gowin, Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

   Ranking Pereł Polskiej Gospodarki opracowywany jest przez pracowników Zakładu Wspomagania i Analizy Decyzji, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.   System Pekao Connect Innowacją roku 2017

   Usługa integracji platformy transakcyjnej PekaoBiznes24 z systemami finansowo-księgowymi firmy Pekao Connect otrzymała prestiżowy tytuł Innowacji Roku 2017. Pekao Connect to nowatorskie rozwiązanie Banku w zakresie elektronicznej obsługi bankowej dużych firm. Konkurs odbywał się patronatem Wydziału Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Fundacji Centrum Innowacji FIRE.

   Kapituła konkursu doceniła działania Banku Pekao S.A. mające na celu zapewnienie bezpośredniej komunikacji między systemami finansowo-księgowymi (FK) klientów korporacyjnych a platformą bankowości internetowej PekaoBiznes24.

   Pekao Connect umożliwia wykonywanie szeregu czynności bankowych, np. tworzenie i wysyłanie przelewów czy pobieranie wyciągów bezpośrednio z poziomu systemu księgowego firmy bez konieczności logowania się do PekaoBiznes24, gdyż odpowiednio skonfigurowany system FK robi to za użytkownika. Pozwala to na znaczną oszczędność czasu, ponieważ pracownik nie musi dwukrotnie wykonywać tej samej operacji najpierw w systemie firmy, a następnie w bankowości elektronicznej. Integracja systemu finansowo-księgowego przedsiębiorstwa z platformą transakcyjną PekaoBiznes24 oznacza, że wymiana danych między systemami następuje w trybie bezpośrednim i w czasie rzeczywistym, bez udziału człowieka.

   Usługi integrujące, czyli host to host są szczególnie istotne dla firm mających dużą skalę działalności. Przy tysiącach powtarzanych operacji, każde usprawnienie przynosi wymierne oszczędności. Drugą kluczową kwestią jest bezpieczeństwo, rozumiane w dwojaki sposób. Po pierwsze wymiana informacji pomiędzy klientem, a Bankiem spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, po drugie automatyzacja procesu ogranicza ryzyko pomyłki przy składaniu zlecenia. Duże firmy doceniają możliwości jakie daje Pekao Connect, dlatego z systemu korzysta już ponad 800 firm. W tym roku do grona użytkowników usługi dołączyło 345 przedsiębiorstw, liczymy że w kolejnych latach te liczby będą systematycznie rosły. - powiedział Andrzej Kopyrski , Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A.

   W ramach programu PekaoREADY Bank nawiązuje współpracę z dostawcami systemów ERP/FK, w zakresie bezpośredniej integracji z PekaoBiznes24 za pomocą usługi Pekao Connect. Klient może sprawdzić na stronie Banku Pekao S.A lub u swojego dostawcy oprogramowania ERP/FK, czy używany przez niego system jest dopasowany  do systemu Banku. Pekao Connect jest kompatybilny z rozwiązaniami oferowanymi przez wiodących na rynku dostawców systemów FK/HR.

   Bank Pekao S.A. jest liderem bankowości korporacyjnej w Polsce. Klientem Banku Pekao S.A. jest co druga duża polska firma.   Bank Pekao S.A. "Liderem Jakości Sprzedaży" kredytów z gwarancją de minimis

   Bank Peka S.A. otrzymał od Banku Gospodarstwa Krajowego statuetkę "Lidera Jakości Sprzedaży" kredytów z gwarancjami de minimis. Nagrodę przyznano zarówno za wysoką sprzedaż jak i jakość portfela kredytów. Suma gwarancji de minimis do udzielonych przez Bank Pekao kredytów wyniosła już blisko 4,5 mld PLN.

   "Wyróżnienie, które otrzymaliśmy od Banku Gospodarstwa Krajowego pokazuje, że można sfinansować rozwój i inwestycje w różnych firmach i równocześnie dbać o jakość portfela kredytowego. Gwarancje de minimis to korzystny produkt dla wszystkich trzech stron transakcji. Firma ma lepszy dostęp do kredytu i otrzymuje zabezpieczenie na preferencyjnych warunkach, Bank jest usatysfakcjonowany, bo profil ryzyka się ogranicza, a państwo wspiera rozwój sektora MŚP" - powiedział Tomasz Styczyński, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A.

   Kredyty z gwarancją de minimis oferowane są mikro, małym i średnim firmom. Gwarancja zabezpiecza 60% kapitału i odsetek kredytu obrotowego lub inwestycyjnego. Gwarancje de minimisudzielane są ze środków budżetu państwa. Jest to przykład instrumentu zwrotnego ze środków publicznych ułatwiających firmom dostęp do kredytu.

   Suma gwarancji do udzielonych przez Bank Pekao kredytów wyniosła już blisko 4,5 mld PLN.   Studenci wyróżnili Bank Pekao S.A.

   Bank Pekao S.A. został uhonorowany prestiżowym tytułem "Instytucja Przyjazna Młodym" podczas V Jubileuszowej Gali Nagród Środowiska Studenckiego "ProJuvenes" organizowanej przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. To wynik długotrwałej współpracy z uczelniami i wspierania środowisk studenckich. Już 12 uczelni w kraju razem z Bankiem Pekao S.A. wydaje legitymacje studenckie z funkcją karty płatniczej, a co siódmy student korzysta z usług banku.

   Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej docenił wiodącą rolę Banku Pekao jako instytucji, która od lat wspiera środowiska studenckie. Tym samym bank znalazł się wśród zasłużonych instytucji przyjaznych studentom, wspierających potencjał młodych ludzi i oferujących produkty, które przydadzą się na co dzień, podczas wyjazdów na stypendia i innych zagranicznych podróży. Z usług Banku Pekao S.A. korzysta już co siódmy polski student i blisko co trzeci student z Ukrainy studiujący w Polsce. Ponadto, już z 12 uczelniami w kraju m.in. Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, Politechniką Białostocką, Szkołą Główną Handlową, Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, czy Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym, bank wydał wielofunkcyjne Elektroniczne Legitymacje Studenckie łączące legitymację studencką z funkcją karty płatniczej, a w przypadku niektórych uczelni także karty miejskiej.

   W Banku Pekao S.A. studenci oraz młodzi klienci, którzy nie ukończyli 30 lat nie zapłacą za rachunek w złotych (Eurokonto Intro), rachunki walutowe, karty do rachunków, ubezpieczenie za granicą, przelewy z rachunku, wypłaty z bankomatów w kraju. Mogą też korzystać z nowej aplikacji mobilnej PeoPay - aplikacji stworzonej razem z klientami, która posiada wszystkie funkcje, które są im potrzebne. To pierwsza aplikacja w kraju, która wykorzystuje biometrię do potwierdzania transakcji, pozwala na płacenie za granicą w obcej walucie (zarówno w sklepach internetowych jak i stacjonarnych) oraz umożliwia płatność za zakupy internetowe bezpośrednio w telefonie. Została tak zaprojektowana, aby klient miał od razu dostęp do trzech najpotrzebniejszych funkcji: salda rachunku, jego historii i przelewów. Młodzi klienci mogą również otrzymać rabaty w ramach Programu Galeria Rabatów m.in. na podróże (booking.com), kursy językowe, księgarnie.  Bank Pekao S.A. posiada również ofertę skierowaną do samorządów studenckich i uczelni.   Bank Pekao S.A. podwójnie nagrodzony przez "Miesięcznik Finansowy BANK"

   W tegorocznej klasyfikacji "Miesięcznika Finansowego BANK" Bank Pekao S.A. uplasował się na drugim miejscu w rankingu "50 największych banków w Polsce" oraz otrzymał nagrodę główną w kategorii "Banki finansujące nieruchomości".

   Wyniki 22 edycji rankingu "Miesięcznika Finansowego BANK" zostały ogłoszone na uroczystej gali podczas "Horyzontów Bankowości 2017". Ranking "Miesięcznika Finansowego BANK" to jeden z najbardziej prestiżowych i najczęściej cytowanych corocznych rankingów banków w Polsce. O pozycji banków w poszczególnych kategoriach decydują twarde dane, opracowane przez ekspertów współpracujących z redakcją. Od lat ranking "Miesięcznika Finansowego BANK" uważany jest za najbardziej obiektywny i miarodajny.

   Na uroczystej gali Horyzontów Bankowości, w imieniu banku nagrody odebrał Grzegorz Piwowar Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A.   Bank Pekao SA najlepszym bankiem finansującym fuzje i przejęcia 

   Bank Pekao został uhonorowany prestiżowym tytułem Banku Roku w konkursie organizowanym przez "CEE M&A Awards". Tym samym, w opinii międzynarodowych specjalistów Bank Pekao w 2016 roku dostarczał najlepsze rozwiązania dotyczące finasowania fuzji i przejęć w Europie Środkowo-Wschodniej.

   Niezależni eksperci z zakresu Venture Capitals, zarządzający funduszami Private Equity, specjaliści od fuzji i przejęć docenili wiodącą rolę Banku Pekao w organizowaniu finansowania dla najważniejszych transakcji, które odbyły się w ubiegłym roku, a 2016 rok był rekordowy pod względem ilości projektów M&A.

   W 2016 roku, jednym z kilku znaczących sukcesów Banku była największa zrealizowana w Polsce transakcja Private Equity, czyli przejęcie sieci sklepów Smyk przez Fundusz Bridgepoint za ogromną kwotę 1,06 mld zł. Bank Pekao razem ze spółką zależną Pekao Investment Banking pełnił rolę wiodącego organizatora finasowania oraz wyłącznego doradcy finansowego Funduszu Bridgepoint.

   2017 rok rozpoczął się od poprawienia rekordu ustanowionego przez Bridgepoint. W styczniu br. Fundusze Cinven, MidEuropa Partners i Permira za rekordową w historii branży e-commerce kwotę 3,84 mld zł kupiły serwis Allegro. Przy tej transakcji Bank Pekao pełnił rolę wiodącego organizatora finasowania. Transakcją o zdecydowanie mniejszej kwocie, ale równie innowacyjną co powyższe był wykup większościowego pakietu akcji Pekaes, w celu wyjścia z giełdy. Bank Pekao pełnił w niej rolę wyłącznego, wiodącego organizatora finasowania. 

   Dzięki unikalnej wiedzy oraz doświadczeniu największego w Polsce zespołu finansowania strukturyzowanego i M&A możemy dostosować finansowanie do indywidualnych potrzeb klientów. Pozwala nam to brać udział w realizacji wyjątkowych w skali Europy transakcji. Jesteśmy Bankiem pierwszego wyboru dla działających w Polsce funduszy inwestycyjnych oraz polskich firm, które chcą razem z nami realizować swoje projekty. W ubiegłym roku Bank Pekao uczestniczył we wszystkich, najważniejszych transakcjach, które odbyły się na polskim rynku. Nagroda "Banku Roku" jest tego wyrazem - powiedział Andrzej Kopyrski Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A.   Bank Pekao SA wyróżniony trzeci raz z rzędu prestiżową nagrodą Euromoney za najlepsze usługi finansowania handlu 

   Międzynarodowy magazyn Euromoney uhonorował Bank Pekao S.A. prestiżową nagrodą Best Trade Finance Provider 2017. Tym samym w opinii klientów, Pekao S.A. pozostał liderem w dostarczaniu usług finansowania handlu w Polsce, zwyciężając w tej kategorii nieprzerwanie od 2015 roku.

   Nagroda jest przyznawana na podstawie badania, w którym klienci wybierają najlepsze ich zdaniem rozwiązania w zakresie finansowana handlu wskazując trzy banki, w których korzystają z produktów Trade Finance. Zwycięstwo Pekao w rankingu Euromoney świadczy m.in. o pozytywnym odbiorze usprawnień i nowych rozwiązań produktowych w obszarze finansowania handlu krajowego i zagranicznego, które bank wdrożył w ubiegłym roku.

   Jednym z nowych rozwiązań udostępnionych w ubiegłym roku był wprowadzony wspólnie z Pekao Faktoring nowy, hybrydowy model finansowania wierzytelności klientów korporacyjnych współpracujących w Grupą Pekao. W ramach projektu uruchomiono efektywny model sprzedaży i wdrożeń produktów finansowania wierzytelności, dzięki któremu klienci uzyskali dostęp do oferty z wykorzystaniem zarówno elementów produktów Banku oraz Pekao Faktoring. Całość finansowania jest strukturyzowana przez jednego specjalistę transakcyjnego.

   "W tegorocznej edycji badania, ankietę wypełniło ponad 300 klientów Banku. Cieszymy się, że tak duża grupa klientów doceniła obsługę jaką im oferujemy co znalazło odzwierciedlenie w wynikach konkursu." powiedziała Małgorzata Czerska - Dyrektor Biura Obsługi Finansowania Handlu w Banku Pekao S.A.
    

 • Nagrody dla Banku Pekao S.A. w 2016 roku

  •  

   PeoPay "Produktem Roku IT@BANK 2016" 

   XI ranking IT@BANK 2016 został rozstrzygnięty. Aplikacja płatności mobilnych PeoPay, Banku Pekao S.A., otrzymała tytuł "Produkt Roku IT@BANK 2016". Nagroda została wręczona na corocznej największej konferencji poświęconej najnowszym technologiom wykorzystywanym w bankowym IT, która odbyła się pod koniec ubiegłego tygodnia.

   Aplikacja płatności mobilnych umożliwia płacenie smartfonem we wszystkich terminalach w kraju i za granicą, gdzie obsługiwane są karty zbliżeniowe. Jest to obecnie ponad 425 tys. terminali płatniczych w Polsce (czyli ponad 85% wszystkich terminali) oraz blisko 4 miliony terminali na świecie. Użytkownik zapłaci aplikacją PeoPay zbliżeniowo niezależnie od tego czy w smartfonie ma dostęp do internetu, czy nie. Szybkość płatności to obok wygody, największy atut rozwiązania. W przypadku mniejszych zakupów, do 50 złotych, by zapłacić wystarczy zbliżyć odblokowany smartfon do terminala. Zbliżeniowo zapłacą użytkownicy smartfonów opartych o system operacyjny Android, a także Windows 10 Mobile. PeoPay to jedyne mobilne płatności zbliżeniowe działające na Windows 10 Mobile w kraju.

   Aplikacją można też zapłacić w większości sklepów internetowych w kraju. Natomiast, od niedawna, przy pomocy aplikacji PeoPay można również szybko i wygodnie zapłacić za wydanie prawa jazdy, czy map geodezyjnych w wybranych urzędach w kraju, w których usługa została włączona w ramach pilotażu. Stopniowo usługa będzie udostępniana w kolejnych urzędach.

   W ubiegłym roku, aplikacja płatności mobilnych PeoPay otrzymała statuetkę "Złotego Bankiera" w kategorii Innowacja roku 2014. A niedawno, zdobyła główną nagrodę w kategorii Projekt Roku 2015 podczas XI Edycji Kongresu Gospodarki Elektronicznej.   Bank Pekao S.A. z najlepszą Bankowością Prywatną w kraju wg magazynu Global Finance

   Prestiżowy magazyn Global Finance ogłosił wyniki drugiej edycji World's Best Private Banks Awards. Podobnie jak w ubiegłym roku, bankowość prywatna oferowana przez Bank Pekao S.A. została uznana za najlepszą w Polsce.

   Nagrody Word's Best Private Banks Awards przyznawane są instytucjom, które oferują klientom bankowości prywatnej najlepszy customer experience oraz najwyższą wartość i poziom usług. Eksperci z magazynu Global Finance wybrali zwycięzców rankingu na podstawie zgłoszeń nadesłanych przez same instytucje, analiz rynkowych, opinii analityków i menedżerów wyższego szczebla oraz klientów bankowości prywatnej.

   Bankowość prywatna w Banku Pekao S.A. powstała w 1997 roku. Bank Pekao S.A. jest największym bankiem działających na rynku usług private banking, biorąc pod uwagę podstawowy wyznacznik w tym obszarze: poziom aktywów klientów. Nagroda Global Finance to kolejne prestiżowe wyróżnienie przyznane Pekao w ostatnim czasie. W ubiegłym roku bank został wyróżniony tytułem Best Private Bank in Poland przez magazyn The Banker należący do grupy Financial Times.   Bank Pekao nagrodzony za System PeoPay, w tym płatności mobilne na Windows 10 Mobile

   PeoPay, pierwszy na świecie system zbliżeniowych płatności mobilnych na Windows 10 Mobile, zdobył główną nagrodę w kategorii Projekt Roku 2015 podczas odbywającej się wczoraj XI Edycji Kongresu Gospodarki Elektronicznej. Kapituła konkursu doceniła innowacyjność rozwiązania, m.in. możliwość płacenia nawet, kiedy telefon jest w trybie offline, a także dokonywania transakcji zbliżeniowych, poniżej 50 zł, bez konieczności włączania aplikacji.

   System PeoPay został wdrożony w 2013 roku, a rozwijana od tamtej pory aplikacja jako pierwsza w Polsce już w 2014 roku umożliwiała dokonywanie płatności zbliżeniowych, dzięki wykorzystaniu technologii HCE (Host Card Emulation). Umożliwia ona realizację tej aktywności bez udziału operatora komórkowego. Technologia ta działa w przypadku urządzeń z systemem Android 4.4 i wyższym a od lutego 2016 roku także na smartfonach z systemem Windows 10 Mobile. W obu przypadkach urządzenia muszą być wyposażone w moduł NFC.

   "Jednym z kluczowych celów jakie postawiliśmy sobie podczas wdrożenia płatności mobilnych PeoPay było zapewnienie użytkownikom maksymalnej wygody i szybkości w korzystaniu z aplikacji. Udostępnienie funkcji płatności zbliżeniowych HCE sprawiło, że użytkownicy PeoPay uzyskali dostęp do najszybszej i najwygodniejszej metody płacenia telefonem w sklepach stacjonarnych. Z kolei pierwsze na świecie wdrożenie HCE na platformę Windows 10 Mobile rozszerzyło grono klientów Pekao mogących cieszyć się z korzyści jakie niosą nowoczesne rozwiązania płatnicze" - powiedział Bartosz Zborowski, dyrektor Biura Projektów Strategicznych, Banku Pekao S.A.

   "Polski sektor finansowy, a w szczególności bankowość jest uznawany za 9. branżę w Europie pod względem poziomu cyfryzacji [i]. Co więcej, jest on dodatkowo postrzegany jako najbardziej dynamiczny i konkurencyjny we wdrażaniu cyfrowej transformacji. Wysoka skala innowacyjności sektora była możliwa do osiągniecia, dzięki aktywnemu wykorzystaniu kanałów mobilnych w komunikacji z klientem i obsłudze płatności i usług mobilnych. Coraz częściej jesteśmy w sytuacji, kiedy to smartfony są pierwszą rzeczą, po którą sięgamy wychodząc z domu. Dostawcy usług finansowych doskonale rozumieją ten trend, możemy to zaobserwować m.in. poprzez wzrost bezpiecznych rozwiązań sprzyjających integracji usług i realizacji transakcji z poziomu urządzeń mobilnych" - powiedział Paweł Jakubik, dyrektor działu usług i konsultingu, członek zarządu polskiego oddziału Microsoft.

   Dzięki aplikacji PeoPay klienci banku mają także możliwość dokonywania szybkich przelewów pomiędzy użytkownikami (na numer telefonu), realizacji płatności bezgotówkowych w sklepach i punktach usługowych współpracujących z bankiem oraz płacenia za zakupy w Internecie. Za jej pośrednictwem użytkownicy mogą również wypłacać gotówkę z bankomatów Pekao S.A. Obecnie dzięki PeoPay można płacić w 400 tys. terminali w kraju (czyli około 80% wszystkich punktów) oraz w blisko 3 milionach terminali na świecie.   KULkarta od Banku Pekao S.A. doceniona w Londynie

   Lubelska KULkarta - wielofunkcyjna legitymacja studencka z funkcją płatniczą - efekt współpracy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Banku Pekao S.A., nagrodzona na londyńskiej prestiżowej konferencji "Contacless Inteligence". To jedyne rozwiązanie z Polski nagrodzone przez międzynarodowe jury. Teraz każdy absolwent, pracownik czy miłośnik KUL-u może mieć także kartę z wizerunkiem i emblematem uczelni w portfelu.

   Od początku roku akademickiego 2015/2016 studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego korzystają z wielofunkcyjnej legitymacji studenckiej z funkcją płatniczą wydanej we współpracy z Bankiem Pekao S.A. To innowacyjny produkt: przy pomocy jednej karty studenci mogą korzystać z nowoczesnych form płatności elektronicznych czy korzystać z biblioteki, a w przyszłości także jeździć komunikacją miejską - karta może być bowiem nośnikiem biletów okresowych. Dodatkowo, legitymacja-karta daje możliwość uaktywnienia innych użytecznych i ułatwiających życie studenta funkcjonalności: karta może być wykorzystywana jako narzędzie weryfikacji uprawnień poszczególnych osób, czy używana jako klucz dostępu.

   "Tworząc KULkartę chcieliśmy ułatwić życie studentowi, tak żeby przy pomocy jednej karty mógł płacić, wypłacać gotówkę w bankomacie, czy wypożyczać książki. Cieszy nas, że KULkarta została zauważona również poza murami lubelskiej uczelni, na londyńskiej prestiżowej konferencji 'Contactless Inteligence'. Jury złożone z międzynarodowych ekspertów nie miało wątpliwości, że KULkarta jest po prostu 'cool'" - powiedziała Katarzyna Karpiuk, rzecznik prasowy Banku Pekao S.A.

   Konferencja "Contactless Intelligence" odbyła się już po raz dziesiąty. W konkursie Contactless & Mobile Awards odbywającym się podczas konferencji wyróżnione zostały te rozwiązania, które trwale przyczyniają się do rozwoju rynku płatności bezgotówkowych w Europie oraz poza nią. KULkarta jest jedynym rozwiązaniem z Polski, które zostało nagrodzone.

   Dodatkowo, przygoda z uniwersytecką kartą nie musi się teraz kończyć wraz z ukończeniem studiów. Od kilku dni absolwenci, pracownicy, przyjaciele czy po prostu sympatycy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, będą mogli mieć w portfelu kartę Banku Pekao S.A. z wizerunkiem i emblematem KUL-u. Aby mieć w portfelu taką kartę, wystarczy udać się do oddziału Banku Pekao S.A. Karta z wizerunkiem uczelni może być wydana jako karta debetowa do każdego rachunku prowadzonego w Banku Pekao S.A.

   "Bardzo się cieszymy, że w wyniku współpracy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Banku Pekao S.A. w ofercie naszego partnera pojawił się już drugi produkt, dedykowany naszemu Uniwersytetowi. Karta przedstawia godło i nazwę naszej Uczelni oraz znany i rozpoznawany nie tylko w Polsce dziedziniec uniwersytecki, tak bardzo lubiany przez społeczność akademicką. Karta może znaleźć się w portfelu każdego, kto ją wybierze - jesteśmy pewni, że będą nią zainteresowani w sposób szczególny studenci, pracownicy i absolwenci KUL, ale także przyjaciele i sympatycy naszego Uniwersytetu" - informuje Lidia K. Jaskuła, rzecznik prasowy KUL.   Złoty Bankier dla wielowalutowej karty debetowej Banku Pekao

   Wielowalutowa karta debetowa Banku Pekao została uznana za Innowację finansową w konkursie Złoty Bankier. Karta zapewnia automatyczne rozliczanie transakcji złotowych i walutowych z odpowiedniego rachunku klienta, co jest absolutną nowością na rynku. W historii konkursu już po raz trzeci Pekao zdobył statuetkę Złotego Bankiera w kategorii Innowacja finansowa, żaden inny bank nie może się pochwalić takim wynikiem.

   Przyznając statuetkę Złotego Bankiera w kategorii Innowacja finansowa eksperci Bankier.pl i dziennikarze Pulsu Biznesu szukali produktów, które będą wyznaczać trendy w bankowości w najbliższych latach. Wielowalutowa karta debetowa Banku Pekao spełnia te warunki.

   Karta wielowalutowa Banku Pekao to unikatowe na rynku rozwiązanie dla wszystkich realizujących transakcje w różnych walutach. Jest to uniwersalna karta debetowa, z której można korzystać zarówno w Polsce jak i za granicą. Dzięki możliwości wydania jednej karty do rachunku w PLN jak i do 4 rachunków walutowych tj. w EUR, USD, CHF i GBP, klient przed wyjazdem i wykonaniem transakcji w walucie obcej nie musi pamiętać o uprzednim połączeniu karty z odpowiednim rachunkiem walutowym w serwisie internetowym, czy też dzwonić w tej sprawie na infolinię banku. Transakcje wykonywane kartą są automatycznie księgowane na odpowiednim rachunku walutowym. Przykładowo, jeśli klient leci do Stanów Zjednoczonych z międzylądowaniem we Frankfurcie, to przy pomocy jednej karty zapłaci bezpośrednio w danej walucie za kawę na polskim lotnisku (zostanie obciążony rachunek w złotych), we Frankfurcie (z rachunku w euro) i na miejscu w Stanach (z rachunku dolarowego). Klient nie musi posiadać trzech kart, każdej do innego rachunku. Wielowalutowa karta debetowa dostępna jest zarówno w ofercie dla klienta indywidualnego, jak i dla klientów firmowych.

   "Karty debetowe to najpowszechniejsze produkty w portfelach klientów, korzystają z nich  miliony osób. Trudno jest więc stworzyć innowacyjną kartę, wyróżniającą się na rynku. Wprowadzając do oferty wielowalutową kartę debetową udowodniliśmy, że jest to możliwe, że wciąż można zaoferować klientowi bardzo innowacyjny i zarazem użyteczny produkt. Cieszymy się, że wielowalutowa karta debetowa Banku Pekao została doceniona nie tylko przez klientów, ale także przez grono niezależnych ekspertów" - powiedział Wojciech Pantkowski Dyr. Departamentu Klienta Detalicznego w Banku Pekao S.A.

   Złoty Bankier to największy ranking oceniający usługi i produkty bankowe w Polsce. Statuetka dla karty wielowalutowej jest już kolejną nagrodą, którą wygrał Pekao w konkursie organizowanym przez Puls Biznesu i portal Bankier.pl. W roku ubiegłym innowacją finansową były zbliżeniowe płatności mobilne PeoPay HCE, wcześniej ten tytuł zdobyła biometryczna metoda logowania i autoryzacji transakcji w systemie bankowości elektronicznej dla klientów korporacyjnych.
    

 • Nagrody dla Banku Pekao S.A. w 2015 roku

  •  

   Pekao Innowatorem Roku w obszarze bankowości transakcyjnej

   Bank Pekao zdobył tytuł "Innovators 2015 - Transactions Services" w międzynarodowym rankingu magazynu Global Finance. Niezależni eksperci docenili pionierską inicjatywę na rynku bankowości korporacyjnej w Polsce, jaką jest platforma EDI Finansowanie. Narzędzie to umożliwia przedsiębiorcom inicjowanie finansowania wierzytelności w Pekao w tym samym miejscu, w którym na co dzień wymieniają się zamówieniami, fakturami, awizami i potwierdzeniami dostaw, czyli w systemie finansowo-księgowym firmy.

   Integracja systemu bankowości internetowej Pekao Biznes24 z największą w kraju platformą EDI, służącą 30 000 użytkowników z 30 krajów do wymiany dokumentów handlowych w formie elektronicznej, została zrealizowana we współpracy z firmą CA Consulting S.A., należącą do Grupy Comarch. Połączenie obu narzędzi pozwala firmom na pełną obsługę łańcucha dostaw (składanie i realizacja zleceń, fakturowanie) oraz zarządzanie finansowaniem wierzytelności (w ramach usług eFinancing i Kredyt Zaliczka) na jednej wspólnej platformie Comarch EDI Finansowanie. EDI Finansowanie, umożliwia wysyłanie faktur do finansowania bezpośrednio z poziomu systemu księgowego. Platforma dostosowana jest do poziomu technologicznego małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.

   "Wdrożenie platformy EDI Finansowanie jako wartości dodanej do usług eFinancing od początku traktowaliśmy priorytetowo. Dzięki niej uzyskaliśmy dostęp do finansowania obrotów dużych sieci handlowych, które używają tej platformy jako standardu rozliczeń z dostawcami" - powiedział Sylwester Stasiak, Dyrektor Zarządzający w Departamencie Bankowości Transakcyjnej.   Bank Pekao najbardziej innowacyjnym bankiem w regionie CEE według magazynu EMEA Finance

   Prestiżowy magazyn EMEA Finance w tegorocznej edycji Europe Banking Awards uznał Bank Pekao za najbardziej innowacyjny bank w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Bank otrzymał nagrodę za wdrożenie płatności zbliżeniowych PeoPay HCE.

   W grudniu 2014 r. Bank Pekao jako pierwszy bank w Polsce oraz pierwszy wśród największych banków europejskich wprowadził płatności zbliżeniowe smartfonem w technologii HCE. Rozwiązanie pozwala płacić przy pomocy smartfonu z zainstalowaną aplikacją PeoPay we wszystkich terminalach z funkcją zbliżeniową.

   Innowacje i wzrost to filary strategii Banku Pekao. Nagroda EMEA Finance jest wyrazem uznania dla naszych ciągłych inwestycji oraz umiejętności i talentu naszych pracowników w rozwijaniu i wdrażaniu rozwiązań, które ułatwiają codzienne życie klientów - powiedział Luigi Lovaglio, Prezes Zarządu Banku Pekao S.A.

   Aplikacja PeoPay to uniwersalne rozwiązanie skierowane do wszystkich użytkowników smartfonów, bez względu na to z usług jakiego operatora komórkowego korzystają. Nie wymaga również prowadzenia rachunku osobistego w Banku Pekao.   Statuetka "Złoty Bankier" dla płatności mobilnych PeoPay HCE

   Aplikacja płatności mobilnych PeoPay HCE Banku Pekao okrzyknięta innowacją finansową roku 2014 w  plebiscycie Złoty Bankier. W  marcu br. liczba transakcji zbliżeniowych PeoPay HCE wzrosła o  25% w  ujęciu miesięcznym.

   W  grudniu 2014 r. Bank Pekao jako pierwszy bank w  Polsce oraz pierwszy wśród największych banków europejskich, wprowadził płatności zbliżeniowe smartfonem w  technologii HCE. Nowe rozwiązanie stwarza możliwość realizacji płatności przy pomocy smartfonu z  zainstalowaną aplikacją PeoPay we  wszystkich terminalach z  funkcją zbliżeniową.

   Jako pierwsi w  kraju i  pierwsi wśród największych banków europejskich zaoferowaliśmy użytkownikom smarfonów możliwość płacenia zbliżeniowo przy pomocy aplikacji PeoPay. Po  kilku miesiącach od  wdrożenia technologii, widzimy, że  nowy sposób płatności podoba się płacącym. Jest wygodny w  użytkowaniu, a  przede wszystkim powszechnie akceptowany. Już połowa płatności wykonywanych smartfonami z  aplikacją PeoPay, to  płatności zbliżeniowe, a  z miesiąca na  miesiąc ich liczba zdecydowanie rośnie. W  marcu było ich o  25% więcej niż w  lutym - mówi Bartosz Zborowski, Dyrektor Biura Projektów Strategicznych w  Banku Pekao.

   W  tym roku, to  już druga nagroda Bankiera.pl dla rozwiązań mobilnych Banku Pekao.

   Aplikacja PeoPay skierowana jest do  użytkowników smartfonów i  nie wymaga posiadania rachunku osobistego w  Banku Pekao.   Aplikacje mobilne Banku Pekao S.A. najlepsze w rankingu Bankier.pl!

   Aplikacje mobilne Banku Pekao S.A. zajęły 1 miejsce w rankingu aplikacji bankowości mobilnej sporządzonym przez Bankier.pl.

   Zwycięskie aplikacje Banku zostały najwyżej ocenione przez ekspertów, którzy brali pod uwagę zakres funkcjonalny aplikacji, ich dostępność na różnych platformach systemowych oraz możliwość płacenia w sklepach i dokonywania wypłat z bankomatów.

   Szczegółowe informacje na temat Rankingu Bankier.pl

   Pierwsze miejsce w rankingu Bankier.pl to już kolejne wyróżnienie dla aplikacji Pekao24 i PeoPay w tym roku - na początku marca br. obie aplikacje znalazły się na drugim miejscu w rankingu serwisu finansowego Money.pl.   Bankowość mobilna Banku Pekao S.A. zdobyła II miejsce w rankingu Money.pl 

   Bankowość mobilna Pekao24 wraz z systemem płatności mobilnych PeoPay po raz drugi z rzędu znalazła się na podium w rankingu Money.pl na najlepsze rozwiązanie mobilne w polskiej bankowości. Ocenie poddano 20 bankowych aplikacji dla klientów indywidualnych. Największe znaczenie miały przede wszystkim funkcjonalność i użyteczność.

   Bankowość mobilna Banku Pekao zdobyła drugie miejsce w rankingu Money.pl. Uwagę jurorów rankingu zwróciły funkcje dodatkowe aplikacji Banku Pekao S.A. - możliwość wyszukiwania bankomatów i punktów rabatowych w rozszerzonej rzeczywistości oraz walory aplikacji płatniczej PeoPay. W przeprowadzonym przez serwis finansowy Money.pl badaniu ocenie podlegało 20 parametrów związanych z bankowością mobilną, m.in. możliwość wykonania przelewu dowolnego, w tym przelewu z wykorzystaniem numeru telefonu lub konta społecznościowego, możliwość płacenia w terminalach w punktach handlowych, funkcje geolokalizacji, obsługę kodów QR. Największe znaczenie dla pozycji w rankingu miała liczba dostępnych funkcjonalności oraz ich użyteczność.

   Ranking Money.pl jest dostępny pod adresem www.money.pl   Bank Pekao SA podwójnie nagrodzony za najlepsze usługi finansowania handlu. 

   Bank Pekao SA został uznany za Najlepszego dostawcę usług finansowaniu handlu według badania przeprowadzonego przez prestiżowy magazyn Euromoney. To nie jedyne wyróżnienie, jakie otrzymała w styczniu bankowość transakcyjna Pekao. Magazyn Global Finance przyznał Pekao tytuł Best Trade Finance Bank in Poland. W opinii zarówno klientów (Euromoney), jak i ekspertów (Global Finance) Pekao oferuje najlepsze w Polsce produkty i usługi finansowania handlu.

   Nagroda Euromoney jest przyznawana na podstawie badania, w którym klienci wybierają najlepsze ich zdaniem rozwiązania w zakresie finansowana handlu. W tym roku, ponad 2000 międzynarodowych firm wskazywało trzy banki, w których korzystają z produktów finasowania handlu. Wśród banków działających w Polsce, Pekao uzyskał najwięcej głosów. Wynik ten świadczy to o zadowoleniu klientów z kompleksowego wachlarza oraz jakości usług i produktów bankowości transakcyjnej dostarczanych przez Bank.

   Natomiast tytuł Best Trade Finance Bank in Poland przyznany przez Magazyn Global Finance jest efektem decyzji ekspertów zajmujących się technologiami finasowania handlu, analityków rynku, menedżerów spółek. Pekao otrzymał nagrodę w kategorii wymiana handlowa i finansowanie łańcucha dostaw. Eksperci Global Finance oceniali wolumeny transakcji dokonywane przez bank, zakres i zasięg świadczonych usług, poziom obsługi klienta oraz stosowane rozwiązania technologiczne, ważna była również cena oferowanych produktów i usług.

   "Bankowość transakcyjna Pekao w minionych latach była wielokrotnie wyróżniana przez Klientów oceniających usługi banków w prestiżowym rankingu Euromoney Cash Management Survey. Zainspirowani czterema kolejnymi latami w gronie laureatów Cash Management Survey zdecydowaliśmy poddać się kolejnej weryfikacji Klientów, biorąc tym razem udział europejskiej ankiecie dotyczącej jakości świadczonych przez banki usług finansowania handlu. Dzięki licznemu udziałowi i pozytywnym opiniom naszych Klientów z dużą satysfakcją przyjęliśmy wiadomość, że Bank Pekao S.A. został uznany w 2014 roku za najlepszy Bank w zakresie produktów finansowaniu handlu według badania Trade Finance Survey przeprowadzonego przez Euromoney" - mówi Piotr Karwiński, Dyrektor Zarządzający Departamentem Bankowości Transakcyjnej Pekao.

    

 • Nagrody dla Banku Pekao S.A. w 2014 roku

  •  

   Nagrody IR Magazine rozdane. Bank Pekao z najlepszymi relacjami inwestorskimi. 

   W tegorocznej edycji rankingu IR Magazine, Bank Pekao został nagrodzony w kategorii: "Najlepsze Relacje Inwestorskie w Polsce", natomiast, Dariusz Choryło zwyciężył w kategorii: "Najlepszy Dyrektor Relacji Inwestorskich" w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Dariusz Choryło, jest związany z Bankiem Pekao od 1993 r., a od 2010 r. jest dyrektorem wykonawczym Departamentu Relacji Inwestorskich i Strategicznych Analiz Rynkowych w Banku Pekao.

   Nagrody IR Magazine to prestiżowe międzynarodowe nagrody przyznawane przez miesięcznik IR Magazine za najwyższą jakość relacji inwestorskich.

   Zwycięzcy są wybierani w wyniku niezależnego badania, które składa się z ankiety oraz wywiadów telefonicznych przeprowadzanych z zarządzającymi portfelami aktywów oraz analitykami finansowymi z całej Europy. Na podstawie uzyskanych opinii IR Magazine nagradza te osoby oraz zespoły, które osiągnęły najwyższą jakość relacji inwestorskich w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

    

   Bank Pekao dwukrotnym liderem rankingu Najlepszej Bankowości Mobilnej 2014 portalu Money.pl

   Dwie nagrody dla Banku Pekao podczas "Horyzontów Bankowości 2014".

   Bank Pekao otrzymał dwie nagrody podczas tegorocznych "Horyzontów Bankowości 2014". Bank zajął drugie miejsce w rankingu "50 największych banków w Polsce" miesięcznika BANK oraz otrzymał nagrodę specjalną "Innowatora rynku bankowego 2013 roku".

   Wyniki 19. rankingu miesięcznika BANK zostały ogłoszone wczoraj na uroczystej gali podczas "Horyzontów Bankowości 2014". Ranking miesięcznika BANK to jeden z najbardziej prestiżowych i najczęściej cytowanych corocznych rankingów banków w Polsce. O pozycji banków w poszczególnych kategoriach decydują dane finansowe ocenione przez ekspertów współpracujących z redakcją miesięcznika.

   Nagrodę specjalną "Innowatora rynku bankowego 2013 roku" odebrał Bartłomiej Nocoń, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej Banku Pekao. Nagrodę przyznano za innowacyjne i przełomowe rozwiązania w dziedzinie bankowości elektronicznej: internetowej i mobilnej.

    

   Bank Pekao dwukrotnym liderem rankingu Najlepszej Bankowości Mobilnej 2014 portalu Money.pl

   Aplikacja mobilna PekaoFirma24 zwyciężyła w rankingu Najlepszej Bankowości Mobilnej dla firm organizowanym przez portal Money.pl. Autorzy rankingu docenili funkcjonalność i użyteczność rozwiązania przygotowanego przez Bank Pekao. Aplikacja PekaoFirma24 pozwala klientom "schować do kieszeni" funkcje bankowości internetowej, które do tej pory były zarezerwowane dla komputerów stacjonarnych i laptopów. W lutym br. w rankingu Money.pl pierwsze miejsce zajęła aplikacja mobilna Pekao24 dla klientów indywidualnych.

   Autorzy rankingu Money.pl przetestowali dostępne na rynku aplikacje bankowości mobilnej dla użytkowników firmowych. Ocenie podlegało aż 27 parametrów. Brano pod uwagę m.in. zakres funkcjonalności, dostępność na systemy operacyjne oraz dodatkowe możliwości jakie oferuje aplikacja.

   Tym co szczególnie wyróżnia aplikację mobilną PekaoFirma24 jest pełna transakcyjność. Oprócz podstawowych funkcji informacyjnych (historia operacji, saldo rachunków), poprzez aplikację PekaoFirma24 klienci mają możliwość realizowania dowolnych przelewów krajowych i zagranicznych, czy korzystania z funkcji autodealingu - przewalutowania między rachunkami własnymi z preferencyjnym kursem walutowym. Aplikacja oferuje również rozwiązania ważne dla firm wieloosobowych czy przedsiębiorców, którzy prowadzą kilka firm. Po zalogowaniu do aplikacji przedsiębiorca może zaakceptować przelewy przygotowane wcześniej przez dział księgowy, a następnie wykonać płatności w innej firmie bez konieczności ponownego logowania. Aplikacja posiada również rozbudowaną część informacyjną, która jest dostępna bez logowania i umożliwia m.in. zapoznanie się z ofertą produktową banku, informacjami giełdowymi czy aktualnymi kursami walut.

   "Analizując aktualne trendy na światowych rynkach usług mobilnych uważamy, że bankowość mobilna w najbliższych latach stanie się jednym z wiodących kanałów korzystania z usług bankowych. Wygoda w sposobie korzystania z usług to jedna z kluczowych potrzeb klientów banku. Technologie mobilne oferując użytkownikom coraz więcej funkcji przydatnych na co dzień, przyzwyczajają konsumentów do sięgania po smartfony w sytuacjach, w których do tej pory korzystali z innych urządzeń i rozwiązań"- mówi Bartłomiej Nocoń, Dyrektor Zarządzający Departamentem Bankowości Elektronicznej w Banku Pekao.

   Aplikacja mobilna PekaoFirma24 została wprowadzona do oferty banku ponad rok temu. W tym okresie pobrało ją i zainstalowało na smartfonach kilkanaście tysięcy przedsiębiorców. Aplikacja PekaoFirma24 jest dostępna na wiodące systemy operacyjne dla urządzeń mobilnych (Android, iOS, Windows Phone, BlackBerry i Symbian).

   "Przeniesienie bankowania do kanału mobilnego to nie tylko proste odwzorowanie funkcji serwisu internetowego. Aplikacja Banku Pekao oferuje klientom także najszerszy na rynku zestaw funkcji usług dodatkowych charakterystycznych dla specyfiki urządzeń mobilnych takich jak geolokalizacja czy rozszerzona rzeczywistość" - dodaje Bartłomiej Nocoń.

   Dzięki funkcjonalnościom smartfona, aplikacja pozwala szybko znaleźć najbliższy oddział czy bankomat banku, ułatwia doładowanie konta karty pre-paid czy wysłanie do kontrahenta SMS-a z numerem rachunku. Aplikację uzupełnia inne ciekawe mobilne rozwiązanie dla firm - system akceptacji płatności PeoPay mPOS. Aplikacja ta umożliwia przyjmowanie w smartfonie płatności bezgotówkowych wykonanych przy pomocy aplikacji płatniczej PeoPay. Przedsiębiorca nie musi kupować terminala, wystarczy, że zainstaluje aplikację PeoPay mPOS w swoim smartfonie. Dodatkowym atutem systemu są dużo niższe opłaty za dokonanie transakcji niż w przypadku transakcji kartami płatniczymi w tradycyjnym terminalu.

    

 • Nagrody dla Banku Pekao S.A. w 2013 roku

  •  

   Eurobuild Awards 2013 r. - rozdane. Bank Pekao SA po raz trzeci z kolei bankiem roku w opinii rynku nieruchomości komercyjnych

   Już po raz trzeci z kolei, Bank Pekao SA został uhonorowany tytułem "Financing Provider of the Year, Poland 2013" przez jury konkursu organizowanego przed redakcję miesięcznika Eurobuild, jednego z najważniejszych pism specjalistycznych sektora Commercial Real Estate w Europie Środkowo-Wschodniej.

   "Financing Provider of the Year, Poland 2013" to jedna z 33 kategorii konkursu, otwarta dla wszystkich instytucji finansujących nieruchomości w Polsce w 2013 r. Przy wyborze zwycięzcy pod uwagę bierze się nie tylko wielkość, ilość i rodzaj sfinalizowanych umów, ważne kryterium stanowi również reputacja, jaką cieszy się dana instytucja.

   Nagrodę przyznało jury złożone z przedstawicieli znaczących firm sektora nieruchomości komercyjnych: deweloperów, inwestorów, konsultantów, firm prawniczych oraz banków. Kontrolę nad prawidłowością wyboru kandydatów do nagrody oraz nad głosowaniem sprawowało KPMG.

   Wśród zwycięzców w swoich kategoriach znalazły się również projekty finansowane przez Pekao: Nowy Budynek Biurowy Roku w Polsce - Plac Unii zbudowany przez Liebrecht &Wood / BBI, Nowe Centrum Handlowe Roku - Galeria Katowicka zbudowana przez Neinver, Szczególne Biznesowe Osiągnięcie Roku - uzyskanie przez Ghelamco finansowania biurowca Warsaw Spire.

   Nagrody Eurobuild Awards przyznawane są najlepszym firmom działającym na rynku budownictwa i nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest to unikatowa inicjatywa, która wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń na rynku nieruchomości komercyjnych, znajdując uznanie zarówno wśród uczestników ceremonii wręczenia nagród, sponsorów i partnerów, jak i całego rynku. Eurobuild Awards wyrastający na najważniejsze wydarzenie roku kreuje liderów, wskazuje trendy oraz mocne strony rynku.

    

   Trzeci raz z rzędu Pekao uznany najlepszym bankiem w Polsce w zakresie usług bankowości transakcyjnej

   Klienci głosujący w ankiecie Euromoney Cash Management Survey 2013 kolejny raz uznali bankowość transakcyjną Pekao za najlepszą w Polsce. Pierwsze miejsce w tym prestiżowym, międzynarodowym rankingu potwierdza pozycję niekwestionowanego lidera w obszarze Cash Management na polskim rynku bankowym i świadczy o zadowoleniu klientów z usług i produktów bankowości transakcyjnej dostarczanych przez Pekao.

   Wyniki badania zrealizowanego przez magazyn Euromoney wśród 24 tys. międzynarodowych klientów korporacyjnych plasują Bank Pekao w gronie najlepszych na świecie instytucji świadczących usługi Cash Management. Klienci docenili innowacyjność, wysoką jakość oraz maksymalne bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji.

   Sukces w rankingu Pekao zawdzięcza tworzeniu "szytych na miarę" rozwiązań, dopasowanych do potrzeb i specyfiki wielu obsługiwanych przez Bank branż, takich jak: energetyka, media, transport, ubezpieczenia, sektor publiczny, handel hurtowy i detaliczny. Zarządzanie zobowiązaniami, należnościami i płynnością powierzyło Bankowi Pekao ponad 14,5 tys. firm. W tym roku, rozpoznając potrzeby rynku, produkty i usługi bankowości transakcyjnej zarezerwowane dotąd dla korporacji udostępniliśmy również klientom z segmentu SME.

   "Wygrana w 2011 r. była dla nas istotnym sukcesem, kolejne zwycięstwo w 2012 r. potwierdzeniem, że nagroda roku poprzedniego to nie przypadek, zaś pierwsze miejsce w 2013 r. ugruntowuje pozycję lidera bankowości transakcyjnej Pekao na rynku i jest zobowiązaniem wobec bezpośrednich odbiorców naszych usług. Bankowość transakcyjna to często podstawa relacji z klientami korporacyjnymi i nie mam wątpliwości, że konkurencja w tym obszarze będzie coraz silniejsza" - mówi Piotr Karwiński, Dyrektor Zarządzający Departamentem Bankowości Transakcyjnej w Bank Pekao.

   Podobnie jak Bank Pekao w Polsce, siedem kolejnych banków z Grupy UniCredit zajęło pierwsze miejsca w rankingu Euromoney Cash Management Survey 2013 - w Austrii, Bośni i Hercegowinie, Czechach, Chorwacji, Rumunii, Serbii i Słowenii. Potwierdza to dominującą pozycję Grupy UniCredit w Europie Środkowo-Wschodniej w obszarze Cash Management.

   Badanie Cash Management Survey jest organizowane co roku przez Euromoney Magazine, jeden z najstarszych magazynów biznesowych w Europie, który ukazuje się od 1969 r. W 2013 r. ankieta dotyczącą usług bankowości transakcyjnej została zrealizowana we wszystkich krajach świata i wzięło w niej udział 24 tys. klientów.

    

   Tytuł Top Employers po raz 4. z rzędu dla Banku Pekao

   W tegorocznej edycji konkursu Top Employers Polska 2013 dla najlepszych pracodawców tytuł zdobył Bank Pekao. Nagroda przyznawana jest firmom, które przewyższają wyznaczone międzynarodowe standardy w dziedzinie HR. Pekao już czwarty raz z rzędu został laureatem tego wyróżnienia.

   Świadczenia podstawowe i dodatkowe, warunki pracy, szkolenia i rozwój, rozwój kariery zawodowej oraz kultura organizacyjna firmy - to kategorie, według których oceniane są firmy w ramach badania Top Employers. Nagrodę Top Employers przyznaje Instytut CRF (Corporate Research Foundation), który m.in. poprzez ankiety i audyt wewnątrz organizacji bada całość polityki personalnej i stosowane praktyki.

   "Kierunkowskazem wyznaczającym sposób działania Banku Pekao SA i jego pracowników są wyznawane wartości: równe traktowanie, szacunek, wolność w działaniu, przejrzystość, wzajemność i zaufanie. Tworzymy kulturę organizacyjną, w której każdy pracownik - bez względu na miejsce w hierarchii - swoim zachowaniem potwierdza, że wartości nie stanowią jedynie deklaracji na papierze, ale są obecne w banku na co dzień&qout; - mówi Mirosław Gałat, dyrektor wykonawczy Pionu Zasobów Ludzkich w Banku Pekao.

   Podczas badania oceniane są wszystkie decydujące obszary zarządzania działem HR w uczestniczących w projekcie organizacjach. Eksperci z CRF oceniają aspekty związane z wynagrodzeniami pieniężnymi, niematerialnymi, kanały komunikacji z pracownikami, możliwość skorzystania z elastycznych godzin pracy, programy rozwojowe, wartości firmy i ich przełożenie na pracę.

   Bank Pekao wraz ze spółkami zależnymi zatrudnia ok. 20 000 tysięcy osób. Bank oferuje im szkolenia miękkie i twarde oraz rozbudowane programy rozwojowe realizowane także za granicą. W 2012 r. w programie Talent Management Review wzięło udział 330 osób. Program umożliwia pracę w projektach i szkoleniach realizowanych m.in. w centrum szkoleniowym UniManagement w Turynie. Obecność Pekao w międzynarodowej Grupie UniCredit stwarza także okazję do rotowania wewnątrz Grupy.

   Bank Pekao stara się także pomagać studentom w zdobyciu pierwszych doświadczeń zawodowych. W 2012 roku w praktykach w Banku uczestniczyło ponad 1200 osób. Drugim elementem dbania o rozwój potencjalnych przyszłych pracowników jest realizowany wspólnie z Fundacją UniCredit & Universities projekt stypendialny dla młodych naukowców.

    

   Bank Pekao kolejny raz nagrodzony przez Giełdę Papierów Wartościowych

   Bank Pekao został najlepszym organizatorem emisji obligacji na rynku Catalyst w 2012 roku. Bank otrzymał nagrodę za "wartość zorganizowanych i wprowadzonych emisji instrumentów dłużnych". Jest to kolejna nagroda dla Pekao związana z rynkiem kapitałowym. W ubiegłym roku Bank otrzymał od GPW tytuł "Lidera Rynku Treasury BondSpot Poland w 2011 r."

   Pekao dla swoich klientów zorganizował w ubiegłym roku emisje średnioterminowych obligacji korporacyjnych o łącznej wartości ponad 5,5 mld PLN. Stanowi to aż 40% wartości wszystkich ubiegłorocznych emisji średnioterminowych obligacji korporacyjnych. Zdecydowana większość tych emisji - ponad 80%, została później zanotowana na rynku na rynku Catalyst. Niemal 70% spośród wszystkich notowanych na Catalyst obligacji korporacyjnych zostało uplasowanych za pośrednictwem Banku Pekao.

   "Trudno sobie wyobrazić dużą transakcję na rynku długu w Polsce bez udziału Banku Pekao. Ten sposób pozyskiwania kapitału jest coraz istotniejszy dla naszych klientów, dlatego systematycznie zwiększamy udziały w tym rynku. Chcemy być Bankiem pierwszego wyboru dla klientów poszukujących finasowania za pomocą obligacji" - mówi Maciej Tarnawski, Dyrektor Biura Rynków Kapitałowych w Banku Pekao.

   Bank Pekao brał również udział w trzech największych emisjach ubiegłego roku: PKN ORLEN (1 mld PLN), PGNiG (2,5 mld PLN), Energa (1 mld PLN). Pekao, z prawie 30% udziałem, jest liderem rynku korporacyjnych średnioterminowych papierów dłużnych.

    

 • Nagrody dla Banku Pekao S.A. w 2012 roku

  •  

   I miejsce dla aplikacji mobilnej Banku Pekao w rankingu Gazety Bankowej.

   Agencja reklamowa Apella S.A., wydawca Gazety Bankowej, analizując ofertę polskich banków przeprowadziła ranking bankowych aplikacji mobilnych dostępnych na tablety z systemem iOS i Android. Oceniano istotne cechy aplikacji z punktu widzenia użytkownika, elementy użyteczności aplikacji oraz jej funkcjonalności.

   Spośród aplikacji oferowanych przez banki zdecydowanym zwycięzcą okazała się aplikacja mobilna Banku Pekao S.A., deklasując pozostałych rywali pod względem innowacyjności i wygody w użytkowaniu. Aplikację Pekao doceniono także za czytelny i intuicyjny przekaz.

   To już kolejne wyróżnienie dla aplikacji mobilnej Banku Pekao SA, która w lutym 2012 r. została nagrodzona jako najlepsza aplikacja bankowości mobilnej w konkursie Mobile Trends Awards zorganizowanym przez Firmę ClickMaster Polska. W kwietniu aplikacja Pekao zwyciężyła w rankingu na najbardziej użyteczne aplikacje mobilne wśród dostępnych na rynku rozwiązań polskich banków, natomiast we wrześniu uplasowała się w czołówce rankingu "Przyjazny Bank Newsweeka".

   Więcej informacji o aplikacji mobilnej Banku Pekao i możliwościach jej pobrania - na stronie impekao24.pl

    

   Bankowość transakcyjna Pekao po raz drugi z rzędu najlepsza w Polsce

   Bank Pekao został najlepszym bankiem w Polsce w zakresie usług bankowości transakcyjnej, tym samym obronił tytuł przyznany w zeszłym roku przez Magazyn Euromoney. Wyniki tegorocznego konkursu stawiają Pekao wśród najlepszych na świecie banków oferujących bankowość transakcyjną dla korporacji w trzech kategoriach: "wiedzy branżowej i doświadczenia", "wsparcia technicznego i doradztwa" oraz "zgodności z systemami klienta".

   W ankiecie zorganizowanej przez prestiżowy miesięcznik Euromoney wzięło udział ponad 17 tysięcy międzynarodowych korporacji, które oceniały produkty i usługi bankowości transakcyjnej w poszczególnych krajach. O sukcesie Banku Pekao zdecydowało między innymi stałe poszerzanie dostępnych usług w zakresie bankowości transakcyjnej, w tym udostępnianie coraz większej ilości produktów na platformie elektronicznej PekaoBiznes24.

   "Produkty i usługi bankowości transakcyjnej są tym, z czego klient korporacyjny korzysta na co dzień, są podstawą relacji firmy z bankiem. Od jakości świadczonych usług i ich innowacyjności zależy w głównej mierze postrzeganie Banku przez klienta korporacyjnego. Nagroda przyznana przez Magazyn Euromoney jest tak istotna, gdyż to sami klienci wybierają najlepszy ich zdaniem bank" - powiedział Andrzej Kopyrski, Wiceprezes Pekao SA, nadzorujący pion bankowości korporacyjnej i rynków finansowych.

   Podobnie jak Pekao, także UniCredit został najlepszym bankiem z ofertą bankowości transakcyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej. W tej samej konkurencji banki z Grupy UniCredit uzyskały najwięcej głosów także w następujących sześciu krajach: Bośnia i Hercegowina, Czechy, Chorwacja, Węgry, Rumunia oraz Słowenia.

   "Usługi ponadgraniczne to podstawa strategii UniCredit wobec klientów korporacyjnych. Od dawna pracujemy nad poprawą satysfakcji naszych klientów. Regularnie z nimi rozmawiamy, aby poznać ich opinię o świadczonych usługach. Zadowolenie klienta jest głównym czynnikiem branym pod uwagę przy tworzeniu nowych produktów. Nasz model obsługi i struktury podejmowania decyzji podporządkowane są temu celowi" - powiedział Gianni Franco Papa, Szef Pionu Europy Środkowo-Wschodniej w Grupie UniCredit.

   Magazyn Euromoney uznawany jest za jeden z najważniejszych tytułów zajmujących się międzynarodową bankowością oraz finansami. Od 1992 roku magazyn przyznaje nagrody najefektywniejszym instytucjom finansowym, jak również najlepszym bankom w ponad 100 krajach.

    

   Bankowość mobilna Banku Pekao S.A. zajęła II miejsce w rankingu "Przyjazny Bank Newsweeka" w kategorii bankowości mobilnej.

   Audytorzy współpracującej z "Newsweekiem" pracowni Millward-Brown SMG/KRC  brali pod uwagę dostęp do rachunku bankowego z poziomu telefonu i innych urządzeń mobilnych, jak również poprzez stronę lajt (czyli stronę internetową serwisu dedykowaną na telefony komórkowe) oraz usługi SMS. Eksperci  w szczególności  oceniali łatwość nawigacji po serwisie, a także czas oczekiwania na odpowiedź banku i zrealizowania usługi.

   Bankowość Mobilna oferowana przez Bank Pekao to najbardziej zaawansowana aplikacja mobilna dedykowana na telefony komórkowe i inne urządzenia przenośne. Dzięki aplikacji mobilnej klient posiada swobodny dostęp do swojego rachunku i innych  produktów bankowych, może również wykonywać operacje bankowe z dowolnego miejsca,  i o każdej  porze.

   Obok aplikacji mobilnej oceniano także serwis mobilny Pekao24 dostępny z poziomu przeglądarki internetowej w telefonie komórkowym oraz serwis SMS umożliwiający obsługę konta poprzez zlecenia wysyłane z komórki.

   Więcej informacji o bankowości mobilnej Banku Pekao można uzyskać na stronie impekao24.pl

    

   Godło "Teraz Polska" dla Banku Pekao za kompleksową ofertę bankowości mobilnej

   Kompleksowa oferta bankowości mobilnej obejmująca Eurokonto Mobilne, aplikację bankowości mobilnej Pekao24 oraz aplikację Mobilny Planer Zakupów została nagrodzona prestiżowym Godłem Promocyjnym "Teraz Polska". W konkursie "Teraz Polska" nagradzane są usługi i produkty, które dzięki swoim walorom jakościowym, technologicznym i użytkowym, wyróżniają się na rynku oraz mogą być wzorem dla innych. To już drugie wyróżnienie tego typu dla bankowości detalicznej Banku Pekao - w zeszłym roku godłem została nagrodzona Bankowość Elektroniczna Pekao24.

   Nagrodzona Godłem Promocyjnym "Teraz Polska" kompleksowa oferta bankowości mobilnej jest dostępna dla klientów Banku Pekao od grudnia 2011 r. i obejmuje: rachunek osobisty Eurokonto Mobilne, aplikację bankowości mobilnej Pekao24 oraz aplikację Mobilny Planer Zakupów ułatwiającą korzystanie z rabatów przy płatnościach kartą Banku Pekao w ponad 1500 punktów w Polsce.

   "Eurokonto Mobilne to pierwsze w Polsce konto mobilne. Wprowadzając je,  pokazaliśmy, ze rozumiemy potrzeby użytkowników urządzeń przenośnych, aktywnie korzystających ze zdalnych kanałów dostępu, chętnie płacących kartą płatniczą" - mówi Wojciech Pantkowski, dyrektor zarządzający departamentu klienta detalicznego w Banku Pekao.

   Podstawowe opłaty miesięczne wynoszą: 5,99 zł za konto, 3,99 zł za kartę debetową. Jednak regularne wpływy w wysokości minimum 500 zł oraz 4 transakcje kartą w miesiącu umożliwiają zniesienie opłat, dzięki czemu rachunek może być prowadzony bezpłatnie. Ponadto klienci korzystający z tego Eurokonta mają do dyspozycji bezpłatne wypłaty z ponad 4 500 bankomatów Banku Pekao i sieci Euronet na terenie kraju, 20 000 bankomatów Grupy UniCredit w Europie oraz dwie bezpłatne wypłaty z dowolnego bankomatu innego banku w Polsce.

   Posiadacz Eurokonta Mobilnego bezpłatnie realizuje przelewy internetowe, mając do dyspozycji nie tylko nowoczesny system bankowości internetowej, ale także aplikację bankowości mobilnej Pekao24. Pozwala ona w prosty i intuicyjny sposób zrealizować większość operacji takich jak: przelewy jednorazowe do niezdefiniowanych odbiorców, doładowania telefonów, spłata karty czy możliwość sprawdzenia sald i historii posiadanych rachunków. Część informacyjna aplikacji nie wymaga zalogowania i oferuje funkcje, z których mogą korzystać także osoby nieposiadające rachunku w Banku Pekao: dostęp do kursów walut, aktualności i aktualnej oferty Banku, możliwość wyszukiwania bankomatów, oddziałów i punktów rabatowych. Unikalny wygląd aplikacji oparty na kształcie obracającego się koła, wyróżnia aplikację pod względem graficznym i ergonomicznym.

   "Uważnie przyglądaliśmy się dostępnym możliwościom oferowanym przez szeroko rozumianą mobilność, kierunkom rozwoju rynku smartfonów i tabletów, wreszcie - co najważniejsze - nieustannie pytaliśmy naszych klientów o ich oczekiwania względem tego kanału dostępu do usług Banku Pekao.Efektem tej pogłębionej i rzetelnej analizy było to, że już na starcie aplikacja mobilna Banku Pekao obsługiwała wszystkie najpopularniejsze systemy na jakich pracują telefony komórkowe, smartfony i tablety (Symbian, Android, iOS, BlackBerry, Windows Mobile, Java)" - mówi Bartłomiej Nocoń, dyrektor departamentu bankowości elektronicznej w Banku Pekao. 

   Posiadacz dowolnej karty Banku Pekao może korzystać z atrakcyjnych rabatów w ramach programu "Płać kartą bo warto!", dla którego Bank zaprojektował specjalny przewodnik w formie aplikacji Mobilny Planer Zakupów. Korzystając z funkcji geolokazacji klient szybko odnajdzie najbliższe sklepy i galerie handlowe, w których otrzyma atrakcyjne rabaty do 50%. Aplikacja jest bezpłatna i obsługuje urządzenia mobilne z systemami operacyjnymi iOS i Android.

    

   Aplikacja mobilna Pekao24 najlepsza w rankingu użyteczności

   Aplikacja mobilna Pekao24 zwyciężyła w rankingu na najbardziej użyteczne aplikacje mobilne wśród dostępnych na rynku rozwiązań polskich banków, zdobywając 85 na 96 możliwych punktów i wyprzedzając drugi w zestawieniu bank aż o 8 punktów. Uzyskała też najwyższe noty w zestawieniu aplikacji na systemy iOS i Android.

   Spośród oferty 39 banków firma Janmedia Interactive przebadała 10, które oferują aplikację bankowości mobilnej. Podczas analizy eksperci oceniali 5 obszarów użyteczności aplikacji: nawigację i strukturę, treść strony, informacje zwrotne i pomoc, grafikę oraz wprowadzanie danych. Eksperci mieli do wykonania 3 zadania: założenie lokaty, wykonanie przelewu zdefiniowanego oraz sprawdzenie stanu posiadanego kredytu.

   "Aplikacja mobilna Pekao24 łączy bogatą funkcjonalność z przyjaznym i łatwym w obsłudze wyglądem. Wiemy o tym, że klienci korzystają z nowoczesnych rozwiązań, gdy są one intuicyjne i atrakcyjne. Cieszymy się, że w opinii ekspertów udało się nam zrealizować zamierzony cel i dostarczyć produkt o najwyższej jakości i użyteczności na rynku" - podkreśla Bartłomiej Nocoń, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Pekao.

   Podsumowanie uzyskanych ocen wykazało, że najbardziej użyteczną aplikacją mobilną na rynku jest aplikacja Banku Pekao. Zdobyła ona aż 85 pkt. na 96 możliwych, a drugi z kolei bank w rankingu uzyskał 77 pkt.  Ponadto w większości ocenianych kategorii aplikacja Pekao otrzymała maksymalną liczbę punktów.

   "Przeprowadzona przez nas analiza pokazuje ogromne dysproporcje między aplikacjami - zarówno pod względem użyteczności, jak i oferowanych funkcjonalności. Zdecydowanie najbardziej dostosowanymi do kontekstu mobilnego i zorientowanymi na użytkownika były aplikacje zwycięskiego Banku Pekao, który zdeklasował rywali. Struktura aplikacji powinna być przemyślana w taki sposób, aby użytkownik szedł prosto do celu realizowanego przez siebie zadania. Wydaje się, że Bank Pekao S.A. znalazł na to sposób" - mówi Monika Mikowska, Dyrektor ds. Rozwoju w Janmedia Interactive.

   Aplikacja mobilna w Pekao działa na wszystkich najpopularniejszych urządzeniach mobilnych i obsługuje większość systemów operacyjnych: Symbian, Android, iOS, BlackBerry, Windows Mobile, Java, co stanowi 96% rynku urządzeń mobilnych w Polsce. Po 4 miesiącach od wprowadzenia aplikacji ściągnęło ją już ok. 50 tysięcy użytkowników.

   Dzięki aplikacji mobilnej Banku Pekao, klienci mogą wykonywać nie tylko podstawowe operacje, takie jak: przelewy na dowolny rachunek, przelewy zdefiniowane, z rachunku karty oraz otwierać lokaty, ale również mają dostęp do geolokalizacji placówek, bankomatów oraz punktów rabatowych. Mogą także znaleźć dane swojego Doradcy Osobistego oraz zlecić kontakt poprzez dedykowany formularz. Klienci mają też dostęp do szerokiego pakietu informacji bez konieczności logowania m.in. kursów walut i kalkulatora, czy mapy z wyszukiwarką punktów rabatowych, domów maklerskich.

   Pełen raport jest dostępny pod adresem jestem.mobi

    

   Bank Pekao wyróżniony jako wyjątkowy pracodawca

   Bank Pekao S.A. po raz trzeci z rzędu został uhonorowany nagrodą Top Employers. Tytuł ten przyznawany jest firmom, które oferują pracownikom wyjątkowe warunki pracy. Ponadto Grupa UniCredit, do której należy Bank Pekao, jako jedna z trzech firm działających na polskim rynku otrzymała znak Top Employers Europe 2012.

   "Pekao zdobywa tytuł Top Employers od początku realizacji tego projektu w Polsce. To, co wyróżnia  Bank Pekao S.A. spośród innych pracodawców, to konsekwentna realizacja strategii, która koncentruje się na indywidualnych potrzebach pracowników, zapewniając jednocześnie możliwości rozwoju zawodowego" - mówi Przemysław Stalica, dyrektor Departamentu Rozwoju Zasobów Ludzkich w Banku Pekao.

   Bank Pekao wraz ze spółkami zależnymi zatrudnia ok. 20 tysięcy osób, natomiast Grupa UniCredit, do której należy Pekao ok. 170 tys. Dzięki obecności w dużej europejskiej firmie pracownicy mają możliwości rozwoju nie tylko w skali lokalnej, ale również międzynarodowej. Wśród możliwości, jakie mają jest m.in. udział w programach rozwijających ich umiejętności menedżerskie. Przykładem jest program UniQuest  lub Talent Management Review, w którym udział bierze ok. 400 osób z całej Polski. Dzięki niemu pracownicy o wysokim potencjale rozwojowym uczestniczą w różnorodnych projektach i szkoleniach, nie tylko w Polsce, ale i we Włoszech, min. w centrum szkoleniowym UniManagement w Turynie.

    

 • Nagrody dla Banku Pekao S.A. w 2011 roku

  •  

   2 x Złote Godło konkursu Najwyższa Jakość Quality International 2011 dla Banku Pekao S.A.

   Bank Pekao S.A. został podwójnym laureatem konkursu Najwyższa Jakość Quality International 2011, zdobywając Złote Godło w kategorii "usługa" za Pakiety Umowy Zintegrowanej Pekao dla Klientów korporacyjnych oraz za system bankowości elektronicznej Pekao24 dla Klientów indywidualnych.

   Kapituła konkursu doceniła najwyższą jakość strategicznych rozwiązań, za pomocą których Bank Pekao SA kompleksowo i efektywnie zarządza relacjami biznesowymi z Klientami korporacyjnymi i indywidualnymi.

   Nagrodzona Złotym Godłem konkursu Najwyższa Jakość QI 2011 kompleksowa Umowa Zintegrowana Pekao - dostępna w formie trzech pakietów SILVER, GOLD i PLATINUM - umożliwia Klientom korporacyjnym korzystanie z wielu dopasowanych produktów, pozwala na ich szybką aktywację w dogodnym terminie przy maksymalnie uproszczonych procedurach, co w konsekwencji sprzyja nawiązaniu szerokiej i długotrwałej relacji z Bankiem.

   Złote Godło konkursu Najwyższa Jakość QI 2011 dla Pekao24 to wyraz uznania dla działań Banku związanych z wdrażaniem rozwiązań najwyższej jakości w bankowości elektronicznej i rozwojem serwisu internetowego pod kątem wygody Klienta przy jednoczesnej dbałości o najwyższy standard obsługi we wszystkich pozostałych formach kontaktu z Bankiem.

   Konkurs Najwyższa Jakość Quality International jest organizowany przez redakcję Forum Biznesu - dodatku do "Dziennika Gazety Prawnej" pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Klubu Polskie Forum ISO 9000. Ma za zadanie wyłonienie i uhonorowanie podmiotów odznaczających się wysoką dbałością o jakość oferowanych produktów i usług.

    

   Bankowość elektroniczna Pekao24 z prestiżowym godłem "Teraz Polska" 

   Bankowość elektroniczna Pekao24 dedykowana klientom indywidualnym zdobyła prestiżowe Godło Promocyjne "Teraz Polska". W konkursie "Teraz Polska" nagradzane są usługi i produkty, których jakość powinna być wzorem do naśladowania. To jedna z najbardziej cenionych nagród, jaką może zdobyć firma działająca w Polsce. Przyznawana jest od prawie 20 lat.

   Nagrodzona Godłem Promocyjnym "Teraz Polska" bankowość elektroniczna Pekao24 to system przeznaczony dla klientów indywidualnych Banku Pekao S.A. Użytkownicy mogą korzystać z szerokiej palety czynności dostępnych w oddziale, a dodatkowo oferowane są im także produkty i oferty adresowane wyłącznie do użytkowników bankowości internetowej.  Od połowy 2010 roku mogą realizować operacje także poprzez telefony komórkowe czy inne urządzenia mobilne. Codziennie z serwisu internetowego Pekao24 korzysta prawie 500 tysięcy użytkowników realizując ponad 200 tysięcy przelewów. Na koniec 2010 roku liczba podpisanych umów w Pekao24 przekroczyła  1,7 mln.

   "Systematycznie rozwijamy bankowość elektroniczną w Banku Pekao S.A. wprowadzając nowe funkcjonalności.  "Godło "Teraz Polska" dla systemu Pekao24 postrzegamy nie tylko jako uhonorowanie profesjonalizmu naszych usług elektronicznych, ale również dowód na to, że przyjęty kierunek rozwoju cieszy się uznaniem niezależnych ekspertów" - mówi Bartłomiej Nocoń, dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w Banku Pekao S.A.

   Podczas uroczystej Gali, która odbyła się 6 czerwca, statuetkę "Teraz Polska" odebrał w imieniu Banku Pekao wiceprezes Grzegorz Piwowar, odpowiedzialny za bankowość detaliczną.

   "Teraz Polska" jest niekomercyjnym konkursem organizowanym rokrocznie przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP. Konkurs ma na celu wyłonić najlepsze w kraju produkty, usługi, gminy oraz przedsięwzięcia innowacyjne. Jury "Teraz Polska" składa się z 30 osób - uznanych autorytetów życia społecznego, kulturalnego, gospodarczego, naukowego i politycznego, powoływanych przez Fundatorów oraz Patrona Honorowego.  Przewodniczącym Kapituły jest prof. Michał Kleiber, Prezes Polskiej Akademii Nauk.

    

   Bankowość elektroniczna Pekao24 dla Klientów indywidualnych wyróżniona tytułem EUROPRODUKT w XVI edycji konkursu.

   EUROPRODUKT to prestiżowy ogólnopolski konkurs organizowany pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Co roku wyróżniane są w nim produkty, usługi i inicjatywy, które ze względu na wysoką jakość, nowoczesną technologię, ciekawą ofertę oraz dążenie do zapewnienia kompleksowej i profesjonalnej obsługi klientów mogą konkurować na rynku europejskim.

   EUROPRODUKT to kolejna nagroda dla Pekao24. W 2010 r. system został wyróżniony tytułem "Najlepszy interfejs" przez miesięcznik komputerowy PC WORLD. Bankowość elektroniczna Pekao24 spotkała się także z uznaniem jury konkursu organizowanego przez miesięcznik Computerworld, które przyznało Bankowi Pekao S.A. tytuł "Lidera Informatyki" w kategorii "Bankowość i Finanse". Również systemy zabezpieczeń związane z Pekao24 cieszą się uznaniem ekspertów - PekaoToken, innowacyjna metoda autoryzacji za pomocą aplikacji na telefon komórkowy, otrzymał od Forum Biznesu, dodatku do "Dziennika Gazety Prawna" tytuł "Innowacja Roku 2010".

    

 • Nagrody dla Banku Pekao S.A. w 2010 roku

  •  

   Nowoczesne zabezpieczenia bankowości internetowej Pekao "Innowacjami Roku 2010"

   Bank Pekao S.A. został laureatem konkursu "Innowacja Roku 2010", zdobywając nagrody za dwa wdrożone w tym roku zaawansowane rozwiązania techniczne z zakresu bezpieczeństwa bankowości elektronicznej: biometryczną metodę uwierzytelniania klientów korporacyjnych i transakcji za pomocą odcisków palców w systemie bankowości internetowej PekaoBIZNES24 oraz PekaoToken - innowacyjną metodę autoryzacji operacji w serwisie internetowym Pekao24 za pomocą aplikacji na telefon komórkowy.

   Oba rozwiązania znalazły uznanie w oczach Kapituły konkursu organizowanego przez redakcję Forum Biznesu, dodatku do "Dziennika Gazety Prawnej". Nagrodzone rozwiązania chronią klientów indywidualnych i korporacyjnych Pekao przed najnowszymi zagrożeniami pojawiającymi się w sieci, znacznie zwiększają bezpieczeństwo korzystania z bankowości elektronicznej, a jednocześnie są wygodne i przyjazne w użyciu.

   Oba wyróżnienia są wyrazem uznania dla Banku Pekao S.A. za wykorzystanie w bankowości elektronicznej innowacyjnych technologii oraz dostarczanie klientom usług o najwyższym standardzie jakości i bezpieczeństwa. Potwierdzają silną pozycję Pekao jako lidera na rynku bankowości internetowej w Polsce.

   Innowacja Roku to konkurs organizowany przez Forum Biznesu pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz Centrum Informacji FIRE. Jest adresowany do firm, instytucji i organizacji działających na polskim rynku, w różnych sektorach gospodarki. Jego cel to promocja innowacyjności, nowoczesnych i oryginalnych rozwiązań, unikalnych produktów i usług, zarówno nowych, jak i w istotny sposób zmodyfikowanych. Program stymuluje przedsiębiorstwa do rozwoju myśli technologicznej i monitoruje rynek w poszukiwaniu innowacyjnych wyrobów i technologii.

    

   Wygrywamy w kategorii: bezpieczeństwo w internecie

   Bank Pekao S.A. został uznany za lidera bezpieczeństwa wśród banków internetowych dla korporacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

   Zwyciężyliśmy w kategorii Best Information Security Initiatives w prestiżowym konkursie “2010 World's Best Internet Banks", organizowanym przez magazyn Global Finance. Tym samym biometryczna metoda uwierzytelniania użytkowników za pomocą odcisków palców w systemie PekaoBIZNES24 została uznana za najlepszą inicjatywę w obszarze korporacyjnej bankowości internetowej w naszym regionie.

   Doceniono fakt, że wprowadziliśmy to innowacyjne rozwiązanie technologiczne jako pierwsi na rynku europejskim i jedni z pionierów na świecie. Ta unikatowa na skalę światową implementacja rozwiązania biometrycznego do platformy transakcyjnej została w całości zaprojektowana przez specjalistów Banku Pekao SA.

   W serwisach internetowych bezpieczeństwo odgrywa kluczową rolę. Aby zabezpieczyć transakcje, bank musi być zawsze o krok przed potencjalnymi przestępcami. Wdrażając biometrykę promujemy rozwiązanie, które jednocześnie zwiększa bezpieczeństwo korzystania z bankowości elektronicznej i wygodę procesu uwierzytelniania użytkownika w systemie.

   Wyboru laureatów konkursu Global Finance dokonało jury składające się ze światowej klasy specjalistów. Więcej informacji na temat nagrody, kryteriów decydujących o wyborze zwycięzców znajdą Państwo na stronie Global Finance

    

   Pekao "Liderem Informatyki"

   Bank Pekao S.A. otrzymał statuetkę "Lidera Informatyki 2010" w kategorii "Bankowość i Finanse", zwyciężając w ścisłym finale z Citi Handlowym i Grupą Generali Polska. Konkurs "Lider Informatyki", organizowany od 14 lat przez redakcję Computerworld, wyróżnia przedsiębiorstwa i instytucje odnoszące sukcesy w dziedzinie informatyzacji.

   Nagroda "Lider Informatyki 2010" została przyznana Bankowi Pekao S.A. jako wyraz uznania za szerokie wykorzystanie nowych technologii w działalności biznesowej, w tym szczególnie za projekty w obszarze kanałów elektronicznych. Docenione zostały innowacyjność, dążenie do wprowadzania rozwiązań przyjaznych dla użytkowników i odznaczających się wysokim poziomem bezpieczeństwa.

   Do konkursu zgłoszone zostały trzy najważniejsze projekty prowadzone przez IT Banku:

   • Pekao24 - nowy serwis internetowy dla Klientów indywidualnych z bankowością mobilną i PekaoTokenem (aplikacją instalowaną w telefonie komórkowym, która generuje kody do zatwierdzania transakcji w serwisie internetowym);

   • Branch Operators Application (BOA) - platforma wspomagająca zawieranie transakcji walutowych i lokat negocjowanych, dzięki której transakcje te są księgowane na rachunkach Klientów on‑line;

   • CRM Focus - autorskie narzędzie Banku, które kompleksowo wspiera zarządzanie procesem sprzedaży i relacjami biznesowymi z ponad jedną trzecią korporacji w kraju.

   Tytuł "Lidera Informatyki" to nie tylko nagroda za sprawną realizację tegorocznych projektów, ale także docenienie całokształtu rozwiązań informatycznych stosowanych w Banku, dzięki którym budujemy wizerunek nowoczesnej, innowacyjnej instytucji, dostarczającej Klientom produkty o najwyższym standardzie jakości i bezpieczeństwa.

    

   Prestiżowy miesięcznik finansowy "Euromoney Magazine" uznał Bank Pekao S.A. za "Najlepszy Bank w Polsce" w 2010 roku. Bank dostał tę nagrodę już trzeci rok z rzędu.

   Wyróżnienie przyznano Bankowi za konsekwentną realizację strategii zrównoważonego rozwoju, jak również za wysoką zyskowność oraz stały rozwój oferty produktowej. Jury szczególnie doceniło program poprawy satysfakcji klientów Banku Pekao SA oraz rozwój bankowości elektronicznej.

   Nagrody "Euromoney" w latach 2008-2010 są tym większym osiągnięciem Pekao, że zdobyte zostały w okresie nadzwyczaj trudnym dla światowej i europejskiej bankowości. W tym roku Bank Pekao SA otrzymał ponadto tytuł "Najcenniejszej polskiej firmy 2009 r." tygodnika "Newsweek" i "AT Kearney". Zdobył też przyznawany przez magazyn "Global Finance" tytuł "Najlepszego Banku w Polsce" w latach 2009 i 2010, a także został uznany przez magazyn "The Banker" za "Najlepszy Bank w Polsce" w roku 2008 i 2009.

    

   Biometryka w systemie PekaoBIZNES24 wyróżniona przez Kapitułę V Kongresu Gospodarki Elektronicznej.

   W I półroczu 2010 Bank Pekao SA otrzymał wyróżnienie w konkursie Kongresu Gospodarki Elektronicznej w kategorii Projekt Roku za identyfikację biometryczną Klientów PekaoBIZNES24. Doceniono fakt, że jako pierwsi na rynku polskim i jedni z pionierów na świecie, udostępniliśmy swoim Klientom korporacyjnym możliwość logowania się do platformy transakcyjnej i autoryzowania w niej transakcji za pomocą odcisków palców. Nowa metoda bioidentyfikacji zapewnia większe bezpieczeństwo i sprawia, że obsługa systemu bankowości internetowej staje się wygodniejsza dla użytkownika.

   Celem, który przyświecał Kapitule V KGE zorganizowanego przez Forum Technologii Bankowych i Związek Banków Polskich, było wyróżnienie instytucji, których działalność przyczynia się do budowy i rozwoju gospodarki elektronicznej i społeczeństwa informatycznego w Polsce.

    

   Nagrody Global Finance dla Mistrzowskiej Bankowości Korporacyjnej Banku Pekao S.A.

   Za swoją ofertę w zakresie finansowania handlu i wymiany walutowej jako jedyny w Polsce, Bank Pekao S.A. po raz trzeci z rzędu otrzymał dwie prestiżowe nagrody magazynu Global Finance:

   • Best Trade Finance Provider 2010 - Najlepszy dostawca usług finansowania handlu,
   • Best Foreign Exchange Provider 2010 - Najlepszy dostawca usług walutowych w kategorii Polski Złoty.


   Magazyn Global Finance dokonał wyboru najlepszych dostawców finansowania handlu w 71 krajach i regionach w oparciu o opinie analityków, menadżerów wyższego szczebla i ekspertów bankowych. Czynniki brane pod uwagę przy wyłanianiu laureatów to m.in. wzrost aktywów, zysk, oferta banku, innowacyjność produktów, rozwiązania mające na celu obniżenie ryzyka i przyśpieszenie przepływu środków pieniężnych w ramach transakcji międzynarodowych oraz ceny usług, a także ocena Banku ze strony Klientów w okresie kryzysu kredytowego.

    

   Nagroda za najwyższą jakość rozwiązań Banku Pekao S.A. dla klientów korporacyjnych

   Kapituła konkursu NAJWYŻSZA JAKOŚĆ QUALITY INTERNATIONAL 2010, organizowanego przez redakcję Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej, doceniła najwyższą jakość rozwiązań Banku Pekao S.A. dla Klientów korporacyjnych aż w trzech obszarach: produkt, usługa, zarządzanie.

   • Wygodne Rachunki uznane za produkt najwyższej jakości to jedna z najbardziej rozpoznawalnych bankowych sieci punktów płatniczych w Polsce, która zapewnia możliwość przyjmowania płatności gotówkowych w określonych placówkach na terenie całego kraju. Produkt skutecznie zaspokaja potrzeby aż trzech grup Klientów naszego Banku - płatników (Klientów detalicznych realizujących przy okazji zakupów opłaty za energię, telefon, gaz, wodę i inne rachunki), agentów (placówek handlowo-usługowych zainteresowanych świadczeniem usług typu "bill-payments") i wystawców (firm z sektora użyteczności publicznej i instytucji finansowych, które cyklicznie pobierają opłaty za swoje usługi).
   • Pekao BusinessLine uznany za usługę najwyższej jakości to największy na rynku customer service świadczący Klientom korporacyjnym i ich Doradcom zintegrowaną obsługę posprzedażową w zakresie bankowości transakcyjnej, produktów treasury, procesów wdrożeniowych, informacyjnych i reklamacyjnych. Wyróżniają go unikalne rozwiązania organizacyjne (BusinessLine Desk - jedyny na rynku "wirtualny oddział" wstrukturze customer service działający wyłącznie na potrzeby korporacji) oraz innowacyjne rozwiązania technologiczne, które zapewniają ergonomię obsługi Klientów, efektywną komunikację ipraktyczne raportowanie.
   • CRM Focus uznany za system najwyższej jakości to narzędzie zarządcze o konstrukcji unikalnej w skali krajowego sektora bankowego i jedyne takie w Grupie UniCredit. Uwzględniając specyfikę korporacyjnego modelu obsługi Klientów, skutecznie wspiera pracę doradców, menedżerów sprzedaży i specjalistów produktowych w rozwoju bankowości relacyjnej.


   NAJWYŻSZA JAKOŚĆ QUALITY INTERNATIONAL to konkurs, którego celem jest uhonorowanie podmiotów odznaczających się wysoką dbałością o jakość oferowanych produktów i usług. Patronat nad nim objęli: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, Klub Polskie Forum ISO 9000 i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

    

   Pekao24 - Najlepszy interfejs wg PC WORLD

   Nowy serwis internetowy Pekao24 został doceniony przez renomowany miesięcznik komputerowy PC WORLD zdobywając wyróżnienie "Najlepszy interfejs" i II miejsce w najnowszym rankingu bezpieczeństwa internetowych kont bankowych.

   Eksperci PC WORLD przetestowali systemy bankowości internetowej 20 czołowych polskich banków. Nowe Pekao24 wyróżniają nowoczesne formy zabezpieczeń oraz możliwość autoryzacji transakcji przy pomocy aplikacji mobilnej PekaoToken. Doceniono również konieczność zatwierdzania kodem jednorazowym transakcji zlecanych w serwisie telefonicznym.

   PC WORLD jest cenionym w branży IT magazynem, w którym fachowcy oceniają najnowsze produkty na rynkach światowych i analizują aktualne trendy.

    

   Potrójny sukces Banku Pekao S.A. w konkursie EUROPRODUKT 2010

   Usługi Pekao Trade i eFinancing, korporacyjne karty płatnicze oraz narzędzie CRM Focus Banku Pekao S.A., zostały uhonorowane prestiżowym tytułem Europrodukt 2010 w jubileuszowej XV edycji tego ogólnopolskiego konkursu. Nagrodzone produkty Banku przeznaczone są dla klientów korporacyjnych.

   Usługi Pekao Trade i eFinancing to kompleksowe zarządzanie on‑line szeroką gamą produktów finansowania handlu: akredytywy, inkasa oraz zaawansowanych rozwiązań finansowych, pozwalających na bezpieczne rozliczanie transakcji i efektywne pozyskiwanie nowych źródeł finansowania. Zakres oferty trade finance dostępnej przez Internet dla klientów Banku oraz wysoka funkcjonalność produktów wyróżniają ofertę Pekao w obszarze finansowania handlu. Bank obsługuje przeszło jedną czwartą polskiego rynku akredytyw i gwarancji.

   Korporacyjne karty płatnicze to elastyczna usługa, która dzięki dodatkowym narzędziom takim jak raporty, pakiety klubowe czy ubezpieczania, pozwala firmom na efektywne zarządzanie kosztami i kontrolę wydatków. Bank Pekao S.A. jest liderem korporacyjnych kart płatniczych w Polsce, z 18% udziałem w rynku według Monitora Finansowego Firm 2009, i obsługuje obecnie ponad 20 000 kart klientów korporacyjnych.

   CRM Focus to nowoczesne, autorskie narzędzie wspierające zarządzanie procesem sprzedaży i relacjami z klientami korporacyjnymi Banku, które pozwala realizować w praktyce ideę relacyjnej bankowości korporacyjnej. System CRM Focus skutecznie zarządza relacjami biznesowymi z ponad jedną trzecią korporacji działających w kraju, co zapewnia Bankowi Pekao S.A. wiodącą pozycję w tym segmencie rynku.

   "Nagrodzone rozwiązania są częścią szerokiej gamy produktów Banku dopasowanych do potrzeb dużych firm i instytucji. Staramy się pozostawać niezawodnym partnerem dla naszych klientów korporacyjnych. Pomagając im w realizacji kluczowych inwestycji, m.in. infrastrukturalnych, Bank Pekao S.A. tym samym wspiera polską gospodarkę. Cieszy mnie fakt, że nasze działania są doceniane zarówno przez klientów, jak i niezależnych ekspertów" - komentuje przyznanie nagród Andrzej Kopyrski, Wiceprezes Zarządu nadzorujący bankowość korporacyjną i inwestycyjną. 

   Wręczenie nagród EUROPRODUKT 2010 odbyło się 17 czerwca 2010 r. w Ministerstwie Gospodarki w Warszawie.

   EUROPRODUKT jest prestiżowym ogólnopolskim konkursem organizowanym pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Od 2000 r. wyróżnia się w nim produkty, usługi i inicjatywy konkurencyjne na rynku europejskim pod względem wysokiej jakości, nowoczesności oraz profesjonalizmu.

   Bankowość korporacyjna Banku Pekao S.A. była wielokrotnie nagradzana nie tylko w kraju, ale również na poziomie międzynarodowym. Ostatnio, prestiżowy miesięcznik finansowy Global Finance przyznał Bankowi Pekao S.A. tytuły: Najlepszego banku internetowego dla korporacji w Polsce ("Best Corporate/Institutional Internet Bank in Poland") oraz Najlepszego Usługodawcy 2010 w Polsce w kategoriach "Wymiana Walut" i "Finansowanie Handlu" ("Best Foreign Exchange Provider 2010" oraz "Best Trade Finance Provider 2010").

    

   Bank Pekao S.A. firmą o największej wartości

   Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Bank Pekao S.A. został uznany za najcenniejszą polską firmę w 2009 roku w rankingu tygodnika "Newsweek Polska" oraz firmy konsultingowej AT Kearney.

   Bank Pekao w rywalizacji o tę prestiżową nagrodę pokonał wszystkich swoich konkurentów z sektora bankowego, wśród nich głównego konkurenta PKO BP. Ale w pokonanym polu pozostawił także największe polskie spółki działające w innych sektorach, takie jak PGE, PZU, PGNiG, czy Telekomunikację Polską. Warty podkreślenia jest fakt, że w ciągu ostatnich 5 lat nasz Bank awansował z 4 na 1 miejsce.

   "Czujemy się szczęśliwi i dumni z tej ważnej nagrody" - odbierając wczoraj wieczorem statuetkę powiedział Luigi Lovaglio, I Wiceprezes Banku Pekao S.A. - "Jest to dowód uznania dla zaangażowania naszych pracowników, dla naszych klientów i akcjonariuszy, którzy nas wspierali i nam zaufali. Chciałbym im wszystkim z całego serca podziękować za to, że dali mi okazję do wzięcia udziału w tym wielkim sukcesie. I na koniec serdeczne podziękowania dla Pana Jana Krzysztofa Bieleckiego, z którym dzieliłem te udane lata w Banku Pekao. Bardzo dziękuję."

    

   Bank Pekao S.A. Najlepszym Bankiem w Polsce w 2010 roku

   Już po raz trzeci międzynarodowy magazyn finansowy Global Finance uznał Bank Pekao S.A. Najlepszym Bankiem w Polsce w 2010 roku. Tę nagrodę Bank odebrał od Global Finance również w 2009 oraz 2006 roku. W ciągu ostatnich dwóch lat Pekao S.A. kilkukrotnie był uhonorowany tytułem Najlepszego Polskiego Banku przez prestiżowe międzynarodowe pisma branżowe, w tym The Banker, Euromoney oraz emeafinance.

   Magazyn Global Finance przyznał Bankowi tytuł "Najlepszego Banku w Polsce" za wyjątkowe kompetencje, które bank jako partner i usługodawca okazuje w nadzwyczaj trudnych dla bankowości czasach. Przyznając nagrody dla najlepszych banków w regionie Europy Centralnej i Wschodniej międzynarodowe jury brało pod uwagę zarówno wyniki finansowe, jak i rozwój oferty produktowej oraz poziom innowacyjności zgłoszonych instytucji. Kluczowy wpływ na decyzję jury miały referencje klientów Banku, analizowane i weryfikowane przez Global Finance.

   Wcześniej Bank Pekao S.A. trzykrotnie zdobył tytuł "Best Bank in Poland" ("Najlepszy Bank w Polsce") przyznawany przez magazyn Euromoney - w latach 2005, 2008 oraz 2009. Ma w swoim dorobku także trzy analogiczne nagrody ("Bank of the Year in Poland") magazynu The Banker, za lata 2004, 2008 i 2009.

   Jednomyślne uznanie Pekao S.A. za wiodący polski bank przez największe autorytety międzynarodowej prasy finansowej świadczy o uznaniu dla konsekwentnego budowania wartości przez Bank. Dowodzi też tego, że każda z tych nagród była nieprzypadkowa. Otrzymane w ciągu dwóch najtrudniejszych dla światowej bankowości lat, te uznania dla Pekao S.A. pokazują, że Bank potrafi nie tylko przyjąć rolę lidera, ale i na długo nim pozostać.

   Już od siedemnastu lat Global Finance wybiera najlepsze banki na rynkach wschodzących, w tym w krajach krajach Środkowej i Wschodniej Europy. Nagrody są przyznawane na podstawie opinii analityków, menedżerów wyższego szczebla oraz doradców bankowych. Pod uwagę brane są takie elementy jak: wzrost aktywów, zysk, strategiczne relacje z kluczowymi interesariuszami z otoczenia banku, oferta banku, innowacyjność produktów oraz ceny usług. Global Finance ukazujący się od 1987 roku, jest fachowym miesięcznikiem finansowym, którego głównymi czytelnikami są prezesi, dyrektorzy finansowi, zarządzający aktywami, analitycy i kadra menadżerska odpowiedzialna za strategiczne decyzje inwestycyjne.

    

   Pekao S.A. najlepszym pracodawcą w Polsce

   Bank Pekao S.A. został uznany najlepszym pracodawcą w Polsce w 2010 roku i otrzymał tytuł Top Employer, nadawany przez międzynarodowy instytut CRF. Pekao otrzymał najwyższą ocenę spośród wszystkich firm, jakie w Polsce wyróżniono w tegorocznej edycji konkursu Top Employer. Tytuły, nadane po raz pierwszy dla firm w naszym kraju, otrzymało 14 instytucji.

   Program Top Employer jest prowadzony od 1991 roku. Jego organizatorem jest niezależny, międzynarodowy instytut CRF (Corporate Research Foundation) z siedzibą w Holandii. Organizacja co roku poddaje ocenie i audytowi czołowych pracodawców w 12 krajach świata.

   W tym roku po raz pierwszy badanie objęło kraje Europy Środkowej i Wschodniej, w tym Polskę. Celem badania jest ukazanie, które organizacje są najlepszymi pracodawcami pod względem posiadania znakomitej polityki kadrowej i jej praktyk.  

   O ocenie firmy decyduje raport, opisujący jej działalność HR pod względem 5 kategorii oraz wywiady z pracownikami na różnych szczeblach. Bank Pekao S.A. otrzymał oceny od minimum 4.5 do 5 pkt (maksymalna możliwa ocena) w kategoriach: "wynagrodzenia i benefity", "szkolenia i rozwój", "rozwój kariery zawodowej", "warunki pracy" i "kultura organizacyjna firmy".

   Bank Pekao S.A. może używać Znaku Jakości Top Employer przez cały 2010 rok. W ubiegłym roku tytuł Top Employer Italy został przyznany Grupie UniCredit, do której należy Bank Pekao S.A.

    

 • Nagrody dla Banku Pekao S.A. w 2009 roku

  •  

   AS dla Banku Pekao S.A. 

   Bank Pekao SA został wyróżniony statuetką AS w Rankingu Instytucji Finansowych organizowanym przez Warszawską Izbę Przedsiębiorców, która w ten sposób doceniła wprowadzenie do oferty Pakietu Mój Biznes Net

   W dniu 19 grudnia 2009 roku, podczas Wielkiej Gali z okazji 20‑lecia WIP, która odbyła się w hotelu Jan III Sobieski w Warszawie, Bank został uhonorowany Statuetką AS. Wyróżnienie odebrał Dariusz Chrastina Dyrektor Zarządzający Departamentem Klienta Biznesowego.

   Warszawska Izba Przedsiębiorców (WIP) jedna z największych w Polsce instytucji zrzeszających kupców i przedsiębiorców po raz pierwszy przeprowadziła wśród swoich członków Ranking Instytucji Finansowych. Celem tego przedsięwzięcia było wyselekcjonowanie tych instytucji, które w trudnym okresie spowolnienia gospodarczego wyszły naprzeciw przedsiębiorcom, oferując im najkorzystniejsze usługi finansowe.

   Podczas Wielkiej Gali, WIP wyróżniła najlepszych przedsiębiorców oraz instytucje, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorczości w trudnym okresie stagnacji gospodarczej.

    

   Pekao S.A. drugi rok z rzędu Najlepszym Bankiem w Polsce. 

   Bank Pekao S.A. został po raz drugi z rzędu uhonorowany tytułem Najlepszego Banku Roku w Polsce, przyznawanym przez prestiżowy magazyn finansowy "The Banker". Podobną nagrodę Pekao S.A. odebrał również w latach 2008 oraz 2004.

   Magazyn "The Banker" przyznał Bankowi Pekao S.A. tytuł Najlepszego Banku w Polsce w roku 2009 za konsekwentne budowanie wartości odzwierciedlone we wszystkich współczynnikach kapitałowych, jak również w wynikach finansowych Banku za ostatnie kwartały.

   W uzasadnieniu nagrody jury konkursu zwróciło również uwagę na przyjęcie roli lidera w publicznej dyskusji na temat stabilizacji sektora bankowego w czasach kryzysu przez szefów Banku Pekao S.A.

   Doceniona została również strategiczna decyzja z 2003 roku o nieudzielaniu klientom kredytów w walutach obcych, co zdaniem jurorów wyróżnia Bank Pekao S.A. na tle krajowej konkurencji.

   Tytuł Najlepszego Banku Roku - "Bank of the Year", magazyn "The Banker" przyznaje bankom w różnych krajach na wszystkich kontynentach już od dziesięciu lat. Jest to najbardziej prestiżowa nagród w świecie globalnej bankowości. Wyboru laureatów jury dokonuje na podstawie parametrów finansowych, standardu usług oferowanych klientom oraz wyjątkowych dokonań w ciągu roku. "The Banker" będący częścią grupy Financial Times, jest jednym z najbardziej prestiżowych magazynów dedykowanych sektorowi bankowemu, wydawanym nieprzerwanie od 1926 roku.

   Ponadto, ukraiński Ukrsotsbank należący do UniCredit Group, został uznany przez "The Banker" za Najlepszy Bank na Ukrainie w 2009 r., głównie za sprawą prowadzenia rozsądnej polityki kredytowej i wprowadzania nowych standardów bankowości na rynku ukraińskim.

   Łącznie banki Grupy UniCredit, członkiem której jest Bank Pekao S.A., odebrały aż 8 wyróżnień magazynu "The Banker", w tym tytuły Najlepszych Banków Roku we Włoszech, Bułgarii, Turcji, Chorwacji oraz jako najlepsza grupa bankowa Europy Centralnej i Wschodniej.

   Uroczysta ceremonia wręczenia nagród "The Banker" odbyła się wieczorem 3 grudnia 2009 r. w Londynie.

    

   Automatyzacja przelewów zagranicznych dla Klientów korporacyjnych Innowacją Roku 2009!

   Z przyjemnością informujemy, że Bank Pekao S.A. został laureatem nagrody Innowacja Roku 2009 za projekt automatyzacji procesu realizacji przekazów zagranicznych wysyłanych przy użyciu systemu bankowości internetowej PekaoBIZNES24.

   Rozwiązanie to, dedykowane Klientom korporacyjnym, umożliwia automatyczne przetwarzanie płatności zagranicznych zlecanych elektronicznie: od momentu złożenia zlecenia przez Klienta, do chwili wysłania instrukcji płatniczej do banku zagranicznego.

   Dla Klientów oznacza to m.in. uproszczenie procesu i diametralne skrócenie czasu realizacji przelewu, eliminację błędów związanych z obsługą manualną oraz stały monitoring transakcji, których status jest aktualizowany on‑line.

   W ciągu zaledwie roku od wdrożenia projektu osiągnęliśmy poziom ok. 94% zleceń zagranicznych procesowanych w pełni automatycznie.

   Nagroda jest tym bardziej cenna, że Bank Pekao S.A. jest jedynym podmiotem sektora bankowego wyróżnionym w tegorocznej edycji konkursu.

   Innowacja Roku to konkurs realizowany pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz Centrum Informacji FIRE. Jego celem jest promocja innowacyjnych, nowoczesnych i unikalnych produktów, usług oraz technologii. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.forumbiznesu.pl

    

   Pekao najlepszym bankiem internetowym dla korporacji w Europie Środkowo-Wschodniej

   Bank Pekao S.A. znalazł się w gronie zwycięzców regionalnych uznanego konkursu magazynu Global Finance "2009 World's Best Internet Banks", otrzymując tytuł "Best Corporate/Institutional Internet Bank in Central and Eastern Europe".

   Przypominamy, że w Pierwszej Rundzie tego konkursu, w której przyznawano tytuły na poziomie krajów, Pekao S.A. został uznany za najlepszy bank internetowy dla korporacji w Polsce. Fakt, iż w Drugiej Rundzie zwyciężyliśmy w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej potwierdza, że nasz system bankowości internetowej PekaoBIZNES24 skutecznie konkuruje z ofertą innych firm na rynku międzynarodowym.

   Sukces jest tym większy, że w tegorocznej edycji konkursu uczestniczyły aż 222 banki z całego świata.

   Jury, składające się ze światowej klasy specjalistów, wyłoniło zwycięzców w oparciu o takie kryteria jak: przyrost liczby Klientów online, szerokość oferty produktowej dostępnej online, wymierne korzyści wynikające z zastosowania rozwiązań internetowych oraz projekt i funkcjonalność strony www i systemu.Więcej informacji na temat konkursu oraz magazynu Global Finance znajdą Państwo na stronie www.gfmag.com

    

   Prestiżowe nagrody dla Banku Pekao S.A.

   W 4. edycji rankingu PremiumBrand Bank Pekao SA otrzymał tytu "Marki Wysokiej Reputacji" w kategorii finanse. Jednocześnie pozycja Banku Pekao S.A. jako rynkowego lidera została potwierdzona na arenie międzynarodowej przez dwumiesięcznik "emeafinance", który przyznał Pekao tytuł "Best Bank in Poland 2009".

   Realizowane przez TNS OBOP badanie oraz skonstruowany na podstawie jego wyników ranking PremiumBrand pokazuje marki cieszące się najwyższą reputacją i zaufaniem wśród konsumentów i partnerów biznesowych. Jest to jedyny tego typu ranking na polskim rynku, który w szeroki sposób bada reputację marek w biznesie. Wyniki PremiumBrand to kolejne potwierdzenie zaufania, jakim klienci obdarzają Bank Pekao. W niedawnym badaniu opinii Instytutu Homo Homini dla "Rzeczpospolitej" i Grupy TVN, Bank Pekao znalazł się na drugim miejscu w kategorii "Banków, którym Polacy ufają i powierzają swoje pieniądze".

   Natomiast nagrodę "Best Bank in Poland" Bank Pekao otrzymał w konkursie "CEE & CIS Banking Awards" magazynu "emeafinance". Konkurs "emeafinance" CEE & CIS Banking Awards wyróżnia wiodące banki w Europie Środkowo-Wschodniej i na innych rynkach wschodzących za ich osiągnięcia w obecnym roku. Dwumiesięcznik "emeafinance" jest podstawowym źródłem informacji dla przedsiębiorców i inwestorów finansowych aktywnych w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Jego adresatami jest kadra zarządzająca i właściciele największych przedsiębiorstw oraz inwestorzy instytucjonalni i zarządzający funduszami inwestycyjnymi. Magazyn co roku nagradza najlepsze banki, zespoły i projekty zrealizowane w danym roku w regionie EMEA, czyli tzw. "emerging markets" z Europy i Azji.

   "Obie nagrody, ale przede wszystkim zaufanie, jakim klienci obdarzają Bank Pekao, potwierdzają, że nasza strategia konserwatywnego podejścia do biznesu sprawdza się w trudnych czasach" - powiedział Jan Krzysztof Bielecki, Prezes Zarządu Banku Pekao S.A. - "Wszyscy doskonale już wiemy, że najważniejsze jest nie narażanie klientów na nadmierne ryzyko i oferowanie im sprawdzonych i bezpiecznych produktów."

    

   Bank Pekao S.A. - Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców

   W X edycji konkursu Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców Bank Pekao S.A. otrzymał godło promocyjne.

   Godło promocyjne Bank Przyjazny dla  Przedsiębiorców jest przyznawane przez Polsko-Amerykańską Fundację Doradztwa dla Małych Przedsiębiorstw oraz Krajową Izbę Gospodarczą. Ma ono na celu wyróżnianie instytucji, które charakteryzują się rzeczowym podejściem i zrozumieniem ich specyfiki jak również tych, które wkładają wysiłek w budowanie silnych więzi z sektorem MSP przy wykorzystaniu nowych technologii i czynnika ludzkiego.

    

   Nagrody Europrodukt 2009 dla trzech usług Bankowości Korporacyjnej Banku Pekao S.A.

   Trzy usługi Bankowości Korporacyjnej Banku Pekao otrzymały tytuły EUROPRODUKT 2009 w XIV edycji tego ogólnopolskiego konkursu. I tak, tytuł EUROPRODUKT 2009 przyznano:


   Patronami konkursu są Ministerstwo Gospodarki i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Kapituła konkursu EUROPRODUKT wyróżnia produkty i usługi, które mogą z powodzeniem konkurować z propozycją firm europejskich i światowych ze względu na wysoką jakość oferty, nowoczesne technologie i profesjonalną obsługę Klientów.

    

 • Nagrody dla Banku Pekao S.A. w 2008 roku

  •  

   Bank Pekao S.A. Najcenniejszą Polską Firmą

   Bank Pekao S.A. zajął pierwsze miejsce w rankingu "100 Najcenniejszych Firm w Polsce w roku 2007" przygotowanym przez Newsweek Polska oraz A. T. Kearney. Kapitalizacja rynkowa Grupy Kapitałowej Banku Pekao S.A. na koniec roku 2007 wyniosła ponad 65 miliardów zł

    

   Bank Pekao S.A. na liście największych firm świata Financial Times

   Bank Pekao S.A. znalazł się na liście 500 największych przedsiębiorstw na świecie opracowanej przez renomowany dziennik ekonomiczny Financial Times. Bank Pekao jest jednocześnie najwyżej sklasyfikowaną polską firmą w tegorocznym zestawieniu.

   Bank Pekao S.A. znalazł się na 400. miejscu największych przedsiębiorstw świata pod względem wartości rynkowej, którą oszacowano na ponad $23,1 mld.

   Financial Times corocznie przeprowadza badanie i opracowuje listę 500 największych przedsiębiorstw na świecie, biorąc pod uwagę kluczowe wyniki finansowe. To jedno z najbardziej prestiżowych tego typu zestawień w światowym biznesie.

    

   Bank Pekao S.A. największym bankiem w Polsce

   Bank Pekao S.A. otrzymał główną nagrodę w rankingu "50 Największych Banków w Polsce 2008" przygotowanym przez miesięcznik finansowy Bank, miesięcznik Nowoczesny Bank Spółdzielczy oraz Centrum Prawa Bankowego i Informacji.

   Bank Pekao S.A. otrzymał także główne nagrody w podkategoriach Największe Banki Uniwersalne oraz Kredytowanie Nieruchomości.

    

   Nagrody Global Finance dla Banku Pekao S.A.

   Prestiżowy miesięcznik finansowy Global Finance przyznał Bankowi Pekao SA tytuły Najlepszego Usługodawcy 2008 w kategoriach "Wymiana Walut" i "Finansowanie Handlu" ("Best Foreign Exchange Provider 2008" oraz "Best Trade Finance Provider Poland 2008").

   Global Finance co roku przyznaje nagrody instytucjom finansowym działającym w krajach Środkowej i Wschodniej Europy. Nagrody są przyznawane na podstawie opinii analityków, menedżerów wyższego szczebla oraz doradców bankowych. Pod uwagę brane są takie elementy jak: wzrost aktywów, zysk, strategiczne relacje z kluczowymi interesariuszami z otoczenia banku, oferta banku, innowacyjność produktów oraz ceny usług.

   Global Finance jest fachowym miesięcznikiem finansowym, którego głównymi czytelnikami są prezesi, dyrektorzy finansowi, zarządzający aktywami, analitycy i kadra menadżerska odpowiedzialna za strategiczne decyzje inwestycyjne.

    

   Nagroda "Ruban d'Honneur" dla Banku Pekao S.A.

   Bank Pekao S.A. jako jedyna polska firma został uhonorowany nagrodą "Ruban d'Honneur" w kategorii "Business of the Year" European Business Awards 2008.

   Nagroda "Ruban d'Honneur" w kategorii "Business of the Year" przyznawana jest wiodącym instytucjom z całej Europy, które wykazują się wyjątkowymi wynikami finansowymi, stałym doskonaleniem i innowacyjnością oraz są niekwestionowanymi liderami w swoich sektorach.

    

   Pekao S.A. najlepszym polskim bankiem według Euromoney

   Bank Pekao S.A. został uznany Najlepszym Bankiem w Polsce w 2008 roku według magazynu Euromoney. Nagrody tego wiodącego magazynu rynków finansowych są rozdawane nieprzerwanie od 1992 roku i wyznaczają standardy dobrej bankowości w ponad 110 krajach na całym świecie.

   Nagrody dla najlepszych banków w poszczególnych krajach zostały przyznane na podstawie ich wyników finansowych, jakości obsługi klientów, poziomu innowacyjności, a także umiejętności pozytywnego wpływu na standard usług bankowych w poszczególnych krajach. Bank Pekao S.A. został doceniony również za finalizację skomplikowanego procesu fuzji z wydzieloną częścią Banku BPH.

   Poza Bankiem Pekao, nagrody magazynu Euromoney w pozostałych kategoriach zdobywały też inne banki należące do Grupy UniCredit, między innymi Bulbank, UniCredit Bank Slovakia oraz UniCredit Bank Hungary.

    

   Bank Pekao S.A. największy w Europie Środkowo - Wschodniej

   Według raportu firmy doradczej Intelace Research , Pekao S.A. jest największym bankiem w Europie Środkowo - Wschodniej. Z aktywami na poziomie prawie 33 mld euro prowadzi w regionie. Bank Pekao S.A. jest największy nie tylko pod względem aktywów - również poziom funduszy własnych daje mu pierwsze miejsce w regionie.

    

 • Nagrody dla Banku Pekao S.A. w 2007 roku

  •  

   Alessandro Profumo Europejskim Liderem Biznesu

   Alessandro Profumo, Dyrektor Generalny UniCredit został 22 marca w Londynie ogłoszony Europejskim Liderem Biznesu Roku przez CNBC Europe za tworzenie i podtrzymywanie przedsiębiorczości, opracowywanie najlepszych praktyk i prowadzenie skutecznego biznesu w warunkach ekonomii globalnej.

   Alessandro Profumo otrzymał to wyróżnienie za wybitne przywództwo i wyniki osiągnięte w zakresie rozszerzania działalności bankowej w Europie Środkowej i Wschodniej oraz przeprowadzenie fuzji spółki z grupą HVB. Jurorzy ocenili między innymi osiągnięcia finansowe, tworzenie wartości przedsiębiorstwa dla udziałowców, zarządzanie, wprowadzanie innowacji, zarządzanie korporacją, praktyki biznesowe i społeczna odpowiedzialność biznesu.

   CNBC Europe to największa na świecie sieć telewizyjnych kanałów informatycznych wyspecjalizowanych w tematyce ekonomicznej.

    

   Nagroda Banku Pekao S.A.

   Bank Pekao S.A. został nagrodzony za konsekwencję i determinację w dążeniu do konsolidacji polskiego sektora bankowego w rankingu "50 największych banków w Polsce 2007 r." opracowanym przez miesięcznik BANK.

   Właśnie minęły dwa lata od momentu podjęcia decyzji o fuzji międzynarodowych grup finansowych: UCI i HVB - powiedział Jan Krzysztof Bielecki, Prezes Pekao S.A. - Od tego czasu intensywnie pracujemy nad połączeniem w Polsce banków Pekao i BPH. Uznanie naszej ciężkiej pracy przez grono bankowych fachowców to dla nas bezwzględnie powód do dumy i satysfakcji.

    

   Grupa UniCredit Najlepszym Bankiem w Polsce i Europie Zachodniej

   Renomowany brytyjski magazyn finansowy Euromoney nagrodził Grupę UniCredit tytułem Najlepszy Bank w Europie Zachodniej w 2007 w uznaniu za jej działania i osiągnięcia ostatniego roku. UCG została także  wyróżniona jako najlepszy Bank w poszczególnych krajach: we Włoszech, w Austrii, w Bułgarii i w Polsce. Ponadto Grupa zdobyła wyróżnienia za "Najlepszą Obsługę Inwestorów w Regionie Europy Środkowo-Wschodniej", "Najlepszy Bank Inwestycyjny w Bułgarii" i "Najlepszy Kapitał w Polsce".

   Swoje nagrody magazyn Euromoney przyznaje najefektywniejszym instytucjom finansowym z każdego znaczącego rynku finansowego i sektora produktów, jak również wiodącym bankom w ponad 100 krajach. Co roku nagrody wyznaczają standardy w zakresie doskonałości bankowości i rynków kapitałowych wśród grupy najlepszych instytucji finansowych na całym świecie. W ostatnich latach, banki Europy Środkowo-Wschodniej Grupy UniCredit zostały wyróżnione ponad 250 razy.

    

   Eurokonto Pekao S.A. produktem roku 2007 magazynu Reader's Digest

   Konto bankowe oferowane przez Bank Pekao SA już po raz drugi z rzędu zostało zwycięzcą konkursu "Produkt Roku 2007" organizowanego przez miesięcznik Reader's Digest w kategorii finanse.

   Całkowicie zgadzam się z wyborem czytelników Reader's Digest - mówi Dorota Żak, dyrektor Wydziału Produktów Transakcyjnych w Banku Pekao S.A. - Nasze Eurokonto to nie tylko rachunek ale cały zestaw produktów bankowych takich jak np. karta płatnicza, odnawialna linia kredytowa czy Pakiet Pomocny, czyli unikatowa usługa assistance obejmująca pomoc w nagłych przypadkach w domu i w podróży. To naprawdę najszersza i najbardziej wszechstronna oferta, wśród dostępnych na rynku rachunków bankowych.

   Magazyn Reader's Digest już od trzech lat prowadzi w Polsce badania podczas których czytelnicy wybierają produkty, najchętniej i najczęściej kupowane w ubiegłym roku. Zwycięzcy typowani są w 6 kategoriach branżowych: finanse, Ty i dom, kulinaria, medycyna, uroda i higiena, auto.

    

   Bank Pekao S.A. zdobył nominacje do nagród w dwóch prestiżowych konkursach europejskich

   W listopadzie Bank Pekao S.A. jako jedyna polska firma znalazł się na liście finalistów międzynarodowego konkursu European Business Awards 2008 w kategorii "Business of the Year". Jako finalista, Bank zostanie nagrodzony Ruban d'Honneur, specjalną nagrodą konkursu.

   Nagrody programu European Business Awards przyznawane są instytucjom z 27 krajów Unii Europejskiej, które wyróżniają się swoimi osiągnięciami, innowacyjnymi rozwiązaniami oraz wysokim poziomem etyki prowadzenia biznesu. 11 marca 2008 r. w Paryżu odbędzie się uroczysta ceremonia ogłoszenia zwycięzców w każdej kategorii oraz uhonorowanie finalistów nagrodą Ruban d'Honneur na znak przyznania ich roli wiodących instytucji Europy.

   Ponadto, wysiłek Banku w dziedzinie komunikacji podczas procesu przygotowania do fuzji z wydzieloną częścią Banku BPH S.A. został wysoko oceniony przez jurorów konkursu European Excellence Awards 2008, w którym Bank zdobył nominację w kategorii "Change Communiction".

   European Excellence Awards przyznawane są przez "Communication Director Magazine" i mają na celu wyróżnienie największych sukcesów w dziedzinie komunikacji i public relations w całej Europie. Tegoroczne nagrody w każdej z nominacji, przyznawane przez profesjonalne jury, zostaną 13 grudnia b. r. uroczyście wręczone w Berlinie.

    

 • Nagrody dla Banku Pekao S.A. w 2006 roku

  •  

   Nagroda Global Finance dla Banku Pekao S.A.

   Prestiżowy miesięcznik finansowy Global Finance przyznał Bankowi Pekao S.A. tytuł Najlepszego Banku w Polsce ("Best Emerging Market Bank in Poland 2006").

   Global Finance co roku przyznaje nagrody instytucjom finansowym działającym w krajach Środkowej i Wschodniej Europy. Global Finance przyznaje nagrody na podstawie opinii analityków, menedżerów wyższego szczebla oraz doradców bankowych. Pod uwagę brane są takie elementy jak: wzrost aktywów, zysk, strategiczne relacje z kluczowymi interesariuszami z otoczenia banku, oferta banku, innowacyjność produktów oraz ceny usług.

   Global Finance jest fachowym miesięcznikiem finansowym, którego głównymi czytelnikami są prezesi, dyrektorzy finansowi, zarządzający aktywami, analitycy i kadra menadżerska odpowiedzialna za strategiczne decyzje inwestycyjne.

    

   Najlepszy produkt informatyczny wyróżniony

   Projekt Banku Pekao S.A. - System Monitorowania Obrotu Gotówkowego (SMOG) został wyróżniony w konkursie na "Najlepszy projekt informatyczny" organizowanym przez Gazetę Bankową w kategorii projekt "Back office". Była to już czwarta edycja konkursu promująca najlepsze rozwiązania na rynku IT.

   Nagrodzony system aspiruje do miana najnowocześniejszych rozwiązań informatycznych nie tylko w Polsce, ale i w Europie. System monitorowania obrotu gotówkowego, zwany w skrócie - SMOG, został wprowadzony przy pomocy Softbanku. Pozwala na szczegółowy monitoring środków finansowych w poszczególnych placówkach Banku oraz znajdujących się pod opieką firm, którym zlecamy realizację obrotu gotówkowego.

   Konkurs Gazety Bankowej już od kilku lat promuje najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne pojawiające się na polskim rynku i cieszy się coraz większym zainteresowaniem banków i ich klientów.

    

   Bank Pekao S.A. Spółką Godną Zaufania

   Kapituła Inwestorów Instytucjonalnych Polskiego Instytutu Dyrektorów oceniła spółki notowane na GPW pod względem przestrzegania zasad ładu korporacyjnego. Bank Pekao S.A. po raz kolejny znalazł się wśród 10 spółek, które otrzymały tytuł "Spółka Godna Zaufania 2006" 

   Kapituła oceniała cztery elementy działalności firm:

   1. strukturę właścicielską,
   2. walne zgromadzenie i relacje między akcjonariuszami i innymi grupami interesów,
   3. przejrzystość finansową i dostępność informacji, i wreszcie
   4. struktura rady nadzorczej i procesy w niej zachodzące.


   Bank Pekao S.A. jest jedynym bankiem, który otrzymał maksymalne oceny od kapituły we wszystkich dotychczasowych ratingach. - Dla banku, instytucji świadczącej usługi dla firm i osób prywatnych, dbanie o wizerunek to nie przywilej, ale podstawowy obowiązek - twierdzi Jan Krzysztof Bielecki, prezes Banku Pekao S.A.

   Polski Instytut Dyrektorów przygotował ocenę ładu korporacyjnego zachęcony rezultatami osiągniętymi przez Forum-Corporate Governance, z którego w 2000 roku wyłonił się Komitet Dobrych Praktyk i w 2002 r. opracował Zasady Dobrych Praktyk. Zasady te przy aktywnym udziale Banku Pekao S.A. zostały następnie przyjęte przez Giełdę Papierów Wartościowych w czerwcu 2003.

    

   Najlepsze relacje inwestorskie w Polsce

   Bank Pekao S.A. został nagrodzony w ósmej edycji konkursu IR Magazine Continental Europe Awards za najlepsze europejskie praktyki w dziedzinie relacji inwestorskich.

   Ponad 500 analityków oraz menadżerów wybrało najlepsze pod względem stosowania dobrych praktyk relacji inwestorskich spółki w Europie. Najlepszą polską spółką w zakresie relacji inwestorskich w 2006 roku wybrany został Bank Pekao S.A. Nagroda ta została przyznana Bankowi już po raz trzeci. Bank nagradzany był również we wcześniejszych edycjach konkursu w latach 2002 i 2004.

   Pismo IR Magazine jest międzynarodowym miesięcznikiem poświęconym aktualnym problemom relacji inwestorskich, a jego nagrody uznawane są za najbardziej prestiżową ocenę firmy w zakresie IR.

    

   Eurokonto Produktem Roku 2006 czytelników Reader's Digest

   Rachunek Eurokonto Banku Pekao S.A. został uhonorowany certyfikatem  Produkt Roku 2006 przez czytelników Magazynu Reader's Digest. Certyfikaty zostały wręczone już po raz drugi.

   Czytelnicy Reder's Digest wskazywali spontanicznie najczęściej kupowane przez siebie produkty. Nagrody przyznano w sześciu kategoriach branżowych (Ty i dom, Finanse, Kulinaria, Medycyna, Uroda/Higiena, Auto). W kategorii Finanse - rachunek bankowy - najlepszym produktem zostało Eurokonto Banku Pekao S.A.

    

   Najlepszy bank korporacyjny według Miesięcznika Bank

   Bank Pekao S.A. otrzymał nagrodę główną dla najlepszego banku korporacyjnego i dwa wyróżnienia: dla najlepszego banku w Polsce w rankingu "50 największych banków w Polsce 2006" oraz dla najlepszego banku dostępnego przez Internet.

   Nagrody zostały przyznane przez Miesięcznik Bank.

    

   Najlepszy raport roczny

   Bank Pekao S.A. otrzymał II nagrodę za najlepsze sprawozdanie roczne w kategorii Banki i instytucje finansowe.

   Nagrody The Best Annual Report przyznaje Instytut Rachunkowości i Podatków we współpracy z gazetą Parkiet pod patronatem honorowym m.in. Komisji Nadzoru Bankowego oraz Giełdy Papierów Wartościowych.

    

   Najlepszy polski Bank

   Finance New Europe przyznał nagrodę Best Bank Poland. Jest to pierwsza wspólna nagroda przyznana Bankowi Pekao S.A. oraz Bankowi BPH za działalność bankową w Polsce.

   Finance New Europe jest magazynem i portalem internetowym specjalizującym się w ekonomii krajów Europy Środkowo-Wschodniej.