Bank Pekao SA najlepszym bankiem finansującym fuzje i przejęcia w Europie Środkowo – Wschodniej!

Niezależni eksperci z zakresu Venture Capitals, zarządzający funduszami Private Equity, specjaliści od fuzji i przejęć docenili wiodącą rolę Banku Pekao w organizowaniu finasowania dla najważniejszych transakcji, które odbyły się w ubiegłym roku, a 2016 rok był rekordowy pod względem ilości projektów M&A.

W 2016 roku, jednym z kilku znaczących sukcesów Banku była największa zrealizowana w Polsce transakcja Private Equity, czyli przejęcie sieci sklepów Smyk przez Fundusz Bridgepoint za ogromną kwotę 1,06 mld zł. Bank Pekao razem ze spółką zależną Pekao Investment Banking pełnił rolę wiodącego organizatora finasowania oraz wyłącznego doradcy finansowego Funduszu Bridgepoint.

2017 rok rozpoczął się od poprawienia rekordu ustanowionego przez Bridgepoint. W styczniu br. Fundusze Cinven, MidEuropa Partners i Permira za rekordową w historii branży e-commerce kwotę 3,25 mld USD kupiły serwis Allegro. Przy tej transakcji Bank Pekao pełnił rolę wiodącego organizatora finasowania.

Transakcją o zdecydowanie mniejszej kwocie, ale równie innowacyjną co powyższe był wykup większościowego pakietu akcji Pekaes, w celu wyjścia z giełdy. Bank Pekao pełnił w niej rolę wyłącznego, wiodącego organizatora finasowania.

Dzięki unikalnej wiedzy oraz doświadczeniu największego w Polsce zespołu finansowania strukturyzowanego i M&A możemy dostosować finansowanie do indywidualnych potrzeb klientów. Pozwala nam to brać udział w realizacji wyjątkowych w skali Europy transakcji. Jesteśmy Bankiem pierwszego wyboru dla działających w Polsce funduszy inwestycyjnych oraz polskich firm, które chcą razem z nami realizować swoje projekty. W ubiegłym roku Bank Pekao uczestniczył we wszystkich, najważniejszych transakcjach, które odbyły się na polskim rynku. Nagroda „Banku Roku" jest tego wyrazem – powiedział Andrzej Kopyrski Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A.

Nagroda Euromoney

Bank Pekao SA wyróżniony trzeci raz z rzędu prestiżową nagrodą Euromoney za najlepsze usługi finansowania handlu

Międzynarodowy magazyn Euromoney uhonorował Bank Pekao S.A. prestiżową nagrodą Best Trade Finance Provider 2017. Tym samym w opinii klientów, Pekao SA pozostał liderem w dostarczaniu usług finansowania handlu w Polsce, zwyciężając w tej kategorii nieprzerwanie od 2015 roku.

Nagroda jest przyznawana na podstawie badania, w którym klienci wybierają najlepsze ich zdaniem rozwiązania w zakresie finansowana handlu wskazując trzy banki, w których korzystają z produktów Trade Finance. Zwycięstwo Pekao w rankingu Euromoney świadczy m.in. o pozytywnym odbiorze usprawnień i nowych rozwiązań produktowych w obszarze finansowania handlu krajowego i zagranicznego, które bank wdrożył w ubiegłym roku.

Jednym z nowych rozwiązań udostępnionych w ubiegłym roku był wprowadzony wspólnie z Pekao Faktoring nowy, hybrydowy model finansowania wierzytelności klientów korporacyjnych współpracujących w Grupą Pekao. W ramach projektu uruchomiono efektywny model sprzedaży i wdrożeń produktów finansowania wierzytelności, dzięki któremu klienci uzyskali dostęp do oferty z wykorzystaniem zarówno elementów produktów Banku oraz Pekao Faktoring. Całość finansowania jest strukturyzowana przez jednego specjalistę transakcyjnego.

„W tegorocznej edycji badania, ankietę wypełniło ponad 300 klientów Banku. Cieszymy się, że tak duża grupa klientów doceniła obsługę jaką im oferujemy co znalazło odzwierciedlenie w wynikach konkursu.” powiedziała Małgorzata Czerska – Dyrektor Biura Obsługi Finansowania Handlu w Banku Pekao SA.

5 gwiazdek Forbes

5 gwiazdek Forbes dla Private Banking Banku Pekao S.A.

Private Banking Banku Pekao S.A. otrzymał najwyższą notę – prestiżowe pięć gwiazdek w szóstej edycji ratingu usług private banking przeprowadzanym przez magazyn Forbes. Ocena jakości ofert bankowości prywatnej dokonywana jest przez reprezentatywną grupę korzystającą z usług private banking, a szczególny nacisk kładziony jest na rozwiązania odpowiadające trendom rynkowym.

 

W uzasadnieniu wysokiej pozycji Private Banking Banku Pekao S.A. podkreślono fakt, iż Bank jest jedynym, który ma prawo dystrybuować w Polsce fundusze Goldman Sachs, co stanowi wyjątkowy atut i przewagę konkurencyjną w segmencie.

Jest to kolejne wyróżnienie, po nagrodzie przyznanej w ostatnim czasie przez Global Finance, potwierdzające wysoką jakość usług private banking oraz rozwiązania odpowiadające potrzebom wyjątkowo wymagającej grupy Klientów.


Pięć gwiazdek Forbes

PeoPay „Produktem Roku IT@BANK 2016”

PeoPay otrzymał tytuł „Produkt Roku IT@BANK 2016”. Użytkownicy PeoPay mogą płacić nie tylko w większości sklepów stacjonarnych, czy internetowych, ale także jako pierwsi w Polsce, płacą w urzędach. Nagroda jest kolejnym wyróżnieniem dla aplikacji płatności mobilnych Banku Pekao S.A.

XI ranking IT@BANK 2016 został rozstrzygnięty. Aplikacja płatności mobilnych PeoPay, Banku Pekao S.A., otrzymała tytuł „Produkt Roku IT@BANK 2016”. Nagroda została wręczona na corocznej największej konferencji poświęconej najnowszym technologiom wykorzystywanym w bankowym IT, która odbyła się pod koniec ubiegłego tygodnia.

Aplikacja płatności mobilnych umożliwia płacenie smartfonem we wszystkich terminalach w kraju i za granicą, gdzie obsługiwane są karty zbliżeniowe. Jest to obecnie ponad 425 tys. terminali płatniczych w Polsce (czyli ponad 85% wszystkich terminali) oraz blisko 4 miliony terminali na świecie. Użytkownik zapłaci aplikacją PeoPay zbliżeniowo niezależnie od tego czy w smartfonie ma dostęp do Internetu, czy nie. Szybkość płatności to obok wygody, największy atut rozwiązania. W przypadku mniejszych zakupów, do 50 złotych, by zapłacić wystarczy zbliżyć odblokowany smartfon do terminala. Zbliżeniowo zapłacą użytkownicy smartfonów opartych o system operacyjny Android, a także Windows 10 Mobile. PeoPay to jedyne mobilne płatności zbliżeniowe działające na Windows 10 Mobile w kraju.

Aplikacją można też zapłacić w większości sklepów internetowych w kraju. Natomiast, od niedawna, przy pomocy aplikacji PeoPay można również szybko i wygodnie zapłacić za wydanie prawa jazdy, czy map geodezyjnych w wybranych urzędach w kraju, w których usługa została włączona w ramach pilotażu. Stopniowo usługa będzie udostępniana w kolejnych urzędach.

W ubiegłym roku, aplikacja płatności mobilnych PeoPay otrzymała statuetkę „Złotego Bankiera” w kategorii Innowacja roku 2014.
A niedawno, zdobyła główną nagrodę w kategorii Projekt Roku 2015 podczas XI Edycji Kongresu Gospodarki Elektronicznej.

Miesięcznik Finansowy BANK

Bank Pekao zdobył trzy nagrody w rankingach zorganizowanych przez Miesięcznik Finansowy BANK. W rankingu głównym, biorącym pod uwagę aktywa, pasywa, wolumen kredytów, liczbę oddziałów oraz kont tradycyjnych i internetowych Bank Pekao zajął drugie miejsce. Również na drugim stopniu podium uplasował się w rankingu banków konsumenckich oraz banków finansujących nieruchomości.

Ranking Banków konsumenckich brał pod uwagę bezwzględną wartość portfela kredytów konsumenckich oraz wzrost tych kredytów. Bank Pekao utrzymał osiągnięte rok wcześniej drugie miejsce, notując niemal 10% dynamikę portfela kredytów detalicznych.

W rankingu banków finansujących nieruchomości brano pod uwagę przede wszystkim aktualne osiągnięcia rozwojowe, takie jak wzrost portfela kredytów, wzrost sprzedaży kredytów oraz pozycja banku na danym rynku. W tym rankingu Bank Pekao, który uzyskał najwyższy wartościowo przyrost portfela kredytów (o ponad 20%), także zdobył drugie miejsce.

Miesięcznik Finansowy BANK

Contactless Intelligence 2016

KULkarta Banku Pekao została zwycięzcą prestiżowego, międzynarodowego konkursu Contactless Intelligence 2016. Karta Pekao, wygrała w kategorii ID&Authorisation. Legitymacja studencka, pełniąca jednocześnie funkcję karty debetowej, to jeden z pierwszych tego typu produktów w Polsce, w ofercie Pekao karta znajduje się od października 2015 roku. Karta jest adresowana do studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Tegoroczna, 10 edycja konkursu Contactactless Intelligence promującego najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie płatności zbliżeniowych cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i zgromadziła rekordowa frekwencję uczestników konkursu.

Contacless & mobile award

Nagrody przyznano w 9 kategoriach. Wśród nich znalazły się: najbardziej innowacyjny produkt płatniczy, bezpieczeństwo transakcji, „mobilny portfel”, najlepszy produkt lojalnościowy, ID i autoryzacja. O wyborze zwycięzców w poszczególnych kategoriach decydowało eksperckie jury oraz wyniki głosowania przeprowadzonego wśród internautów.

Zwycięzcą kategorii ID&Authorisation została oferowana przez Bank Pekao - KULkarta.

KULkarta to produkt oferowany studentom, karta jest dostępna w ofercie Banku od października 2015 roku. Jej innowacyjność polega na połączeniu w jednym produkcie legitymacji studenckiej z funkcją karty płatniczej. Dodatkowo karta może także pełnić rolę karty bibliotecznej. Karta została wydana we współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim im. Jana Pawła II i jest adresowana do studentów tej uczelni.

Nagroda KULkarta

Złoty Bankier

Nagroda Złotego Bankiera dla Karty Wielowalutowej

Wielowalutowa karta debetowa Banku Pekao - MasterCard Debit - została uznana za Innowację finansową w konkursie Złoty Bankier. Karta zapewnia automatyczne rozliczanie transakcji złotowych i walutowych z odpowiedniego rachunku klienta, co jest absolutną nowością na rynku. W historii konkursu już po raz trzeci Pekao zdobył statuetkę Złotego Bankiera w kategorii Innowacja finansowa, żaden inny bank nie może się pochwalić takim wynikiem.

Przyznając statuetkę Złotego Bankiera w kategorii Innowacja finansowa eksperci Bankier.pl i dziennikarze Pulsu Biznesu szukali produktów, które będą wyznaczać trendy w bankowości w najbliższych latach. Wielowalutowa karta Pekao spełnia te warunki.

Karta wielowalutowa Banku Pekao to unikatowe na rynku rozwiązanie dla wszystkich realizujących transakcje w różnych walutach. Jest to uniwersalna karta debetowa, z której można korzystać zarówno w Polsce jak i za granicą. Dzięki możliwości wydania jednej karty do rachunku w PLN jak i do 4 rachunków walutowych tj. w EUR, USD, CHF i GBP, klient przed wyjazdem i wykonaniem transakcji w walucie obcej nie musi pamiętać o uprzednim połączeniu karty z odpowiednim rachunkiem walutowym w serwisie internetowym, czy też dzwonić w tej sprawie na infolinię banku. Transakcje wykonywane kartą są automatycznie księgowane na odpowiednim rachunku walutowym. Przykładowo, jeśli klient leci do Stanów Zjednoczonych z międzylądowaniem we Frankfurcie, to przy pomocy jednej karty zapłaci bezpośrednio w danej walucie za kawę na polskim lotnisku (zostanie obciążony rachunek w złotych), we Frankfurcie (z rachunku w euro) i na miejscu w Stanach (z rachunku dolarowego). Klient nie musi posiadać trzech kart, każdej do innego rachunku. Wielowalutowa karta debetowa dostępna jest zarówno w ofercie dla klienta indywidualnego, jak i dla klientów firmowych.


Złoty Bankier

Zasady dotyczące Cookies

Uprzejmie informujemy, że w ramach naszej witryny używamy plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie oraz w sposób dostosowany do Twoich indywidualnych preferencji. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień oznacza, że akceptujesz otrzymywanie plików cookies. Zmiany ustawień dla plików cookies możesz dokonać w każdym momencie użytkowania serwisu.

Zgadzam się na przetwarzanie w celach marketingowych, w tym poprzez profilowanie, oraz w celach analitycznych, moich danych osobowych pozostawianych przeze mnie w ramach korzystania ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym zapisywanych w plikach cookies, przez Bank Pekao S.A. w celu marketingu produktów i usług podmiotów trzecich oraz i przez podmioty współpracujące z Bankiem w tym podmioty z grupy kapitałowej Banku oraz Zaufanych partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Przyjmuję do wiadomości, że mogę  w dowolnym momencie wycofać tę zgodę np. poprzez jej odznaczenie pod klauzulą informacyjną cookies, znajdującą się na stronie. Wycofanie przeze mnie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie mojej zgody przed jej wycofaniem.

 

Podstawowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych

Administrator danych

Bank Polska Kasa Opieki S.A.
Podmioty z Grupy Kapitałowej Banku - pełna lista dostępna jest tutaj
Zaufani Partnerzy - pełna lista dostępna jest tutaj

Cele przetwarzania danych

1. Marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne
2. Świadczenie usług Banku
3. Dopasowanie treści witryn internetowych Banku do Twoich zainteresowań
4. Wykrywanie botów i nadużyć w usługach Banku
5. Pomiary statystyczne i udoskonalenie usług Banku

Podstawy prawne przetwarzania danych

1. Marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne, dotyczący produktów lub usług Banku - prawnie uzasadniony interes Banku
2. Marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne, dotyczący produktów lub usług podmiotów trzecich (podmioty z grupy kapitałowej Banku oraz Zaufani Partnerzy) - Twoja dobrowolna zgoda
3. Usługi Banku - niezbędność przetwarzania danych osobowych do wykonania umowy
4. Pozostałe cele - Uzasadniony interes Banku

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora, w tym agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Podmioty z grupy kapitałowej Banku oraz Zaufani Partnerzy.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych; sprzeciwu wobec przetwarzania, inne prawa, o których mowa w szczegółowej informacji o przetwarzaniu danych.

  Szczegółowe informacje >>
Klauzula Informacyjna Cookies Polityka prywatności